error code: 1001
Mokymo programos
Metalo Apdirbimo Staklininko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 211052103
Kodas pagal ISCED: 23352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Pagal šią programą mokomi mokiniai sėkmingai baigusieji 9 klases.
Programos tikslas:
parengti specialistą, kuris sugeba atlikti įvairius šaltkalviškus darbus, apdirbti metalą tekinimo staklėmis, frezavimo staklėmis, apvalaus ir plokštaus šlifavimo staklėmis, programinio valdymo tekinimo staklėmis, mokėtų parinkti ir dirbti su metalo apdirbimui skirtais įrankiais, prietaisais ir įrengimais, sugebėtų bendrauti su klientais.


MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (mašinų gamybos ir metalų tekinimo, frezavimo, šlifavimo, gręžimo technologijų, metalo apdirbimo staklių sandaros, žaliavų, elektrotechnikos, braižybos ir brėžinių skaitymo, techninių matavimų ir tolerancijų, ruošinių paruošimo, metalo pjovimo režimo technologinių parametrų nustatymo, darbo tekinimo, frezavimo, šlifavimo, gręžimo ir programinio valdymo staklėmis bei pagalbine įranga, kokybės kontrolės prietaisais ir įrankiais, bendrosios šaltkalvystės, įrengimų ardymo, remonto ir surinkimo, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Mokantis pagal metalo apdirbimo staklininko 1-osios pakopos 3 metų trukmės mokymo programą įgyjama profesinė kvalifikacija ir pagrindinis išsilavinimas.

Mokomosios ( 34 savaičių trukmės) ir baigiamoji ( 15 savaičių trukmės) praktikos atliekamos mokyklų (centro) dirbtuvėse, pramonės ir verslo įmonėse.

Pagal programos mokymo planą vykdomi programos baigimo kvalifikacijos egzaminai. Programos baigimo kvalifikacijos egzaminą, nustatyta tvarka, vykdo egzaminų komisija, kurią patvirtina Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Egzaminas susideda iš dviejų dalių: teorijos žinių ir praktinių įgūdžių įvertinimo. Remiantis jų rezultatais, suteikiama profesinė kvalifikacija ir išduodamas atitinkamas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Staklininkas-šaltkalvis valdo įvairių tipų automatines ir pusiau automatines metalo pjovimo, gręžimo, šlifavimo elektra varomas stakles, kurias suderina daug kartų pasikartojančioms metalo apdirbimo operacijoms atlikti. Jis taip pat moka dirbti programinio valdymo staklėmis, jas suderinti, sudaryti ir įvesti programas nesudėtingoms detalėms apdirbti. Nagrinėja brėžinius, numato darbo metodą ir operacijų seką, parenka metalo apdirbimo įrankius ir režimus, matuoja ir pažymi reikalingus taškus, įtvirtina pjovimo ir gręžimo instrumentus į staklių lizdus. Staklininkas-šaltkalvis tekina, gręžia, frezuoja, sriegia, šlifuoja įvairius detalių paviršius, naudodamiesi technologiniais prietaisais ir kontrolės instrumentais. Šios profesijos atstovas dirba dirbtuvėse. Daug laiko tenka praleisti stačiomis prie staklių. Dirbant privalu dėvėti apsaugos priemones: akinius, ausines ir pan., kad apsisaugotų nuo skraidančių dalelių, atskylančių nuo apdirbamos medžiagos.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Staklininkas-šaltkalvis turi nusimanyti apie juodųjų ir spalvotųjų metalų bei jų lydinių rūšis, savybes ir naudojimą, staklių konstrukcijas, jų valdymą, detalių darbo brėžinius, įvairius technologinius skaičiavimus. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip pomėgis technikai, kruopštumas, loginis mąstymas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, gera akių, rankų ir pirštų judesių koordinacija, ištvermė ir pan.). Staklininko-šaltkalvio darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Šiuo metu perspektyvos nėra geros, nes staklininkas-šaltkalvis dirba mašinų, staklių, buitinių prietaisų gamybos įmonėse, kurių darbo apimtis Lietuvoje gerokai sumažėjo arba visai sustojo. Giminiškos profesijos: šaltkalvis-suvirintojas surinkėjas, suvirintojas elektra ir dujomis, elektros ir automatikos įrenginių mechanikas, mašinų gamybos technologas.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla Klaipėda Statybininkų pr. 39
Alytaus profesinio rengimo centras Alytus Putinų g. 40
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju