VBE teksto suvokimas
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-05-20 18:38:30 | Nuoroda

cia rasome kaip kas atsakinejo i klausimus:)

kokias menines priemones radote?

Žinutė parašyta: 2009-05-20 18:46:52 | Nuoroda
Žinutė parašyta: 2009-05-21 08:21:30 | Nuoroda

va kai kurie mano atsakymai, ka manote, gal pas jus panasus?
2.2 "<...> o ne kazkoks didziausias marketas ar prekybos centras". Ironija. Zodziu "kazkoks" pasiepiamas tekstu sudarytas Vilniaus vaizdas, jo vardo, vaidmens nuvertinimas.

3. Tie motyvai kaip visu paaiskinti, o prasme: jais parodomas 19a ir siu dienu kontrastas.

4. Ziniasklaida tieisogiai valdo zmogaus mintis ir elgesi, o groz. lit-ne. Ziniasklaidoje vis daugeja idomiu, skirtingu leidiniu. Ziniasklaida naujienas pateikia lengvesniu, greitesniu, patogesniu budu nei groz. literatura.

Sitas neaiskiausias man:
5. Ziniasklaida sieka kontroliuoti zmogu, valdyti jo gyvenima ir elgesi, o grozine literatura islaisvina nuo visuomenes, skatina individualuma, tureti savo nuomone.
kaip ir surisau, kas priesinama, ir kodel, bet kaip jus raset?

6. Kodel skaitymo populiarinimas daro itaka daznesniam gerai zinomu, bet nevertingu knygu rinkimuisi?

7. Pasikeite iprociai nuleido knygu vertinimo kartele, toleruojama nevertinga literatura.

8. Norima pasakyti, jog bet koks kurinys, megdziojantis rimtus, pripazintus kurinius, taciau is tiesu esantis beverviu, gali buti laikomas labai vertingu leidiniu del zmoniu neismanymo.

10. Issakomas priekaistas del mazai skiriamo demesio ir pagalbos daznai talentingiems, perspektyviems Lietuvos rasytojams.

11. Autorius nori pasisaipyti is zmoniu skiriamu prioritetu sitaip besielgiantiems rasytojams, ironiskai vadina tai vieninteliu budu tapti popiliariam.

12 a Kalbama su nezinios gaida (retoriniai klausimai), kalba tiesi, truputi siurksti, nes norima, jog zmogus susimastytu

b abiejose pastraipose kalbama apie atidaus skaitymo ir vertingu kuriniu rinkimosi svarba

13. Jeigu zmogus neketina mokytis isigilinus skaityti ir rinktis vertingus kurinius, jau geriau stebeti gamta, o ne rinktis bevercius, siela tersiancius leidinius.

14. Straipsnis

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 95
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-05-21 09:52:45 | Nuoroda

as ta pasakyma kur "veikia tiesiogiai" pakeiciau i daro itaka iskart, bet nezinau ar gerai bus.. kur paaiskinti autoriaus atsakyma tai irgi labai apibendrintai pasakiau, kad vietoj beverciu knygu skaitymo geriau uzsiimti sau malonia veikla.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-05-21 10:09:19 | Nuoroda

Sizzle, mano atsakymai labai panasus, tik siekt tiek kitaip pasakyti:)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-05-21 10:19:41 | Nuoroda

o mano is vis kitokie..zodziu is suvokimo bus prastai..tikiuos isgelbes interpretacija...nors ir su ta ten cirku buvo;(

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-05-21 11:19:51 | Nuoroda

Taigi ten net neprase ivardyt menines priemones! Tiesiog israsyt citata ir jos prasme paaiskint.

