Vartotojo Muskietininx pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-06-28 10:15:31 | Nuoroda

Sveiki, turbūt bandysiu čia įstot kitais metais. Todėl laukit manęs, aš ateisiu. ;)

Esu kitoks nei visi, dažnai galvą suku dėl dalykų, kurie kitiems atrodo tikrai kvaili. O ir jausmas toks, kad galėčiau mokytis ir studijuoti beveik viską, bet tada labai sunku pasirinkti tą siauresnę sritį, todėl ir žadu rinktis filosofiją.

Kaip ten pojūčiai jau studijuojančių ?

Kodėl būsimi studentai renkatės būtent filosofiją ?

Labai jau įdomu man tai ... :)

Ai, vos nepamiršau, koks esminis skirtumas tarp filosofijos VU ir VDU ?

Žinutė parašyta: 2010-06-28 20:16:43 | Nuoroda
kodel rašė:

O studijuojant filosofiją, ar daug gilinamasi į religiją? Esu netikintis, todel religijos mokymasis man reiškia laiko švaistymą..

 Su savo kvaila vienuoliktoko galva galiu tau pasakyti, kad turi blogą požiūrį į religiją. Žiūrėk į ją kaip į žmonijos kultūros dalį, tada ją mokytis pasidarys lengviau ir tai tir\krai nebus laiko švaistymas. Aš pats linkstu į ateizimą, bet religijos tema man yra labai įdomi. Apie ją galima kalbėt ir kalbėt. tik nesupratau iš kur pas tave toks požiūris ? Na jeigu religija, tai būtinai turi tikėt ?

Žinutė parašyta: 2010-06-28 20:24:24 | Nuoroda
Vergissmeinnicht rašė:
muskietininx rašė:

Sveiki, turbūt bandysiu čia įstot kitais metais. Todėl laukit manęs, aš ateisiu. ;)

Esu kitoks nei visi, dažnai galvą suku dėl dalykų, kurie kitiems atrodo tikrai kvaili. O ir jausmas toks, kad galėčiau mokytis ir studijuoti beveik viską, bet tada labai sunku pasirinkti tą siauresnę sritį, todėl ir žadu rinktis filosofiją.

Kaip ten pojūčiai jau studijuojančių ?

Kodėl būsimi studentai renkatės būtent filosofiją ?

Labai jau įdomu man tai ... :)

Ai, vos nepamiršau, koks esminis skirtumas tarp filosofijos VU ir VDU ?

 O- ir vienoliktokas (turbūt) vienas !  Man tik įdomu,kokie tie dalykai,dėl kurių suki galvą,ir kurie kitiems atrodo kvaili?

Tikriuosi nesupratai posakio "sukti galvą" tiesiogiai ? Kokį čia pavyzdį tau pateikus ? 

Pvz. lankausi tokiame puslapyje kaip technologijos.lt , tai universalus puslapis visoms mokslo sritims. O štai kitiems mano bendraamžiams jis atrodo kvailas, nuobodus. ;) Iš prigimties esu humanitaras, o tiksliukams mano blevyzgos kartais atrodo juokingos. Tiksliu pavyzdžių daugiau nepateiksiu, bet tikiuosi supratai ką norėjau pasakyti ?

Žinutė parašyta: 2010-06-28 22:43:35 | Nuoroda
sandriote rašė:
muskietininx rašė:
Vergissmeinnicht rašė:
muskietininx rašė:

Sveiki, turbūt bandysiu čia įstot kitais metais. Todėl laukit manęs, aš ateisiu. ;)

Esu kitoks nei visi, dažnai galvą suku dėl dalykų, kurie kitiems atrodo tikrai kvaili. O ir jausmas toks, kad galėčiau mokytis ir studijuoti beveik viską, bet tada labai sunku pasirinkti tą siauresnę sritį, todėl ir žadu rinktis filosofiją.

Kaip ten pojūčiai jau studijuojančių ?

Kodėl būsimi studentai renkatės būtent filosofiją ?

Labai jau įdomu man tai ... :)

Ai, vos nepamiršau, koks esminis skirtumas tarp filosofijos VU ir VDU ?

 O- ir vienoliktokas (turbūt) vienas !  Man tik įdomu,kokie tie dalykai,dėl kurių suki galvą,ir kurie kitiems atrodo kvaili?

Tikriuosi nesupratai posakio "sukti galvą" tiesiogiai ? Kokį čia pavyzdį tau pateikus ? 

Pvz. lankausi tokiame puslapyje kaip technologijos.lt , tai universalus puslapis visoms mokslo sritims. O štai kitiems mano bendraamžiams jis atrodo kvailas, nuobodus. ;) Iš prigimties esu humanitaras, o tiksliukams mano blevyzgos kartais atrodo juokingos. Tiksliu pavyzdžių daugiau nepateiksiu, bet tikiuosi supratai ką norėjau pasakyti ?

 Nu atsiprašau, kad įsikišių į pokalbį, tačiau kažkaip norėjau parašyt. Mano nuomone, tai, kad lankaisi puslapyje technologijos.lt, o tavo draugai ne, tai nereiškia jog esi kitoks. Tarp tų bendraamžių beabejo, tačiau tarp didesnės visuomenės - tikrai ne.Nepykit už nuomonę, bet laikyti technologijos.lt kvailu puslapiu gali tik siauriai mąstantys žmonės. Juolab jog ten beveik viskas remiasi į tiksliukus pvz straipsniai apie: energetika, ekononiką,biotechnologiją,matematiką ar fiziką.Kažkaip humanitarams ten mažai yra ką skaityti iš savo sferos. taigi vargu bau ar gali save laikyti kitokiu atsižvelgęs vien į bendraamžius tavo aplinkoje.

 Čia buvo paprastas pavyzdys, kuris parodo, kad domiuosi kitais dalykais, nei daugelis, tirkai sakau, daugelis mano bendraamžių. O tas žodis "kitoks", dabar mane jau prajuokino, nes kiekvienas jį su[pranta kitaip. Aš į šią savoką pažiūrėjau siaurąja prasme, pvz. klasės ar mokyklos, o tu  apimi visą visuomėnę, todėl mes dabar ir nesutarsim. Dėl to pusla[pio, taip, ten dauguma renkasi tiksliuku, bet aš nuo jų taip pat nesu labai nutolęs, sugebu ir su jais gerai sugyvent, tik mane labiau traukia ta humanitariškoji pusė. Ir ir technologijos.lt puslapyje tikrai galima rasti humanitariškosios pusės labai daug. Pagalvok, tiksliukui rūpi kaip išrandamas naujas daiktas ir kaip jis bus panaodojamas fiziškai ir mechaniškai, taip ? O humanitaras į tą patį išradimą gali pažoūrėti iš kitos pusės, kaip jis paveiks žmonės ar aplinką. Ar aš klystu ? Įsivaizduok kad mieste pastatomas sakykim - tiltas. Ir pagalvok, kaip tas tiltas paveiks įvarius žmones. Apie ką galvos žurnalistai, verslininkai, parasti žmonės, architektai ? Jų visų galvas suks skirtingos mintys. Tas pats ir su straipsniais technologijos.lt puslapyje. Gaila, tik nepamenu kur šią istoriją girdėjau.

Žinutė parašyta: 2010-06-28 23:18:04 | Nuoroda
sidas rašė:
sandriote rašė:
sidas rašė:

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

 na nemanau, kad viskas remiasi į knygų skaityma. Yra išmintingų žmonių, kurie nebūtinai graužia knygas. Žinoma jei galvojama apie apsiskaičiusį žmogų, kaip apie tą, kuris daug žino tada manyčiau yra vertinga stojant, bet gi stojam tam, kad sužinotumėm, taip, kad jeigu domina tai - pirmyn.

Knygos man patinka, bet neturedavau laiko skaityti. Daug mokiausi, aisku kartais si bei ta paskaitydavau, o prisedes prie knygos negaledavau sustot, skaitydavau diena nakti. Tik vat dabar ziuriu kad mano zinios skurdzios.  Labiausiai man baisu, ar studijuojant filosofija, literaturines zinios yra neatsiejamai reikalingos ar kol kas galeciau apsieiti ir be ju?:)

 Aš irgi nemėgstu "žaistis" su viena knygą ilgą laiko tarpą. Jei skaityti, tai skaityti. Pabaigti knygą per kelias dienas, ar net per dieną. O šiaip, kiek knygų vidutiniškai per metus reikia perskaiyti jei nori save laikyti daug skaitančiu žmogumi ? Nors čia gan kvailas klausimas, nes knyga, nelygi knygai, bet gal pabandykit atsakyti ? Na kas jau studijuoja, kokie reikalvavimai ten ?

Žiūrėk, "literatūrinės žinios", kiek suprantu yra knygos,informacija apie rašytojus ir aišku jų kūrinius. Nemanau, kad jie ten gali būti tiesiogiai reikalingi. čia nebent filologams. O pačios tos "literatūrinės žinios", manau gali pravesri kaip pavyzdžiai tam tikroms mintims pagrįsti. Ar ne taip ? Tad be literatūros nelabai sugebėsim įrodit ką norim pasakyti. Nors galėtų kas nors jau studijuojantis pasaisakyti. :)

Žinutė parašyta: 2010-09-15 20:17:00 | Nuoroda

Galbūt, kas žino kaip viskas susiklostys ? Širdis labai jau traukia į tą sritį. O kas tave paskatino sukti savo galvelę tokiais dalykais ?

 

Žinutė parašyta: 2011-07-08 10:21:05 | Nuoroda

Labas. Jei viskas susiklostys kaip tikiuosi, tai aš taip pat prie jūsų prisijungsiu. VDU. ;)

 

Žinutė parašyta: 2011-07-08 14:26:44 | Nuoroda
Greta Sin ~ rašė:

Aš vis dar naiviai tikiuosi, kad pirmam ture tas mažiausias balas bus mažesnis nei praeitais metais. tada viskas gerai būtų ;D Jau baigiu susitaikyt, kad teks laukt antro stojimo ;D

Man taip pat gali tekti jo palaukt. Koks praeitais metais mažiausias VDU pirmam ture buvo ?

Šiaip dar rašysiu MRU, bet ne pirmuoju, ten turbūt tikrai nepasiseks. Dar mačiau Klaipėdoje yra, bet apie tai info. nėra daug, net jokios statistikos negaliu rast. Lygiai kaip ir apie MRU, niekur nerandu jų praeitų metų stojimo statistikos., todėl net nežinau koks ten mažiausias balas buvo. O su VDU prablemų nėra.

Žinutė parašyta: 2011-07-26 15:58:10 | Nuoroda

Labas. Europos istorija pas mane buvo nr. 2. Pirmuoju Nr. rašiau Taikomąją istoriją ir ten papuoliau. Taip ar taip kolegos būsim. Toj pačioj baloj sėdėsim. ;)

 

Žinutė parašyta: 2011-07-26 15:58:46 | Nuoroda

Taip pat įstojau. Skype "viperx5". Susipažinsim. ;)

 

Žinutė parašyta: 2011-07-26 21:29:39 | Nuoroda

Aš taip pat prie jūsų prisijungsiu. Taikomoji istorija. Čia visi bendrabučiai studentų gatvėj kiek supratau ?

Žinutė parašyta: 2011-08-03 20:35:16 | Nuoroda

Stodamas užpildžiau registraciją, nusiunčiau reikalingus dokumentus internetu ir kada galiu laukti atsakymo dėl vietos bendrabutyje gavimo ?

 

Žinutė parašyta: 2012-01-20 17:47:04 | Nuoroda

Labas. Studijuoju LEU - taikomąją istoriją (pirmam kurse). Tenka bendrauti su istorikais ir europistais. Tie apskritai tik pirmoji laida. Taigi, net nežinau nuo ko pradėti. Man, kaip taikomistui dėsto šiek tiek kiti dėstytojai, bet vėliau teks susipažinti su visais. Mokytis tikrai nėra sunku. Taikomoji istorija tuo ir ypatinga, kad čia nėra tų daugybės bereikalingų dalykų, kurių dabar mokosi istorikai. Tvarkaraštis laisvesnis nei istorikų, o ir studijos atrodo lengvesnės. Nors dabar, sesijos metu tenka taip pat stipriai mokytis, skaityti konspektus ir pan. Mes laikome tik du rimtus egzaminus, kai istorikai turi net 6, bet smulkesnius. Mūsų egzaminai susideda išskirtinai iš istorijos, o jiems tenka laikyti anglų, kalbos kultūros, kirčiavimo ir daug visokiausių kitų dalykų. Jei pirmam pusmetyje paskaitas lankėm, tai ir išvedė tikrai gerus pažymius. Antras pusmetis bus dar laisvesnis, nes prisidės savarankiško mokymosi ir praktikos dalykai, todėl bandysiu susirasti darbą. Taikomistams daug lengviau dirbti, nei istorikams. Aišku, patys istorikai mūsų nemėgsta. Na, bent jau taip sako juokaudami, dėl studijų skirtumo, nors esmė išlieka ta pati. Mokykis ir būsi geras istorikas. Darbo rinka pagal viską platesnė, o galimybė dirbti mokytoju taip pat suteikiama, tik dar papildomai išsilaikyti kažką reiktų. Vienas iš trūkumų yra tas, kad mes negaunam tų 400 litų stipendijos kurią moka istorikams, būsimiesiams mokytojams.

Dabar trumpai apie dėstytojus. Yra jų įvairių. Yra tikrų kirvių, pas kuriuos labai sunku, o yra ir labai atlaidžių su kuriais susitarti labai paprasta. Taigi, tikiuosi nors kiek padėjau. Praitais metais ieškojau pagalbos stodamas į taikomąją ir jos nelabai sulaukiau, todėl dabar pabandysiu suteikti jos visiems norintiems. Jei ką, kreipkitės. Papasakosiu dar ką nors.

