Abiturientai pataria
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-08-17 16:20:14 | Nuoroda

Kadangi jau matome, jog į forumą pradėjo registruotis būsimieji dvyliktokai, prašytume buvusius abiturientus aktyviau juos konsultuoti, patarti bei atsakyti į iškilusius klausimus. Aktyviausius ir labiausiai būsimiems dvyliktokams padėjusiems studentams padovanosime pakvietimus į GRANDIOZINĮ Rugsėjo 1-osios koncertą Vilniuje, Vingio parke: www.studijos.lt/busimiems_studentams/straipsnis/597/0/Grandiozinis-Rugsejo-1-osios-koncertas-Vilniuje-Vingio-parke

Koncerto organizatoriai pakvietimais apdovanos net 10 geriausių pagalbininkų, iš kurių 7 gaus po vieną pakvietimą, o dar 3, labiausiai nusipelnę patarėjai - po du pakvietimus.

Taigi, laukiame būsimųjų abiturientų klausimų ir išsamių buvusių abiturientų atsakymų

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-08-17 17:27:41 | Nuoroda

Na,tai klauskite,klauskite...

Žinutė parašyta: 2009-08-17 17:36:18 | Nuoroda
Markiziene rašė:

Na,tai klauskite,klauskite...

 Na nebūtinai reikia klausti. Jei turi ką patart, kas tikrai padės būsimiems likimo broliams ir seserims, rašyk patarimą, gali net atskirą temą pradėti Po to mes viską suskaičiuosim, įvertinsim ir išdalinsim bilietus

Žinutė parašyta: 2009-08-18 12:58:02 | Nuoroda

Aš galiu atsakyti į klausimus su istorija, lietuvių ir anglų. Jų gavau 90+, na dar matematikos, bet jos gavau 80+ :)

Žinutė parašyta: 2009-08-18 15:32:55 | Nuoroda

Okey tada, dėstom savą situaciją

Galvoju tik apie socialinių mokslų sritį (žurnalistika, teisė, istorija, politologija), na blogiausiu atveju bandyčiau į kokią filologiją.. Mokykloje kalbos sekasi geriausiai, turiu dešimtukus, su istorija, geografija, biologija irgi problemu nėra. Bet va, matematika.. Pernai metiniam išėjo 6, antram semestre tik 5, o kas juokingiausia, kad dešimtoj klasėj turėjau metiniam 8, iš PUPP'o irgi kažkaip sugebėjau išpešti 8.. Kaip manot ar verta man galvot apie valstybinį egzaminą? Nes mane žmonės įtikinėja, kad geriau iš valstybinio keli procentai, negu iš mokyklinio 10.. Aišku šiais metais pasiruošus ją mokintis atsakingiau, juk šešetų atestate mažiausiai noriu, bet ar verta man su ja plėšytis, samdytis korepetitorius ir kalt valstybiniam? Nes žinau kad norint tikrai gerai pasiruošt turiu normaliai tam atsidėt, tai bijau kad paskui neapleisčiau kitų dalykų, kurie iš principo man būtų svarbesni.. gal kiti sakysit iš vis nusispjaut ant tos matematikos, bet tada negi pasilikt su trim VBE? Be to su matkės egzu turėčiau daugiau galimybių stojant, daugiau pasirinkimų.. Galvoju stot ir į užsienį.. So, any ideas?

Žinutė parašyta: 2009-08-18 16:13:40 | Nuoroda

Bet juk šiais metais planuojama panaikinti mokyklinius egzaminus.

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 94
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Matematika / VBE 80
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-08-18 16:26:36 | Nuoroda
Alter Ego rašė:

Okey tada, dėstom savą situaciją

Galvoju tik apie socialinių mokslų sritį (žurnalistika, teisė, istorija, politologija), na blogiausiu atveju bandyčiau į kokią filologiją.. Mokykloje kalbos sekasi geriausiai, turiu dešimtukus, su istorija, geografija, biologija irgi problemu nėra. Bet va, matematika.. Pernai metiniam išėjo 6, antram semestre tik 5, o kas juokingiausia, kad dešimtoj klasėj turėjau metiniam 8, iš PUPP'o irgi kažkaip sugebėjau išpešti 8.. Kaip manot ar verta man galvot apie valstybinį egzaminą? Nes mane žmonės įtikinėja, kad geriau iš valstybinio keli procentai, negu iš mokyklinio 10.. Aišku šiais metais pasiruošus ją mokintis atsakingiau, juk šešetų atestate mažiausiai noriu, bet ar verta man su ja plėšytis, samdytis korepetitorius ir kalt valstybiniam? Nes žinau kad norint tikrai gerai pasiruošt turiu normaliai tam atsidėt, tai bijau kad paskui neapleisčiau kitų dalykų, kurie iš principo man būtų svarbesni.. gal kiti sakysit iš vis nusispjaut ant tos matematikos, bet tada negi pasilikt su trim VBE? Be to su matkės egzu turėčiau daugiau galimybių stojant, daugiau pasirinkimų.. Galvoju stot ir į užsienį.. So, any ideas?

 Labai panaši situacija į maniškę, bet man, ačiū Dievui, jau viskas baigėsi. 10 klasėje turėjau matematikos kiaurą 9, PUPP išsilaikiaus aštuntukui, trūko taško iki devintuko, maniau, kad problemų ir vidurinėje nebus. Nebuvo vienuoliktoje klasėje, kažkaip dar sukandęs dantis tempiau save pirmyn, nes reikėjo įdėti daug pastangų (bet kartu kentėjo tie dalykai, kurie man buvo svarbiausi, žinant, kad rinksiuos tik socialinių mokslų egzaminus. Bet įvyko lūžis ir dvyliktoje klasėje matematiką iki pat mokslų metų galo apleidinėjau - nebuvo nei noro, nei jėgų man ją mokytis, bet VBE laikiau. Šiaip sau. Na, ir ką - turėjau gaut pagyrimą su atestatu, bet sugebėjau matematiką išsilaikyti 49 procentais - Dievas pasišaipė  Manau, kad tu geriau jos nelaikyk (mokyklinių egzaminų juk jau nebebus), o kai pasakysi savo mokytojai, kad nelaikai, tai ir metinį tau gal balų pritemps aukštyn, nes jis sudarant konkursinį balą socialiniuose moksluose, tavo minėtose specialybėse, itin svarbus. Jeigu jau kada nors tau prireiks tos matematikos, išsilaikysi eksternu. Juolab, kad esi apsisprendusi stoti į teisę, politiką etc.

Įstojau į VU Teisę valstybės finansuojamą, išsilaikiau istoriją 81 proc., lietuvių k. - 97 proc., o anglų k. - 92 proc. Patariu rimtai tau kibti į istoriją kitais metais, nes šis egzaminas yra didžiausia sesijos loterija. Pavyzdžiui, aš dabar gailiuosi to laiko, kai kažkiek mokiausi matematiką, o  istoriją apleidau, nors ji mūsų specialybėse - VIP' inė. Žodžiu, spręsti tau, savo nuomonę išsakiau

Žinutė parašyta: 2009-08-18 17:03:20 | Nuoroda

Dėkui, aš ir galvoju kažkur į tą pusę   O kad panaikinti mokykliniai egzaminai tai man čia naujiena, maniau dar tik svarsto tą projektą.. Na, kaip bebūtų tada apsispręst bus lengviau, tik tiek, kad mane šiek tiek stabdo tai, jog galvoju apie galimybę studijuoti Anglijoje, o ten jiem matematika svarbu visur ir visada. Bet jeigu vis dėl to sugebėčiau normaliai pasigerinti pažymį, gal to ir užtektų..

Žinutė parašyta: 2009-08-19 19:32:09 | Nuoroda

Na dėl to 4to matematikos egzamino tai nepasakyčiau taip tvirtai kaip EzoTao, man taip pat jis buvo tas 4tasis nereikalingas, bet dabar džiaugiuosi, kad neatsisakiau jo:) Iš tikrųjų atrodo, kad tą laiką, kurį skiri pvz matkei, galėtum skirti kitam dalykui, tačiau pripažinkim, retai taip būna :) Juk nesimoko niekas kiaurom dienom :) O jei visada tau neblogai ėjosi ta matematika, tai kažin ir ar reikia jos bijoti, EzoTao sakė, kad prieš galą ją apleido, tai matyt todėl ir išejo taip, o jei visada pastoviai sistemingai mokiniesi tai turėtų viskas ir būti gerai, nemanau tik kad reikia persistengti ir tie korepetitoriai kažkaip man atrodo nereikalingas dalykas. Juk turbūt visi žino, kad matematika lavina loginį mąstymą, o jis padeda ir lietuvių ir anglų k. ir tai pačiai istorijai :) Tad spjauti į ją patarčiau tik tada, kai būsi tvirtai apsisrendusi, kad tarp tavo pasirinkimų nebus ekonomikos ar psichologijos :) Suprantu, kad bus sunku apsipręsti, nes aš pati nuolat abejojau: prieš pasirinkdama egzaminus, prieš egzaminą, rimtai svarsčiau galimybę ir nebeiti išvi į matematikos egzą, bet džiaugiuosi, kad to nepadariau :) Matematikoje reikia labai daug atidumo, kad neprižioplintum uždavinyje, kurį gerai moki, kad rastum už ko užsikabinti tame, kurio nesupranti ir t.t. O visi šie dalykai labai padeda ir kituose egzaminuose ;) Sėkmės tau ;)

Žinutė parašyta: 2009-08-20 13:10:25 | Nuoroda

Sveiki 2009-2010-ųjų metų abiturientai :) Šiemet būsiu pirmakursė, kuri Vilniaus universitete studijuos mediciną :) Kadangi žinau, kaip man reikėjo patarimų iš vyresniųjų, žinau, kad to paties reikia ir Jums, tad esu pasiruošusi atsakyti į Jūsų klausimus :) Rašykit į el. paštą: :)

Žinutė parašyta: 2009-08-20 14:07:57 | Nuoroda

Va kokį būsimo abituriento dienoraštį aptikome mūsų portale: www.studijos.lt/dienorastis/111/0/Arti-ir-melstis . Visiems būsimems dvyliktokams vertėtų perskaityt

Žinutė parašyta: 2009-08-20 16:44:30 | Nuoroda

Sveiki visi.

Na busimiems abiturientams ka cia daug ir pritarinesi:patys manau puikiai zinot ka reikia daryt.. bet visgi manau reikia isskirti svarbiausius dalykus, kuriu svarbumas atsiskleidzia tik jau stoving ant egzaminu slenkscio)

1 visu pirma tai pritariu,Ezo Tao, jog reikia daug demesio skirti i prioritetus, ir nesimokyti ko nereikia. bet aisku visi bijom kad gal reikalavimai bus pakeisti, arba nuspresim studijuoti ka kitka..tuomet galima ir pralosti. bet tie kurie yra tikrai apsisprende kuo nori buti tai turetu drasiau kreipti demesi svarbiausiam egzaminui/ams.... ir visai kartais nesvarbu kad atsisakote mokytis is paziuros svarbu dalyka. as, pvz, atsisakiau istorijos mokytis normaliai, todel liko laiko matkej

2 pamirskit iliuzijas kad yra daug laiko ir jog artejant egzams galva prades geriau veikt nei yra db... as nuo sito biski nukentejau:) taip tik atrodo, kad pries egzus ir laikas leciau eina ir protas darosi geresnis:D kaip tik ne- kai kurie pradeda mokytis chaotiskai... isvada tokia :kad is karto reikia mokytis normaliai viska, tam kad veliau teliktu tik pakartoti o ne vel mokytis is naujo(tuomet ir mintis apie bejiegiskuma pradeda lyst). pvz jei hau pradejot logaritmus mokytis tai ir ismokit:)nes as kai kartojau 12kl, kaikurios temos buvo tarsi naujos, ir reikejo idet daug daugiau pastangu nei butu reikeje mokantis is karto.. o beto kuo labiau giliniesi i dalyka, tuo idomesnis jis pasidaro(net sunku patiketi kad tam tikru metu man patiko istorija!) ir jus turit proga visai idomiai mokytis, gilintis, o ne kalti protarpemis ir taip kankintis..

 

kiti numeruoti pasisakymai veliau

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 84
Žinutė parašyta: 2009-08-24 11:18:25 | Nuoroda

3 na va

jei dar esat 11 kl tuomet laiko daug ir galit zinias gilint ivairiai, bet atejus i 12kl manau kad reikia didziausia demesi kreipti butent tam, ko reikalauja egzaminas, jo struktura. tuomet nesimokysite ko nereikia, sutelksit demesi i svarbiausius dalykus ir , svarbiausia,  perprasit egzamino reikalavimus ir suprasit kaip geriau jiems ruostis. pvz anglu egzas. ten yra klausimas, rasymas, skaitymas ir gramatika. pilna knygu su grynai egzmininiais gramatikos pratimais- juos ir darykit, lb greit isiminsit ir perkasit pratimo esme..ir taip toliau. bet svarbiausia kad vis darant tokio tipo uzduotis kokios yra egze jus pradesit jas daryti greiciau, efektyviau ir suprasit ko butent klausimai nori is jusu:) ir kaip sugalvot, atspet atsakyma jei jis nera aiskus... bent jau man taip buvo su anglu kalba..ir cia liecia visas anglu egzo dalis.. toliau matkes egzas jei einat is tradiciniu melynu vadoveliu ir dar jei turit nekokia mokytoja tuomet labai gerai yra vadovautis matematikos egzamino programa, reikalavimais...nes vadovelyje yra per daug, ne visko reikia per egza.. beto pagal ta programa lb patogu mokytis, as dedavau pliusiukus prie ismoktu temu, prisirasydavau..ir taip yra nenukrypstama i lankas, tu zinai ka moki, ko ne..dingsta baime ir padrikas mokymasis..zinai kam egze skiriama daugiausiai demesio..ir dar atkreipkit demesi i programoje esancius zodzius:"paprasčiausias", "paprastas", "nesudtingas" pvz lygtis neis visu temu reikia moket galingus uzdavinius sprest..beje gera svetaine www.matieka.lt-ten man isspresdavo uzdavinius, atsakydavo i klausimus, kai kam dar patinka www.egzas.ltLietuviu egzas.man net ruostis savarankiskai nereikejo, lb gera mokytoja turejau tai esme ta pati-demesys egzo reikalavimams. ne visi namu darbai padeda egzui tiek kiek turetu...tai juos darydavau atsainiau..kuo daugiau rasai nuo pradzios iki galo rasini/interpretacija tuo tvirciau jautiesi..beto darai tai greiciau. nevisi suspeja(kaip turbut esat girdeje) per egza parasyt..o daznai rasydami jsu didinat savo interpretavimo, kurimo greiti... o ir klaidas lengviau pastebesit.. beje mokytoja patarus toki dalyka: parasyt kazkiek teksto ir vis ji taisyt, pvz dali rasinio ar intrpretacijos kasdien ir paciam ieskot savo klaidu.mokytoja sake kad tada pradeda mokiniai stiliaus klaidas jaust savo arba abejodami fraze ją keicia kita ...ir maziau klaidu pradedama daryt..:)  aisku daug laiko atima knygu skaitymas-tiems kas labiau pritingi, arba taupo laika yra santrumpos kuriniu. kartais galima ir apsiribot kritika, kuriniu analizemis ypac jei manot kad is to autoriaus nerasysit interpetacijos..arba is vis rasini rasysit.. teksto suvokimo esme tikrai gerai perskaityt klausima-skamba paprastai, bet visgi ji perskaitydami tik mazdaug gerai nukrypstam i lankas..o dauguma ji tik mazdaug ir perskaito..

na apie istorijos egza jau daug kalbeta kitose temose, esme ta kad geras budas taip pat mokytis pagal programa egazmino. atsiverskit ir pamatysit kad ten surasyta ka konkreciai turet moket, tuomet neersimokysit bijodami "o gal ta reikia moket, gal is to klausimas bus ir panasiai"....

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 84
Žinutė parašyta: 2009-08-24 11:23:05 | Nuoroda

na cia dvigubas gavosi

o siap kad nieko neklausiat busimi abituriantai, ilsisi rupuzokai 

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 84
Žinutė parašyta: 2009-08-24 19:43:07 | Nuoroda

jusu nuomone olimpiados ir ruosimasis joms duoda naudos egzaminu metu? 

  • Fizika / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 48
  • Matematika / VBE 91
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2009-08-25 09:32:42 | Nuoroda
newminde rašė:

jusu nuomone olimpiados ir ruosimasis joms duoda naudos egzaminu metu? 

 na siaip turbut kai kada.jei olimpiados reikalavimai sutampa su egzamino programos reikalavimais tada apsimoka... bet jei reiktu mokytis olimpiadai tai ko nereikia egzui tada as nelb noreciau tomis olimpiadomis apsikraut. na bet jei dalykas tau tikrai idomus, moki gerai ji tai smagu dalyvauti, o jei ir laimi kanors tada faina- papildomas balas jei rimta olimpiada...

siaip jei laiko uztenka, speji pasiruost ir nori dayvauti tai tik pirmyn:)

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 84
Žinutė parašyta: 2009-08-25 12:15:03 | Nuoroda
newminde rašė:

jusu nuomone olimpiados ir ruosimasis joms duoda naudos egzaminu metu? 

 Olipmiada visada yra gerai, jau vien tuo, kad ten tas procesas panašus į egzamino ir tada egzaminas po jų atrodo tik kaip super lengva olimpiada :D TAČIAU jei tau puikiai sekasi olimpiadose, dar nereiškia, kad gausi egzamino maksimumą, nes dažnai būna taip, kad kai žinai gerokai daugiau nei reikia programai ir parašai per protingus atsakymus :) nors dažniausiai ten reikia laaabai paprastų :) o šiaip jei kalbant apie respublikines ir pretendavimą į prizines vietas, tai ŽINOMA, papidomi balai stojant juk niekam nepakenkė :)

Žinutė parašyta: 2009-08-25 12:30:29 | Nuoroda
patyleki rašė:
newminde rašė:

jusu nuomone olimpiados ir ruosimasis joms duoda naudos egzaminu metu? 

 Olipmiada visada yra gerai, jau vien tuo, kad ten tas procesas panašus į egzamino ir tada egzaminas po jų atrodo tik kaip super lengva olimpiada :D TAČIAU jei tau puikiai sekasi olimpiadose, dar nereiškia, kad gausi egzamino maksimumą, nes dažnai būna taip, kad kai žinai gerokai daugiau nei reikia programai ir parašai per protingus atsakymus :) nors dažniausiai ten reikia laaabai paprastų :) o šiaip jei kalbant apie respublikines ir pretendavimą į prizines vietas, tai ŽINOMA, papidomi balai stojant juk niekam nepakenkė :)

 lb tau pritariu kad olimpiados procesas panasus i egzamino, net nznau kdl pati to nepgalvojau prasyt 

tai vat kad kartais taip ir buna kaip ir sakei kad per protingai vaikai egzaminus raso nuo tu olimpadu

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Matematika / VBE 92
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 84
Žinutė parašyta: 2009-08-25 14:44:09 | Nuoroda
Žinutė parašyta: 2009-08-25 18:12:05 | Nuoroda

Kaip manot ar geriau 12 klasei eiti į anglų kalbos kursus ar pirkti pasiruošimo egzaminui knygas ir daugiau ruoštis savarankiškai?

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą