error code: 1001
Mokymo programos
Pašto Operatoriaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440084019
Kodas pagal ISCED: 42384
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Transporto paslaugos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Mokomasi bendrųjų (kalbos kultūros, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros) ir specialybės (Lietuvos pašto darbo organizavimo, buhalterinės apskaitos pagrindų, bendravimo etikos reikalavimų, specialybės kalbos, darbo kompiuteriu, pašto skyriaus įrenginių bei inventoriaus, siuntinių ir piniginių perlaidų priėmimo, ruošimo išsiųsti, išsiuntimo, korespondencijos gavimo ir įteikimo, pensijų išmokėjimo, spaudos prenumeratos tvarkymo ir jos priėmimo bei paskirstymą, prekiavimo pašto reikmenimis, raštvedybos, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (21 savaitės) ir baigiamosios (8 savaičių) praktikos atliekamos pašte.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Pašto operatorius dirba įvairiose pašto įmonėse. Pašto operatorius atlieka korespondencijos priėmimo, apdorojimo, išsiuntimo ir įteikimo užduotis. Specialiais aparatais atlieka pašto kasos operacijas. Tvarko pirminę pašto dokumentų apskaitą, archyvą. Priima prenumeratą, užsakymus vidaus ir tarptautiniams telefono pokalbiams, įteikia korespondenciją, išmoka pensijas ir pašalpas, priima mokesčius.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą darbą lemia žinios apie organizacinę pašto struktūrą, pašto taisykles, pašto paslaugų mokėjimo tarifus, pašto siuntų ir periodinės spaudos skirstymo taisykles. Labai svarbu gebėti dirbti kolektyve, naudotis įvairiais mechanizmais ir įrengimais, planavimo ir organizaciniai sugebėjimai, išraiški kalba, sugebėjimas sklandžiai reikšti mintis. Darbas su klientais. Labai svarbios tokios psichofiziologinės savybės kaip vikrumas ir koordinacija, gera sveikata ir fizinė jėga bei ištvermė.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Manoma, kad paklausa ir užimtumas nedidės, nes kai kurias pašto siūlomas paslaugas išstumia kompiuteriai. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip įmonės darbo organizatorius, komercijos vadybininkas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kauno ryšininkų mokykla Kaunas Laisvės al. 33
Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras Vilnius Kalvarijų g. 159
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju