Vartotojo ritsts pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2008-10-14 11:02:10 | Nuoroda

Na ne tokia aš ir sena... bet mokyklos pavadinimas nuo to laiko, kai aš ją baigiau, pasikeitė. Tada ji dar vadinosi Alytaus 9-oji vidurinė mokykla. Nelabai atsimenu kokia laida mes buvom. Lyg tai vienuolikta? Mūsų klasė buvo vadinama "sustiprinta lietuvių kalbos" klasė ir visam aštuoniolikos mergų paradui vadovavo auklėtoja - lietuvių kalbos mokytoja Salomėja Žebuolienė. Be viso to, kad mūsų klasė buvo "sustiprinta lietuvių", tai ir visi kiti mokytojai iš mūsų tikėjosi "sustiprintų" žinių : fizikos, matematikos, anglų. Mes buvom sustiprintos, o "B" klasė buvo krepšininkai. B klasės auklėtoja draugavo su mūsų auklėtoja, todėl mes buvom priverstos draugauti su ištįsusiais krepšininkais, kurie pertraukų metu kaip kumeliai lakstydavo koridoriais ar pasigavę smulkiausias mūsiškes sukdavo jas ore, kaip kamuolius. Lietuvių kalbos pamokos mums būdavo kiekvieną dieną, o vieną dieną savaitėj - net dvi. Ta diena buvo ketvirtadienis. Baisusis ketvirtadienis, su aštuoniom pamokom, iš kurių dvi paskutinės būdavo lietuvių. Tas dvi pamokas mes rašydavom rašinius. Ilgus. Tokius ilgus, kad aš priveldavau krūvas stiliaus klaidų. Na dar ir skyrybos, nes nemokėjau rašyti trumpais sakiniais. Tik už mintis visada gaudavau gerus pažymius. Dar mintis tekdavo reikšti ir žodžiu. Dažniausiai literatūros kūrinius nagrinėdavau pirma, nes mano pavardė buvo iš "B" raidė, o auklėtoja atsakinėti kviesdavo iš eilės. Prieš mane žurnale  buvo tokia mergaitė iš "A", bet ji dažniausiai neturėdavo ką pasakyti. Todėl kalbėdavau aš. Turėdavau pakankamai sąžinės nagrinėti tik perskaitytus kūrinius. O skaityti reikėdavo daug, bet nesigailiu. Supratau knygų jėgą.

O kodėl  visa tai pasakoju, todėl, kad dabar aš duoną valgau iš savo minčių pateikimo įvairia forma: raštu, žodžiu. Ačiū auklėtojai už kasdieninius diktantus, už tai, kad vertėte skaityti, rašyti, reikšti savo mintis. Labiausiai už tai, kad skatinot mąstyti. Tiesiog reikalavot mąstyti. Aš turiu savo nuomonę. Dažniausiai : ) Ir man sunku su tais, kurie jos neturi.

Pagarbiai Rita Karavaitienė buvusi Bobinaitė : )