2011 metų 10-okų kalbėjimas
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-03-01 19:11:59 | Nuoroda

Laba vakara.  Taigi, pasirinkau 3-ią kultūros potemę:

Kultūrologas Darius Kuolys rašo: „Tautos gyvena pasakodamos savo istorijas, o pasakojimai kuria ir saugo tautas. Mat jie išsako ir perduoda bendruomenei svarbius vaizdinius, reikšmes, idėjas, vertybes.“ Kokių lietuvių tautai svarbių pasakojimų esate atpažinę vaizduojamojo meno kūriniuose?

Gal kas turit kokių idėjų, pasiūlymų kuo galima būtų remtis kalbant šia tema? :)

Žinutė parašyta: 2011-03-02 18:41:45 | Nuoroda

Taigi, as ir noriu pagalbos.Pasirinkau Kultura 9. Muziejuose kaupiami praeities kultūros turtai. Kodėl jaunimui naudinga juos pažinti? Argumentuokite. gal galit kokia minti numesti kaip pradeti sita kalba

Žinutė parašyta: 2011-03-02 20:21:24 | Nuoroda

Iklimpau kaip reikalas, pasirinkau kalbos pirma poteme. Gal kas galetu pagelbeti man betkokia informacija? ;))

Žinutė parašyta: 2011-03-04 15:43:49 | Nuoroda

 Jooo.... Chebryte gal kas nors iš jūsų pasirinkote Literatūros 3. Ar teisus Leonidas Donskis, sakydamas: ,,Reikia skaityti tik pačias geriausias knygas "? savo nuomonę pagryskite. Jeigu galite padėkite busiu dėkingas.... 

Žinutė parašyta: 2011-03-05 01:03:59 | Nuoroda
TotalRipoff rašė:

Laba vakara.  Taigi, pasirinkau 3-ią kultūros potemę:

Kultūrologas Darius Kuolys rašo: „Tautos gyvena pasakodamos savo istorijas, o pasakojimai kuria ir saugo tautas. Mat jie išsako ir perduoda bendruomenei svarbius vaizdinius, reikšmes, idėjas, vertybes.“ Kokių lietuvių tautai svarbių pasakojimų esate atpažinę vaizduojamojo meno kūriniuose?

Gal kas turit kokių idėjų, pasiūlymų kuo galima būtų remtis kalbant šia tema? :)

 Vaizduojamojo meno kūrinys, kuris pasakotų istoriją tai manau būtų Jono Mateikos paveikslas "Žalgirio mūšis". :)

Žinutė parašyta: 2011-03-06 14:28:23 | Nuoroda

Sveiki. Pasirinkau kalbėti apie: Ar pritartumėte literatūrologės Solveigos Daugirdaitės minčiai: ,,Ateities kartų raštą taisys kompiuteris, todėl būtų svarbu mokyti ne rašomosios, o šnekamosios kalbos <...>, mokyti lietuvių kalbos parodant, kad kitomis kalbomis to paties ir taip pat pasakyti negali“. Savo nuomonę pagrįskite lietuvių ir užsienio kalbų mokymosi patirtimi. Tik nežinau pavyzdžių kokių galima duoti. Gal kas žino ir gali pasidalinti? Ačiū iš anksto.. ;]

Žinutė parašyta: 2011-03-10 17:09:19 | Nuoroda

Rasau kalbas iskaitos potememis,

Žinutė parašyta: 2011-03-12 17:31:57 | Nuoroda

Gal galit kas padeti sukurti kalba sia tema:

Ar pritartumete minciai,kad lietuviu kalbai negresia rimtas  pavojus,kol ja gina Valstybes kalbos istatymas ir saugo kalbininkai. Na jai kas susigundys padeti parasykit i si el.pasta

Žinutė parašyta: 2011-03-13 11:39:45 | Nuoroda

Aš pasirinkau kalbos 2 potemę, bet dar nieko nepradėjau, o kalbėjimas 23d... gal kasnors žino iš kur galima surasti naudingos informacijos šia poteme? 

Žinutė parašyta: 2011-03-13 14:25:12 | Nuoroda
Zivwile rašė:

Aš pasirinkau kalbos 2 potemę, bet dar nieko nepradėjau, o kalbėjimas 23d... gal kasnors žino iš kur galima surasti naudingos informacijos šia poteme? 

 Man šitas labai padėjo.

 www.kalbosnamai.lt/images/dokumentai/kn_interneto%20%FEiniasklaida_gk.pdf

www.vlkk.lt/lit/94718

Žinutė parašyta: 2011-03-13 17:19:23 | Nuoroda
Gaby_yeah rašė:
Zivwile rašė:

Aš pasirinkau kalbos 2 potemę, bet dar nieko nepradėjau, o kalbėjimas 23d... gal kasnors žino iš kur galima surasti naudingos informacijos šia poteme? 

 Man šitas labai padėjo.

 www.kalbosnamai.lt/images/dokumentai/kn_interneto%20%FEiniasklaida_gk.pdf

www.vlkk.lt/lit/94718

 O labai ačiū ;) 

Žinutė parašyta: 2011-03-14 17:33:04 | Nuoroda

Ar kas kalbės šia poteme ( 2011m. paskelbti tarmių metais. Ką žinote apie tarmių tyrinėjimus ir jų svarbą kalbai? ) ?


Žinutė parašyta: 2011-03-14 18:55:15 | Nuoroda

Mhm... gal dar yra tokių, kurie jau kalbėjo KALBOS temos ANTRĄJA poteme? Aš pasirašiau savo kalbą, na tiksliau dėstymą, nes norėjau, jog tai būtų panašu į rašinį, bet neįsivaizduoju ką įterpti pabaigai ir pradžiai, faktai ir informacija yra, pasakojimas taip pat, tik va įžangos ir pabaigos niekaip neišeina sugalvoti... :D 

Žinutė parašyta: 2011-03-16 11:15:18 | Nuoroda

Lituanistė rašo arba parduoda jau parašytas kalbas. Jau yra šios kalbos:

literatūros 3,4, kalbos 1,3, kultūros 2, 7, 10 potemės.  Parašytų kalbų kaina 15 lt. Kreiptis arba tel. 867267026

 

Žinutė parašyta: 2011-03-19 10:01:30 | Nuoroda

Aš pasirinkau literatūros 1 potemę, gal kas galit užvesti ant kelio, nes dabar 03,22 reikia atsiskaityti planą, o aš nieko nesigaudau. Rašykit . Ačiū :) 

Žinutė parašyta: 2011-03-19 15:12:12 | Nuoroda

 Pasirinkau kalbos 2. Kalbininkė Rita Miliūnaitė viliasi, kad ,,vis dėlto jaučiamės nesmagiai, tarsi kažką išdavę, kasdien patirdami, kaip viešoji interneto kalba kenčia nuo beraštystės, kaip ji murzinama vulgarybėmis ir darkoma ne vien tik beveidžių interneto komentuotojų“. Remdamiesi 2–3 populiariais internetiniais dienraščiais, pateikite argumentuotą savo nuomonę apie internetinės žiniasklaidos kalbos kokybę. 

Labai reikia pagalbos. Nežinau ką rašyt ;//

Žinutė parašyta: 2011-03-20 01:01:10 | Nuoroda

 Sveiki, na as pasirinkau is kulturos paskutine tema. Skamba kaskas tokio tradiciniai lietuviu amatai tampa gyva tautos kulturos dalimi. Ar svarbu neprarasti sio lietuviu kulturos klodo? niekaip nesugalvoju ka pasakyti pradzioje ir pabaigoje :( destyma kaip ir turiu. gal galit kas padeti? aciu is anksto :)

Žinutė parašyta: 2011-03-30 19:12:50 | Nuoroda

pigiai parduodu 2011m 10klases kalbos 1 poteme apie tarmes, ir 12klases literaturos 2poteme apie teig ir neigiamus personazus :) kam reikia kreipkites 864804168
 

Žinutė parašyta: 2011-04-04 00:09:28 | Nuoroda

12kl.Parduodu KALBOS 4 potemę: "Lietuviai nuolat bendravo su rusais, lenkais ir vokiečiais.." Parašytas su mokytojos pagalba.10lt.tel: 869511417(priimu ir sms) E-mail: Skype: wajdulja1

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą