error code: 1001
Mokymo programos
Drabužių Priežiūros Darbininko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 210081406
Kodas pagal ISCED: 23381
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Paslaugos asmenims
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (drabužių siuvimo, valymo ir taisymo technologijų, žaliavų, apskaitos dokumentų tvarkymo, drabužių transportavimo ir saugojimo, drabužių būklės įvertinimo, priėmimo ir paslaugos kainos skaičiavimo, naudotis skalbimo, valymo bei siuvimo įrengimais, jų priežiūros ir mažų defektų pašalinimo, lygių ir fasoninių skalbinių lyginimo, dėmių atpažinimo, valiklių parinkimo ir dėmių pašalinimo, kliento matavimo, lengvų moteriškų drabužių konstrukcinio brėžinio paruošimo ir audinio sukirpimo, drabužių siuvimo pagrindų ir defektų taisymo, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (36 savaičių), baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklos praktinio mokymo dirbtuvėse, siuvimo, skalbimo, valymo paslaugas teikiančiose įmonėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Drabužių priežiūros meistras dirba įvairiose privačiose ir valstybinėse buitinių paslaugų tiekimo įmonėse (skalbyklose, cheminio valymo fabrikuose, drabužių priėmimo punktuose, siuvyklose). Gerai nusimano apie skalbimą ir cheminį valymą. Aptarnauja klientus, priima užsakymus išskalbti ar chemiškai išvalyti drabužius ar skalbinius bei atsako už paslaugos kokybę. Gaminius priima, surūšiuoja, išskalbia, išgręžia, išdžiovina, išlygina ir sulanksto nustatytu būdu. Taip pat atpažįsta ir išvalo dėmes, nustato ir pašalina broką. Pagal kliento pageidavimą gali sukirpti, pasiūti ar pataisyti nesudėtingus drabužius. Dirba su skalbimo, gręžimo, džiovinimo ir kt. įrenginiais (automatinėmis skalbimo mašinomis, džiovinimo būgnais, lyginimo presais ir pan.), prižiūri juos, reguliuoja, pašalina smulkius sutrikimus. Naudoja įvairias balinimo, standinimo priemones ir jų tirpalus, dėmių valymo preparatus, tirpiklius ir mišinius, tinkamai juos parenka ir dozuoja. Tvarko darbų apyskaitą, pildo kvitus ir kitus dokumentus, vertina darbo kokybę, apskaičiuoja paslaugos vertę.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą drabužių priežiūros meistro darbą lemia žinios ir mokėjimai skalbimo įrengimų, drabužių valymo technologijos, cheminių medžiagų, klientų aptarnavimo srityse. Svarbu žinoti skalbimo ir cheminio valymo įrengimų veikimo principus; darbo saugos normas ir taisykles; audinių ir dėmių rūšis, žymėjimą tarptautiniais simboliais; mokėti skirti ir saugiai dirbti su įvairiomis cheminėmis medžiagomis, žinoti jų sunaudojimo normas. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip sąžiningumas, tvarkingumas, kruopštumas, komunikabilumas, atsakingumas ir pan. Darbas reikalauja ištvermingumo, dėmesio išlaikymo, kartais - greitos reakcijos, vikrumo. Drabužių priežiūros meistro darbo negali dirbti alergiški cheminėms medžiagoms.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Drabužių priežiūros meistro specialybė yra gana paklausi. Jos darbuotojų poreikiai auga plečiantis paslaugų tiekimo sferai. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip siuvėja, lygintoja, drabužių konstravimo specialistė ir pan. Iniciatyvus drabužių priežiūros meistras gali įkurti nuosavą buitinių paslaugų verslą (skalbinių priėmimo punktą, cheminio valymo įmonę ir pan.). Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla Kaunas V. Krėvės pr. 84
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju