Vartotojo zxc pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:19:50 | Nuoroda

Ką tik grįžau. Nu nežinau, negaliu pasidalint įspūdžiais, nes iš tikrųjų nežinau, kaip man sekėsi. Interpretavau Savickio novelę. Šiaip esu gana stipri šioje srityje, bet dabar nežinau, nežinau... Esu linkus viską smulkiai išanalizuot, o čia paprasčiausiai nebuvo tam laiko, nes tekstas per trumpas. Parašiau 610 žodžių, trūko vietos, vos išėjo viską suspaust. Manau, suvokimas pakišo koją, nes neatrodė lengvas. Lietuvių turiu 9 su viršum (10 pas mūsų lituanistę išsivesti neįmanoma, nes ji reikli moteris :) ), tačiau labai bijau gavus rezultatus savim nusivilt...

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:21:16 | Nuoroda

Tekstas PER ILGAS t.y. Jau galva perkaito, imu nusišnekėt :D

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:24:53 | Nuoroda

Mieli abiturientai, kas interpretavot Savickį? Nuraminkit mane arba dar labiau sunervinkit bent glaustai surašydami svarbiausius punktus, ką ten įžvelgėte :)

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:31:28 | Nuoroda
živilė rašė:
melynakoala rašė:
tralain rašė:
Caramel90 rašė:

 aš manau kad ta ingrida praktiškai net nelaikė egzamino, o dbr tik erzina dėl rezultatų nerimaujančius abiturientus :D nekreipkit į ją dėmesio , nes jei jau daugelio iš mūsų atsakymai sutampa tai didesnė tikimybė kad tos vunderkindės atsakymai yra neteisingi ;) 

aš prie to žemdirbio parašiau: barsto barsto bet ar dygsta - sėja (nežinau ar tokia ta citata) ir parašiau kad yra sukuriama labai daug vienkartinių švenčių  kurios nepelno pripažinimo visuomenėje ir išnyksta

 sita ir as parasiau;)

 O kaip manot tiko tas sakinys su augančiu kažkokiu žiedu? :D Ir dar ką parašėt ten kur buvo kažkokia buitinė problema ar aplinkybė? Ir krizė teigiamai vertinama?

 Su buties problema paziurek auksciau, parasyta, o krize as parasiau, jog vertina teigiamai, kadangi ji padeda atsijoti vertingas idejas nuo tu, kurios gristos tik pelno siekimu

 Kad gal ne, nes dėl priežasties, kad NET IR ASILUI BŪTŲ AIŠKU, ko klausia, buvo parašyta: kaip vertina - teigiamai ar neigiamai? Na ir atsirado aišku vienas kitas gyvūnėlis, kuris nesuvokė klausimo. Pencininkė mokytoja, matyt, neišmokė klausimų perskaityt ;)

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:33:08 | Nuoroda

Ko čia man cituoja ne tą, ka reikia? Mano prieš tai buvęs postas, atsakas į šitą: Krize vertina subjektyvai, nes zmogus egzistenciniuose konfliktuose pasitelkia amoralumo principus, butine problema daro itaka asmenybes dvasiniu ribu tobulejimui ar demorelizacijai. Cia vel pelnau max tasku

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:36:28 | Nuoroda
živilė rašė:
jusste rašė:
živilė rašė:
melynakoala rašė:
tralain rašė:
Caramel90 rašė:

 aš manau kad ta ingrida praktiškai net nelaikė egzamino, o dbr tik erzina dėl rezultatų nerimaujančius abiturientus :D nekreipkit į ją dėmesio , nes jei jau daugelio iš mūsų atsakymai sutampa tai didesnė tikimybė kad tos vunderkindės atsakymai yra neteisingi ;) 

aš prie to žemdirbio parašiau: barsto barsto bet ar dygsta - sėja (nežinau ar tokia ta citata) ir parašiau kad yra sukuriama labai daug vienkartinių švenčių  kurios nepelno pripažinimo visuomenėje ir išnyksta

 sita ir as parasiau;)

 O kaip manot tiko tas sakinys su augančiu kažkokiu žiedu? :D Ir dar ką parašėt ten kur buvo kažkokia buitinė problema ar aplinkybė? Ir krizė teigiamai vertinama?

 Su buties problema paziurek auksciau, parasyta, o krize as parasiau, jog vertina teigiamai, kadangi ji padeda atsijoti vertingas idejas nuo tu, kurios gristos tik pelno siekimu

 Kad gal ne, nes dėl priežasties, kad NET IR ASILUI BŪTŲ AIŠKU, ko klausia, buvo parašyta: kaip vertina - teigiamai ar neigiamai? Na ir atsirado aišku vienas kitas gyvūnėlis, kuris nesuvokė klausimo. Pencininkė mokytoja, matyt, neišmokė klausimų perskaityt ;)

 Cia man apie gyvuneli skirta? 

 Živile, ne Tau, paskui pasitaisiau, kad kažkaip netaip pacitavo. Ką tik prisiregistravau, nelabai dar įvaldžius šią sistemą ;) Klausimas buvo: teigiamai ar neigiamai, o profesorė Ingridėlė parašė - subjektyviai (jei gerai pamenu) :) Neįsižeisk, čia tikrai buvo ne Tau :)

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:37:18 | Nuoroda
Eimante rašė:

oj nebegaliu :DDDDDDDDDDDDDDDD 150 mokejai, bet matosi, kad taves be gramatiniu klaidu rasyti neismoke :DDDDD 83 metai visgi toks amzius jau, turbut vargse mokytoja nepastebejo, kad ingridelei dar gramatikos uzduoteliu reikia :D O man sekesi net nezinau, ta interpretacija Savickio... dar ir db sedziu visa susinervinusi;// Suvokimas buvo lengvesnis nei per bandomaji ir siaip nesunkus man pasirode,bet vistiek nepasitikiu savo jegomis,todel nezinau kas bus.

 Ką Savickio novelėj įžvelgei? :) Pasipasakojam :)

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:46:00 | Nuoroda
mes_nugalesim rašė:

dar turiu klausima. ta savickio menesiena romanas, novele ar apsakymas :D

 Novelė, juk Savickio ten daugiausia novelės.

Aš ištraukoj įžvelgiau, kad didžiausia teksto diegiama vertybė - ryšis su senąja karta, senosios kartos paveldas, kadangi tas valdininkas kaip pamišęs mąstė iš kur gauti pinigų perlui, kurį mergina paveldėjo iš prosenelės (kaip jis galvojo). Tekste iškelta problema apie tai, kaip žmonės nerimauja, išgyvena vidinį sąmyšį dėl nereikšmingų dalykų. Pagrindinė mintis - senas geras posakis: nėra taip blogai kaip gali atrodyti. Savickis šią žmogaus ydą (nerimą, išgyvenimus dėl nereikšmingų dalykų) pašiepia, tačiau žmogaus nesmerkia, nemoralizuoja. Visur labai daug impresijos, humoro, ironijos - pavyzdžiui vis pabrėžiama aukšta socialinė (valdininkas) ir žema finansinė padėtis (nežino, iš kur gauti pinigų). Kompozicija uždara - pradedama ir baigiama vakaro motyvu. Dar pastebėjau tai, kad dienos virtimas į naktį yra valdininko būsenos paralelė, kadangi keičiantis paros laikams, keičiasi ir valdininko būsena, nuotaika. Iš prislėgtos ji tampa džiugi (ten kažkaip jis juoktis pradėjo ar pan).

P.S. Neapmėtykit akmenim, jei nusipezėjau ;)

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:28:40 | Nuoroda
Ievuogytė rašė:

Sveiki gyvi !

Na ką, rašiau J.Savickio "Mėnesiena" interpretaciją. Parašiau, jog tai novelė.

Žinok šakės, gavau užduotį, susigraudinau, paskui pagalvojau, kad nieko nebepakeisi ir ėmiausi darbo. Tas kūrinys išvis net negirdėjas ir net nesavickiškas ; o

Bet va rašiau, jog "Ištraukos pradžioje ryškinami vaikino išgyvenimai". Kad jis ten sielvartauja dėl to auskaro, kaip ten pinigų gaus, kad myli tą paną. O tada "Antrame ištraukos segmente tie išgyvenimai dar labiau išryškėja". Kad ta pana jį apgauna, jis tuo negali patikėti, niekad nebepasitiki panomis, ne neveda. Dar paminėjau, kad vaikino ir merginos vardai nėra tekste paminėti. Tai leidžia suprasti, jog šis įvykis gali būti aktualus daugeliui.

Žodžiu, privėliau ir tiek ;]

O teksto suvokimas iš pradžių pasirodė lengvokas, bet kai klausimus pamačiau... OMG ; o Kai kurie aiškūs, kai kurie pievos.. Ypač su tais istoriniais faktais. Ką aš galiu žinoti, jeigu nesidomiu istorija, man tai neįdomu ir dar sėdžiu B lygyje?! ;DD

Na, bet ką padarysi. Visi praeina tuos egzaminus, tuos streso etapus ir nieko negalima pakeisti. Man asmeniškai egzaminas buvo labai sunkus. Jau nusiteikiau blogiausiam, kad galiu mažai gauti, galiu neįstoti kur noriu..Toks gyvenimas ;]

Pasidalinkit ir jūs, ką parašėte Savickio novelėje ;] Sėkmės sekančiuose egzaminuose ; - ***

 Aš ištraukoj įžvelgiau, kad didžiausia teksto diegiama vertybė - ryšis su senąja karta, senosios kartos paveldas, kadangi tas valdininkas kaip pamišęs mąstė iš kur gauti pinigų perlui, kurį mergina paveldėjo iš prosenelės (kaip jis galvojo). Tekste iškelta problema apie tai, kaip žmonės nerimauja, išgyvena vidinį sąmyšį dėl nereikšmingų dalykų. Pagrindinė mintis - senas geras posakis: nėra taip blogai kaip gali atrodyti. Savickis šią žmogaus ydą (nerimą, išgyvenimus dėl nereikšmingų dalykų) pašiepia, tačiau žmogaus nesmerkia, nemoralizuoja. Visur labai daug impresijos, humoro, ironijos - pavyzdžiui vis pabrėžiama aukšta socialinė (valdininkas) ir žema finansinė padėtis (nežino, iš kur gauti pinigų). Kompozicija uždara - pradedama ir baigiama vakaro motyvu. Dar pastebėjau tai, kad dienos virtimas į naktį yra valdininko būsenos paralelė, kadangi keičiantis paros laikams, keičiasi ir valdininko būsena, nuotaika. Iš prislėgtos ji tampa džiugi (ten kažkaip jis juoktis pradėjo ar pan).

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:32:31 | Nuoroda

Šiaip nemanau, kad tas valdininkas yra materialistas. Aš kažkaip su vertybėm - šeima, ryšys su senoliais - viską siejau. Nes tekste buvo rašoma, kad jis apgailestavo, kad perlas - senelės palikimas. Tai suvokiau taip, jog jam rūpi ne pinigai, o brangina tą mintį, kad perlą paliko senelė. Nu nežinau, tikiuosi, kad nenusigrybavau.

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:36:53 | Nuoroda
vytaka rašė:

voo, jusste jaučiu gerai parašė :DDD nes savickis tikrai rašė apie prarają tarp kartų, aš ir šito ryšio ieškojau, bet nepagalvojau ,kad galima datempt iki auskaro tai :DD

velnias žino, nu nedaug 9lt. bet tais laikais, kokie ten buvo... gal milijonas vos ne :DD nu aš norėčiau ,kad būtų nedaug čia,. nes jeigu daug, mano visa interpretacija ne į temą :DD

 Bent vienas žmogus mane paguodė, ačiū Tau :D

Bet dabar susidūriau su savo didžiausia problema - nemokėjimu glaustai analizuot. Reikėjo 400-450 žodžių interpretaciją parašyt, parašiau 610. Būtų buvę daugiau laiko, būčiau ir dar daugiau privarius. Nes namie kai interpretacijas rašydavau, kai neribojo laiko rėmai, darbas susidarydavo iš 1200-1300 žodžių. Gaila, kad to, ką geriausia sugebu, nepavyko parodyt per egzaminą :(

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:41:38 | Nuoroda

Kurgi jinai gerai parašė. Čia kažkur minėjo savo vieną atsakymą. Klausimas skamba kažkur taip - kaip - TEIGIAMAI  ar  NEIGIAMAI  - vertina krizę? Tai profesorė atsakė, kad subjektyviai. Parašytą įterpiny, ko reikalauja, kad ir asilui būtų aišku, bet vis tiek atsiranda, kas nesupranta. Ir vaizduoja čia baisią profesorę. Gėda.

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:46:14 | Nuoroda
vytaka rašė:

jusste, nuu a kas mane paguos :DDD heh, nieko tokio gi ,kad daug žodžių, ar tokio? nu man atrodo jie tiesiog klaidų neskaičiuos nuo 400ž. ir fsio, nepergyvenk ;)

 Galiu paguost, kad ramiau ant širdies būtų :D Tu kaip supratau irgi su Savickio novele tris valandas praleidai šiandien? ;)

Bet vis dėlto dabar pagalvojau, kad turiu gerą intuiciją. Vakar mokiausi tik penkis autorius: Salomėja Nėrį, Putiną (jų kūryba per lengva, tačiau man gana miela, buvau įsitikinus, kad šitų neduos), toliau Savickį, Vaičiūnaitę ir Škėmą. Ir ką gi, verčiu šiandien egzaminų lapus ir žiūriu - visi trys yra. Gaila tik kad mano tas vakarykštis autorių kūrybos analizavimas mažai ką man ir tepadėjo...

 

O gal kas įžvelgėt nuorodų į kitus literatūros kūrinius? Savickiui tai būdinga :)

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:48:09 | Nuoroda

Kas studijuojat, kas ruošiatės studijuoti prašome pasidalinti patirtim ;)

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:54:13 | Nuoroda
vytaka rašė:
jusste rašė:
vytaka rašė:

jusste, nuu a kas mane paguos :DDD heh, nieko tokio gi ,kad daug žodžių, ar tokio? nu man atrodo jie tiesiog klaidų neskaičiuos nuo 400ž. ir fsio, nepergyvenk ;)

 Galiu paguost, kad ramiau ant širdies būtų :D Tu kaip supratau irgi su Savickio novele tris valandas praleidai šiandien? ;)

Bet vis dėlto dabar pagalvojau, kad turiu gerą intuiciją. Vakar mokiausi tik penkis autorius: Salomėja Nėrį, Putiną (jų kūryba per lengva, tačiau man gana miela, buvau įsitikinus, kad šitų neduos), toliau Savickį, Vaičiūnaitę ir Škėmą. Ir ką gi, verčiu šiandien egzaminų lapus ir žiūriu - visi trys yra. Gaila tik kad mano tas vakarykštis autorių kūrybos analizavimas mažai ką man ir tepadėjo...

 

O gal kas įžvelgėt nuorodų į kitus literatūros kūrinius? Savickiui tai būdinga :)

 Nu man atrodo nemažai padėjo, nes iš to ką sakai, man atrodo tikrai gerai ar bent neblogai parašei ;) Haha, ne neguost, jaučiu pati ,kad pagrybavau :DD Jo, su Savickiuku draugauvau :DD Blm, šiaip nesuprantu kaip aplamai šitą jo novelę įdėjo kai ji net nenagrinėjama pagal kursą...

Oo, tai gerai tau, aš dar galvą palaužyt turėjau ką įžangoj apie Savickį rašyt :DD Nors va Škėmą ir aš kartojaus, bet nerašiau jo, per sunku pasirodė :DD

Nuorodu neižvelgiau, nieko aš ten neižvelgiau ką reikėjo :DD

 Aš irgi šizofreniko Garštvos išsigandau. Kai mokėmės Škėmą, labai gerą pažymį iš jo gavau, bet paprasčiausiai tas man jo kūrinys iki šiol iki galo nesuprantamas ir neaiškus.

Reikia man raminamų lašiukų išgert, nes pražilsiu jau nuo to lietuvių egzamino :D

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:59:28 | Nuoroda
vytaka rašė:
jusste rašė:

 Aš irgi šizofreniko Garštvos išsigandau. Kai mokėmės Škėmą, labai gerą pažymį iš jo gavau, bet paprasčiausiai tas man jo kūrinys iki šiol iki galo nesuprantamas ir neaiškus.

Reikia man raminamų lašiukų išgert, nes pražilsiu jau nuo to lietuvių egzamino :D

 Blm, ir man lygiai tas pats :DD Galvoju su šizais neprasidėt geriau :DD Jo, o pamokoj tai ir aš gerą pažymį turių, bet daug lengvesnę ištrauką pamenu lytų moyktoja davus buvo, o čia tai apie konservus blm :DD

Baiktu, nurimk, a tai rimtai dar pražilsi, bo dar kiti egzai laukia gi :DD Jau po viskam, yra kaip yra ;D

 Mane ta nežinia kamuoja. Reikėjo numeriuką prie egzamino prirašyt, kad vertintoja pasiskambintų ištaisius, praneštų, kokie popieriai :D

Tai nieks nuorodų į kitus literatūros kūrinius kaip ir neįžvelgė, kaip supratau? :D

Žinutė parašyta: 2010-05-31 19:00:46 | Nuoroda
dofkė rašė:

ledinis barokas tai metafora... nu tikiuosi, kad metafora :D o ten tai tikrai dėl tų požiūrių.. biški nesdaskaičiau, ką parašiai. teisingai ten ;)

 Iš tikrųjų tai panašiau į epitetą "ledinis". Bent jau man. Metafora - vaizdingas palyginimas ;)

Žinutė parašyta: 2010-05-31 19:05:20 | Nuoroda
vytaka rašė:
jusste rašė:
dofkė rašė:

ledinis barokas tai metafora... nu tikiuosi, kad metafora :D o ten tai tikrai dėl tų požiūrių.. biški nesdaskaičiau, ką parašiai. teisingai ten ;)

 Iš tikrųjų tai panašiau į epitetą "ledinis". Bent jau man. Metafora - vaizdingas palyginimas ;)

 Bet tai čia vaizdinga.. Ne koks nors "pompastiškasis barokas" ,nes primetant ,kad barokas labai puošnus ir su daug detalių "ledinis" atrodo visiškai ne į temą. Aj, velnias žino :DD

 Vaizdinga, vaizdinga, kas gi sakė, kad epitetas nėra vaizdingas? Šiaip iš tikro bijau suklaidint, nes pati galvojau apie tą baroką, bet po to pasukus galvą sumislijau, kad čia epitetas. Nežinau, kaip yra iš tikrųjų, bet, manau, jog tai epitetas. Čia kaip per X failus - tiesa slypi kažkur anapus :D Neišsiaiškinsim :D

Žinutė parašyta: 2010-05-31 19:06:54 | Nuoroda
vytaka rašė:
jusste rašė:
vytaka rašė:

 Blm, ir man lygiai tas pats :DD Galvoju su šizais neprasidėt geriau :DD Jo, o pamokoj tai ir aš gerą pažymį turių, bet daug lengvesnę ištrauką pamenu lytų moyktoja davus buvo, o čia tai apie konservus blm :DD

Baiktu, nurimk, a tai rimtai dar pražilsi, bo dar kiti egzai laukia gi :DD Jau po viskam, yra kaip yra ;D

 Mane ta nežinia kamuoja. Reikėjo numeriuką prie egzamino prirašyt, kad vertintoja pasiskambintų ištaisius, praneštų, kokie popieriai :D

Tai nieks nuorodų į kitus literatūros kūrinius kaip ir neįžvelgė, kaip supratau? :D

 Aš vos pavardės iš ipratimo neparašiau darbo pabaigoj ,net šiurpas perėjo kai susigriebiau ,gi neįkaitytų egzo :DDD

A kokias tu nuorodas įžvelgei?? Aš tai šiaip norėjau su Metamorfoze Kafkos lygint, bet prisiminiau, kad lt mokytoja sakė geriau nelygitn interp. tai ir nesigilinau :DD

 Nuorodų tai jokių neįžvelgiau. Šiaip dauguma savickio novelių siejasi su Biliūno kūryba, bet, deja, čia nieko neįžvelgiau.

Žinutė parašyta: 2010-05-31 19:17:48 | Nuoroda
tralain rašė:

radau vieno zmogaus pasisakyma apie savicki.net gyvent nebenoriu

Vaikinas materialistas, kuriam rupejo kaina ir jis tiesiog norejo parodyt savo vyriskuma, riteriskuma atpirkdamas ji. Kad perlas brangus ar seimos reliktas jis sugalvojo pats, to mergina nesake...Ir kai jis suzinojo tikraja perlo verte, jis paliko mergina, nes vertino viska per materialiaja prizme. Cia idejau Biliuno konteksta Nemunu. Dar svarbiausia jam buvo perlo dydis ir kaina, cia parasiau kad nykstancios dvasines vertybes

Man biškelį nesuvokiama ta mintis, kaip jis gali būti materialistas. Giliai atminty įstrigo ta frazė, kad perlas - senelės palikimas. Tai jei senelės palikimas ir dėl to tai atrodo svarbu, iš kur ta materija? Kažkaip nesuvokiu šito.