Žinutė parašyta: 2009-05-21 12:49:55 | Nuoroda

Aš vis tiek įvardinau, mano manymu tai ne ironija, o slengas, bet paminėjau tą patį marketą :) Ir dar, parašiau, jog čia esė, kadangi 1)M.Martinaitis yra eseistas 2)Per daug svarstymų, subjektyvumo ir meniškumo kaipo tokiam straipsniui 3)Jau pačiame tekste yra kritikuojama žiniasklaida, tad straipsniui pačiam save neigti... nemanau 4)Tekstas paimtas iš rasyk.lt (jei kas matėt), o ten publikiuojami labiau meninio pobūdžio tekstai 5)Teko skaityt jo esė knygos "Laiškai Sabos karalienei" ištraukų - stilius tas pats, tik rašo apie kitką

Žinutė parašyta: 2009-05-21 13:11:08 | Nuoroda
Njateneri rašė:

Aš vis tiek įvardinau, mano manymu tai ne ironija, o slengas, bet paminėjau tą patį marketą :) Ir dar, parašiau, jog čia esė, kadangi 1)M.Martinaitis yra eseistas 2)Per daug svarstymų, subjektyvumo ir meniškumo kaipo tokiam straipsniui 3)Jau pačiame tekste yra kritikuojama žiniasklaida, tad straipsniui pačiam save neigti... nemanau 4)Tekstas paimtas iš rasyk.lt (jei kas matėt), o ten publikiuojami labiau meninio pobūdžio tekstai 5)Teko skaityt jo esė knygos "Laiškai Sabos karalienei" ištraukų - stilius tas pats, tik rašo apie kitką

 Siaip uzskaito jei ir straipsni parasai nes jie lb panasus.

Žinutė parašyta: 2009-05-21 13:17:24 | Nuoroda

straipsnis ir esė yra du skirtingi dalykai, du skirtingi žanrai, BET - čia kaip vertintojas pažiūrės..

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-05-21 13:26:52 | Nuoroda
Markiziene rašė:

Taigi ten net neprase ivardyt menines priemones! Tiesiog israsyt citata ir jos prasme paaiskint.

 cituoti galima tik tada, kai klausime yra zodis "pacituokite". o jei praso israsyt, tai be jokiu kabuciu ir israsyti TIK ta menine priemone

Žinutė parašyta: 2009-05-21 13:45:51 | Nuoroda

Mano manymu, išrašyt su kabutėm reikia, kitaip čia nelogiška.. Na, bet aš tik žodį, o ne sakinį rašiau :)

Žinutė parašyta: 2009-05-21 13:49:34 | Nuoroda

kas nors rašė kaip meninę priemonę epitetus?

ar aš čia viena? ;D

  • Istorija / VBE 94
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 94
  • Matematika / VBE 76
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 58
Žinutė parašyta: 2009-05-21 13:57:58 | Nuoroda

na as tai nerasiau niekur epitetu

Žinutė parašyta: 2009-05-21 13:59:29 | Nuoroda

nebuvo ten jokiu epitetu

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-05-21 14:19:22 | Nuoroda

buvo ten tu epitetu, bet toje pastraipoje tai ir palyginima galima rasti ir ironija ir net ta pati epiteta

Žinutė parašyta: 2009-05-21 14:26:36 | Nuoroda
Argentum rašė:

buvo ten tu epitetu, bet toje pastraipoje tai ir palyginima galima rasti ir ironija ir net ta pati epiteta

 AHA...............................................................................................................................

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-05-21 14:28:14 | Nuoroda
giedrius07 rašė:
Argentum rašė:

buvo ten tu epitetu, bet toje pastraipoje tai ir palyginima galima rasti ir ironija ir net ta pati epiteta

 AHA...............................................................................................................................

 nereikia cia lia lia xD

Žinutė parašyta: 2009-05-21 14:29:41 | Nuoroda
Argentum rašė:
giedrius07 rašė:
Argentum rašė:

buvo ten tu epitetu, bet toje pastraipoje tai ir palyginima galima rasti ir ironija ir net ta pati epiteta

 AHA...............................................................................................................................

 nereikia cia lia lia xD

 Mhm.

Žinutė parašyta: 2009-05-21 15:01:05 | Nuoroda

Neatitinka mano ne vienas :DDDD tik pats paskutinis ir zu neigiamu poziuriu :D idomu kaip cia bus

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą