Vartotojo Visaine pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-01-11 21:58:35 | Nuoroda

O kur reikia kreiptis ir iki kada eksternams, pvz. Vilniuje? Niekur nerandu.

Žinutė parašyta: 2010-01-11 22:01:55 | Nuoroda

Labai aukšti balai buvo pernai, 19,68 paskutinis įstojęs į vf.

Žinutė parašyta: 2010-01-11 22:07:47 | Nuoroda

VGTU 19,3 buvo pernai paskutinis, KTU 18,02, VDA 18,24; dideli.

Žinutė parašyta: 2010-01-25 20:15:52 | Nuoroda
Vik... rašė:

labas,noreciau paklausti,galvoju apie stojima i filologija ir uzsienio kalba,bet paskaicius radau kad reikia ir antrosios uzsienio kalbos...as jos neturiu nuo 10 kl...gal imanoma ir be jos istoti.aciu is amksto

 Galima, tik skaičiuodami balą, vietoj antros užsienio kalbos rašo 0, labai muša balą. Žiūrint kokią kalbą nori studijuoti: jei anglų ar lietuvių, tai ten dideli stojamieji balai, o į kokią vokiečių apie 15. Vnz, stoti galima, tik reikėtų, kad kiti pažymiai būtų kuo geresni.

Žinutė parašyta: 2010-01-28 01:59:57 | Nuoroda

Lietuvių tinka tuo atveju, jei tavo kita kalba gimtoji, o ne lietuvių. Aš taip supratau. Norėčiau ir aš į prancūzų stoti, bet aukšti ten balai... Šiaip stoti galima ir be tos antrosios kalbos, tik vietoj jos įrašys 0 ir sumažins šiek tiek balą, bet vis tiek įstoti įmanoma.

Žinutė parašyta: 2010-01-28 02:13:22 | Nuoroda

Oi ne, ten rašo "antroji užsienio arba gimtoji k." Tai ta "gimtoji" reiškia "ne lietuvių", pvz. rusų arba lenkų. Aš apie tai anksčiau intensyviai domėjausi, kažkur skaičiau, bet nebeprisimenu kur. Tik tikrai žinau, kad negali užskaityti ir egzamino lietuvių, ir kaip antros užs. kalbos lietuvių. Turi būti lietuvių egz, užs. k egz ir trečios dar kalbos metinis.

Žinutė parašyta: 2010-01-31 18:13:26 | Nuoroda

Administracijos direktorius - tai žmogus, kuris dirba savivaldybėje, bet jis tik nustato, kurios mokyklos bus bazinės. Mums į jį kreiptis nereikia, mums reikia eiti į kurią nors bazinę mokyklą pasirinkus iš sąrašo.

Žinutė parašyta: 2010-01-31 18:15:56 | Nuoroda

Bazinių mokyklų sąrašas: www.egzaminai.lt/failai/bazines.php

Žinutė parašyta: 2010-01-31 18:24:13 | Nuoroda

Bet girdėjau, kad iš tų 4 bus 1 univ vf, 1 koleg vf, 1 univ m ir 1 koleg mokama. Gal kas žinot, ar tikrai?

Žinutė parašyta: 2010-01-31 18:33:41 | Nuoroda

Pirma, į VDU užtenka mažesnių balų. Antra, VDU du metus mokaisi visokių privalomų bendrųjų dalykų ir tik trečiame kurse prasideda specialybė, daug kam tai nepatinka. Trečia, sostinėje daugiau galimybių kažkur užsikabinti. Taisyklė, kad viskas per pažintis, daugiau būdinga Kaunui. Aš stočiau į VU, jei balų užtenka. VDU kažkada pradžioje buvo labai šaunus univeras dėl šių priežasčių: pirma, ten buvo daug dėstytojų užsieniečių (o jų paskaitų tikrai vertėjo klausytis), antra, buvo galima mokytis kiek tik nori užsienio kalbų. O dabar tų dėstytojų užsieniečių kaip ir nebeliko, arba labai sumažėjo, tiksliai nežinau, pasidomėk. Norint mokytis užsienio kalbų vėlgi tik anglų privaloma, o už kitas ar tik nereikia mokėti? Jei taip, tai didelis minusas, pasidomėk ir tuo. Be to, kai aš ten studijavau, buvo galima įgyti gretutinę specialybę, t.y. sertifikatą. Dabar kaip suprantu, ir už tai reikia mokėti. Taigi, sunku dabar pasakyti, kuo VDU yra geresnis už kitus univerus.

Žinutė parašyta: 2010-01-31 18:37:44 | Nuoroda

P. S. Dabar mano dukra abiturientė, bet aš jai stoti į politologiją nepatarčiau, labai miglotos perspektyvos. Ypač jei neturi dėdės ar tetos, kurie įtaisytų į šiltą vietelę. Geriau rinktis kažką konkretesnio, žemiškesnio, bet ir vėl jokių garantijų. Daug kas šiais laikais loterija.

Žinutė parašyta: 2010-01-31 18:50:28 | Nuoroda

Bet jeigu ten reiks rašyti ne prioriteto tvarka, o tiesiog 12, tai l. blogai, nes kur garantija, kad man nesiūlys to, ko aš mažiausiai noriu, nors balų užtektų ir tai vietai, kur noriu labiau. Kažko neramu man dėl šito. Ar tik nebūtų protingiausia rašyti tik vieną vietą, kur tikrai nori. Ir dar kažkaip įtartina, kad už pageidavimus nereiks mokėti, EU dengs tas išlaidas. Tik rašykit, vaikai, kuo daugiau, o jau mes jus įkišim ten, kur nieks nenori! Tikėkimės, kad taip nebus.

Žinutė parašyta: 2010-02-01 19:33:16 | Nuoroda

Aš girdėjau, kad kai sukūrė šią programą, tai žadėjo, kad dėstys Lietuvos žvaigždės, bet dabar dėsto tik viena žvaigždė - Veronika Povilionienė.

Žinutė parašyta: 2010-02-04 20:02:07 | Nuoroda

Ten visai nenurodyta, kurie egzaminai, o kurie metiniai. Tiktai kurie bendri skirtingoms specialybėms. 2 (biologija ir lietuvių) bendri visai biomedicinos mokslų sričiai, o kiti skiriasi.

Žinutė parašyta: 2010-02-06 17:55:19 | Nuoroda

Čia kalba eina ne apie pelningumą, bet apie tai, kad su tokia specialybe darbo Lietuvoje apskritai nėra. Gal bus kada nors, o gal ir ne. Gerai, kad žmogus studijuoja tai, kas jam įdomu, bet labai sunku, kai gauni diplomą ir viskas baigiasi, nusileidi ant žemės, pasijunti nereikalingas ir ieškai darbo ne pagal specialybę.

Antra, jeigu visi būtų verslininkai, tai tikrai niekas nebadautų. Anksčiau visi žmonės buvo verslininkai: kas ūkininkavo ir vežė į turgų gėrybes, kas puodus žiedė, kas barzdas skuto. Ir niekas nesimokė tokio amato, iš kurio negali užsidirbti nors kukliam pragyvenimui.

Žinutė parašyta: 2010-03-06 20:03:59 | Nuoroda

Šiaip tai reikia eiti į bazinę mokyklą, pasirinkus artimiausią pagal sąrašą: www.egzaminai.lt/failai/bazines.php Tik jau vėloka, nes kiti nuėjo, susitvarkė, pirmadienį gaus kažkokį lapą. Čia į pagrindinę sesiją. Bet į pakartotinę dar tikrai galima registruotis. Vienas egzaminas kainuoja 50 lt. Reikia eiti į mokyklą su kvitu. Kur tiksliai pervesti nepasakysiu, tik žinau, kad pervedant būtina nurodyti konkrečią mokyklą.

Žinutė parašyta: 2010-03-24 20:31:26 | Nuoroda

Bendrojo priėmimo į universitetus balai čia:

bp.lamabpo.lt/bp/bpapp_min_balas.html

Žinutė parašyta: 2010-03-24 20:32:39 | Nuoroda

bp.lamabpo.lt/bp/bpapp_min_balas.html

Žinutė parašyta: 2010-04-11 14:06:37 | Nuoroda

Teoriškai įmanoma, bet praktiškai turbūt neužteks balų.

Žinutė parašyta: 2010-04-11 22:07:24 | Nuoroda

Pagal čia esančią skaičiuoklę jokio skirtumo.

www.studijos.lt/busimiems_studentams/balu_skaiciuokle