error code: 1001
Mokymo programos
Lokomotyvo Mašinisto Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440084011
Kodas pagal ISCED: 42384
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Transporto paslaugos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1,5 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (šilumvežių ir dyzelinių traukinių mechaninės ir elektrinės dalies sandaros, geležinkelių signalizacijos ir traukinių eismo taisyklių bei tarnybinių instrukcijų, elektrotechnikos, automatinių stabdžių įrengimo, veikimo ir priežiūros, bendrosios šaltkalvystės, žaliavų, braižybos ir schemų skaitymo, lokomotyvo paruošimo kelionei, šilumvežių ir dyzelinių traukinių remonto, valdymo ir priežiūros, geležinkelio istorijos ir geležinkelio transporto organizavimo, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomoji (29 savaičių) ir baigiamoji (12 savaičių) praktika atliekama mokyklos dirbtuvėse ir laboratorijose, geležinkelio depuose.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Valdo garvežius, elektrovežius ir dyzelinius traukinius, vežančius keleivius ar įvairios paskirties krovinius. Prižiūri ir vadovauja lokomotyvo komandos veiklai, atsako už traukinio perstatymą į kitą kelią, kontroliuoja variklio veikimą. Studijuoja maršruto tvarkaraštį, kelio sąlygas. Pradeda judėti, kai gauna signalizuotojo pranešimą. Veda traukinį nurodytu maršrutu ir pagal tvarkaraštį. Reguliuoja greitį, stebi signalus, šviesas, kelio pavojus. Reguliuoja stovėjimo ir išvykimo laiką, kuris turi atitikti tvarkaraštį. Prižiūri savalaikį traukinio pakrovimą ir iškrovimą, keleivių įlipimą ir išlaipinimą, prekinių vagonų fraktavimą, vagonų prikabinimą ir atkabinimą. Kelyje gali atlikti smulkų remontą. Po reiso užpildo reikiamus dokumentus ir dokumentų formas apie būtiną remontą, detaliai nurodo defektus.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą darbą lemia žinios apie geležinkelių eismo taisykles, geležinkelių signalizacijos taisykles, vagonų techninio eksploatavimo taisykles, darbo organizavimo principus. Labai svarbu gebėti dirbti kolektyve, naudotis įvairiais mechanizmais ir įrengimais.
Labai svarbios tokios psichofiziologinės savybės kaip rankų vikrumas ir koordinacija, gera sveikata ir fizinė jėga bei ištvermė.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Manoma, kad šios profesijos paklausa ir užimtumas nemažės. Ji gimininga geležinkelio dispečerio, funikulieriaus operatoriaus profesijoms.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla Vilnius Islandijos g. 3/18
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju