Teksto suvokimas
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2008-12-19 14:13:30 | Nuoroda

Ar ruosiates? Jei taip, tai kaip? As kazkodel neisivaizduoju, kaip jam reikia ruostis? Kokiu zinote knyguciu,kad su atsakymais butu?

Žinutė parašyta: 2008-12-19 20:58:48 | Nuoroda

Bent jau mes darome po kelis teksto suvokimus iš kiekvieno einamo autoriaus. Man tai užiema užtektinai laiko, todėl papildomai jam nesiruošiu. Tačiau kad ir kiek aš jų darau,  tai vistiek viena iš mano silpniausių vietų...

Žinutė parašyta: 2009-01-03 01:52:00 | Nuoroda

Aš tai esu nusipirkus Izabelės Ūsienės "Teksto suvokimo ir kūrimo užduotys" (kainuoja ~15Lt). Joje ir atsakymai yra. Bet, pvz, mano lietuvių mokytoja tai kažkaip nepataria jų, sako, kad kažkokios neaiškios jos. Na man iš tiesų jos irgi nelabai.. Bet kita lietuvių kalbos 12okų  grupė būtent iš jų daro, tai nesuprasi.

Na, o dar vienos pratybos su atsakymais yra Vidos Lisauskienės "Teksto suvokimo testai 9-12 klase" (~10Lt kainuoja). Mažai aš dar jas sprendžiau, todėl negalėčiau kažko ypatingo apie jas pasakyta. Nebent vienas trūkumėlis - jose daug duotųjų ištraukų yra meninio funkcinio stiliaus, o kaip žinom egze visad būna publicistinio stiliaus tekstai. O daugiau, kad būtų su atsakymais negaliu patarti.  

  • Istorija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2009-01-03 01:55:07 | Nuoroda

Dar pamiršau pasakyti  Jei nežinai, ką ruoštis, tai patarčiau mokytis teoriją. Pvz.: funkciniai stiliai ir jiems būdingi bruožai ir žanrai, leksinės figūros, retorinės figūros (kitaip tariant meninės priemonės), nes iš šitų dalykų klausimų tikrai būna ir jei žinosi tai va jau bus "lyšnas" taškelis     

  • Istorija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2009-01-03 20:41:01 | Nuoroda

Mes irgi labai stebuklingai nesiruosiam, i savaite po karta padarom, as kuo dazniau darau, tuo man aiskeja ta sistema ir principas darymo.Anksciau tai budavo labai silpnai, pati silpniausia vieta apie 6-7, dabar jau gereja 8-9, buvo ir 10....

Esu girdejus, kad gali net panaikinti ta teksto suvokima, tai neaisku kaip cia dar bus...

Žinutė parašyta: 2009-01-04 16:55:39 | Nuoroda

šaunuolė, svajotoja  būtų gerai, kad panaikintų, nes daug kam tas teksto suvokimas sunkokas dalykas

  • Istorija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2009-01-04 18:20:30 | Nuoroda

Tikrai taip O jeigu....susimauni per interpretacija, tai visai nieko tuomet ir suvokimas butu....

p.s Labiausiai bijau lietuviu egzamino...

Žinutė parašyta: 2009-01-05 16:45:43 | Nuoroda

nežinau. nepasakyčiau, kad labai stipri suvokimo užduotyse, bet jei panakaintų ir jas tai egzaminas garantuotai neišlaikytas. rašinį ar interpretaciją išspaudžiu iš paskutiniųjų ir tai niekad nieko gero nebūna.

  • Istorija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE -
  • Matematika / VBE -
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE -
Žinutė parašyta: 2009-01-06 19:00:58 | Nuoroda

Ar kas zino iki kada reiki parasyti nekeiciamai ,kokius egzus laikysiu? Visi skiringai sako...

Žinutė parašyta: 2009-01-06 22:55:57 | Nuoroda

aš tai kuo toliau, tuo labiau visų imu bijot  candela, žinok ir man tas pats klausimas iškilo, sakė man, kad apie kovo mėnesį, bet reiktų pas auklėtoją pasiteiraut.. 

  • Istorija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2009-01-07 17:00:25 | Nuoroda

Bent jau mum tai sako kad iki kovo 1 dienos reikia pateikt savo egzaminų sąrašą;]

Žinutė parašyta: 2009-01-07 20:36:12 | Nuoroda

O pas mus mokykloj girdėjau, kad jau sausio pabaigoj, bet gal tik gandai čia. Nors man ta data reikšmės neturi.

Žinutė parašyta: 2009-01-08 17:40:45 | Nuoroda

nu man, kai turi reikšmės, tai svarbu

  • Istorija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2009-01-23 19:13:45 | Nuoroda

Taip, teksto suvokimo užduotys nėra lengvos, verčiančios pasukti per palyginti trumpą laiką galveles, bet mene labiau neramina samprotaujamasis rašinys...  Ten tai tikrai yra reikalų...

Žinutė parašyta: 2009-03-08 14:54:23 | Nuoroda

Manau, kad teksto suvokimas yra absoliuti nesąmonė, nes  tekstą kiekvienas žmogus gakli suvokti savaip. o derinimas Interpretacija -Teksto suvokimas irge nesąmonė, nes tiek vienam, tiek kitam reikia SUVOKTI. Juk neparašysi interpretacijos nesuvokęs teksto.

manau, geriausias derinys būtų rašinys, pasirinkta tema, kad taip, be jokių samprotavimų galėtum parodyti kaip moki įrodyti ir reikšti mintis bei gramatika.

Aš noriu studijuoti Mediciną, tai kokio velnio man ta interpretacija?

  • Biologija / VBE 93
  • Chemija / VBE 70
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2009-03-08 15:06:16 | Nuoroda

pritariu.. švietimo sistema daug nesamonių pridaro.. apskritai ta egzaminų tvarka, jaučiu, keisis, nes nesamonė, kad tavo "būsimas gyvenimo kelias" priklauso nuo 3 valandų.. 12 metų mokais dėl 3 valandų..

  • Istorija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2009-03-09 14:16:45 | Nuoroda

gal pakeis, kai mum tai jau bus neaktualu.

  • Biologija / VBE 93
  • Chemija / VBE 70
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 89
  • Matematika / VBE 70
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą