Vartotojo nanoo pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-06-05 17:01:44 | Nuoroda
egzzzotika rašė:
Vikikute rašė:
egzzzotika rašė:
Siamiona rašė:

18kl 6.3?

 18-tai 63.o kaip paraset  kokia funkcija atlieka chlorofilas?as parasiau kad  suzadina elektrona,bei sviesa sugeria, o jus?

 ne 18 6,3 nes 6300:100 ir dar :10 = 6,3

 bliam..idomiai kaip cia bus... gal kas zino?

 man atrodo, kad čia 6,3..

Žinutė parašyta: 2009-06-05 17:09:33 | Nuoroda
Symakatumi^^ rašė:
egzzzotika rašė:
Symakatumi^^ rašė:

3 klausimo pirmas tai dvylikapirste zarna?

 as parasiau plona zarna :D

 tai cia ne tas pats? :D

 Na nevisai. Dvylikapirštė žarna yra plonosios dalis. Aš parašiau plonąją, bet dvylikapirštė būtų tiksliau. Tikiuosi abu užskaitys

Žinutė parašyta: 2009-06-05 17:12:34 | Nuoroda
egzzzotika rašė:
nanoo rašė:
Symakatumi^^ rašė:
egzzzotika rašė:
Symakatumi^^ rašė:

3 klausimo pirmas tai dvylikapirste zarna?

 as parasiau plona zarna :D

 tai cia ne tas pats? :D

 Na nevisai. Dvylikapirštė žarna yra plonosios dalis. Aš parašiau plonąją, bet dvylikapirštė būtų tiksliau. Tikiuosi abu užskaitys

 na..jus esate mano konkurentai tai tikiosi priims atsakyma plonoji zarna :D 

 pasvajok ;DD arba abi, arba tik dvylikapirštę.. Tai geriau nenorėk

Žinutė parašyta: 2009-06-16 17:45:28 | Nuoroda

Nu galima maždaug paskaičiuot. Man aktualus biomedicinos krypties krepšelis, tai šituo pavyzdžiu ir remsiuos. Biomedicinos krepšelių yra 1300 (universitetinėm studijom). Šiaip labai abejoju, ar įmonoma gaut krepšelį laikant nors vieną mokyklinį egzaminą (nebent kitus pavarai ~90). Tai kalbėsiu tik apie valstybinius. Biologijos valstybinį egzą (kiek žinau iš nuogirdų) laikė ~4500. Kad patektum tarp tų 1300 laimingųjų, reiktų aplenkt 3200 žmonių, tai yra ~71% laikiusių. Chemijos egzą laikė maždaug 3000, tai užtenka aplenkt ~56% žmonių. Bet biomedicinos krepšelį galima gaut ir laikant matematiką, tai nemažai žmonių turbūt tuo pasinaudos. Todėl minimalus balas kyla irgi iki maždaug 70% :) Kadangi VBE įvertinimas būtent ir parodo, kokią dalį žmonių aplenkei, tai pagal šituos mano skaičiavimus galima kažkiek orientuotis. Nors taip skaičiuojant į daug ką neatsižvelgiu, pvz. į lietuvių egzą (nes čia labai sunku kažką vertint, o dar šitą egzą ir laiko visi abiturientai..) Be to, ir į metinį pažymį neatsižvelgiau, bet jis, manau, daugumos bus 8-10, todėl labai kažko nenulems (nors 1 balas metinio = 10% lietuvių egzo.. ). Žodžiu, manau, kad išlaikius egzus ~60-70% ir turint metinį pažymį kokius 9 (aišku daugiausia vistiek lemia biologijos egzas), galima drąsiai pretenduot į krepšelį. Nors gali užtekti ir truputį žemesnių balų.
 

Žinutė parašyta: 2009-06-22 19:37:34 | Nuoroda
daktariūkštis rašė:

Iškilo toks klausimas. Šiemet stojant į mediciną Vilniuje renkasi vieną - chemijos arba matematikos - egzamino rezultatą. Taip pat ir vieną metinį pažymį - matematikos arba chemijos. Teko girdėti, kad renkasi geresnį egzamino rezultatą, o metinį pažymį tuomet ima kitą. Apšvieskite, kaip yra iš tikrųjų, nes neradau šitos inforamacijos.

 Stoti į VU mediciną galima TIK su chemijos egzaminu ir matiekos pažymiu. Jei stosi į KMU, tai ima tą kombinaciją, kurią pasirenka moksleivis

Žinutė parašyta: 2009-06-24 15:52:46 | Nuoroda
Gendakis rašė:

taigi vu mf ir kmu suvienodinti stojamieji koeficientai taip pat ir dalykai, greit nubeg paziuret :DD

o del konkursinio balo, tai manau, kad suskaiciuojami abu variantai ir imamas aukstesnis balas

 Aha, rimtai. Anksčiau kiek mačiau, tai į VU buvo galima tik su chemija stot.. Atsiprašau už dezinformaciją

Žinutė parašyta: 2009-06-24 16:06:37 | Nuoroda
sokoladinis rašė:

Taip, imama ta kombinacija, kuri duoda auksciausia bala. Taip formuojamas tiek konkursinis balas, tiek ir balas finansavimui gauti.

Cia ir prasideda suktybes...  pavyzdziui, du abiturientai, pavadinkime juos Bonaventuru ir Eustachijumi, stoja i medicina:

Bonaventuras
BIO 90V
CHE 90V
LTU 90V

MAT 10A

KB - 19.8
FB - 19.8

 

Eustachijus
BIO 90V
CHE 85V
LTU 90V
MAT 95V

MAT 10A

KB - 19.7
FB - 19.9

 

Nors Bonaventuro konkursinis balas yra didesnis nei Eustachijaus ir jis konkursineje eileje yra pirmesnis ir turetu tureti daugiau sansu istoti, taciau gali susiklostyti tokia situacija, jog krepseli biomedicinos studiju kryptyje gaus tik tie stojantieji, kuriu balas finansavimui gauti bus ne mazesnis nei 19.81... Taigi, Bonaventuras negaus finansavimo ir neistos i medicina, o Eustachijus, nors ir su mazesniu konkursiniu balu, taciau gaves finansavima, pateks i nemokama vieta...

Viva la réforme! Viva, Steponavicius!

 Man irgi toks klausimas buvo iškilęs. Bet sužinojau, kad į biomedicinos studijų krepšelį galima pretenduot ir su matiekos egzu. Tai problemą ir išsprendžia Tiesa, rinkitis tarp matiekos/chemijos galima tik stojant į universitetus. Į kolegijas stojant būtinai reik chemijos egzo (nors dabar baisu kažką kategoriškai teigt, kai visą stojimo tvarką taip dažnai keičia)

Žinutė parašyta: 2009-06-24 16:31:35 | Nuoroda
daktariūkštis rašė:

Būsimieji medikai, pildydami prašymus, ką rašote po medicinos kitais numeriais. Aš dabar bandau kurti savąją prašymo formą, bet vis nežinau, ką rinktis.

 O tu tikrai pasiryžęs studijuot nemėgstamą dalyką? Niekaip nesuprantu stojimo sistemos, kai į tą lapą galima prirašyt 30 specialybių.. Kokia gali būt žmogaus motyvacija studijuoti įstojus į trisdešimtą specialybę? Nežinau, aš tokiu atveju galvoju metus palaukt. Nors gal tik dabar taip kalbu, nežinau, ar turėsiu pakankamai valios.. Lietuvoj jei nieko nestudijuoji, tai į tave labai "kreivai" žiūri aplinkiniai. Kaip į visišką dunduką..  Ir šiaip tuos metus būtų sunkoka. Neaišku ką veikt reiktų.. Bet, manau, jei esi tikrai pasiryžęs stot į mediciną, tai galima tuos metus paaukot. Nes jei įstosi belekur, tai paskui tą nemėgstamą darbą reiks dirbt visą gyvenimą.. Beje, maždaug pusė mano pažįstamų daktarų į mediciną įstojo iš antro karto (aišku, tada buvo sovietiniai laikai ir į kmu patekt buvo nereaaaliai sunku ). Tai va, patarčiau gerai pagalvot, ar verta prirašyt tų specialybių. Net ir žiaurų pavyzdį žinau - prieš kelis metus vienas bičas pildydamas stojimų lapą pabaigoj surašė filologijas. Ir "netyčia" įstojo į lenkų filologiją (lenkiškai, aišku, nė žodžio nemokėjo 

Žinutė parašyta: 2009-06-24 17:06:56 | Nuoroda
sokoladinis rašė:
daktariūkštis rašė:
R.V.U. rašė:

Jei neklystu, tai metinį turėtų imti to dalyko, kurio egzamino neskaičiuoja.

 Tai tokiu atveju gali ir labai negerai išeiti.

Tarkim, mano egzaminų rezultatai: Chemija 90, Matematika 89, likusieji šimtukai.

Metiniai pažymiai: Chemija 9, Matematika 8.

Tokiu atveju (dėl to tiksliai nežinau) imtų chemijos VBE rezultatą ir matematikos metinį pažymį. Balas: 19,80. O jei imtų matemikos VBE rezultatą ir chemijos metinį pažymį, balas: 19,98. Žodžiu, tikiuosi, supratote, ką noriu tuo pasakyti :D

 

 

 Jei jau metinis matematikos 8, tai manau maksimum apie 70 gausi is VBE. Nieko asmeniska, tiesiog tokia mano nuomone ir nereikia pasakeliu apie griezta vertinima vidurineje - juk viskas vyksta programos ribose

Tavo vietoj deciau visas viltis i chemija tik cia mano prognozes ne daug dziugesnes - iki 80

 Tu turbūt juokauji Visų pirma, tai mokslo lygis geriausiose gimnazijose ir vidutinėse vidurinėse skiriasi kaip diena ir naktis. Tai puikiai parodo egzų rezultatai.. Pats žinau daug atvejų, kai vidurkis 2-3 balais pasikeičia atėjus į kito lygio mokyklą. O ir šiaip, pažymį įtakoja laaabai daug niuansų. Todėl būtų kvaila prognozuot egzo rezultatus pagal vieną vienintelį skaičių - pažymį. Galiausiai, kai NEC duoda tokius egzus, tai ypatingų žinių ir nereikia. Labiau tikrinamas pastabumas, mokėjimas atlikt aritmetinius veiksmus ir t.t. . Gal dar kažkiek patikrina, ar mokinys mąsto.. Žodžiu, nedaryk skubotų išvadų

Žinutė parašyta: 2009-06-24 17:08:05 | Nuoroda

Beje, sveikinu su IT rezultatu

Žinutė parašyta: 2009-06-24 17:22:09 | Nuoroda
Abittt rašė:
Muuuu rašė:
Abittt rašė:
siestaa rašė:
maksimalus ivertinimas yra 127 balai...darykite isvadas....

 na tas maksimalus ivertinimas nelabai lemia procentus. Juos lemia tasku vidurkis, kuris mano manymu turetu buti apie 65 kaip ir visais metais isskyrus praeitus.

 Dar ir kaip lemia tas maksimalus įvertinimas... Juk pagal jį ir ,,atsijoja'' procentus neišlaikiusių ir t.t.. :)

 nenoretum pries reiksdama savo klaidinga nuomone pasiziuret visu metu biologijos statistines analizes. Neesme tas pasiektas maksimalus ivertinimas, esme kiek zmoniu surinko gerus balus(virs 110-120). 

 o ką lemia tai, kiek žmonių surinko virš 110? Kiek žinau, tai egzus vertina taip: nustato išlaikymo ribą. Tarkim, egzą laikė 4300 žmonių, o tos išlaikymo ribos nepasiekė 300 žmonių. Jie neišlaikė. Tada iš visų išlaikiusių (4000) vienas procentas geriausiai parašusių (40) gauna  šimtukus. Tada 40 žmonių gauna 99%, 40 žmonių 98% ir t.t. Taip ir išsidalina balai. Ar yra kažkaip kitaip? Tada patikslink.

Žinutė parašyta: 2009-06-24 23:15:58 | Nuoroda
sokoladinis rašė:
daktariūkštis rašė:
sokoladinis rašė:

Ta as ir noriu pasakyt, kad jei tavo pazymiai auksti, tai dar nereiskia, kad gerai islaikysi, bet jei pazymiai neauksti, tai tikimybe, kad islaikysi labai gerai, t.y. gausi 90, yra neitikimai menka

Tiesiog siulau visiems apsvarstyti galimybe, jog rezultatai gali nuvilti As zinau kur susimoviau per chemija, tad nagus grauziu... greiciau penktadienis ateitu

 O aš labai optimistiškai laukiu penktadienio ir, nors turiu iš chemijos tik 9, vis dar tikiu galįs gauti daugiau negu 90. Na, o jei bus prasčiau, vadinasi, taip jau lemta. Bet šalin tas klaikias mintis, pavarysim visi

 Tikekis geriausio, bet ruoskis blogiausiam bent jau as taip darau

 ir man patinka šitas posakis.  hm, dabar pagalvojau, kad jei ruosčiaus blogiausiam, tai jau reikėtų pradėt ieškotis darbo kokioj maximoj.. (tfu tfu tfu )

Žinutė parašyta: 2009-06-25 17:56:30 | Nuoroda

Biologijos VBE laikė 4202 kandidatai. Išlaikymo riba – 30 taškų. Šį egzaminą išlaikė 93 procentai kandidatų, tuo tarpu pernai – 95,4 procentai. Šimtukus gavo 53 kandidatai.

Nu ka, dabar visi melskitės, kad būtumėt tarp 53 laimingųjų ;DD

Žinutė parašyta: 2009-06-25 18:17:05 | Nuoroda

Delfi

Žinutė parašyta: 2009-06-25 18:38:03 | Nuoroda
*Campari* rašė:

tai gali but jog bus paskirstyti procentai pagal sita?? www.sagiras.lt/wp-content/uploads/2009/0 5/preliminarus-rezultatai.pdf

 Norėčiau, bet laaabai abejoju. 99%  praradus 6 balus? Gal, bet tik ne tokiam super lengvam egze. Nors.. Išlaikymo riba gana žema, gal jis nebuvo toks lengvas, kaip visi tikisi?  Labai norėčiau

Žinutė parašyta: 2009-06-25 23:06:49 | Nuoroda
Muuuu rašė:
Ziuzelis rašė:
Lunaria rašė:

tie 53 žmonės gavę 100-tukus garantija,kad iš licėjų.....

 Nebtinai licėjų, ne visi ten tokie jau ir protingi....

 Pritariu. Dažnai licėjus būna tik išpūstas burbulas. Žmonės iš paprastų vidurinių ar gimnazijų pasiekia dar daugiau, bet kažkodėl niekas negarbina jų dėl to, kad jie mokosi vidurinėje/gimnazijoje. Tai kodėl turėtų būti garbinami licėjai?  :)

 Lietuvoje apie licėjus turbūt reikėtų kalbėti vienaskaita Niekas ir nesako, kad kažką reiktų garbint vien dėl to, kad jie mokosi licėjui. Ir iš vis, "garbint"? Per stiprus žodis, manyčiau..   O apie žmogų geriausiai kalba jo nudirbti darbai (šiuo atveju rezultatai). Specialiai nepatingėjau pažiūrėt šiek tiek praeitų metų VBE statistikos: licėjuj už biologijos egzą virš 90 gavo 78% visų laikiusių, už fiziką virš 90 gavo 96% visų laikiusių. Sutik, rezultatai įspūdingi. Taigi Lunaria buvo iš dalies teisi, kad licėjus pasiims dalį šimtukų. Bet, laimei, ten nedaug mokinių, tai ir mums liks tų gerų balų  

Žinutė parašyta: 2009-06-25 23:06:49 | Nuoroda
Muuuu rašė:
Ziuzelis rašė:
Lunaria rašė:

tie 53 žmonės gavę 100-tukus garantija,kad iš licėjų.....

 Nebtinai licėjų, ne visi ten tokie jau ir protingi....

 Pritariu. Dažnai licėjus būna tik išpūstas burbulas. Žmonės iš paprastų vidurinių ar gimnazijų pasiekia dar daugiau, bet kažkodėl niekas negarbina jų dėl to, kad jie mokosi vidurinėje/gimnazijoje. Tai kodėl turėtų būti garbinami licėjai?  :)

 Lietuvoje apie licėjus turbūt reikėtų kalbėti vienaskaita Niekas ir nesako, kad kažką reiktų garbint vien dėl to, kad jie mokosi licėjui. Ir iš vis, "garbint"? Per stiprus žodis, manyčiau..   O apie žmogų geriausiai kalba jo nudirbti darbai (šiuo atveju rezultatai). Specialiai nepatingėjau pažiūrėt šiek tiek praeitų metų VBE statistikos: licėjuj už biologijos egzą virš 90 gavo 78% visų laikiusių, už fiziką virš 90 gavo 96% visų laikiusių. Sutik, rezultatai įspūdingi. Taigi Lunaria buvo iš dalies teisi, kad licėjus pasiims dalį šimtukų. Bet, laimei, ten nedaug mokinių, tai ir mums liks tų gerų balų  

Žinutė parašyta: 2009-06-25 23:22:02 | Nuoroda
Tarchy rašė:

kiek girdejau biochemikams ir molekulines biologams liudnai baigiasi biotechnologiju institute prie megintuveliu, arba fermente...

o didelė dalis farmacininkų paskui stovi vaistinėj už prekystalio, ar dalis daktarų matuoja spaudimą pensininkams. Tarp šitų alternatyvų aš rinkčiausi darbą fermente.. Muuuu teisi, kiekvienoj specialybėj galima "prasimušti". Svarbu, kad ji tau patiktų, tave domintų. Būtų ne tik darbas, bet ir malonumas. Ne veltui kažkuris graikų filosofas sakė: "Susirask mėgstamą darbą ir tau niekada gyvenime nebereikės dirbti".

Žinutė parašyta: 2009-06-26 10:00:10 | Nuoroda
gedoksiukas rašė:
great rašė:

cia tiems, kas jau zino kad gavo 73,74 ar 94 %: su kiek MAZDAUG tasku jus gavot?nu taip apytiksliai

 nu as apie 46-48 (gavau 73 balus)

 Oho. Tai visgi procentų išsidėstymas toli gražu nebus toks, kaip pernai. Išlaikymo riba gana žema, bet už 47 taškus gauni tik 73%.. Gali pasitvirtint mano prognozė, kad ta taškų kreivė turės dvi viršūnes.. Turbūt bus mažai tarpinių rezultatų, nes visi, nors vidutiniškai suprantantys matieką, tikrai galėjo surinkt 40+ taškų. Na o tie, kurie visiškai nieko nesupranta, net ir tokiam egze nieko neparašė (10% neišlaikiusių).. 

Žinutė parašyta: 2009-06-26 10:02:00 | Nuoroda
plukne rašė:
Nastiona rašė:

va, buvau mokykloj tai 99 :D o siaip tj praradau lyg 2-3 taskus :? tad kad 100 gaut, daugiausiai 1 galima buvo prarast..vat:) 

 as praradau 2tsk ir gavau 97.. kaip taip gali but??;o

 O tu matei vertinimo instrukciją, jei žinai, kiek taškų praradai? Jei teisingas atsakymas, tai nereiškia, kad už uždavinį gausi visus taškus.