Vartotojo ***** pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-06-15 23:16:39 | Nuoroda
ktrms rašė:
***** rašė:

man irgi teko girdėti, kad šiemet su lietuvių ne kas. Dauguma ne taip suprato samprotavimo temos [ten kur apie kaukes buvo ] ir rašė apie užgavenes. Na žodžiu buvo nemažai kurijozų. Kuo toliau , tuo man baigiau darosi.. :S

 o čia gera naujiena. viską ką reikėjo pavartojau, išskyrus tradicijas, tokias kjp užgavėnės:D net į galvą neatėjo, galvojau numuš dėl to. na žėsim kaip čia bus

 Taigi gerai, kad apie užgavėnes nerašei. Juk perkeltine prasme ten suprast tas kaukes reikėjo.. O buvo kas suprato tiesiogiai ir rašė nu tipo užgavenės , žmonės dedasi kaukes.. :D

Žinutė parašyta: 2009-06-15 23:25:14 | Nuoroda
Leeee rašė:

m,neidomuna bet tikiuos kad wistyiek bus mazenis

 Kuo toliau, tuo mokiniai vis labiau tą anglų moka. Dėl to ir balas vis kyla. Na ir nebuvo tas egzas sunkesnis. Tik rašinio tema sunkesnė ir reading'ai gal truputį sunkesni. O gramatika išvis lengvutė. Taip kad.. :S Aš šiaip ir pati laaabai tikiuos, kad nebus aukštesnis, nes kitaip man nekas bus.;\

Žinutė parašyta: 2009-06-15 23:31:28 | Nuoroda

nu juk visokių PROTŲ būna. :D

Žinutė parašyta: 2009-06-15 23:33:32 | Nuoroda

Aš ir įsiterpsiu... Ir dažniausiai būna taip, kad labiausiai verkentys gauna aukščiausius balus. Relax. :) Vasara. :)

Žinutė parašyta: 2009-06-15 23:40:04 | Nuoroda

 Ir išvis, kam tiek nervų, pykčių ir t.t... jei manot, kad esat nuskriautųjų karta - palaukit metus, kitamet galėsit pabadyt laimę iš naujo... Gal nec'as atsižvelgs į jūsų laiškus ir parinks 'tokias' temas. Aš sutinku, kad egzas sunkus, suktas. Bet juk tai VALSTYBINIS egzas. Negalim visi 100 procentų gaut.
tad patariu atvėst, nurimt, vistiek nieko nepaieksim. O tos užduotys, kurios buvo klaidingos ir be jūsų laiškų bus anuliuotos.
Ramybės visiems. :)

 

Žinutė parašyta: 2009-06-16 22:32:49 | Nuoroda

Ištiesų tai nesamonė. Ten turėjo būti opinion essay. Ir jei, mielas vaike, nesigaudai kas tai per dalykas, tai nu atsiprašau... Turi būt ir balai atitinkami. o ne taip, kad užskaito visiems viską.

Žinutė parašyta: 2009-06-16 22:36:48 | Nuoroda
Amazing rašė:

As pats netikejau,sakau kad skiedzia juk rezu be penktadienio nera ko tiketis ,o man atrase ,kad 83 procentais islaike,manau per mokytoja suzinojo be to jo mama dar lt mokytoja tai net nezinau kuo tiketi

 Et, tos pažintys :D

Žinutė parašyta: 2009-06-16 22:40:52 | Nuoroda

o mum sakė,  kad tam klausime , kur su stilium, reikėjo rašyt, kad keliami retoriniai klausimai  žoždiu propogandos daug, palaukim birželio galo, viskas išaiškės. :)

Žinutė parašyta: 2009-06-16 23:00:04 | Nuoroda

nežinau ar rimtai ar ne... Kai gausim rezultatus , tada ir sužinosim... Bet bent jau man sakė. Bet čia kiek galvų - tiek nuomonių. Ir visiems skirtingai sakė, visi skirtingą informaciją girdėjo... Pagyvensim - pamatysim ;]

Žinutė parašyta: 2009-06-16 23:02:49 | Nuoroda

šeip logiškai mąstant tai stilius yra teksto konstrukcijos, sintaksinė teksto daryba, elipsės ir t.t...  pagal mane tai tas su retoriniu turėtų tiks. Na mum bent jau taip sakė, kad kas taip rašėm, tie buvom teisūs..

Žinutė parašyta: 2009-06-16 23:09:49 | Nuoroda

ižanga: ivadinis sakinys + my oppinion
destymas : 1 pastraipa: apgini savo opinion
2 pastraipa turi buti pradedama: there are people who disagree with this statement... Arba on the other hand... [pateiki priešinga nuomonę ...]
pabaiga: to sum up + my opinion.

wa tokia struktūra turėtų būti.

Žinutė parašyta: 2009-06-16 23:11:15 | Nuoroda
*Campari* rašė:

na nezinau, gal..:) as rasiau abejose destymo pastraipose, kodel butent visiems iki vieno, o ne tik daliai zmoniu reikia saugot gamta, nes to klause pavadinimas:)

 aš irgi taip rašiau, tik vienoje pastraipoje reikėjo akcentuoti , kad visiems reikia rūpintis... o antroje sakyti, jog yra žmonių, kurie galvoja, kad pvz tik vyriausybė ar kažkokios institucijos, ar tik konkretūs asmenys turi rūpintis, bet ne visi. wat.

 

Žinutė parašyta: 2009-06-16 23:21:44 | Nuoroda
*Campari* rašė:
***** rašė:
*Campari* rašė:

na nezinau, gal..:) as rasiau abejose destymo pastraipose, kodel butent visiems iki vieno, o ne tik daliai zmoniu reikia saugot gamta, nes to klause pavadinimas:)

 aš irgi taip rašiau, tik vienoje pastraipoje reikėjo akcentuoti , kad visiems reikia rūpintis... o antroje sakyti, jog yra žmonių, kurie galvoja, kad pvz tik vyriausybė ar kažkokios institucijos, ar tik konkretūs asmenys turi rūpintis, bet ne visi. wat.

 

 na kontraargumento nebutinai reikejo, galima ir be jo, ypac kai toks mazas zodziu skaicius :)

 pagal struktūra opinion essay privalomas kontraargumentas :)

Žinutė parašyta: 2009-06-16 23:26:03 | Nuoroda
skiper rašė:
***** rašė:

ižanga: ivadinis sakinys + my oppinion
destymas : 1 pastraipa: apgini savo opinion
2 pastraipa turi buti pradedama: there are people who disagree with this statement... Arba on the other hand... [pateiki priešinga nuomonę ...]
pabaiga: to sum up + my opinion.

wa tokia struktūra turėtų būti.

 as tj izangoj rasiau apie tai, apie ka destyme rasysiu; destyme: firstly, secondly, finally - savo nuomonei apginti; pabaigoje - apibendrinau ta, apie ka rasiau. rasiau taip, kaip ir visada rasiau sulej...

aišku gerai vien jau tai, kad vartoji linking words. bet reikėjo dar vieno paragrafo su kontraargumentu. Bet čia lyg skaičiau , kad užskaitė abi struktūras, tai gal bus gerai ir taip ;]

Žinutė parašyta: 2009-06-16 23:38:23 | Nuoroda

mokytoja sakė, kad užskaitė abu. Nes juk nuo mokinio kirčiavimo priklausė kurį jis žodį manė esant svaresnį - ar kad VISI turi saugot , ar kad SVARBU SAUGOT...

Žinutė parašyta: 2009-06-16 23:44:37 | Nuoroda

šeip turėtų buti pasisveikinimas -1 ir atsisveikinimas -1...

Žinutė parašyta: 2009-06-17 11:51:39 | Nuoroda

Turiu labai daug pavyzdžių su opinion essay. Ir visur ten yra kontraargumentai. Ir mus mokė, kad rašyti kontraargumentą privaloma.

Žinutė parašyta: 2009-06-17 23:34:09 | Nuoroda

Tau gal atsiųst pavyzdinius rašinius iš knygų??? kad pamatytum?? būtina rašyt antroj dėstymo pastraipoj on the other hand arba there are people who disagree ar but there are people who says.... nu tu man neįrodysi, nes anglų moku tikrai neprastai ir šitus dalykus žinau gerai. Gali palikt email'a atsiųsiu tau , įsitikinsi :P

Žinutė parašyta: 2009-06-18 23:01:33 | Nuoroda
zazunas rašė:

pz beviltiski dauguma. Anglu mokytoja grizo is taisymu pakraupusi, kaip 80% darbu nesugebejo opinion essay parasyt. Rase visokias nesamones, bet NEC'as liepe uzskaityt.

Stai, elemntarios rasymo taisykles, pasidomekite pasauliniais standartais.

An opinion essay presents our personal opinion on a particular topic. We need to state our opinion clearly and support it with examples or reasons.
Introduction

In the first paragraph we present the topic and state our opinion clearly.
Main Body

In the second and third paragraphs we present our viewpoints and give reasons/examples. We present each viewpoint, with reasons/examples, in a separate paragraph.

In the fourth paragraph we present the opposing viewpoint and give examples/reasons.
Conclusion

In the last paragraph we restate our opinion using different words.
 

 

Būtent taip ir rašiau. Ir visad mokė mus taip rašyti... (tik mokytoja sakė, kad pagal lietuvių išmislą čia pateiktą pirma ir antra dėstymo pastraipą - present our viewpoints - galima rašyti į vieną ilgesnę pastraipą, Lietuvoje taip leidžiama).
Nu bet anyway. Reikėjo tų kontraargumentų ar ne, pamatysim gavę vertinimo instrukcijas...

Žinutė parašyta: 2009-06-18 23:04:28 | Nuoroda
*Campari* rašė:

kadangi su dviem vertintojom kalbejau ir tiesiai taip klausiau, ar jie reikalinga, galiu drasiai sakyt, kad NE :)