Vartotojo Mūza pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-07-27 17:13:55 | Nuoroda

Sveiki, esu būsima 11okė. Jau porą metų mane žavi architekto profesija. Labai norėčiau mokytis architektūros VGTU. Gal yra žmonių kurie galėtų patarti kaip ruoštis? Esu baigusi meno mokyklą, žinių truputį jau turiu. Mokausi irgi gan neblogai. Tačiau kolkas dar nepasitikiu savimi, manau dar daug pastangų reikia įdėt kad ten įstočiau. Kaip reikia ruoštis stojamiesiems? Iš kokių knygų? Piešimo įgudžių truputį turiu ir dar per du metelius įgausiu, kompozicija irgi nesvetima. Į JAM'ą važinėti nenoriu... Tačiau nelabai įsivaizduoju kokio lygio piešiantys ten įstoja, gal galit atsiųst piešinių pavyzdžių, kad bent suprasčiau ar tai mano jėgoms... 

Lauksiu patarimų ir nuomonių :)

Žinutė parašyta: 2010-04-15 18:22:20 | Nuoroda

Ui... Ir aš svajoju čia įstoti... Dabar esu 11okė.

Žinutė parašyta: 2010-06-03 19:37:11 | Nuoroda

sekmes visiems stojantiesiems :)

Žinutė parašyta: 2010-06-08 16:15:16 | Nuoroda

Kodėl čia taip tuščia? :(

Žinutė parašyta: 2010-06-17 14:46:14 | Nuoroda

Sekmės stojantiesiems... :) Aš bandysiu kitais metais. Lankysiu piešimą pas destytoją, tikiuos neveltui. nelabai dar įsivaizduoju lygi, kaip ten stojantys piešia, tas mane neramina...

Žinutė parašyta: 2010-06-17 19:28:26 | Nuoroda

o tarkim iš tos meno istorijos, kokie maždaug klausimai būna? Esu girdėjus kad labai sukti, smulkmeniški,.

Žinutė parašyta: 2010-06-17 19:33:56 | Nuoroda

Beto, labiausiai norėčiau į Vgtu, :)

Žinutė parašyta: 2010-06-28 15:45:24 | Nuoroda

O meno istorijos, kokie klausimai buvo? labai sunkus?

Žinutė parašyta: 2010-06-28 19:20:15 | Nuoroda
AndGin rašė:
Rutelia :) rašė:

O meno istorijos, kokie klausimai buvo? labai sunkus?

 Neįpatingi: kokiam stiliui būdingi tinkliniai ir žvaigždiniai skliautai, kada kūrė Mane, kokiam stiliui priklauso Adomo Varno kūryba...

 

o, tai visai ikandami :) tenais buna testas su galimais variantais?

 

Žinutė parašyta: 2010-07-02 16:40:59 | Nuoroda

As taip pat labai bijau kist pinigus papildomom pamokom pas destytoja, o po to gaut mazai balu ir neistot :( nezinau, bijau nusivilt, o taip svajoju apie architekturos studijas.....

Žinutė parašyta: 2010-07-02 19:41:55 | Nuoroda
NONcom rašė:
Rutelia :) rašė:

As taip pat labai bijau kist pinigus papildomom pamokom pas destytoja, o po to gaut mazai balu ir neistot :( nezinau, bijau nusivilt, o taip svajoju apie architekturos studijas.....

 Iš patirties patariu - apsispręsk dabar. Aš pats mėčiausi tarp architektūros ir fizikos. Fizika šiaip patiko, architektūra - ale vaikystės svajonė, kurios šaknų iš tikro net nežinau. Dėl neapsisprendimo gavau taip - nei architektūrai padoriai pasiruošiau, nei fiziką parašiau taip, kaip galėjau parašyti. Nestatyk savęs į kryžkelę. Jaunojo Architekto mokykla yra labai smagi patirtis, kuri paįvairins ir tavo rutiną ir šiaip pakeis požiūrį į studijas, parodys, kokia tvyro nuotaika ir panašiai. Jei tau liko dar metai, patikėk, per metus pasiruošti gali laisvai. Tačiau reikia dirbti ir patarčiau - nuo šiandien. Jeigu abejoji ir galvoji, gal įstosiu - vyk mintis apie architektūrą šalin ir ieškok kur save geriau išlieti. Kita vertus, specialybė yra netokia paprasta, kaip atrodo, per ispaniškas muilo operas, kur visi architektai. Reikia konstruktyvaus mąstymo, mokėti spręsti įvairias problemas, galvoti lanksčiai ir turit begalę kantrybės. Dar siūlyčiau nuo rugsėjo paskaitinėti 11-12 klasės meno istorijos vadovėlius. Jeigu pradėsi skaityti bent po skyrių į savaitgalį, su meno istorija neturėsi problemų. Dėl to, taip pat patarčiau net negadinti pinigų meno istorijos dalykui. O šiaip jei stosi į JAM`ą, viską pamatysi pati. Tačiau karti realybė, kad su kiekvienu kursu, studentai virsta konkurentais. Architektų Lietuvoje reikia, tačiau konkurencija tikrai didelė, tad kelią prasimušti tikrai reikės. Apibendrinimui - jeigu matai save, kaip stiprią ir lankstaus proto kūrėją, kuri gali dirbti ir vien pagal kliento reikalavimus, ir jeigu esi nusiteikusi dar 5 metus po bakalauro studijų skintis kelią dėl architekto licenzijos, tada gali išbandyti šią specialybę. Tačiau jeigu nori, kad tau ji sektųsi, jai reikia atsiduoti. Ir tą pamatysi labai greitai, jeigu pradėsi lankyti JAM`ą.

 Oho. kiek patarimų... :) Na aš nesu tokia žalia ir neapsisprendus, jau kažkur nuo 9kl galvoju apie šią specialybę ir jokioje kitoje savęs neįsivaizduoju, esu baigus meno mokykla. Su meno istorija bėdų nėra, turiu storą knygą, mokintis ją net smagu, įdomu, domiuosi ja visur. O pats noras studijuoti architektūrą nėra toks jau nepagrįstas, ar tik užgaida. Tačiau piešime esu silpna, meno mokykloje puikiai išmokau tapyti, o piešimo mokytojas buvo geraširdis romantikas, visi mano piešiniai jam buvo puikūs, bet dabar pamačiau kad taip nėra... :D piešimas duobė... o JAM'as manes netraukia, ruošiuos manau privačiai. Ačiū už padrasinimus, žinau kad ryšiuos stot, kitaip nebus, bet visitek nešioju baimės savyje truputį,

 

Žinutė parašyta: 2010-07-02 19:43:56 | Nuoroda
fainaa rašė:
Rutelia :) rašė:

As taip pat labai bijau kist pinigus papildomom pamokom pas destytoja, o po to gaut mazai balu ir neistot :( nezinau, bijau nusivilt, o taip svajoju apie architekturos studijas.....

 o nebijai veliau nusivilt neistojus,ir grauzt save ,kad nieko nedarei,jog istotum?

 Stot tai aš stosiu, tikrai pabandysiu, tik bijau kas bus jei neįstosiu, nes nežinau kur kitur reikėtų stot...:D

Žinutė parašyta: 2010-07-03 10:00:31 | Nuoroda
NONcom rašė:
Rutelia :) rašė:
NONcom rašė:
Rutelia :) rašė:

As taip pat labai bijau kist pinigus papildomom pamokom pas destytoja, o po to gaut mazai balu ir neistot :( nezinau, bijau nusivilt, o taip svajoju apie architekturos studijas.....

 Iš patirties patariu - apsispręsk dabar. Aš pats mėčiausi tarp architektūros ir fizikos. Fizika šiaip patiko, architektūra - ale vaikystės svajonė, kurios šaknų iš tikro net nežinau. Dėl neapsisprendimo gavau taip - nei architektūrai padoriai pasiruošiau, nei fiziką parašiau taip, kaip galėjau parašyti. Nestatyk savęs į kryžkelę. Jaunojo Architekto mokykla yra labai smagi patirtis, kuri paįvairins ir tavo rutiną ir šiaip pakeis požiūrį į studijas, parodys, kokia tvyro nuotaika ir panašiai. Jei tau liko dar metai, patikėk, per metus pasiruošti gali laisvai. Tačiau reikia dirbti ir patarčiau - nuo šiandien. Jeigu abejoji ir galvoji, gal įstosiu - vyk mintis apie architektūrą šalin ir ieškok kur save geriau išlieti. Kita vertus, specialybė yra netokia paprasta, kaip atrodo, per ispaniškas muilo operas, kur visi architektai. Reikia konstruktyvaus mąstymo, mokėti spręsti įvairias problemas, galvoti lanksčiai ir turit begalę kantrybės. Dar siūlyčiau nuo rugsėjo paskaitinėti 11-12 klasės meno istorijos vadovėlius. Jeigu pradėsi skaityti bent po skyrių į savaitgalį, su meno istorija neturėsi problemų. Dėl to, taip pat patarčiau net negadinti pinigų meno istorijos dalykui. O šiaip jei stosi į JAM`ą, viską pamatysi pati. Tačiau karti realybė, kad su kiekvienu kursu, studentai virsta konkurentais. Architektų Lietuvoje reikia, tačiau konkurencija tikrai didelė, tad kelią prasimušti tikrai reikės. Apibendrinimui - jeigu matai save, kaip stiprią ir lankstaus proto kūrėją, kuri gali dirbti ir vien pagal kliento reikalavimus, ir jeigu esi nusiteikusi dar 5 metus po bakalauro studijų skintis kelią dėl architekto licenzijos, tada gali išbandyti šią specialybę. Tačiau jeigu nori, kad tau ji sektųsi, jai reikia atsiduoti. Ir tą pamatysi labai greitai, jeigu pradėsi lankyti JAM`ą.

 Oho. kiek patarimų... :) Na aš nesu tokia žalia ir neapsisprendus, jau kažkur nuo 9kl galvoju apie šią specialybę ir jokioje kitoje savęs neįsivaizduoju, esu baigus meno mokykla. Su meno istorija bėdų nėra, turiu storą knygą, mokintis ją net smagu, įdomu, domiuosi ja visur. O pats noras studijuoti architektūrą nėra toks jau nepagrįstas, ar tik užgaida. Tačiau piešime esu silpna, meno mokykloje puikiai išmokau tapyti, o piešimo mokytojas buvo geraširdis romantikas, visi mano piešiniai jam buvo puikūs, bet dabar pamačiau kad taip nėra... :D piešimas duobė... o JAM'as manes netraukia, ruošiuos manau privačiai. Ačiū už padrasinimus, žinau kad ryšiuos stot, kitaip nebus, bet visitek nešioju baimės savyje truputį,

 

 Privačiai kompozicijai pasiruošti sudėtinga... Tiek galiu pasakyti.

 Su kompozicija esu jau gana artimai susipažinus,

Žinutė parašyta: 2010-07-03 11:31:52 | Nuoroda
fainaa rašė:

 Labai idomu pasidare kur? jei ne paslaptis ;)

 Meno mokykloje,

Žinutė parašyta: 2010-07-03 15:22:56 | Nuoroda
NONcom rašė:
Rutelia :) rašė:
fainaa rašė:

 Labai idomu pasidare kur? jei ne paslaptis ;)

 Meno mokykloje,

 Tikrai ne su tokio pobūdžio kompozicija)

 Taip ir galvojau kad taip pasakysit  na bet as nesigincysiu, tik nemanau kad ji ismokstama, manau tiesiog arba turi skoni arba ne.  Supratima kas tai yra turiu, zinau ka reiskia perspektyva, projekcijos ir t.t, beto, ir braizybos pamokos papilde zinias. Zinoma praktika nepakenktu.

Žinutė parašyta: 2010-07-04 14:21:36 | Nuoroda

Ir tik JAM'e tai ismokys? idomu, kuo ta megstamiausia plyta man padetu stojant... Man protingas zmogus patare eit privaciai pas patyrusi destytoja.

Žinutė parašyta: 2010-07-04 19:59:36 | Nuoroda
fainaa rašė:
Rutelia :) rašė:

Ir tik JAM'e tai ismokys? idomu, kuo ta megstamiausia plyta man padetu stojant... Man protingas zmogus patare eit privaciai pas patyrusi destytoja.

 Nebutinai JAM,kursai vyksta ir KTU ir VDA universitetuose,ir tiesiog busi tikra kad mokaisi to ka gausi per egzamina.Galbut zinai apie perspektyva,bet ar tikrai moketum teisingai pavaizduoti savo sugalvota pastata?

O tarkim JAM'e moko akademinio piesimo, visu taisykliu ir panasiai, piesimo pagrindu? Nes stojant pagrindas manau vistiek yra tai, kaip darba ispildai o man tame dar labai tobulet reikia. JAM manau reikia labiau patyrusiam but, nei as, kiek domejausi tais kursais.

Žinutė parašyta: 2010-07-04 21:20:13 | Nuoroda
Veronikusia rašė:
NONcom rašė:
Rutelia :) rašė:
fainaa rašė:
Rutelia :) rašė:

Ir tik JAM'e tai ismokys? idomu, kuo ta megstamiausia plyta man padetu stojant... Man protingas zmogus patare eit privaciai pas patyrusi destytoja.

 Nebutinai JAM,kursai vyksta ir KTU ir VDA universitetuose,ir tiesiog busi tikra kad mokaisi to ka gausi per egzamina.Galbut zinai apie perspektyva,bet ar tikrai moketum teisingai pavaizduoti savo sugalvota pastata?

O tarkim JAM'e moko akademinio piesimo, visu taisykliu ir panasiai, piesimo pagrindu? Nes stojant pagrindas manau vistiek yra tai, kaip darba ispildai o man tame dar labai tobulet reikia. JAM manau reikia labiau patyrusiam but, nei as, kiek domejausi tais kursais.

 Aš atėjau visai, galima sakyti žalias, bet JAM`e tikrai labai labai nemažai pramokau, nors praktiškai nelabai ir mokiausi. Aš tikrai žinau, kad asmeniškai taip nepasiruoši, kaip galėtum pasiruošti JAM`e. 

 Kodel taip isitikines, kad nepasiruostu? Mano dvi drauges lanke privaciai, bet grupelemis buvo zmoniu. Ejo ir i piesima, ir i kompozicija( Kaune) ir abi gavo gan aukstus ivertinimus, viena 95, o kita 100. Tad manau viskas priklauso nuo to kiek pats zmogus pasiryzes dirbti, o dirbt reiks daug.

 Tai vat butent as pasiruosus dirbti, mano pazystami taip pat privaciai mokesi, ir istojo puikiausiai. Nesuprantu kodel ta JAM'a taip aukstini NONcom. Jeigu as manyciau jog ten mane paruostu tai zinoma ir eiciau, juk pas destytoja yra zymiai brangiau.. beto ir mano mokytoja kuri mane  palaiko ir padeda patare eit privaciai, ir ne kitaip, kad mokytojas stovetu uz nugaros, ir atidirbciau tas valandas saziningai....

Žinutė parašyta: 2010-07-04 21:21:36 | Nuoroda
fainaa rašė:
Veronikusia rašė:
NONcom rašė:
Rutelia :) rašė:
fainaa rašė:
Rutelia :) rašė:

Ir tik JAM'e tai ismokys? idomu, kuo ta megstamiausia plyta man padetu stojant... Man protingas zmogus patare eit privaciai pas patyrusi destytoja.

 Nebutinai JAM,kursai vyksta ir KTU ir VDA universitetuose,ir tiesiog busi tikra kad mokaisi to ka gausi per egzamina.Galbut zinai apie perspektyva,bet ar tikrai moketum teisingai pavaizduoti savo sugalvota pastata?

O tarkim JAM'e moko akademinio piesimo, visu taisykliu ir panasiai, piesimo pagrindu? Nes stojant pagrindas manau vistiek yra tai, kaip darba ispildai o man tame dar labai tobulet reikia. JAM manau reikia labiau patyrusiam but, nei as, kiek domejausi tais kursais.

 Aš atėjau visai, galima sakyti žalias, bet JAM`e tikrai labai labai nemažai pramokau, nors praktiškai nelabai ir mokiausi. Aš tikrai žinau, kad asmeniškai taip nepasiruoši, kaip galėtum pasiruošti JAM`e. 

 Kodel taip isitikines, kad nepasiruostu? Mano dvi drauges lanke privaciai, bet grupelemis buvo zmoniu. Ejo ir i piesima, ir i kompozicija( Kaune) ir abi gavo gan aukstus ivertinimus, viena 95, o kita 100. Tad manau viskas priklauso nuo to kiek pats zmogus pasiryzes dirbti, o dirbt reiks daug.

 tai cia jos turbut ir lanke tokius kursus apie kuriuos kalbam,nes ne tik JAM ruosia stojamiesiems. :) o tavo drauges i KTU zada stot?

 Ne, buna kad ir pas destytoja grupeles renkasi,

Žinutė parašyta: 2010-07-08 08:20:09 | Nuoroda

Kaip jus matematika stipriai islaiket... kad man taip... kaip jus ruosetes?