Vartotojo jacikaas pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-06-11 14:14:47 | Nuoroda

Neaišku kiek čia bus, priklauso nuo to, kaip pasirodė visa lietuva šitame egzamine. Gali svyruoti tarp mokyklinio ir valstybinio rezultatu su 12-13 taškų.

Žinutė parašyta: 2010-06-11 14:52:34 | Nuoroda

Sveiki,

Jei galit, paaiškinkit man. Dabar kai ieškau kur studijuot, išsirinkau pagrindinius dalykus: VGTU ir Vilniaus Kolegijoje telekomunikacijos, žemiau jų elektronika. Prie VK suteikiamos kvalifikacijos baigus telekomunikacijos studijas duoda "Telekomunikacijų inžinieriaus profesinį bakalaurą", o baigus telekomunikacijas VGTU duoda "telekomunikacijų inžinieriaus bakalaurą". Tai kur čia tas skirtumas yra su profesiniu ir be profesinio žodelio?

Ir niekaip negaliu apsispręst, rinktis VK ar VGTU. Ir ten, ir ten mokslo lygis labai panašus. Tik VK mane dar žavi tuo, kad aš ten turėčiau didesnius šansus gaut stipendiją, kas VGTU būtų sunkiau. Beto patinka ir tas dalykas, kad ten daugiau praktikos ir praktiškai, už baigusį tą patį dalyką universitete studentą, aš mokėčiau daugiau. Bet ar įsidarbinti baigus šį dalyką bus lengviau su koleginiu ar universitetiniu bakalauru? Padėkit apsispręst atsižvelgdami ir į tai, kad esu ne tarp pirmūnų. Egzaminus turėčiau išlaikyti apie 50 (matematika ir fizika), o lietuvių tikrai mažiau nei 50.

Dėkui už atsakymus Smile

Žinutė parašyta: 2010-06-11 15:08:15 | Nuoroda

Bet tada, jei imu išlyginamąsias studijas, už jas jau reikia mokėti, ir tokio dalyko kaip VF net nėra. Teisingai? Ir dar kažkur skaičiau, jog pasiėmęs išlyginamąsias, vėliau jau būtinai turiu stoti į magistratūrą. Ar čia kažkas nusišnekėjo, o gal ištikrųjų taip yra?

Žinutė parašyta: 2010-06-11 18:30:36 | Nuoroda

Jo :) Matau... :) Dėkui tau labai už informaciją :) Pakeisiu priėmimo tvarką, įrašysiu į pirmą vietą VK. Bus mažiau šansų, kad iškrisiu ir džiaugsiuos, kad įstojau :)

Žinutė parašyta: 2010-06-11 19:55:06 | Nuoroda

Kai ištaisys, tada ir sužinosim tiksliai :) As irgi girdėjau, kad i valstybinį perkopt reikia surinkt 17 taškų. Tai čia man atrodo, kiek žmonių, tiek nuomonių :)

Žinutė parašyta: 2010-06-12 00:27:51 | Nuoroda
JapaneseKoreanLover rašė:

Jei 17 taškų būtų,tai aš tada žlugus su matematika  

Nors šiaip niekada dar nebuvo tiek daug, kiek žinau daugiausia buvo 13 taškų riba  

 Ne išlaikymo riba, o perėjimas iš mokyklinio į valstybinį rezultatą :)

Žinutė parašyta: 2010-06-12 23:55:29 | Nuoroda
SuperHP rašė:

Pirmasyk girdziu, kad egzaminas gali tureti du pereinamuosius balus: viena mokykliniam balui, kita valstybiniam... Paprasciausiai, jei surinksi ta minimalu balu skaiciu, kad ir koks jis butu, busi islaikes egzamina, toki, koki laikei. Siuo atveju VBE. 

 Nu bet jug šiemet egzaminas matiekos yra vienas - valstybinis. O jo rezultatus skirstys į dvi grupes: vieniems rašys, kaip seniau, mokyklinį pažymį, o kitiems išlaikyto VBE procentą. Arba aš ištikrųjų kažką sumaišiau...

Žinutė parašyta: 2010-06-13 00:05:59 | Nuoroda

Aš kažką čia suvėliau... Atsiprašau, ką suklaidinau :)


 VII. EGZAMINO VERTINIMAS:

24. Nacionalinio egzamin. centro sudarytas valstybini. brandos egzamin. Vertinimo komitetas nustato
ir patvirtina minimali. Egzamino i.laikymo rib. ta.kais. Atsi.velgiant . .i. rib., nustatomi Egzamin.
i.laikiusieji mokiniai. Egzamin. i.laikiusi. mokini. rezultatai lyginami tarpusavyje ir vertinami normine 100
bal. skale.

Žinutė parašyta: 2010-06-13 19:16:57 | Nuoroda

Man pačiam buvo kilęs tas pats klausimas, ar kolegija ar univieras. Daug domėjaus, čia irgi buvau rašęs dėl to pačio ne tiek senai.

