Vartotojo Studentasuzsienyje dienoraštis
3 patarimai studentams norintiems vykti dirbti į užsienį
2019-06-20 10:36:43

 Šiame straipsnyje noriu pateikti keletą svarbių patarimų studentams kurie galvoja apie darbą užsienyje!


 Studentų susidomėjimas išvykti darbuotis į užsienį yra labai aktyvus. Jaunam žmogui, nauja šalis tampa kaip iššūkis, kurį nori išbandyti. Noras užsidirbti ir bent trumpam pagyventi kitoje šalyje yra toks didelis, kad jokie iššūkiai nebaisūs. Kada gi jei ne vasarą bent trumpam pasinaudoti tokia galimybe. Būtent šiuo metu studentai aktyviai ieško įsidarbinimo galimybių. Dažnai tai būna vienas iš pirmųjų jo darbų. Ne paslaptis, kad jauni žmonės neturi daug patirties gyvenime svetur ar praktikos darbuose.

Svarbiausias dalykas studentui nuspręsti, ar jis tikrai nori išvykti vasarai iš Lietuvos. Jei taip, puiku! Tuomet mes turime kelis patarimus, kurie turėtų palengvinti visą studento kelią nuo pasiruošimo išvykti iki grįžimo namo.

1. Susirasti patikimi įdarbinimo įmonę

Pirmas žingsnis yra darbo paieška. Nors ir pasitikite savo užsienio kalbos žiniomis ir manote, kad galite susirasti darbą pats, visada yra pravartu kreiptis į įdarbinimo agentūrą. Užsienyje gali skirtis įdarbinimo sistema ir darbo sąlygos. Pirmam kartui labai patartina susirasti patikimą įdarbinimo agentūrą, kuri siūlo didelį pasirinkimą darbų užsienio rinkoje. Susisiekę su agentūra, apsitarsite viską kuo reikia pasirūpinti jums, o kuo pasirūpins jie. Darbas užsienyje vasarai pasiūlys jums tinkamiausią variantą pagal jūsų poreikius. Pagal tai į kokią šalį norite išvykti, kuriam laikui ieškote darbo. Jeigu norėsite agentūra pasiūlys jums darbą pagal jūsų fizinį pasiruošimą, ar esate vyras ar moteris, ar pora. Pasirūpins apgyvendinimu, transportu ir kitais svarbiais aspektais.

2. Jaudinatės dėl užsienio kalbos?

Nėra ko jaudintis. Žinoma, nesvarbu kokią šalį pasirinksite, kalbėti turėsite ne lietuviškai. Tačiau turėdami bent kokius anglų kalbos pradmenis – neprapulsite. Visose šalyse, darbo vietoje, kuriose priima darbuotojus iš viso pasaulio logiška, kad su jumis tikrai kalbėsis anglų kalba. Galbūt vyksite ne vienas, kartu važiuos draugas ar kolega iš Lietuvos. Tokiu atveju drauge bus daug lengviau. Nebijokite, jei užsienio kalba nėra jūsų stiprioji pusė, tai bus tik dar vienas nedidelis iššūkis, kuris pareikalaus šiek tiek pastangų, tačiau grįžus džiaugsitės įgijęs patirties ir žinių, patobulėjęs tiek darbo, tiek kalbos žiniomis.

Kas žino, galbūt šalis jums taip patiks, jog pradėsite mokintis jų vietinę kalbą.

Šioje svetainėje rasite daug naudingų patarimų susijusių su kalbų kursais: www.languagecourse.net/

3. Susipažinkite su šalimi į kurią vykstate

Jeigu jau atlikote visus būtinus popierinius reikalus ir pasiruošimus išvykimui, tikriausiai dar turite laiko iki kelionės, tuomet turime jums vieną paprastą patarimą. Susipažinkite su šalimi į kurią vyksite. Juk tai taps jūsų namais visai vasarai. Susipažinkite su šalies kultūra. Pagalvokite, ką norėtumėte pamatyti ar nuveikti šioje šalyje laisvu nuo darbo metu. Išnaudokite tą laiką kaip nuotykį, kurį prisiminsite ilgai. Kad laikas išvykus neprailgtų ir praleistumėte turiningai – keliaukite, susipažinkite su vietinių gyvenimu ir jų kultūra. Susipažinus su šalimi ir pagyvenus kelis mėnesius galbūt tai taps šalis į kurią norėsite vykti kitų atostogų metu.

Norite sužinoti daugiau apie šalį į kurią keliausite? Padės visagalė WIKIPEDIA

Jeigu jau tvirtai apsisprendėte išvykti iš Lietuvos visai vasarai, nebedvejokite, susisiekite su įdarbinimo agentūra, kuri padės visai iškilusiais klausimais, sutvarkys visus reikalingus dokumentus išvykimui ir rūpinsis jumis darbo metu užsienyje.

Jaunam žmogui užsienis yra naujos patirtys, iššūkiai, nuotykiai ir įvairūs prisiminimai. Parsivežkite iš vasaros tik geriausias emocijas ir dalinkitės jomis su savo artimaisiais.

Pasidalink Facebook'e
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju