Lietuvių kalbos egzaminas
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-01-19 14:18:53 | Nuoroda

Sveikučiai, ar stiprūs jaučiates lietuvių kalboj?

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-01-19 16:36:39 | Nuoroda

 Tikrai ne.. Silpniausia jaučiuosi kalbose ir abu egzus laikysiu.

Žinutė parašyta: 2010-01-19 18:48:23 | Nuoroda

Kuo toliau, tuo labiau suvokiu, kad lietuvių egzaminas- sėkmės reikalas :)

Žinutė parašyta: 2010-01-19 19:03:50 | Nuoroda

Kodėl?

Žinutė parašyta: 2010-01-19 19:11:39 | Nuoroda

Su korepetitoe paanalizavom pernai metų egzaminus, tai nu iš jų aišku tik tiek, kad balas priklausys nuo to, kas taisys darbą. Tiesiog toks subjektyvus vertinimas. O ir su teksto suvokimu keisti dalykais dedas. Tarkim kai gauna taisytojai atsakymus, jie ten taiso taiso ir kokią antrą taisymų dieną prie tų atsakymų atsiranda dar daugybė prierašų, naujų atsakymų ir pan. Tai vat ne kažką, jei tavo darbas buvo jau ištaisytas, nes niekas pagal naujus atsakymur ir naują vertinimą jo jau nebepertaiso :)

Žinutė parašyta: 2010-01-20 09:33:46 | Nuoroda

Lietuvių egzaminą vertina trys žmonės plius vienas kontrolinis vertinimas, tad nemanau, kad čia yra subjektyvus dalykas, retai kada pasitaiko, kad visi keturi vertintojai atlaidūs arba visi griežti, kažkoks optimalus viduriukas manau išlaikomas. 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2010-01-20 16:05:46 | Nuoroda

daugumos tekstų aš asmeniškai nesuprantu, norint interpetuoti :) visados gaunu 5-6. Labiausiai egzamine nelaukčiau škėmos, tikiuosi jo nebus ten..

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 35
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 50
Žinutė parašyta: 2010-01-20 18:57:32 | Nuoroda
grečius rašė:

Kuo toliau, tuo labiau suvokiu, kad lietuvių egzaminas- sėkmės reikalas :)

 Ir pati taip pradedu manyti... :)

Žinutė parašyta: 2010-01-20 19:07:34 | Nuoroda

Taip. Daug kas priklauso kokį gausime teksto suvokimą ir kokie bus pateikti autoriai bei jų kūriniai :) bet mokytis vistiek reikia:P

Žinutė parašyta: 2010-01-20 19:10:03 | Nuoroda
Amelijaa rašė:

Taip. Daug kas priklauso kokį gausime teksto suvokimą ir kokie bus pateikti autoriai bei jų kūriniai :) bet mokytis vistiek reikia:P

 Dėl mokymosi tai tikrai sutinku. :)

Žinutė parašyta: 2010-01-20 19:31:06 | Nuoroda

 Na aš rašysiu tą samprotaujamąjį rašinį :) mokytis kažko neprisimokysi (tiesiog naudojies tuo ką žinai, ir tas žinias gilini). Bet kad sėkmės dalykas tai faktas... man ypač dėl to - kokios temos paklius ;D ir vertinimas... na juk visko būna :) labai tikiuosi kad prasisuksiu kaip įmanoma geriau :)

  • Istorija / VBE 89
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 88
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2010-01-21 22:32:40 | Nuoroda

 O lietuviu egzamine tai bus tik teksto suvokimas ir rasinio arba interpretacijos rasymas ? t.y. kokios gramatikos nebus ?

Žinutė parašyta: 2010-01-21 22:40:13 | Nuoroda

 jau kelinti metai kaip gramatikos nebūna - žinios tikrinamos tavo rašinyje :)

  • Istorija / VBE 89
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 86
  • Matematika / VBE 88
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2010-01-21 22:49:52 | Nuoroda

 Šiaip lietuvių egzaminas tik skatina bukinti žmogų. Kodėl nėra gramatinės dalies? Sakysit jūs, kad savo gramatinę dalį pateiki praktikoje - rašinyje. Atsakysiu jums, nežinoma žodį galima lengvai pakeisti paprastesniu (nepažįstamas - svetimas, grįžti - pareiti, ypatingas - unikalus). Taip pat ir su sintakse, galima sakinius paprastesnius kurti, trumpesnius. 

Prisipažinsiu ir aš taip elgiausi, sintaksė man vis kliūdavo, tad sakinius rašydavau trumpesnius arba su žinomais jungtukais. Tad galima sakyti taip ir neišmokau gerai sintaksės.

Programoje gramatika baigiasi 10 klasėje, bet juk pasimiršta, reik kartojimo, reik ir valstybiniam egzamine patikrinti ar žmogus iš tiesų yra raštingas, suvokia ištaisyti kalbos kultūros klaidas,sukirčiuoti paprasčiausius žodžius, rašyti sudėtingesnius sakinius, juose padėti skyrybos ženklus? Žinoma, dabar egzaminas yra lengvesnis, bet jau man, bet ar kas lengva, visad būna geriausia? 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2010-01-22 13:02:51 | Nuoroda

Tai iseina, kad lietuvoj bus pilna poetu, rasytoju, bet nei vienas nemokes rasyti taisyklingai.

Na man tai gariau jau butu gramatika, nes su interpretacijom ir teksto suvokimais visai prastai :( 

Žinutė parašyta: 2010-01-22 13:09:29 | Nuoroda

Jei neklystu lietuvių kalbos testas budavo geras dar tuo, kad budavo tokių specialybių, kurioms skaičiuojant balą reikėdavo tik jo. Tai manau tikrai geras dalykas būdavo tiksliukams.

Žinutė parašyta: 2010-01-22 14:42:25 | Nuoroda
sanemis rašė:

 Šiaip lietuvių egzaminas tik skatina bukinti žmogų. Kodėl nėra gramatinės dalies? Sakysit jūs, kad savo gramatinę dalį pateiki praktikoje - rašinyje. Atsakysiu jums, nežinoma žodį galima lengvai pakeisti paprastesniu (nepažįstamas - svetimas, grįžti - pareiti, ypatingas - unikalus). Taip pat ir su sintakse, galima sakinius paprastesnius kurti, trumpesnius. 

Prisipažinsiu ir aš taip elgiausi, sintaksė man vis kliūdavo, tad sakinius rašydavau trumpesnius arba su žinomais jungtukais. Tad galima sakyti taip ir neišmokau gerai sintaksės.

Programoje gramatika baigiasi 10 klasėje, bet juk pasimiršta, reik kartojimo, reik ir valstybiniam egzamine patikrinti ar žmogus iš tiesų yra raštingas, suvokia ištaisyti kalbos kultūros klaidas,sukirčiuoti paprasčiausius žodžius, rašyti sudėtingesnius sakinius, juose padėti skyrybos ženklus? Žinoma, dabar egzaminas yra lengvesnis, bet jau man, bet ar kas lengva, visad būna geriausia? 

 Visiskai pritariu, nesuprantu, kiap galima lietuviu kalbos zinias patikrinti teksto suvokimu. Ir is viso - kaip galima taisyti teksto suvokima ar interpretacija! Cia yra kiekvieno zmogaus unikalus suvokimas, kuryba ir niekas negali kibti prie minciu, jei as teksta suvokiau kitaip, nei parasyta instrukcijoj. Sitokiam egzamine daznai lengvai issisuka zmones, kurie nemoka gramatikos, bet yra kurybingi, o rastingiem zmonem daznai nepasiseka - gali buti ne vienos klaidos rasiny, bet jei netinka turinys - viskas. Labai slidus dalykas tas egzaminas yra

Žinutė parašyta: 2010-01-22 14:53:22 | Nuoroda

pritariu 100%, bet kaip viena mano mokytoja sake, tikrina daugiau zmoniu, gal kuris vienas is tikrintoju suvoks taip kaip tu..

Žinutė parašyta: 2010-01-22 15:46:54 | Nuoroda

 Manau lietuvių egzaminas turėtų susidėti iš trijų dalių:

1. Gramatinės. Tikrinamas žmogaus raštingumas, sintaksė, kalbos kultūros žinios, paprasčiausių žodžių tartis, problemų sprendimas - klaidų ištaisymas.

2. Kūrybinė dalis. Tikrinamos žmogaus dėstomos mintys - ar jos logiškos, nuoseklios, taisyklingos? Kaip žmogus suvokia temą, ar iš vis ją suvokia? Ar žmogus geba įsiminti menines priemones, žanrus....

3. Suvokimo dalis. Ar žmogus skaitydamas tekstą suvokia jį? Ar taip pat žino literatūros teoriją - menines priemones, žanrus, ar moka juos pritaikyti tekste? Žinoma, kiekvienas mąsto skirtingai, bet optimalus viduriukas išlaikomas. 

  • Biologija / VBE 96
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
Žinutė parašyta: 2010-01-22 17:25:49 | Nuoroda

Kuo toliau, tuo labiau mane stebina kalbėjimo įskaita. Jau ne tai,kad ji pavirto kažkokiu deklamavimu, bet bus galima ateiti su skaidrėm, plakatais?

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą