Lietuvių filologija
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-20 19:50:44 | Nuoroda
ylksis rašė:

Tiksliai  nežinau, bet, nesuprantu, jei jus norite studijuoti lietuvių filologiją, tai ko bijote to skaitymo?:) Tikrai nėra tiek daug skaityti, kad nieko kito nematysi. Viską įmanoma perskaityti, ką dėstytojai užduoda.

 Tas skaitymas ir negąsdina, anaiptol, tiesiog nuogirdos tokios... :)

  • Istorija / VBE 54
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 46
  • Matematika / VBE 24
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 80
Žinutė parašyta: 2011-06-20 22:14:49 | Nuoroda

kartais tos nuogirdos būna blogos, neteisingos, pats įsitikinau.

Žinutė parašyta: 2011-06-20 22:24:21 | Nuoroda

 Na, kadangi be galo mėgstu skaityti, knygas skaitau su malonumu, tai skaitymas manęs tikrai negąsdina, juk jeigu nemėgčiau skaityti - nestočiau į lietuvių filologiją

  • Istorija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2011-06-20 23:46:49 | Nuoroda

Nežinau, čia į temą ar ne, bet ar galim šitą skyrelį vadint literatų būreliu? :)

  • Istorija / VBE 54
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 46
  • Matematika / VBE 24
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 80
Žinutė parašyta: 2011-06-20 23:55:44 | Nuoroda
Liūtaširdis rašė:
ylksis rašė:

Tiksliai  nežinau, bet, nesuprantu, jei jus norite studijuoti lietuvių filologiją, tai ko bijote to skaitymo?:) Tikrai nėra tiek daug skaityti, kad nieko kito nematysi. Viską įmanoma perskaityti, ką dėstytojai užduoda.

 Tas skaitymas ir negąsdina, anaiptol, tiesiog nuogirdos tokios... :)

 Manęs irgi negąsdina skaitymas, tiesiog kartais sutrikdo aplinkinių požiūris, neva, jei stoji į lietuvių filologiją, tai ir grauši visą laiką knygas nuo ryto iki vakaro ir daugiau nieko :) Bet būtent - tai yra tik nuogirdos ir tiek, kurios tikrai manęs neatgraso nuo stojimo į šią specialybę ;)

  • Istorija / VBE 75
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 90
  • Matematika / VBE 47
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 73
Žinutė parašyta: 2011-06-20 23:58:50 | Nuoroda

tai šaunu, kad neatbaido, pats irgi buvau susidaręs prieš stodamas panašią nuomonę, iš vis aplinkinių požiūris į lituanistus yra neigiamas:)

Žinutė parašyta: 2011-06-21 00:04:32 | Nuoroda
ylksis rašė:

tai šaunu, kad neatbaido, pats irgi buvau susidaręs prieš stodamas panašią nuomonę, iš vis aplinkinių požiūris į lituanistus yra neigiamas:)

 Nors neįstojau dar, bet irgi susidariau tokią nuomonę, nes, kai pasakau, kur ketinu stoti, dažniau susilaukiu neigiamos reakcijos nei teigiamos :) O, kai pasakau, kad turbūt VPU studijuosiu, tai išvis pasižiūri kaip į idiotę :D Nesuprantu, kodėl toks aplinkinių požiūris :)

  • Istorija / VBE 75
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 90
  • Matematika / VBE 47
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 73
Žinutė parašyta: 2011-06-21 11:36:52 | Nuoroda

toks yra nusistatymas, mes kalbėjom per pirmą paskaitą, kai grupiokai pasakojo apie tai, kad giminės, draugai, pažįstami pasibaisėdavo, kad jie įstojo į VPU:) Bet kai sakau, gyvenam ne dėl aplinkinių nuomonės, požiūrio, šiaip Vilniuje tą dar labiau supratau:)

Žinutė parašyta: 2011-06-21 12:02:35 | Nuoroda
ylksis rašė:

toks yra nusistatymas, mes kalbėjom per pirmą paskaitą, kai grupiokai pasakojo apie tai, kad giminės, draugai, pažįstami pasibaisėdavo, kad jie įstojo į VPU:) Bet kai sakau, gyvenam ne dėl aplinkinių nuomonės, požiūrio, šiaip Vilniuje tą dar labiau supratau:)

 Tai taip ir jei žmogus tikrai apsisprendęs, ką nori studijuot ir ko nori iš gyvenimo, vargu ar toks aplinkinių požiūris gali atbaidyti, greičiau atvirkščiai po kiek laiko jau pripranti prie tokios neigiamos reakcijos :D

  • Istorija / VBE 75
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 90
  • Matematika / VBE 47
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 73
Žinutė parašyta: 2011-06-21 18:51:13 | Nuoroda

Aš irgi esu tvirtai apsisprendusi čia stoti, bet kadangi neturiu antros užsienio kalbos, tai į nemokamą vietą VU neįstosiu. Taigi, nežinau ką daryti - stoti į mokamą VU lietuvių filologiją ir ispanų kalbą, ar nemokamą VPU lietuvių filologiją.

O baigus lietuvių filologiją niekam nerūpi ar baigei  VU ar VPU? Nes gal kitaip žiūri, jei kokį pedagoginį baigei :D

Žinutė parašyta: 2011-06-22 23:27:39 | Nuoroda
candya rašė:

Aš irgi esu tvirtai apsisprendusi čia stoti, bet kadangi neturiu antros užsienio kalbos, tai į nemokamą vietą VU neįstosiu. Taigi, nežinau ką daryti - stoti į mokamą VU lietuvių filologiją ir ispanų kalbą, ar nemokamą VPU lietuvių filologiją.

O baigus lietuvių filologiją niekam nerūpi ar baigei  VU ar VPU? Nes gal kitaip žiūri, jei kokį pedagoginį baigei :D

 Teko įvairiai girdėti. Vieni sako, kad geriau vertinamas VU diplomas, kiti - kad viskas priklauso nuo žmogaus, kaip jis mokės save pateikti ir prasimušti :) Yra ir tokių nuomonių, kad VPU neva geriau už VU, nes ten ne toks "sausas" mokslas. Bet čia tik gandai, juk pati nestudijuoju, tai ir negaliu pasakyti, kaip yra iš tiesų :)

  • Istorija / VBE 75
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 90
  • Matematika / VBE 47
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 73
Žinutė parašyta: 2011-06-22 23:52:04 | Nuoroda

aktualus rašinukas - pilietis.delfi.lt/voxpopuli/mitu-apie-studijas-griovejai-lituanistas-zmogus.d?id=46861551 :>

aš irgi įrašiau filologiją, tik nežinau, kaip bus, nes neturiu antros kalbos..

Žinutė parašyta: 2011-06-23 11:18:43 | Nuoroda

Šiaip įvairiai žiūri, bet VPU baigę studentai turi daugiau praktikos:)

O dėl antros užsienio kalbos, jei norite studijuoti VPU, tai priims, bet bus mažesnis balas:)

Žinutė parašyta: 2011-06-23 11:38:42 | Nuoroda

o ten mokantis tos užsienio kalbos labai reikia ar ten tik ,kad pažimys būtų? as taj turiu antos kalbos pažymį bet taj kad nelabai ją moku

Žinutė parašyta: 2011-06-23 12:25:02 | Nuoroda

nesimokysi jos, bus tik pirma tavo kalba visus metus:)

Žinutė parašyta: 2011-06-23 12:57:29 | Nuoroda

gal galėtum aiškiau taj jeigu aš turiu pvz antra kalbą rusų taj ten tipo reik turėt daug žinių susijusių su ta kalba?

Žinutė parašyta: 2011-06-23 14:38:52 | Nuoroda
Sraigt rašė:

aktualus rašinukas - pilietis.delfi.lt/voxpopuli/mitu-apie-studijas-griovejai-lituanistas-zmogus.d?id=46861551 :>

aš irgi įrašiau filologiją, tik nežinau, kaip bus, nes neturiu antros kalbos..

 Labai geras rašinukas, tuo pačiu ir motyvuojantis... Reikia būti originaliam, o ne siekti kažko perspektyvaus... Tik dar labiau padrąsina ir suvienyja lituanistus (y)

  • Istorija / VBE 54
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 46
  • Matematika / VBE 24
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 80
Žinutė parašyta: 2011-06-23 14:43:54 | Nuoroda
Liūtaširdis rašė:
Sraigt rašė:

aktualus rašinukas - pilietis.delfi.lt/voxpopuli/mitu-apie-studijas-griovejai-lituanistas-zmogus.d?id=46861551 :>

aš irgi įrašiau filologiją, tik nežinau, kaip bus, nes neturiu antros kalbos..

 Labai geras rašinukas, tuo pačiu ir motyvuojantis... Reikia būti originaliam, o ne siekti kažko perspektyvaus... Tik dar labiau padrąsina ir suvienyja lituanistus (y)

 ir šiaip, man atrodo. kad ne specialybė yra perspektyvi, o žmogus : )

o dėl antros kalbos tai.. aš bandau į VU, tai nežinau. nes skaičiuoja nulį į konkursinį balą jis gerokai viską numuša :( bus matyt, niekis, jei ir neįstosiu, turiu alternatyvų, bet graudu dėl tokio savo neapdairumo!

Žinutė parašyta: 2011-06-24 21:19:46 | Nuoroda
huggy rašė:

o ten mokantis tos užsienio kalbos labai reikia ar ten tik ,kad pažimys būtų? as taj turiu antos kalbos pažymį bet taj kad nelabai ją moku

 Man taip pat, mano antra užsienio kalba - rusų, turiu metiniam 9, bet mano rusų kalbos žinių lygis siektų gal 4, tad jeigu jos reikės mokytis universitete...

  • Istorija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2011-06-26 13:14:26 | Nuoroda

universitete turėsite tik pirmą kalbą, t.y. jei jūsų kalba - anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, tai ir mokinsitės. O dėl antros kalbos, jie reikalauja pažymio, skaičiuojasi į konkursinį balą, jei neturite, numuš balą:)

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą