Vartotojo Sundinga pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2008-05-21 15:44:16 | Nuoroda
Na, man suvokimo tekstai nebuvo sudėtingi, tiesiog klausimai neaiškūs, suprantami dviprasmiškai. Rašinių temos - pavojingai lengvos, nes, kapstant giliau, buvo pavojus nukrypti nuo pradinės - ir labai primityvios! - mano pasirinktos tolerancijos temos. Manau, įvertinimai LABAI priklausys nuo vertintojų įsiskaitymo ir vertintojų atliekamo mūsų parašytų tekstų suvokimo. Tiesa, teksto suvokime nurodžiau kitus atsakymus, negu čia porą parašė Valdusiukas. O retoriniai klausimai - tai labiau stilistinės raiškos priemonės, ironija - iš dalies taip pat.
Žinutė parašyta: 2008-05-21 18:45:36 | Nuoroda
Antonomazija yra viena iš metonimijų rūšių. Jeigu pažiūrėtume į praėjusių metų teksto suvokimo užduotį, ten aiškiai klausime "Stallone" įvardijamas kaip metonimija, nors turėtų būti antonomazija. Panašiai kaip paradoksas ir oksimoronas: abu jie iš esmės nurodo tą patį, tik oksimoronas yra tikslesnė sąvoka. Užskaitomi būna paprastai jie abu. Bet taip, tikrai man gėda, kad 6 klasėje nebuvau mintinai 'iškalusi' visų terminų ir - o siaube! - dabar irgi visko mintinai 'nekalu'. P.s. Atsakymai po mėnesio žadami :]
Žinutė parašyta: 2008-05-21 22:02:41 | Nuoroda
To Redukcija. Taip, visiškai su tavimi sutinku. Man irgi neramu, kad liks nesuprasti gilūs knaisiojimaisi po filosofijas (ar bus tiesiog palaikyti "ne į temą"). Aš savo darbe kalbėjau apie praktines ir teorines tolerancijos prielaidas, kaip absoliuti tolerancija gali išsigimti ir pan. Rėmiausi Dž.Loko liberalizmo doktrinos principais, XX a. katastrofizmo patirtimis, LR Konstitucija, viduramžių ir antikos pasaulėjauta, polemizavau su M.Kundroto idėjomis, etc. Labai trūko laiko (ir vietos), todėl perrašant į švarraštį teko išmesti keletą puikių pavyzdžių...
Žinutė parašyta: 2008-05-21 22:31:55 | Nuoroda
To Karaliuke ...kaip paprastai viduramžių pasaulėjautą, antikos laikų kūrybą Tamsta nurašo kaip "ne kultūrą". Be to, egzamino rašymo užduoties vertinimo instrukcijoje nėra apibrėžta, už kokio pobūdžio kontekstais paremtus argumentus yra skiriamas maksimalus įvertinimas: netinkamai pavartotas literatūrinis kontekstas neatsvers tinkamai panaudoto istorinio konteksto. Komentaras dėl rašymo apie netoleranciją taip pat iracionalus, kadangi temą atskleisti galima ir pateikiant opozicijas, kur kas svarbiau yra logiškos jų sąsajos su duotąja tema ir aiškūs įrodymai, kodėl pasirinktas toks temos atskleidimas. Kitu atveju, polemizuojant neišvengiamai paliečiama priešinga nuostata. Todėl, atsakydami į klausimą "Ką reiškia būti tolerantiškam?", pagrįstai galėjome išsikelti papildomą klausimą: "O tai ką reiškia būti netolerantiškam?". Skleisti dezinformaciją ir pateikti savo nuomonę kaip absoliučią tiesą yra nekorektiška.
Žinutė parašyta: 2008-05-21 22:55:01 | Nuoroda
Neskelbiami atsakymai kol kas... Nebent gal kokia vertintoja galėtų "nutekinti"?! Draugas filologas sprendė teksto suvokimą, tai ir jam buvo abejonių dėl kelių atsakymų. Tikrai įdomu bus pamatyti galimas atsakymų formuluotes. P.s. Ne dėl šimtukų 12 metų mokiausi. Tereikia, kad nepritrūkčiau balų į savo svajonių studijas
Žinutė parašyta: 2008-05-22 10:36:43 | Nuoroda
To Redukcija Vat būtent, kad aš bandžiau kabintis psichoanalizės, kiek ji man pažįstama yra. Išvis ten taip sudėtingai mąsčiau... O pabaigos tai pas mane visad improvizuotos būna ir iškart į švarraštį. Pamenu, kad rašiau: "<...> visais laikais būta diskriminacijos atvejų arba manipuliavimo tolerancijos terminu, tiesiog skirtingoms epochoms galioja skirtingi moralės vertinimo kriterijai. Viduramžiais vadovautasi Dievo mokymu <...>... O šiandien mes švaistomės šimtais teisinių aktų, jau retai beidentifikuodami, ką iš tikrųjų reiškia būti tolerantiškam. Veikiausiai atsakymo ir nėra, kaip ir neegzistuoja absoliuti tolerancija. O galbūt šis klausimas nelieka atviras, jeigu pakanka mūsų dvasingumo kiekybės ir kokybės į jį atsakyti." Kažkas tokio. O kaip tu pabaigoje susiejai?!
Žinutė parašyta: 2008-05-22 15:53:06 | Nuoroda
Nurimkite, papildomas jaudinimasis nieko nebepakeis, tik blogai nuteiks prieš likusius egzus Aš manau, kad šiemet išlaikiusiųjų procentas turėtų būti kaip tik didesnis, nes tai yra naujo modelio egzaminas, subjektyvus vertinimas ir galbūt vertintojai patys labai atsargiai vertins. Nors tiek rašiniui, tiek interpretacijai reikėjo turėti kūrybiškumo (nuosekli logiškų minčių raiška be to neapsieina), tačiau juk balai rašomi ne tik už tai: yra ir struktūros išlaikymas, kalbos taisyklingumas ir t.t. Už kažką prarandi balus, bet iš kito dalyko atsigriebi. Teksto suvokime juk specialiai buvo įdėta elementarių klausimų, kad visi galėtų parašyti. Na, tikrai ne laukiniai sudarinėjo užduotis! Dar daugiau - NEC'as yra suinteresuotas parodyti, kad egzaminas pavyko labai sėkmingai ir jų egzamino pakeitimo idėja pasiteisino. Galbūt mes, savotiški bandomieji triušiai, nuo to galime ir išlošti? Versijų daug, laikykimės!
Žinutė parašyta: 2008-05-22 19:20:34 | Nuoroda
Nesu tikra 100 proc., bet spėju, kad žodžio "veikiausiai" egzamine nevartojau O šiaip gerai, kad jis egzistuoja, nes dažnai išsprūsta... Na, skyryba išvis dabar yra ganėtinai liberali, tai daug lengviau rašyti. O kad suvokimo teste buvo nesuvokiamų dalykų (konkrečiau - klausimų), tai pritariu! Nors patys tekstai man atrodė aiškūs, bet klausimų formuluotės... Ghm...
Žinutė parašyta: 2008-05-24 15:05:44 | Nuoroda
O tai negalėtų kokie vertintojai tą suvokimo vertinimo instrukciją paviešinti? Ar čia slapta informacija? Šitiek laiko praėjo, o atsakymų niekas nežino, nors darbus jau taiso...
Žinutė parašyta: 2008-05-24 15:11:12 | Nuoroda
Nepamenu, ką tiksliai rašiau apie 'amžinąją visuomenę', bet mano pagrindinis akcentas buvo, kad tai yra kintanti, atsinaujinanti visuomenė. (Dar pateikiau kintamumo sąsają dviem aspektais: su kalba; su kultūra ir dar kažkuo.) Fakto literatūra - tai tokia literatūra, kurioje pateikiami realių įvykių aprašymai iš konkrečių žmonių gyvenimo (dokumentinė literatūra). Problema: mokymosi gyventi laisvoje šalyje problema. Man sudėtingiausi klausimai vis tiek buvo 1, 5 ir 6
Žinutė parašyta: 2008-05-28 15:34:52 | Nuoroda
Dar dėl meninių priemonių. O kažin užskaitytų epitetą "blogųjų (faktų)"? Juk toje vietoje taip pat Landsbergis šnekėjo apie šiandienos Lietuvos negeroves. Arba "grainiai' - metonimija? Juk antonomazija iš esmės ir yra metonimija, tik konkretesnis terminas šitam atvejui... Siaubas, kaip greitai (per 1,5h) galima susimauti, nors mokiaus 12 metų
Žinutė parašyta: 2008-05-28 16:36:20 | Nuoroda
Sveiki gyvi. O tai negi nereik mokėti pirmųjų Lietuvos/baltų paminėjimų (Tacitas, Ptolemajas, Rimbertas ir kt., kurių neatsimenu) ? Ir kaip manot, kokia tikimybė, kad bus žemėlapis iš Vokietijos/Italijos vienijimųsi arba iš karų su švedais ir pan.?
Žinutė parašyta: 2008-05-28 16:38:54 | Nuoroda
Dar čia pasiteirausiu. O kažin užskaitytų epitetą "blogųjų (faktų)"? Juk toje vietoje taip pat Landsbergis šnekėjo apie šiandienos Lietuvos negeroves. Arba "grainiai' - metonimija? Juk antonomazija iš esmės ir yra metonimija, tik konkretesnis terminas šitam atvejui.
Žinutė parašyta: 2008-05-28 17:21:40 | Nuoroda
Dėl lietuvių, tai aš nieko prieš perlaikyti egzą Rašyti smagu, o ir suvokimas gal geriau pavyktų )) Deja, baeriai tėra baeriai, ir prašom neskleist čia propagandos - gal rimtai kas išsigąs
Žinutė parašyta: 2008-05-28 20:06:36 | Nuoroda
Bet kuriuo atveju, tiek NEC'ui, tiek ŠMM, etc. yra NENAUDINGA, kad bet koks nutekėjimas iškiltų į viešumą ir vėl tektų organizuoti perlaikymą. Manau, kad ši brandos egzaminų sesija bus įvardyta kaip niekad sėkminga ir pavykusi, nes, esant nestabiliai politinei padėčiai (artėja rinkimai, kurpiama mokslo reforma, naujo tipo lietuvių egzaminas), niekas nenori prarasti savo politinių reitingų ir pripažinti, kad buvo nesklandumų. Man neteko nieko girdėti apie nutekėjimus - galbūt pavieniai atvejai galėjo pasitaikyti, tačiau tokia informacija viešumos nepasieks. Wake up, people, čia lemia politiniai faktoriai!
Žinutė parašyta: 2008-05-29 13:29:57 | Nuoroda
O jeigu mokėsiu internetu, tai kokį kvitą? Ar ten atsispausdinti to mokėjimo išklotinę?!
Žinutė parašyta: 2008-05-29 17:23:04 | Nuoroda
Kaip čia kažkas sakė, tai I must be crazy Nors ir turiu ~2 savaites. Vakar pradėjau skaityt Rūsčio Kamuntavičiaus rudą Lietuvos istoriją, liko dar 400 psl. ech, smulkmenų nemoku, bendrą suvokimą turiu, žemėlapiai - moku tuos, kurie patinka, gal pasiseks gauti ~80% (čia svajonių svajonė)
Žinutė parašyta: 2008-06-03 21:20:19 | Nuoroda
Hm, ir kaip visada dėl visko kaltas V.Landsbergis?! Nepagrįstos tokios jūsų mintelės: duodamas interviu, jis mažiausiai galvojo apie tai, kad išspausdintas tekstas atsidurs lietuvių VBE. Be to, esu tikra, kad tiek aš, tiek dauguma jūsų supratome abiejų tekstų esmę, teisingai nurodėme I tekso problemą, suvokėme pagrindinę mintį. Problema yra ta, kad teksto suvokimo testo klausimus bandyta sukurpti kuo mandresnius, suktesnius ir, deja, persistengta, nes jie ne man vienintelei pasirodė nelogiški. Bandau pasakyti, kad mes ne tekstų nesuvokėme, o pačių klausimų, buvome suklaidinti jų formuluočių. Įdomumo dėlei ir nepriklausomai nuo gautų įvertinimų, po visų egzaminų ketinu pamėginti susisiekti tiek su V.Landsbergiu, tiek su K.Plateliu. Kadangi jie - kultūros, politikos žmonės, aktyvūs visuomenės nariai, naiviai viliuosi, kad jie bent žodeliu kitu atsakys į laiškus, pakomentuodami savo pasisakymus ir požiūrį į tai, kokių egzaminų reikia šių dienų Lietuvos abitūrai. Man tikrai įdomi yra jų nuomonė, nors nelaikau didelio pykčio NEC'ui: egzaminai niekuomet nebūna be klaidų, kasmet - savi nesklandumai. Turbūt jau matome, kad šie "išbandymai" tėra loterija, o mes, viso labo, - žaidėjai, kiek pakritusiais nervais. Gavusieji šimtukus galės pagrįstai sušukti: "Bingo!". Na, ir pabaigai, nesureikšminkime gandų, kol neištaisyti visi darbai. Sėkmės laikantiems anglų k. egzaminą! ;]
Žinutė parašyta: 2008-06-04 13:18:14 | Nuoroda
Kadangi aš irgi nesupratau temos, tai parašiau apie vietą, kurioje mėgstu lankytis, bet norėčiau nukeliauti ir vėl... ("Doubtlessly, Amsterdam is the place I fancy going to again and again.")
Žinutė parašyta: 2008-06-04 13:52:14 | Nuoroda
Už viršytą žodžių skaičių (arba nepasiektą) tikrai nuima balus. Mums mokytoja sėkmingai visais metais rašydavo vienu balu mažiau už perliptas ribas (neskaitant jos klyksmo).