Vartotojo Instrukcija. pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-06-30 11:32:38 | Nuoroda

Dabar visuose universitetuose tokios pačios specialybės turi indentišką konkursinio balo skaičiavimą, nes visi pretendentai į visus univerus atsidurs vienoje konkursinėje eilėje. Atsimenu, kai VU būdavo koeficientai 66, 77 ir panašūs. Jų neliko.

Šaunu, kad yra žmonių, kurie pradeda gaudytis reformoj;) lamabpo atstovė sakė taip:

 

eilė bus sudaroma kiekvienai studijų krypčiai: humanitarinei, fizinei, technologinei, meno, biomedicinos ir socialinei. Tada žiūrės, kaip tie balai pasiskirstę. Po tam tikros ribos braukia brūkšnį ir tu gauni krepšelį, arba ne. Krepšelį ,,atsineši" studijuoti ten, kur nori. Tokiu atveju rezultatas: geriausi susirenka į VU (na, ir į tokius kaip KMU, tarkim), o kiti universitetai lieka už borto, nes juk su 20,1 balu nestotum į ŠU anglų filologiją, o rinktumeisi VU.

Tai ir paaiškina, kodėl kalbama apie po reformos galimą universitetų jungimąsi ar net nykimą.

Žinutė parašyta: 2009-06-30 11:35:19 | Nuoroda
šypt rašė:

 o kiek priima, 15 kažkur ane? :)

 Anot lamabpo atstovės, kvotų universitetai šiemet neturi ir negali turėti ;) Viskas priklausys nuo to, kiek bus ,,krepšelininkų" ;)

Žinutė parašyta: 2009-07-01 09:49:35 | Nuoroda

Na, aš tikrai nesuprantu kai kurių žmonių. Bet čia jau tendencija: ateina, surašo savo egzaminų įvertinimus ir klausia, ar galėčiau kur nors įstoti.

Aukštasis mokslas skirtas ne tam, kad apskritai jį turėtum. Atsitokėkit vieną kartą ir be to, pilnas internetas informacijos. Jei to jau nesusirandat, tai kokios dar studijos įmanomos?

Sorry, jei įsižeidėt, bet pradėkit mąstyti savo galva.

Žinutė parašyta: 2009-07-01 09:55:01 | Nuoroda

Na, kad daugelis dirba mokytojais ir aš girdėjau. Bet jei stosi į VU, ,,perspektyvų" juo dirbsi mažiau. Po bakalauro gali baigti kokį įdomesnį magistrą: dalis filologų traukia į TSPMI, istorijos, vadybos studijuoti.

Jei tikrai domina, stok, nes kalbos dažniausiai ir lieka kalbomi. Tik pačiam reikia nesėdėti rankų sudėjus ;)

Žinutė parašyta: 2009-07-31 09:53:36 | Nuoroda

Na, gal nereikėtų ,,varyti" ant VPU. Nepamirškit, jog būtent čia dirba ir dėsto Jūratė Baranova, geriausia Lietuvos filosofė moteris.Be to, filosofija - ypatinga disciplina, kai kas sako, kad čia ne mokslas, juk nėra jokių faktų, apibrėžimų, - vien diskutuotinos tiesos. Filosofija subrandina žmogų ir nesvarbu, kur jos mokaisi. Jūs šaunūs ir drasūs žmonės, nes filosofas - gal ir nepopuliarios specialybės atstovas, kuriam sunkiau susirasti darbą, tačiau turi išlavintą mąstymą, kas žymiau svarbiau nei vadybos ar ekonomikos žinios.

Žinutė parašyta: 2009-07-31 09:56:26 | Nuoroda
bright_night rašė:

gaila bet as Mader neturiu, gal zinot is kur gauti?

 Pirkti esu mačiusi net provincijos knygynuose...

Žinutė parašyta: 2009-10-25 14:52:34 | Nuoroda
zirklūtes. rašė:

Bijau.

Rugsėjo pirmą pamoką darėm mokyklinį, gavau 8  Išvis aš netikus.

labiausiai baugu dėl tų naujoviškų egzaminų:o

 Nepanikuok  8 už mokyklinį nėra tragedija.  Žinai kodėl?

1. Todėl, kad dar turi ne vieną mėnesį tobulinti savo anglų kalbos žinias.

2. 8 už mokyklinį yra pagal taškus, o VBE vertinamas konkurencijos principu: t.y. Tavo balas priklausys nuo kitų. Didžiausia konkurencija, kiek žinau, visų egzminų vyksta dėl 95 - 100proc., o kokius 92 jau gauti daug lengviau.

3. Esu tikra, jog kokioj kitoj srity esi daug pranašesnė už kitus.

Tiesiog norėjau padrąsinti, nes ir pati šiemet išgyvenu (jau) priešegzamininį stresą.

 

Žinutė parašyta: 2009-10-25 15:00:12 | Nuoroda

Ar yra besiruošiančių į VU istoriją?

Žinutė parašyta: 2009-10-26 13:33:16 | Nuoroda

Jei mąstytume filosofiškai (ar kaip kitaip), likimas Tau siunčia išbandymą: ar atsilaikysi spaudimui, ar ne.  Patarinėti lengviausia, bet žmogus visada turi apsispręsti PATS. Jei teisė jau seniausiai traukia, tai ko imi į galvą visus tuos nerimtus pasiūlymus? O nei teisė (nei daug kam baisiai atrodanti medicina) nėra sunkiau už kitas studijas: aukšojo mokslo diplomas ne už išgertuves suteikiamas, o už sunkų darbą.

Sėkmės ir eik SAVO keliu.

 

Žinutė parašyta: 2009-11-01 20:19:22 | Nuoroda

Sveika. Nenoriu nuliūdinti, bet lietuvių ir ispanų k. grupė bus renkama tik 2013m., nes priėmimas į šią specialybę vyksta kas ketverius metus (bent taip iki šiol buvo). 2009m. grupė rinkta, todėl nelabai realu, kad rinks ir 2010m.]

2010m. greičiausiai bus renkamos lietuvių ir krotaų/suomių grupės. Beje, ten lietuvių kalbos 70proc., tai pagalvok gerai.

Sėkmės, kad ir kaip bebūtų.

Žinutė parašyta: 2009-11-01 20:20:54 | Nuoroda

Į istoriją sunkiau. O kas Tau įdomiau būtų? ;)

Žinutė parašyta: 2009-11-01 20:21:59 | Nuoroda

Aš ir čia ;)

Žinutė parašyta: 2009-11-01 22:30:51 | Nuoroda

Į istoriją, iš tiesų. Archeologiją išvis nežinau, ara rašysiu ;) o Tu?

Žinutė parašyta: 2009-11-02 20:01:28 | Nuoroda

Kažkurioj temoj minėjau, kad man įdomiau istorija ;)  Įdomiau teoriniai svarstymai, kitaip tariant ;) Istoriją daugiau įsivaizuoju kaip įrankį dabarčiai geriau suvokti ;) tai va tiek.

Žinutė parašyta: 2009-11-02 20:06:13 | Nuoroda

Man irgi panaši problema gresia :D 1 nr. turbūt istorija VU, po to - net nežinau... Anksčiau svarsčiau bandyti stoti į Orientalistikos centrą (iranistiką arba indologiją), bet per daug prisiklausiau abie tą centrą ir absolventus...

Nežinau, gal kažkelintu numeriu ir VDU rašyt, be taip į tą Kauną nesinori...

Žinutė parašyta: 2009-11-19 14:29:37 | Nuoroda

Geras temos pavadinimas :D nu negaliu :D Aš visą gyvenimą tą patį kartoju,nors matematika lyg ir gerai nekasi...

Matematikos pažymio daugelyje humanitarinių specialybių nereikia, na, tik filosofijoj, bet turbūt ten nestosi.

Bet B lygyje pasistengt galima ir turėti bent 7-8. Patikėk manim.

Žinutė parašyta: 2009-11-19 14:32:18 | Nuoroda
Vikotia rašė:

 sunku sunku mums bus ;) as ir i kauna visai nenoriu manes ten netraukia tai kaip nors i VU bandysiu kibti ;) gal apsikeiciam kontaktais ir pratesim savo susirasinejima issamiau? mano skype: coliuke7273

Na, žiūrint, ką Tu laikai "sunkumais" ;) realiai įstoti nėra labai sunku (ne politikos mokslai ar kokia teisė), tereikia pasistengti. Pridėsiu Tave prie kontaktų ;)

Žinutė parašyta: 2009-11-19 14:39:23 | Nuoroda

www.baluskaiciuokle.lt

Ten turėtum rasti ;)

Žinutė parašyta: 2009-11-19 14:43:40 | Nuoroda

Na ką, rašiau praeitų metų taisyklėmis remdamasi, bet, pasirodo, šiemet ispanai vėl bus  renkami ;)

 

 

Žinutė parašyta: 2009-12-12 16:00:31 | Nuoroda

Norėjau paklausti ar būsimieji istorikai/archeologai turi geografiją pasirinkę, nes geografijos reikalingumas stojant kažkaip labai eskaluojamas pastaruoju metu... ;)

Aš turbūt pasiimsiu paskutiniams pusei metui... o kaip Jūsų situacija?