Vartotojo Dovanotas pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-07-01 12:27:37 | Nuoroda

Ei, kolegos abiturientai, visiškai nesusigaudau šioje naujojoje sistemoje, ar su mano balais turiu nors kokią galimybę įstoti į VF vietą (kad ir nepopuliarioje specialybėje), ar galiu net ir nebandyt pildyt į VF?

Žinutė parašyta: 2009-07-01 12:39:39 | Nuoroda

Istorikas pasakytų: tai nauja Valakų reforma, tik pirmoji įvedė baudžiavą ponams, o ši mokslo siekiančius jaunuolius privers vergauti bankams.

Filologas pasakytų: Gerb. Ministre, Jūsų ministerijoje turbūt dirba pats Alberas Kamiu, o ši "Reforma" yra naujausias ir be jokios abėjonės tobuliausias šio absurdo genijaus darbas.

Žinutė parašyta: 2009-07-16 13:46:40 | Nuoroda

Iš anksto prašau manęs neplakti dėl atsilikimo ir neišmanymo, tiesiog turėjau didelių problemų ir neatidėliotinų reikalų ir būtent dėl šios priežasties neturėjau laiko išsiaiškinti, kaip yra iš tikrųjų. Esmė tokia, norėčiau paklausti, ar tiesa, kad jei neįstoji į pasirinktą studijų profilį saraše įrašytame aukščiausiu numeriu, tai žemiau įrašytose to pačio profilio studijų konkurse nedalyvauji? Pavandysiu paaiškinti paprasčiau:

Tarkim štai mano prašymas

  1. Istorija VU vf
  2. Istorija VDU vf
  3. Istorija KU vf
  4. Istorija ŠU vf
  5. Istorija MRU vf
  6. ...

Tai tik pavyzdys. Ar tiesa, kad jei aš nepateksiu į VU, tada TOS PAČIOS ISTORIJOS konkurse mano prašymas bus nenagrinėjimas ir kituose universitetuse? Esu suklaidintas ir pasimetęs, būkit žmonės padėkit ir pasakykyt - tiesa tai ar tik kvailas gandas?

Žinutė parašyta: 2009-07-27 14:01:48 | Nuoroda

Na sveiki, Būsimieji Bendramoksliai, aš taip pat čia įstojau su balu 17,60. Studijuoti geografiją buvo mano svajonė, bet dabar kai jau patekau pradeda lįsti įkyrios mintys , nors jos nepačios lenda, o yra brukamos įvairių dėdžių ir tetų...

Perspektyvos baigus bakalaurą tkirai nėra labai didelės, nors pati sritis reikalauja turbūt plačiausio išprusimo, nes apima labai daug. Dėl studijų, tai labiausiai bijau chemijos ir matematikos - jos man niekada nesisekė, net nupurto kai pagalvoji apie kelioliką priešdėlių prieš kokį elementą

Žinutė parašyta: 2010-07-30 09:48:47 | Nuoroda

Ech liūdna ir tuo pačiu graudu, matant kaip žmonės džiaugiasi susigadinę sau gyvenimus
Jau pirmąjį kursą jūsų laukia nepakartojamas geo įvadas pas patį įdomiausią dėstytoją Darijų, kurio paskaitos palaužia ir pačius stipriausius, toliau be abejonės taip pat nepakartojamos rokerio Čiurlionio filosofijos popietėlės, per kurias jis jums išaiškins Platoniškos meilės tiesas, supažindins su nuostabiojo mūsų kaimyno Kelnių Kanto mąstysena, išmokys pačių kiečiausių keiksmažodžių, išaiškins, kad visi esate tūpi, ir nieko apie pasaulį nesigaudantys NETIKŠOS 

 O kur dar nuostabiosios Škaduko reakcijų keverzonės (tikiuosi ir jums jos bus pirmadieniais aštuntą ryto), visų mylimojo A.B. topokarto uždavinukai, nuo kurių lūžta visi kalkuliatoriai ir kompai, į geo įstoję geimeriai nuo šiol gali pamiršti visus L2 ir kitus malonumus, nes nuo šiol žaisit tik Notepad++ ir su Paint.netu... 

Ar minėjau šmaikštujį geomorfologijos dėstytoją? Jo pokštai tokie puikūs, kad be jo jųjų daugiau nieks ir nesupranta. Aišku jums teks pasimėgauti ir nuostabiaisiais geologijos atsiskaitymais, jų metu maloningasis Bičkauskas išmuš iš jūsų galvų žodį akmuo, nes visus visus mineralus ir uolienas jūs turėsit žinot ir atskirt, ir jam visai nesvarbu, kad dauguma jų vieni nuo kitų skiriasi tik kietumu ar skalumo kampu - turėsit žinot viską, net ir chemines mineralų formules. Kada dar praleidau? Aaa - ypatingąją visuomeninę geografiją, kurios metu, žiūrėdami į dėstytoją jūs negirdėsit, ką ji šneka, o tik vaikystėje pamėgtą cirko melodiją, ir beliks tik drauge į taktą galvomis linguoti...
Ir visa tai vien per patį pirmąjį kursą, patį lengviausią aišku, antrasis laukia su nepakartojamu matematikos profesoriumi Skakausku priešakyje, apie kurį net jau minėtas Darijus su didelę baime kalba, bet ką aš čia apie antrą kursą, visų pirma reikia pirmąjį įveikti
Dar neminėjau, kad vasarų jums nuo šiol nebus, nes jas suris nuostabiosios praktikos. Jau pirmuosius metus atostogas praleisit bendraudami su erkėmis ir uodais Nemenčinės pelkėse ir miškuose, nurodytose poligono vietose ieškodami sliekų

 

Tataigi, tikiuosi bent šiek tiek pagelbėjau jums, mielieji fuksai, ir bent truputėlį apšviečiau, kas laukia jūsų artimiausius metus, manau bendrą vaizdą susidarėt

 

Sveikinu įsiliejus į geografų šeimą
 

Žinutė parašyta: 2011-06-19 04:06:37 | Nuoroda
jimbo rašė:

Sveiki. Mane domina kelios profesijos. Butu idomu apie jas suzinoti. Kokius egzaminus reikia laikyti, norint jas studijuoti, ar dideles darbo galimybes. Tenkintu bet kokia info :) Tai butu ekologija, mikrobiologija ir geologija :) Aciu :)

  Jau turbūt per vėlu, bet geriau vėliau, nei niekada. Apie egzaminus ir pereinamuosius balus visą informaciją rasi lamoj, ne čia jos ieškot reikia, o dėl tų trijų profesijų, tai situacija yra tokia:

vieša paslaptis, kad visi ekologai yra gėjai, tą žino visi, net ir jie patys, o kadangi jie gėjai, tai natūralu, kad tarpusavy nesidaugina, o jei nesidaugina - paprasčiausiai išnyksta. Tai štai toks likimas ir ištiko VU ekologus, nebėr tokios specialybės universitete, jau pernai nebebuvo ekologijos pirmakursių

Geologai turbūt linksmiausi žmonės fakultete, nu nerandu kito žodžio apibūdint, tiesiog linksmi Dėstytojai irgi vieni fainiausių visame GMF'e, paskaitos įdomios, kiek žinau įstoti nesunku,o dėl perspektyvų, tai bent jau vienas geologijos dėstytojų (Giedrius) pasakojo, kad kas nori likti geologijoj darbą visi turi, aišku milijonų iš jo nesusikrausi, bet pasak jo - pragyventi galima

Apie molekules (taip pas mus visi vadina mikrobiologes) papasakot ne kažin ką galiu, tik tiek, kad dauguma gražios, nu ir įstot, kiek girdėjau, gana sunku, balas turi būt kažkas panašaus į medicinos.

Žinutė parašyta: 2011-07-11 21:47:45 | Nuoroda
kobriukas rašė:

Yra yra, pas mane treciu numeriu VU geografija :), antru hidrometeorologija, ketvirtu VPU geografija :), na, o pirmu, cia ne i tema- architektura VDA. O tu tikriausiai i VU stosi? Kelintu numeriu pas tave geografija? :)

 Nežinau dėl architektūros, bet jei į ją neįstosi, turėtum garantuotai pakliūt į hidrometrus ir ...tada užjaučiu aš tave Jau pirmam kurse kažkurią dieną, ar tik ne ketvirtadienį, gausit 5 valandas išeilės aukštosios matematikos pas šmaikštujį Skakauską...

Mano supratimu, kai patinka architektūra, tavo atveju geriau būtų stot į geografiją, baigus bakalaurą žiūrėt, kur nori tęsti studijas, dabar geografams viena populiariausių sričių  - kraštotvarkos magistras (pusiau geografija, pusiau architektūra), jei laikei dailės egzaminą, reiškia be probelmu gali stot į kartografiją, arba gali sekt dabar jau buvusio geografijos katedros vedėjo pėdomis po geografijos studijų stot tiesiai į architektūrą ir ten gintų geografus nuo architektų egocentrizmo

Privėliau aš čia daug, bet esmė - siūlau pagalvot dėl hidrometeo, tai labai konkreti ir gana siaura sritis, kuri stipriai skiriasi nuo kitų trijų tavo pasirinkimų.

Žinutė parašyta: 2011-07-12 22:30:16 | Nuoroda
kobriukas rašė:
Ar imanoma is geografijos bakalauro istoti i architekturos magistra? Ar kaip?  Na, kiek girdejau, tai ir geografijoje tiek pat matematikos kaip ir hidrometeorologijoje :) Ar blogai girdejau?

Kiek aš žinau - negali, čia aš tik tarp kitko daviau tokį gan originalų pavyzdį - dabartinio profesoriaus, kuris ir geografijos visas pakopas praėjęs ir architektūros. Dėl studijų tesimo magistrantūroj parašyta taip:

"taip pat studijuoti bendrosios geografijos ir kraštotvarkos bei kartografijos, ekologijos ir aplinkotyros, aplinkos inžinerijos, sociologijos, ekonomikos, politikos bei rekreacijos ir turizmo antros pakopos studijų programose."

Bet kiek aš žinau, dar galima rinktis geologiją, hidrogeologiją, tą pačią hidrometeorologiją, botaniką ir spėju dar ne vieną sritį.

Dėl matematikos girdėjai teisingai - tiek pat, teorinės paskaitos (3h per savaitę) netgi skaitomos kartu geografams ir hidrometrams, tik skirtumas tas, kad geografams Skakauskas dėsto ne pirmam kurse, o antram, ir jiems teorinės paskaitos su pratybomis (dar 2h) ne tą pačią dieną dėstomos. Nėra ta matematika sunki, tik žiauriai psichologiškai varginanti, o pats pirmas kursas hidrometeorologams turbūt vienas sunkiausių visame GMF'e, nemažai jų jau pačioj pradžioj atsisijoja, kiek aš žinau. Nors pats dalykas, kiek pats čiupinėjau, gana įdomus,o ir dėstytojai įdomūs.

Žinutė parašyta: 2011-07-17 00:40:42 | Nuoroda

Nepatariu aš tau nieko  Maniau nežinai ko nori, o pasirodo daugiau mažiau žinai. Negaliu pasakyt, kas įdomiau ar vertingiau, nes atstovauju tik vienai pusei, per mažai žinau apie hidrometeorologus, kad galėčiau kažką vertint. Galiu tik perspėt, kad jei įstosi į vieną šių specialybių, pradžioj bus nusivylimas, pvz geografijos programa taip jau sukurpta, kad patys nuobodžiausi dalykai (kaip geo įvadas, chemija) laukia jau pačiam pirmam semestre, todėl pačioj pradžioj būna labai daug nepatenkintų, vėliau padėtis keičiasi, o kartu su ja ir nuotaikos. Hidrometeorologus irgi smaugia nuo pat pradžių ir gal net labiau, tik man regis jų nuotaikos nesikeičia


Anglų kalbą teks mokytis du metus, man atrodo visam VU taip, ir spėju ne tik, nėra sunku, tik dėstytoja tokia "savotiška" švelniai tariant, tai nusibos ir užknis ji tikrai, bet jei paskaitas lankysi (jai turbūt tas svarbiausia) problemų jokių neturėsi.

Žinutė parašyta: 2011-07-20 01:35:37 | Nuoroda

www.studijos.lt/busimiems_studentams/forumas/getTopic/23400/10/vu-ekologija

Žvelgiant iš šalies - ekologija yra surogatinis, dirbtinis mokslas, neturintis nei savo tyrimo objekto, nei jo ribų. Ekologinės problemos išpūstos, kaip sakė vienas VU profesorius, kažkam reikėjo kažką parašyt, tai ir parašė, pagražino bei išpūtė, kiti dar nuo savęs pridėjo, po to prisijungė "verslininkai" ir dabar yra kaip yra. Jei VDU tokią programą dar galima pateisint (nes ten nėra tradicinių disciplinų), tai VU tai tiesiog nesusipratimas. Kas man keisčiausia ten dar ir stoja, regis, protingi žmonės, kurie egzaminus išlaikė visai neblogai.

Žinutė parašyta: 2011-07-29 02:23:13 | Nuoroda
deoksiribonukleo rašė:

Įstojau į mediciną, ar daug šansų, kad gausiu bendrabutį ne Saulėteky, o Čiurlionio gatvėj?

Kitas klausimukas, jei noriu gyventi su drauge, kuri irgi ten pat įstojo, bet juk galim gauti skirtingus bendrabučius, kai sužinosim, ar gausim juos, ar iškart sužnosim ir tai, kuriuos konkrečiai?

Jei skirtingus, ar dar įmanoma kaip nors susitarti, kad galėtume apsigyvent ten pat?

 Jei tau bus paskirtas bendrabutis, tai gausi būtent Čiurlionio gatvėj.

Iškarto tikrai nesužinosit, kurį bendrabutį konkrečiai gausit, tik gatvę, o kadangi abi įstojot į mediciną, tai bus Čiurlionkė

Toliau viskas bus taip: paskirtą dieną (pačioj rugpjūčio pabaigoj) atvažiuojat į Vilnių Čiurlionio g. 23 (čia su sąlygą, kad gausit bendrabutį aišku) ir abi kartu einat pas administratorių bei sakot, kad norėtumėt apsigyvent kartu. Jis jums atsako, kad nėr problemų, pasirašot sutartis, kraustotės daiktus bei einat susipažint su naujaisiais kaimynais

Įvairūs pakeitimai bei rokiruotės įmanomos ir vėliau (kai kurie kambariai atsilaisvina jau mokslo metų metu, atsiranda norinčių keisti kambariokus ir t.t), tartis visuomet galima.

PS Patarimas: paskirtą dieną į Vilnių geriausia atvažiuoti kuo anksčiau, nes po pietų jau gali nebūt laisvų kambarių, o tik atskiros vietos juose, tie patys kambariai pabaigoj lieka prastesni, tad geriausia atvykt, kol dar yra iš ko rinktis.

Žinutė parašyta: 2012-12-17 00:49:48 | Nuoroda

 Juste, kas jau taip įkando, kad tokia nepatenkinta pasidarei?  Ar tik nebūsi galimos konkurencijos pabūgus, ir potencialius stojančiuosius taip atbaidyti panorus? 

Dauguma išvardintų priežasčių yra niekinės arba tavo pačios subjektyvus požiūris. Galima sugalvoti gerokai daugiau nei 10 priežasčių, kodėl VERTA stoti į geografiją 

Žinutė parašyta: 2013-03-12 00:00:44 | Nuoroda

1-as punktas – man tai labai didelis studijų VU privalumas ir, sakyčiau, netikėtas, bet malonus, atradimas.
Būtent todėl, kad VU geografija visiškai skiriasi nuo dėstomos mokykloj, nes geografija – tai ne sotinių ar viršūnių žinojimas. Kaip kažkada vienas kolega citavo dėstytojo mintį: „Geografija tai ne tai, kad tu žinai, jog Paryžius (tarkim) yra Prancūzijos sostinė. Tą gali bet kur pasižiūrėt. Geografija yra tai, kad tu žinai, KODĖL Paryžius yra Prancūzijos sostinė.“ Čia svarbiausia priežastingumas, įvairių procesų supratimas, bandomas įskiepyti vadinamasis „kompleksinis požiūris“ ir nors pradžioj tai atrodo kiek nerealu, bet tai iš tiesų veikia.
2, 4, 5-tas punktai iš esmės yra tas pats.
3-ias punktas netgi komiškas. Taip buvo tik vieno semestro (iš aštuonių) vieną dieną ir tai toli gražu ne visiems.
7, 8 ir 9-tas vėl iš esmės tie patys – tau nepatiko vasaros praktika (sakykim dėl įvairių priežasčių).
10-tas – dar vienas baisus subjektyvas. Kaži ar yra kokių nors studijų diplomas, kuris kažkam labai jau baisiai įdomus būtų, o esmė kaip ir visur ta pati – svarbiausia pats žmogus ir kaip jis savia pateikia. Geografijos diplomas pats savaime neatrakins jokių durų, tačiau žmogus juo pasinaudojęs gali atrankinti daugelį pačių įvairiausių sričių užraktų. Turim puikiausių to pavyzdžių. Geografija – nepaprastai plati sritis, tad ir teikia labai plačias galimybes. Tai VIENINTELIS mokslas, kuris yra tiek pat fizinis (gamtinis), tiek pat visuomeninis bei net informacinis.
Visą norimą informaciją bei atsakymus į kylančius klausimus iš VU geografijos studentų galite gauti čia:
www.facebook.com/JGK.lt