Siūlyčiau įvertint save, pagalvot stipriai, ar pajėgsi mokytis univiere. Nors kolegijose, tikrai nėra lengviau nei univiere, bet kaip kažkur skaičiau, kolegijos saugo savo studentus, kad nepasiglemžtų jų universitetai ir leidžia kartais išimtis padaryt, kartais ir skolų turėt. Dar taip galvojant, kolegijoj ir stipendiją lengviau galėtų gauti (aišku jei esi stipresnis už kitus). Man dar kolegija labai patinka tuo, kad ten praktikos duoda ir jos gavęs aš žinosiu, kad aš moku daugiau, nei studentas baigęs univierą, ir savimi labiau pasitikėsiu. Tas padės kai ieškosiuosi darbo, būsiu tikrai pasitikintis savimi :)

Žinutė parašyta: 2010-06-13 19:28:47 | Nuoroda

Nesakau, kad būtinai priims tą, kuris baigęs kolegiją. Pokalbyje dėl darbo daug dalykų lemia ar tau pasiseks jį gauti. Sakau tą, kad aš pats būsiu labiau pasitikintis savimi ir gal tai labiau patiks darbdaviui. O kai kurie darbdaviai kaip tik labiau nori studentų iš kolegijos, nes jie turi praktikos.

Žinutė parašyta: 2010-06-13 19:32:06 | Nuoroda

Norėjau ją studijuoti, ir net labai. Bet nesimokiau nei biologijos, nei chemijos, todėl atmečiau šį variantą, nors tokių egzaminų net nereikia :)

Žinutė parašyta: 2010-06-13 21:28:22 | Nuoroda

Apie tai ir kalbu. Jei baigi universitetą - tai yra labai gerai, bet kai kurie perdaug nuvertina kolegijas, tarsi jos butų praščiausiems. Asmeniškai aš pats pagal savo konkursinį balą, palyginus su praėjusiais metais, įstočiau ir į universitetą, bet rinksiuos kolegiją, dėl ankščiau išvardytų priežaščių.

Vėliau jei norėsi įgyti universitetinį išsilavinimą bus galima imt ištęstines studijas. Paskiau dar ir magistratūrą... Bet čia geriausiai būtų tai pradėt jau turint darbą, nes ištęstinės kainuoja.

Žinutė parašyta: 2010-06-13 23:41:09 | Nuoroda

Vieną žmogų pažystu, kuris iš mūsų mokyklos studijuoja. Sakė jei neapsileidi, tai viskas puikiai einas. Bet aišku tai galioja visur, kur besimokai, ne tik ten :D Iš biologijos ir chemijos tokie dalykai dėstomi įstojus: "bendroji chemija (4), anatomija ir fiziologija (2), regėjimo organų anatomija, fiziologija (2), genetika (2)". Nu ir fizikos daug tenais :) Faina specialybė ir gera, bet gailiuosi kad nebuvau pasirinkęs bent jau biologijos :)

Žinutė parašyta: 2010-06-13 23:44:59 | Nuoroda

Čia tie visi dėtomi dalykai:

www.lyga.lt/mokymai/optometrija/_/sEvt/7830/

www.aikos.smm.lt/programos.htm?m=program&a=displayItem&id=61202P117

Gera specialybė tuo, kad darbą ją baigęs rasi, nes žinai, kad akinių žmonėms reikėjo ir reikės :)

Žinutė parašyta: 2010-06-13 23:47:28 | Nuoroda

Vat čia šitai išvis viskas surašyta, net tų aukščiau nuorodų nebereikia :)

 

old.su.lt/filemanager/download/4749/Optometrija_B.doc

Žinutė parašyta: 2010-06-14 00:02:38 | Nuoroda

Man interpretacijos tekstai pasirodė labai sunkūs. Galvojau kad rašysiu apie prozą, paskiau jei netiks dramą, o tik paskiau eilėraštį... Bet taip atitiko, kad teko eilėraštį... Galvoju, kad tik išlaikyčiau. O suvokimas nebuvo labai sunkus. :)

Žinutė parašyta: 2010-06-14 00:05:47 | Nuoroda

Kažką buvau girdėjes, kad testų tvarka nebuvo visiems vienoda, o sumaišyta. Ištikrųjų čia taip buvo? :)

Žinutė parašyta: 2010-06-14 00:08:36 | Nuoroda

Technologijos mokslų sritis :)

Žinutė parašyta: 2010-06-14 00:33:56 | Nuoroda
mazyle91 rašė:

sveiki, uzpildzius prasyma ji dar galima redaguoti po to?

 Iki liepos 19 d. 15h atrodo

Žinutė parašyta: 2010-06-14 00:34:52 | Nuoroda
SuperHP rašė:

Jei kam idomu, bp.lamabpo.lt/bp/bpapp_main.html pateikta statistika, kiek ir kur siuo metu yra pateikta paraisku :)

 Dėkui, gerai kad parodei :)