Žinutė parašyta: 2012-02-03 18:22:35 | Nuoroda
Angeliukas93 rašė:

 Oho net 6  egzaminus ;DD 
O aš norėjau paklausti dėl užsienio kalbos :) ten tik anglų k. yra? 

 Tai vėlgi priklauso nuo to, ką mokysies. Istorikai pirmam pusmety turėjo anglų kalbą, dėl lotynų jiems tiksliai dabar pasakyti negaliu, bet faktas, kad ji bus. Mes, taikomistai, tiek praitą, tiek ir šį pusmetį turim rusų kalbą. Pirmą pusmetį buvo 3 paskaitos per savaitę, o šį bus jau net 4. Dabar, naujame pusmetyje, prisidės dar anglų ir viena pasirinktina: lotynų, rusėnų arba lenkų kalba. Taigi, kalbas tenka mokytis, bet viskas nėra labai blogai. Pavyzdžiui rusų kalbos dėstytoja tikrai gera, ji supras jei anksčiau su ta kalba ir nebuvai sisudūrusi. Bet aš čia kalbu tik apie taikomąją. Dėl grynai istorikų užsienio kalbų pasakyti tiksliai nieko negaliu. Čia jau jų reikia klausti, bet faktas, kad viskas nėra taip labai blogai. Jei mokysies ir nors kažką darysi - išlaikysi. Dėl to galvos labai sukti nereikia. 

Žinutė parašyta: 2012-02-03 18:22:38 | Nuoroda
Angeliukas93 rašė:

 Oho net 6  egzaminus ;DD 
O aš norėjau paklausti dėl užsienio kalbos :) ten tik anglų k. yra? 

 Tai vėlgi priklauso nuo to, ką mokysies. Istorikai pirmam pusmety turėjo anglų kalbą, dėl lotynų jiems tiksliai dabar pasakyti negaliu, bet faktas, kad ji bus. Mes, taikomistai, tiek praitą, tiek ir šį pusmetį turim rusų kalbą. Pirmą pusmetį buvo 3 paskaitos per savaitę, o šį bus jau net 4. Dabar, naujame pusmetyje, prisidės dar anglų ir viena pasirinktina: lotynų, rusėnų arba lenkų kalba. Taigi, kalbas tenka mokytis, bet viskas nėra labai blogai. Pavyzdžiui rusų kalbos dėstytoja tikrai gera, ji supras jei anksčiau su ta kalba ir nebuvai sisudūrusi. Bet aš čia kalbu tik apie taikomąją. Dėl grynai istorikų užsienio kalbų pasakyti tiksliai nieko negaliu. Čia jau jų reikia klausti, bet faktas, kad viskas nėra taip labai blogai. Jei mokysies ir nors kažką darysi - išlaikysi. Dėl to galvos labai sukti nereikia. 

Žinutė parašyta: 2013-07-18 18:55:23 | Nuoroda

 Labas. Šiais metais jau būsiu trečiakursis taikomistas. Puikiai pažįstu ir trečiakursius europistus (šių situacija įdomi, nes praėjusiais metais jų visai nepriėmė). Todėl nežinau ar šiais metais galima stoti į šią specialybę. Šiaip tai šia tema galima kalbėt labai daug. Bet kiekvienam vis tiek susidaro asmeninė nuomonė. Pažįstu daugybę istoriją LEU studijuojančių žmonių kurie skundžiasi, kad nebus mokytojai ir labai stipriai stumia ant šios specialybės ir viso universiteto. O yra ir tikrai išskirtinių tiesiog mokytojo darbui sutvertų žmonių. Žodžiu, kiekvienam savo. Su taikomaja tas pats. Ją studijuoti tikrai kažkiek lengviau, nes nėra tos konkurencijos dėl stipendijų, o ir krūviai nėra dideli. Tai labiau išsilavinimas nei specialybė.  Aišku, studijuojant galima pamatyt ir daug trūkumų, bet tuo pačiu yra ir privalumų. Viskas priklausys nuo to, kiek jėgų įdėsi į tą specialybę ir kaip stipriai stengsiesi ir domėsiesi ja pats. Šiuo metu atradau veiklos susijusios su tuo ką studijuoju, todėl galiu teigti, kad esu tikrai užsiėmęs. Be to, įstoti į jas nėra sudėtinga. Asmeniškai aš nesigailiu pasirinkęs taikomąją, nes kitur savęs šiuo metu neįsivaizduoju. Studijos labai laisvos. Galbūt ir tinkančios mano asmenybei. O kaip bus toliau - laikas parodys. :)