Vartotojo nanoo pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-06-01 23:19:05 | Nuoroda

Nu paskutinį reikėjo įrodyt bendruoju atveju. Jei plaukikų greičiai x, upės srovės - y (x>0, y>0, x>y) t1 - laikas, kurį užtruko Jonas. t1= 5/(x+y) + 5/(x-y). t2 - laikas, kurį užtruko Domas. t2=10/x.
t1 - t2= 5/(x+y) + 5/(x-y) - 10/x = 5x(x-y) + 5x(x+y) - 10(x+y)(x-y)= 10y^2.
kadangi y>0, tai 10y^2>0.
t1-t2>0
t1>t2
Ats.: mažiau laiko užtruko Domas

Žinutė parašyta: 2009-06-05 13:05:48 | Nuoroda

ir kaip būtent tas užterštumas pakeičia jų spalvą? nafta nudažo sparnus? ;D jie paskeičia dėl paveldimo kintamumo. O vėliau, jei labiau prie užterštos aplinkos bus prisitaikę patamsėję drugiai, jie ir įsivyraus populiacijoje. Bet ATSIRASTI tokie drugeliai gali dėl paveldėto kintamumo

Žinutė parašyta: 2009-06-05 13:18:55 | Nuoroda

o egzaminas, tai nepasakyčiau, kad buvo labai sunkus. NEC net nebesugalvoja naujų klausimų, tas pats per tą patį: kodėl mitoziškai pasidalijusios ląstelės genetiškai identiškos, kodėl kraujas grįžta į širdį prieš tekėdamas į plaučius ir t.t., Be to, buvo nemažai genetikos, dėl ko džiaugiuosi  Nustebino, kad už fermentų aktyvumo priklausomybę nuo temperatūros davė 5 taškus,, Ir šiaip nemažai tokių klausimų, kurie nėra sudėtingi, bet gali prikibti prie žodžių ar suformulavimo. Šito bijojau prie egzą. Nu tikiuosi mano atsakymai patiks komisijai..

Žinutė parašyta: 2009-06-05 13:20:37 | Nuoroda
vikiss999 rašė:

as taip pat rasiau paveldima kintamuma... ka zymejot,ten kur tie AA,Bb,Cc teste buvo? nesupratau as tos uzduotie visai

 4

Žinutė parašyta: 2009-06-05 13:24:51 | Nuoroda
Muuuuu rašė:
nanoo rašė:
vikiss999 rašė:

as taip pat rasiau paveldima kintamuma... ka zymejot,ten kur tie AA,Bb,Cc teste buvo? nesupratau as tos uzduotie visai

 4

 Kodėl?

 ABC, ABc, AbC, Abc. O kokių jūs dar derinių sugalvojot?

Žinutė parašyta: 2009-06-05 13:28:52 | Nuoroda
Muuuuu rašė:
ronaldis rašė:

6 turejo but ,nes Ab,AB,AC,Ac,Bc,BC  tai vat

 Bet juk yra trys požymiai. Taip išeina, kad į gametas sudarei pagal du požymius, o ne pagal tris.

 Jo, man irgi atrodo, kad reikėjo pagal 3 sudaryt. Jei pvz. Cc aleliai lemia akių spalvą, tai juk negali nepaveldėt nei dominantinio alelio, nei recesyvinio.. Kokios tada individo akys bus? ;D

Žinutė parašyta: 2009-06-05 13:31:52 | Nuoroda
Muuuuu rašė:
nanoo rašė:
Muuuuu rašė:
ronaldis rašė:

6 turejo but ,nes Ab,AB,AC,Ac,Bc,BC  tai vat

 Bet juk yra trys požymiai. Taip išeina, kad į gametas sudarei pagal du požymius, o ne pagal tris.

 Jo, man irgi atrodo, kad reikėjo pagal 3 sudaryt. Jei pvz. Cc aleliai lemia akių spalvą, tai juk negali nepaveldėt nei dominantinio alelio, nei recesyvinio.. Kokios tada individo akys bus? ;D

 Jis bus be akių :D

 Kam taip žiauriai..  gal tik spalvos akių nebus, t.y. bus akys tokios kaip albinoso..

Žinutė parašyta: 2009-06-05 13:59:06 | Nuoroda
ewoksnis rašė:

supratau kad nemoku taip gerai,kaip tikėjausi ;D .Su nefronu ten visiškai susivėliau.

Kažkas čia siūlo atostogoms džiaugtis,bet dar sesija nesibaigė;D

Su nefronu paskutinė užduotis yra kvaila. Šiaip jau sveiko žmogaus šlapime YRA gliukozės ( kelias valandas po valgio). Bet NEC reikalauja, kad rašytume, jog nėra. Kažkuriam egze rašinyje net tašką davė už tai, kad "galutiniam šlapime nėra gliukozės". Dar kaip tik vakar apie tai diskutavom su mokytoja ir labai nenorėjau, kad tokį dviprasmišką klausimą įkištų į egzą.. Kaip parašėt, dėl ko sumažėjo gliukozės? Aš parašiau, kad sunaudojo medžiagų apykaitai, bet nežinau kaip vertintojai į šitą klausimą pažiūrės..

Žinutė parašyta: 2009-06-05 14:02:04 | Nuoroda
Tadasr rašė:
ewoksnis rašė:

man tik tas chitinas ir atėjo į galvą.Parašiau,bet labai abejodama;D

ką rašėt toj užduotį su nefronu kur reikėjo X ir Y dalis įvardinti?

 arteriole ir vena :)

 aš irgi taip įvardinau

Žinutė parašyta: 2009-06-05 14:57:13 | Nuoroda
chiquetita rašė:
aiste18 rašė:
chiquetita rašė:
aiste18 rašė:

o kaip del chloroplasto ten tilakoidas ar grana?

 man atrodo tilakoidas, nes juk grana tai tie stulpeliai

tai jo bet ten buvo 2tilakoidai apvesti,vieni grana,kiti tilakoida parase..suprask kaip nori

 maciau kad du bet pagalvojau kad jei butu grana visa stulpeli butu apvede

 tikrai grana. Tilakoidai būna pavieniai. Jei jau keli (bent 2) susijungę, tai tikrai grana

Žinutė parašyta: 2009-06-05 15:11:18 | Nuoroda
Sanosuke rašė:

Jie durni yra su tokiais klausimais.Klausia ne esminių dalykų,o smulkmenų: ,,atrinkit, čia grana ar tilakoidas?" skubi prie rimtesnių užduočių tai gali dėmesio neatkreipti ten  į vieną tilakoidą ar du nukreipta rodyklė...

 Būtent. ir pastebėjau, kad visoj šitoj egzaminų sesijoj. Chemijoj lygiai tas pats, klausinėjo nieko nelemčių smulkmenų. Pvz kokios antros pagal dažnumą dujos gamtinėse dujose.. Visur akcentuoja, kad daugiausia metano, tai ir svarbiausia mokėt. va ką rašo vikipedija:
metanas – 70-90 %
etanas – 0-20 %
propanas – 0-20 %
butanas – 0-20 %
Nu ar čia nėra nereikšminga smulkmena kurių būtent daugiau? Po to tokie klausimai ir nusineša šimtukus.. Šitą uždavinį pateikiau tik kaip pavyzdį. Pasisekė atspėt, tai dėl jo lb nepykstu  Bet šiaip negarbingai elgiasi NEC. Jau geriau duotų sunkesnį egzą, bet jame nors viską nulemtų tikros žinios.

Žinutė parašyta: 2009-06-05 15:36:20 | Nuoroda
kiddazz rašė:
Tadasr rašė:
kiddazz rašė:

jei pamenu tj ten su spermatoziogu lygint reikejo? Tai tada gi zinai, kad spermatoziodas mazesnis?

 taip, todel spermatozoido didesnis pavirsiaus ploto ir turio santykis nei kiausialastes

 kakzaip atvirksciai mastai :)

 ne, jis mąsto teisingai  įsivaizduok ląstelę kaip kūbą. Jei kūbo kraštinė 1, tai paviršiaus ploto ir tūrio santykis 6. Jei kūbo kraštinė 5, tai šis santykis 1,2. Akivaizdžiai matosi, kad spermatozoido didesnis paviršiaus ploto ir tūrio santykis.

Žinutė parašyta: 2009-06-05 16:24:09 | Nuoroda
Sanosuke rašė:
egzzzotika rašė:

xm..visai neblogai..as istikruju labai susiparinau kai paklause kam augalui fotosinteze ir dar 4 taskai :D tokia nesamone parasiua...

 Taiką parašėt dėl tos fotosintezės?

Aš esmę taip: pagamina organinių junginių, reikalingų gyvybiniams procesams.Verčia į krakmolą, kaip atsarginę medžiagą.

 fotosintezės metu saulės šviesos energiją verčia į cheminių junginių energiją. Šią energija augalas naudoja medžiagų apykaitai arba kaupia krakmolo pavidalu. Taip pat fotosintezės metu išsiskyrusį deguonį augalas gali naudoti kvėpavimui. Maždaug taip parašiau.

Žinutė parašyta: 2009-06-05 16:26:06 | Nuoroda
Mcdeivis rašė:
Mcdeivis rašė:
Sanosuke rašė:
Mcdeivis rašė:

tai koks atsakymas tikrai su tais genais kur buvo Aa,Bb,Cc ??

 4 turbūt

 as gavau 8.  ir visi skritinti nes klausia kiek skritingu. AB,aB,Ab,ab,AC,CA,cA,ca,BC,CB,Bc,cb. Man taip isejo

 kazka ne tiap prasiau. bet kazkaip gavosi 8 :/

 4. Juk iš kiekvienos poros turi išsiskirti po vieną alelį. Pasiskaityk forumo pradžioj, jau anksčiau šitą aptarėm. Galimi ABC, ABc, AbC ir Abc

Žinutė parašyta: 2009-06-05 16:30:54 | Nuoroda
egzzzotika rašė:
Siamiona rašė:

ką jūs praktikos darbe rašėt? 

 as tai parasiau kad reikia paimti 3 indus su dazytu vandeniu, paimti 3 sakeles su vienodais kiekiais lapu, ir lempa sviesti.viena indu sviesti labai arti, intensiviai, kita maziau, o treciau dar maziau :D bet nzn ar teisingai

 Hm, įdomiai. Ta šviesa daugiau įtakos fotosintezei turėtų. Nors aišku ir transpiraciją įtakoja. Aš rašiau taip: paimi 2 vienodus augalus. Juos pamerki į vandenį, nudažytą rašalu. Vieną augalą pastatai drėgnoje, nevėdinamoje patalpoje, kur lėta transpiracija. Kitą šiltoje, sausoje patalpoje, kur transpiracija vyksta efektyviai. Visos kitos sąlygos turi būti vienodos. Po kurio laiko padariai stiebo skersinį pjūvį ir iki kokios ribos pakilo nudažytas vanduo.

Žinutė parašyta: 2009-06-05 16:37:07 | Nuoroda
Siamiona rašė:

o kodėl netiko ten modifikacinis kintamumas su draugiais? :/ juk ir aplinkos sąlygos ir genotipas įtakoja

 o kaip modifikacinis kintamumas įtakoja drugelio spalvą? Žmogaus spalvą tai dar šiek tiek įtakoja (gali saulėj įdegt), bet tik jau ne drugelio..

Žinutė parašyta: 2009-06-05 16:39:30 | Nuoroda
egzzzotika rašė:
biologe:) rašė:

kas ten nefrone buvo X,Y ir Z pazymeta?

 as parasiau taip. X - arteriole Y-vena o Z -kapiliarai

 Aš parašiau tą patį. Bet dabar pagalvojau, kad turbūt teisingiau būtų parašyt inkstų arterija ir inkstų vena. Nors turėtų abu užskaityt (tikiuosi)

Žinutė parašyta: 2009-06-05 16:46:06 | Nuoroda

Aš gavau taip:
1. D   2.C  3.A  4.C  5.D  6.D  7.D  8.D  9.C  10.B  11.C  12.D  13.B  14.C  15.A  16.B  17.D  18.C 19.B  20.C
Ką kitaip gavot?

Žinutė parašyta: 2009-06-05 16:52:36 | Nuoroda
egzzzotika rašė:
nanoo rašė:

Aš gavau taip:
1. D   2.C  3.A  4.C  5.D  6.D  7.D  8.D  9.C  10.B  11.C  12.D  13.B  14.C  15.A  16.B  17.D  18.C 19.B  20.C
Ką kitaip gavot?

 10 neteisingas :) 12 as B parasiau bet nzn is tikruju na o viskas kito  teisingai..

 o tai koks tada turėtų būt 10?

Žinutė parašyta: 2009-06-05 16:59:11 | Nuoroda
egzzzotika rašė:
nanoo rašė:
egzzzotika rašė:
nanoo rašė:

Aš gavau taip:
1. D   2.C  3.A  4.C  5.D  6.D  7.D  8.D  9.C  10.B  11.C  12.D  13.B  14.C  15.A  16.B  17.D  18.C 19.B  20.C
Ką kitaip gavot?

 10 neteisingas :) 12 as B parasiau bet nzn is tikruju na o viskas kito  teisingai..

 o tai koks tada turėtų būt 10?

 oj..teisingas 10.sorry.. pagasdinau :D

 jėga. 12 tikrai D. Aš vis pamiršdavau įkvėpimą/iškvėpimą, tai tuos du sakinius mintinai iškaliau ;D visai neblogai, teste vieną klaidą padariau - 7. Vis dvejojau, ar čia sutrikęs raumenų tonusas ar koordinacija. Ir prieš priduodamas darbą nubraukiau smegenėles.. ;/