error code: 1001
Mokymo programos
Riedmenų Remonto šaltkalvio Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440084016
Kodas pagal ISCED: 42384
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Transporto paslaugos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1,5 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Programos anotacija:
Programos poreikio pagrindimas:
Lietuvos geležinkeliuose šiuo metu yra eksploatuojama 175 krovininiai, 16 keleivinių, 98 manevriniai šilumvežiai, 12 elektrinių ir72 dyzeliniai traukiniai, bei nemažai automatrisių ir autodrezinų. Šis skaičius nuolat didėja, nes įstojus į Europos Sąjungą didės krovinių ir keleivių pervežimo srautai. Geležinkelių riedmenų techninei priežiūrai ir remontui reorganizuojami depai, kuriems reikalingi specialistai šiam darbui atlikti.
Programos tikslas:
Parengti specialistą, kuris galėtų įvertinti geležinkelio riedmenų techninę būklę, atlikti jų techninę priežiūrą ir remontą, mokėtų dirbti su riedmenų techninio aptarnavimo ir remonto įrankiais, prietaisais ir įrengimais bei technine dokumentacija, atlikti suvirinimo darbus.

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (ekonomikos ir verslo pagrindų, civilinės saugos, estetikos, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, kūno kultūros) ir specialybės (bendrosios šaltkalvystės, elektros montavimo darbų, mechaninių įrenginių remonto technologijos, elektrinių įrenginių remonto technologijos, tolerancijų ir suleidimų pagrindų, bendrojo geležinkelių kurso, lokomotyvų mechaninių įrenginių, lokomotyvų elektros įrenginių, medžiagotyros pagrindų, lankinio suvirinimo, dujinio suvirinimo, autostabdžių, elektrotechnikos, kompiuterinės braižybos, informacinių technologijų, darbuotojų saugos ir sveikatos, imitacinių kompiuterinių programų, užsienio specialybės kalbos, šaltkalviško metalo apdirbimo (lyginimo, pjovimo, dildymo, lenkimo, gręžimo ir kt), paprastų elektros montavimo darbų, suvirinimo darbų, lokomotyvų mechaninių įrenginių ardymo ir surinkimo darbų, lokomotyvų elektros įrenginių ardymo ir surinkimo darbų, lokomotyvų sistemų, mazgų ir agregatų darbo vertinimo, defektų diagnozavimo ir pašalinimo, dirbti su mechanizmais, prietaisais, įrankiais lokomotyvų techninės priežiūros ir einamųjų remontų metu) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (37 savaičių trukmės) ir baigiamoji praktika (12 savaičių trukmės) atliekama mokyklos dirbtuvėse , lokomotyvų remonto depo cechuose..
Pagal programos mokymo planą vykdomas mokymo programos baigimo kvalifikacijos egzaminas. Programos baigimo kvalifikacijos egzaminą nustatyta tvarka vykdo egzaminų komisija, kurią patvirtina Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Egzaminas susideda iš dviejų dalių: teorijos žinių ir praktinių įgūdžių įvertinimo. Remiantis jų rezultatais suteikiama kvalifikacija ir išduodamas atitinkamas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas .

Vyr. profesijos mokytojas Adolfas Kasparaitis

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

Įgyjamos kompetencijos.
1.Sėkmingai baigęs riedmenų remonto šaltkalvio programą įgyja riedmenų remonto šaltkalvio - suvirintojo kvalifikaciją ir kompetencijas:
- atlikti šaltkalviškus metalo apdirbimo darbus;
- virinti elektrolankiniu ir dujiniu būdais;
- atlikti riedmenų techninę priežiūrą;
- remontuoti dyzelinius variklius ir sistemas;
- remontuoti ekipažinę dalį ir autostabdžius;
- remontuoti hidraulinę pavarą;
- remontuoti elektrinius įrenginius.1.Darbo aprašymas

Riedmenų remonto šaltkalvis - suvirintojas dirba lokomotyvų remonto depuose ir techninės priežiūros punktuose. Jis įvertina lokomotyvų bei jų mechanizmų ir agregatų techninę būklę, nustato gedimus ir jų priežastis, atlieka lokomotyvų techninės priežiūros ir remonto darbus. Atlieka vidutinio sudėtingumo ardymo, surinkimo darbus naudojasi matavimo ir kontrolės prietaisais, remonto įrankiais bei įranga. Darbo sąlygos priklauso nuo įmonės įrengimo ir aprūpinimo techninio lygio.

2.Profesinės perspektyvos

Asmuo, įgijęs profesinėje mokykloje riedmenų remonto šaltkalvio - suvirintojo kvalifikaciją gali dirbti lokomotyvų remonto depuose ir techninės priežiūros punktuose, gali vadovauti grupės darbui. Kvalifikacija gali būti tobulinama savarankiškai ar stažuotėse, studijuojant kolegijose ar aukštojoje mokykloje.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla Vilnius Islandijos g. 3/18
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju