Lietuvių filologija ir ispanų kalba VU
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-07-19 16:45:39 | Nuoroda

Sveiki, ar yra planuojančių stoti į šią studijų programą? Stojimų sąraše ją įrašiau 3nr., labai didelė galimybė, kad būtent ten ir įstosiu. Pradėjusi domėtis, nusivyliau tuo, jog baigus studijas suteikiamas tik lietuvių filologijos bakalauro laipsnis, o to, kad 4m nuodugniai mokomasi ne tik šnekamosios ispanų kalbos, bet ir kultūros bei literatūros, net neužsimenama. Nesuprantu, kodėl toks nelogiškas sprendimas, kai tuo tarpu studijuojant beveik bet kurią kitą filologiją yra galimybė įgyti dvigubą filologijos bakalauro laipsnį... Gal kas nors pasiūlytumėte kokią nors alternatyvą? Ką apskritai manote apie tokią situaciją?.. Esu pasimetusi, nes išeina taip, jog pusė to, kas įeina į stidijų programą, mokomasi tik dėl savęs... Net kalbų mokyklos išduoda sertifikatus, o čia - universitetas...

  • Istorija / VBE 89
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 69
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2011-07-19 22:12:01 | Nuoroda

 Labas, ir aš planuoju stoti į šią specialybę, rašiau ją pirmu nr, man labai patinka lietuvių kalba ir literatūra, stoju žinodama, kad lietuvių kalba ten bus pagrindinis dalykas, o ispanų kalba - antraeilis, bet žinoma, kad ispanų paskaitų per 4 metus bus labai daug ir išmoksim nemažai, tikrai keista, kad negausim dvigubo bakalauro, o tą patį, kokį gaus studijuojantys gryną lietuvių filologiją, o mums krūvis bus daug didesnis, nes nelengva per trumpą laiką išmokti naują užsienio kalbą.

  • Istorija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2011-07-19 22:50:15 | Nuoroda
Mėjukė rašė:

 Labas, ir aš planuoju stoti į šią specialybę, rašiau ją pirmu nr, man labai patinka lietuvių kalba ir literatūra, stoju žinodama, kad lietuvių kalba ten bus pagrindinis dalykas, o ispanų kalba - antraeilis, bet žinoma, kad ispanų paskaitų per 4 metus bus labai daug ir išmoksim nemažai, tikrai keista, kad negausim dvigubo bakalauro, o tą patį, kokį gaus studijuojantys gryną lietuvių filologiją, o mums krūvis bus daug didesnis, nes nelengva per trumpą laiką išmokti naują užsienio kalbą.

 Aš irgi to nesuprantu: darbas dvigubas, o diplomą gausime identišką. Metus mokiausi ispanų kalbą kalbų mokykloje, tad galiu pasakyti, kad tiems, kurie yra gabūs kalboms, ją išmokti tikrai nesudėtinga: gramatika paprasta, rašyba tokia pat, kaip ir tarimas, nėra daug išimčių. Nepaisant to, darbo reikės įdėti, ir nemažai, ypač tiems, kurie ją pradės mokytis nuo pat pradžių. Aš pati labai mėgstu tiek lietuvių literatūrą, tiek apskritai kūrybinį rašymą, maniau, kad tai - kone idealus studijų variantas, atitinkantis tiek mano gabumus, tiek poreikius, tačiau dabar teks įjungti loginį mąstymą - vis dėlto peršasi išvada, kad 4 metus nuodugniai mokytis užsienio kalbos, kai tas niekur nebus pažymėta, tiesiog neapsimoka. Baigę studijas, pagal profesiją tie, kurie  mokėsi dvigubai, gaus tokį pat diplomą, kaip ir tie, kurie tuo metu poilsiavo... 

  • Istorija / VBE 89
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 69
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2011-07-20 13:30:08 | Nuoroda

 O aš ispaniškai nei žodelio nemoku, tad pradėsiu nuo  nulio. Tikiuosi, kad studijos bus įdomios, aišku, reikės padirbėti, bet to aš nebijau. Gal pasikeis kas per tuos kelis metus, ir diplome jau bus įrašytas dvigubas bakalauras, juk dabar vis labiau plinta gretutinės studijos, ten pvz jei pasirenki lietuvių filologiją ir greta mokaisi kokios kitos kalbos, baigi jos kursą, bakalauras dvigubas, o čia savaime išeina kaip gretutinėse studijose, dar netgi daugiau išmoksim. 

  • Istorija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2011-07-20 20:02:52 | Nuoroda

 Įrašiau 7 nr. į vf :) Seniau labai norėjau įstoti,dabar jau nelabaI ;D Žiūrėsim kaip bus.

Žinutė parašyta: 2011-07-21 11:31:33 | Nuoroda
Govinda rašė:

Sveiki, ar yra planuojančių stoti į šią studijų programą? Stojimų sąraše ją įrašiau 3nr., labai didelė galimybė, kad būtent ten ir įstosiu. Pradėjusi domėtis, nusivyliau tuo, jog baigus studijas suteikiamas tik lietuvių filologijos bakalauro laipsnis, o to, kad 4m nuodugniai mokomasi ne tik šnekamosios ispanų kalbos, bet ir kultūros bei literatūros, net neužsimenama. Nesuprantu, kodėl toks nelogiškas sprendimas, kai tuo tarpu studijuojant beveik bet kurią kitą filologiją yra galimybė įgyti dvigubą filologijos bakalauro laipsnį... Gal kas nors pasiūlytumėte kokią nors alternatyvą? Ką apskritai manote apie tokią situaciją?.. Esu pasimetusi, nes išeina taip, jog pusė to, kas įeina į stidijų programą, mokomasi tik dėl savęs... Net kalbų mokyklos išduoda sertifikatus, o čia - universitetas...

šioj programoj ispanų eina kaip papildomas dalykas ir visa esmė ten yra lt filologija, alternatyvą siūlau anglų ir kita užsienio kalba (ispanų) VU užsienio kalbų institute, ten abi kalbos vienodai reikšmingos ir diplome bus abi paminetos :)

  • Istorija / VBE 84
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 82
Žinutė parašyta: 2011-07-21 22:14:19 | Nuoroda
sandriote rašė:
Govinda rašė:

Sveiki, ar yra planuojančių stoti į šią studijų programą? Stojimų sąraše ją įrašiau 3nr., labai didelė galimybė, kad būtent ten ir įstosiu. Pradėjusi domėtis, nusivyliau tuo, jog baigus studijas suteikiamas tik lietuvių filologijos bakalauro laipsnis, o to, kad 4m nuodugniai mokomasi ne tik šnekamosios ispanų kalbos, bet ir kultūros bei literatūros, net neužsimenama. Nesuprantu, kodėl toks nelogiškas sprendimas, kai tuo tarpu studijuojant beveik bet kurią kitą filologiją yra galimybė įgyti dvigubą filologijos bakalauro laipsnį... Gal kas nors pasiūlytumėte kokią nors alternatyvą? Ką apskritai manote apie tokią situaciją?.. Esu pasimetusi, nes išeina taip, jog pusė to, kas įeina į stidijų programą, mokomasi tik dėl savęs... Net kalbų mokyklos išduoda sertifikatus, o čia - universitetas...

šioj programoj ispanų eina kaip papildomas dalykas ir visa esmė ten yra lt filologija, alternatyvą siūlau anglų ir kita užsienio kalba (ispanų) VU užsienio kalbų institute, ten abi kalbos vienodai reikšmingos ir diplome bus abi paminetos :)

 Buvau pamąsčiusi apie tai, tačiau įdomu, kodėl suteikiamas lingvistikos, o ne anglų ir ispanų filologijų bakalauras?

  • Istorija / VBE 89
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 69
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2011-07-22 14:33:23 | Nuoroda

 klausk.vu.lt puslapyje buvo panašių klausimų ta tema, tai ten rašo taip: Pabaigus lietuvių filologijos ir užsienio (ispanų) kalbos studijas, gausite lietuvių filologijos bakalaurą. O pabaigus lietuvių filologiją ir gretutines studijas, gausite dvigubą bakalaurą.

  • Istorija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2011-07-24 20:08:25 | Nuoroda
Govinda rašė:
sandriote rašė:
Govinda rašė:

Sveiki, ar yra planuojančių stoti į šią studijų programą? Stojimų sąraše ją įrašiau 3nr., labai didelė galimybė, kad būtent ten ir įstosiu. Pradėjusi domėtis, nusivyliau tuo, jog baigus studijas suteikiamas tik lietuvių filologijos bakalauro laipsnis, o to, kad 4m nuodugniai mokomasi ne tik šnekamosios ispanų kalbos, bet ir kultūros bei literatūros, net neužsimenama. Nesuprantu, kodėl toks nelogiškas sprendimas, kai tuo tarpu studijuojant beveik bet kurią kitą filologiją yra galimybė įgyti dvigubą filologijos bakalauro laipsnį... Gal kas nors pasiūlytumėte kokią nors alternatyvą? Ką apskritai manote apie tokią situaciją?.. Esu pasimetusi, nes išeina taip, jog pusė to, kas įeina į stidijų programą, mokomasi tik dėl savęs... Net kalbų mokyklos išduoda sertifikatus, o čia - universitetas...

šioj programoj ispanų eina kaip papildomas dalykas ir visa esmė ten yra lt filologija, alternatyvą siūlau anglų ir kita užsienio kalba (ispanų) VU užsienio kalbų institute, ten abi kalbos vienodai reikšmingos ir diplome bus abi paminetos :)

 Buvau pamąsčiusi apie tai, tačiau įdomu, kodėl suteikiamas lingvistikos, o ne anglų ir ispanų filologijų bakalauras?

 nes ten studijuoji lingvistiką, o ne filologiją :) 

  • Istorija / VBE 84
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 82
Žinutė parašyta: 2011-07-26 18:45:23 | Nuoroda

Štai ir įstota. : )

  • Istorija / VBE 74
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 91
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 76
Žinutė parašyta: 2011-07-26 21:34:37 | Nuoroda

 Aš irgi įstojau į lietuvių filologiją ir ispanų kalbą

  • Istorija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 88
Žinutė parašyta: 2011-07-28 13:11:08 | Nuoroda

Aš ir !!! Aš ir !!! }

Žinutė parašyta: 2011-07-28 21:28:50 | Nuoroda

O sveiki! Aš ir čia įstojau : ))

  • Istorija / VBE 82
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 95
Žinutė parašyta: 2011-07-31 09:38:34 | Nuoroda

kur galima surasti daugiau info apie fuxus???:)

Žinutė parašyta: 2011-08-01 09:31:15 | Nuoroda

Aš taip pat čia įstojau. :) Na, bent jau man, kai pasirašinėjau sutartį, kuratorė aiškino, kad lietuvių ir ispanų kalbos šioje programoje yra lygiavertės ir joms dėmesio skiriama vienodai. :)
O dėl dvigubo bakalauro laipsnio, tai tikrai būtų neblogai, jei toks atsirastų. :) Kaip pamenu, pernai, nesvarbu, kokią filologiją studijuoji, buvo suteikiamas apskritai FILOLOGIJOS bakalauras. Dabar - jau lietuvių filologijos... Galėtų tuomet ir ispanų prirašyt. :/

  • Istorija / VBE 84
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 93
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą