Vartotojo donatus pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-06-12 00:05:53 | Nuoroda
ktrms rašė:

Istorijos mokymosi tikslai ir uždavginiai:

"išmokti pažinti, suprasti ir vertinti praeitį remdamasis pagrindiniais istorijos tyrimo būdais<..>, gebėti interpretuoti ir aiškinti praeities faktus."

 http://www.nec.lt/failai/25_programa_istorijos.pdf

pries rasydami bent pasidomėkit ko mokėmės mokykloje, bo iš to nežinojimo kai kurie punktai tampa niekiniais.

 Sutinku, kad egze gali būti interpretacijos uždavinių, bet kai tai tampa istorijos egzamino esme (gebejimas interpretuoti) - neteisinga.

Žinutė parašyta: 2009-06-12 00:11:06 | Nuoroda

5. NEC, pasilikdamas teisę sudarinėti klaidingus klausimus ar (klausimus be teisingo atsakymo varianto teste) klaidina ir dar kartą elgiasi neatsakingai ir negarbingai abiturientų atžvilgiu.

Žinutė parašyta: 2009-06-12 00:20:28 | Nuoroda
ktrms rašė:

tavicius> čia gal labiau nuo mokytoju priklauso. pvz mums visada kartojo ir nuolat dirbom prie šaltinių, tad jokių čia stebuklų nematau. 

o šiaip tai daugumos pasipiktinimai labai jau subjektyvūs ir be jokio pagrindo, gal netrukdykit tų dėdžių su verkšlenimais, geriau vieną bet normalų parašyt, paremtą faktais, o ne nuomonėm.

 Žinai, primena sovietinį mentalitetą, kai "esantieji aukščiau už tave" yra neliečiami, nes tai amoralu. :)) O mūsų argumentuota nuomonė jau ir yra faktas, kolega. :)

Žinutė parašyta: 2009-06-12 00:22:09 | Nuoroda
Tadas12 rašė:

o ką toji jūsų peticija pakeis? Egzamino perlaikyti niekas neleis ir tai būtų neteisinga gerai parašiusiųjų atžvilgiu.. Šaltiniai nebuvo sudėtingi, testas sudėtingesnis, bet juk niekur nėra pasakyta, kad jūs turit žinoti tik tai kas būtiniausia.. Egzminas buvo normalus, jei keli aukštai šokę, bet žemai kritę abiturientai negali susitaikyti, tai yra nesąžininga... tikiuosi NEC atsižvelgs ir į kitas nuomones.

 Peticijoje ir nebūtų prašoma, kad egzas būtų pakartotas. Tiesiog būtų prašoma pakeisti sudarytojų komisiją ir tiek. Kritika visada yra gerai.

Žinutė parašyta: 2009-06-12 00:30:39 | Nuoroda
ktrms rašė:

donatus> tai aišku nieks nedraudžia rašinėt, bet juk tas nieko nekeis ir niekas į tai rimtai nežiūrės. ir nuomonė juk ne faktas. o kap matyt kai kurių nuomonė nesiremia faktais

 Ėnu, šneki kaip koks senas pirdalius. Keisk požiūrį, nes su tokiu pasaulio nepakeisi. :))) Iš kur žinai, kad nekreips dėmesio? Juk ją pasirašys abiturientai, turintys tiesioginį ryšį su NEC, svarbiausi NECo partneriai. Manau, kad jei tai sukels diskusiją neco viduje (o tuo esu garantuotas) - tai jau bus pasiekimas. :)

Žinutė parašyta: 2009-06-12 00:46:27 | Nuoroda

Peticijos šalininkai, kaip manot, ar tinka tokia pabaiga:

Todėl prašome Nacionalinio Egzaminų Centro, sudarinėjusio šį brandos egzaminą, apsvarstyti sudarytojų komisijos kompetenciją ir užtikrinti, kad ateityje abiturientai galėtų laikyti kokybiškus brandos egzaminus, kurie nustatytų jų tikrąsias istorijos žinias.

Žinutė parašyta: 2009-06-12 00:52:24 | Nuoroda
indzia rašė:

na gal nustatytu graziau skambetu kaip ivertintu :D stiliaus pastabele :))

 Ačiū. :)

Žinutė parašyta: 2009-06-12 01:31:58 | Nuoroda

Peticija išsiųsta, laukia patvirtinimo. Ryte atsikelsit vis tiek anksčiau už mane, tai duodu nuorodą, kurie norės pasirašyti:

www.peticijos.lt/visos/2628

Žinutė parašyta: 2009-06-12 11:16:39 | Nuoroda

Gavau iš neco: Butinina rasyti rasta del nekokybiskai parengto egzamino. Galima kreiptis i egzaminų centrą ar švietimo ir mokslo ministeriją.
Gal galite pasakyti koks egzamine pastebejote klaidas, kurios trukdė laikyti jį? Egzaminų centras tokios informacijos neturi, o ji būtų labai naudinga.

Žinutė parašyta: 2009-06-12 11:34:56 | Nuoroda
EzoTao rašė:

Aš rašiau garbinti Dievą ir taika :D Dėl taikos nežinau, bet buvo parašyta, kad Konstantinas užgarantavo taiką ir tt.

 Čia iš tų klausimų, kur suprask kaip nori. Parašiau šias "tiesas" (manau, jie turėjo galvoje dogmas, bet specialiai pakeitė žodį): Jėzaus nukryžiavimas ir Šventasis raštas, abi dogmos minimos šaltinyje. O rašyti kažką daugiau būtų metafiziniai kasinėjimai.

Žinutė parašyta: 2009-06-12 11:47:10 | Nuoroda
Babilonas rašė:
donatus rašė:
EzoTao rašė:

Aš rašiau garbinti Dievą ir taika :D Dėl taikos nežinau, bet buvo parašyta, kad Konstantinas užgarantavo taiką ir tt.

 Čia iš tų klausimų, kur suprask kaip nori. Parašiau šias "tiesas" (manau, jie turėjo galvoje dogmas, bet specialiai pakeitė žodį): Jėzaus nukryžiavimas ir Šventasis raštas, abi dogmos minimos šaltinyje. O rašyti kažką daugiau būtų metafiziniai kasinėjimai.

 Tikėjimas į vieną Dievą ir į šia religija gali tikėti visi. Tiek kaimuose, tiek miestuose jie [žmonės] šoko ir dainavo, garbindami visų pirma, kaip jiems buvo nurodyta, mūsų Aukščiausiąjį Viešpatį Dievą

 ok, bet tu tada neparašai to, kas akivaizdžiausia, kad krikščionybė (tikėjimas) remiasi šiomis dviem tiesiomis: Jėzaus nukryžiavimu ir Šventuoju raštu - pagrindiniu tikėjimo šaltiniu. Tas, kad galėjo tikėti visi yra kiek istoriškai netikslus, nes Jėzus niekur neminėjo ir apaštalams nesakė, kad jo religija turėtų išeiti už Jeruzalės ribų. Turiu galvoje, kad krikščionybė buvo skirta žydams, neva kaip išsigelbėjimo kelias, o ne visam pasauliui.

Žinutė parašyta: 2009-06-12 11:48:53 | Nuoroda
Babilonas rašė:
rIzen rašė:

Aš rašiau Aukščiausias Viešpats yra Dievas ir Jėzus Kristus yra išganytojas.

 Klausimas skamba taip: Kokios dvi krikščionybės tikėjimo tiesos atsispindi šaltinyje C? O ten apie Jėzų nieko nekalbama

 "... artėjant Išganytojo Kančios šventei..." - rašoma.

Žinutė parašyta: 2009-06-12 11:51:17 | Nuoroda
zazunas rašė:

Krikscionybes esme yra, jod Dievas yra auksciau visko, netgi imperatoriaus, todel ir buvo krikscionys persekiojami 300 metu, nes jie negarbino imperatoriaus. Sventasis rastas yra kirkscionybes tikejimo esme. Taigi cia ir yra dvi pagrindines tiesios.

 Manau, čia būtų teisingiausias atsakymas. :)

Žinutė parašyta: 2009-06-12 11:57:31 | Nuoroda
EzoTao rašė:
donatus rašė:
Babilonas rašė:
donatus rašė:
EzoTao rašė:

Aš rašiau garbinti Dievą ir taika :D Dėl taikos nežinau, bet buvo parašyta, kad Konstantinas užgarantavo taiką ir tt.

 Čia iš tų klausimų, kur suprask kaip nori. Parašiau šias "tiesas" (manau, jie turėjo galvoje dogmas, bet specialiai pakeitė žodį): Jėzaus nukryžiavimas ir Šventasis raštas, abi dogmos minimos šaltinyje. O rašyti kažką daugiau būtų metafiziniai kasinėjimai.

 Tikėjimas į vieną Dievą ir į šia religija gali tikėti visi. Tiek kaimuose, tiek miestuose jie [žmonės] šoko ir dainavo, garbindami visų pirma, kaip jiems buvo nurodyta, mūsų Aukščiausiąjį Viešpatį Dievą

 ok, bet tu tada neparašai to, kas akivaizdžiausia, kad krikščionybė (tikėjimas) remiasi šiomis dviem tiesiomis: Jėzaus nukryžiavimu ir Šventuoju raštu - pagrindiniu tikėjimo šaltiniu. Tas, kad galėjo tikėti visi yra kiek istoriškai netikslus, nes Jėzus niekur neminėjo ir apaštalams nesakė, kad jo religija turėtų išeiti už Jeruzalės ribų. Turiu galvoje, kad krikščionybė buvo skirta žydams, neva kaip išsigelbėjimo kelias, o ne visam pasauliui.

 Kam tada parašyta remtis šaltiniu C? Be to, tikėjimo tiesa - tai ne tikėjimo priemonė ar aplinkybė. Čia yra tam tikra vertybė, akcentas, bet ne tų vertybių sąrašas (Šv. Raštas) ar jų skleidėjas (Jėzus Kristus). Čia priemonės krikščionybės kaip religijos, ne tikėjimo tiesos. Manau, tikėjimas vieną DIevą yra tiksliausia ir nenuginčyjama.

 Tai ir yra vertybė, akcentas - Šv. Raštas. Juo tikima, tikima jo šventumu, be šv. rašto nebūtų susiformavę daugelis dogmų - šv. trejybės pvz., nes tai pagrindinis tikėjimo šaltinis - ne tikėjimo priemonė, bet tiesioginis tikėjimas juo kaip šventu fetišu. :)))) Dėl tikėjimo venu dievu sutinku - tinka.

Žinutė parašyta: 2009-06-12 12:42:02 | Nuoroda
Doble rašė:

jo ten reikejo rasyti dogmas...tiketi i viena dieva (jezu)ir kazkas pan...o del peticijos nieko jums nesigaus,perlaikyti tikrai niekas neduos,nes td sugriutu stojimai,veluotu ir pan

 Perlaikyti ir nebūtų prašoma, nes tikrai būtų neteisinga. Peticijoj prašoma apsvarstyti sudarytojų komepetenciją ir užtikrinti, kad tokie dalykai nepasikartotų. Va taip. :)

Žinutė parašyta: 2009-06-12 15:59:55 | Nuoroda
bembinas rašė:

pernai abiturientai irgi renge peticija del Lietuviu egzo, nes daug, kas buvo nepatenkinti savo rezultataii, nes mat mokykloj turejo 10, o is egzo gavo kelis %. Surinko jie ten tukstanciais tu balsu, bet nieko kaip neivyko, taip ir neivyko, viskas buvo patikrinta ir pamatyta, kad jokiu klaidu nebuvo. Peticjos neturi jokios formalios galios, nes i jas net nekreipema, juk 1 zmogus gali pasirasyti sumtus kartu. Formalia galia turi, tik surinkti parasai ant popiergalio. Egzas tikrai nebus perlaikomas, tai neimanoma, nes jokiu taisykliu necas nepazeide, jis niekur neivardija, koks turi buti egzo sunkumas, viskas pagal egzo programa, gali tik kaikuriuos klausimus anuliuoti ir neskaityti ju.

 Nusibodo kiekvienam kartoti ta pati - kad perlaikymo nebus prasoma. Jei tau egzaminas patiko - puiku, niekas nevercia po niekuo rasytis, gali sukurti kontrpeticija, jei jau taip simpatizuoji.

Žinutė parašyta: 2009-06-12 20:07:44 | Nuoroda

Sveiki. Jau galite pasirašyti po peticija:

www.peticijos.lt/visos/2628

Žinutė parašyta: 2009-06-12 22:19:09 | Nuoroda
rudy3 rašė:

Galėjo peticijoje ne tik paprašyti ateityje nedaryti tokių klaidų, bet ir nevertinti nekorektiškų klausimų. Aš aišku, kad ir paskelbtų jog poryt istoriją perlaikom, būčiau dėkingas. Iš peticijos reikia gauti naudos ir sau, o ne tik kitiems. Aš asmeniškai niekada nebuvau dešimtukininkas, nes tinginis. Visgi iš bandomojo gavau 54 balus (čia pasiruošęs vos 3 temas), dar turint omeny jog buvo tema apie frankus, apie kuriuos neprisiminiau nieko bei reformacija kuria buvau pamiršęs. Po tokio egzamino maniau jog 70 procentų yra tikrai pasiekiamas rezultatas, visgi ne trys temas mokiausi, o iš pagrindų prisiminiau istoriją, bet deja... 

 Paprašiau, kad pridėtų ir tokį prašymą. Manau, niekam nepakenktų. :)

Žinutė parašyta: 2009-06-14 19:26:00 | Nuoroda
niekurniekada rašė:

Aš piktinuosi dėl to, nes bijau, kad jūsų laiškai ir peticijos sulauks reakcijos ir taip prarasiu taškus, kurie, nepasisekus šaltiniams,man be galo svarbūs. aš taip pat piktinuose egzaminu, bet suprantu, kad tie anluliavimai prie gero neprives, nežinojau aš nė tų klaipėdos subtilybių, nė oro linijų, bet tai buvo vienintelės temos, kurias kartodama praleidau ir žinau, kad dėl to esu pati kalta. aišku, rengėjai tikrai padarė prastą testą, bet dabar svarbiausia suvokti, kad nieko nepakeisme, ir laiko neatsuksime, kad ir kaip gaila. aišku forumas tam ir yra, kad išreikštumėte savo nepasitenkinimą ir dėl to ant manęs nepykite :) bet svarbiausia, kad nebūtų tų anuliavimų ir pan (apie periklį taip pat blogai parašiau).

 Nemaniau, kad abiturientai yra tokie bailiai ir konformistai. Vienur tvirtina, kad peticija nieko nepakeis, todėl nereikia jos pasirašyti (nors bijomasi kaip tik to, kad pakankamai pasirašius - gali kažkas įvykti). O juokingiausia, kai parašo - "svarbiausia suvokti, kad nieko nepakeisme". Kas čia - mulkinimas? Primena kažkokią pigią propagandą. Dažniausiai dėl peticijos nerimauja tie, kurie ATSPĖJO gerai testo klausimus, bet šį kartą turime būti solidarūs ir prašyti ANULIUOTI nekorektiškus klausimus net ir tuo atveju, jeigu juos atspėjome, nes tai yra NETEISĖTA mūsų atžvilgiu. Nemaniau, kad abitūra tokia savanaudiška ir nesolidari, kai kalbama apie jų pačių teises.  O mano pacituota žinutė viršuje yra mažų mažiausiai GĖDINGA ir  ŠLYKŠČIAI KONFORMISTINĖ.

Žinutė parašyta: 2009-06-14 19:46:43 | Nuoroda
Minevra rašė:

nu siuo atveju,tai man svarbesni yra mano rezultatai,o ne apskritai teisingumas ar neteisingumas pries mus. Jeigu as egza gerai parasiau,tai zinoma as nepasirasinesiu uz peticija,nes nuo rezultato priklauso mano ateities planai. Tai yra kvaila sakyti,kad turetu pasirasyti peticija ir tie, kurie gaus gerus balus,vien del to ,kad tai neteisinga. Ir isvis prie ko cia teiseta , kai kuriem pasiseke,kai kuriem ne, kodel turi kentet ir tam kam gerai buvo? absurdas,ir nematau cia nieko gedingo, kadangi siuo atveju kiekvienas kovoja uz save. Sutikciau,kad reikia solidarizuotis,jei apskritai visiem egzaminas butu nenusisekes, taciau taip nera

Aš baisiuosi tokiom šnekom. Tikiuosi, gyvenime neteks bendrauti su tokiais žmonėmis, kurie yra skurdūs savo vertybėmis ir asocialūs par excellence.