Vartotojo Uncle_Sam pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-07-13 12:03:42 | Nuoroda

Sveiki visi,

Taigi taigi, uliavojau, baliavojau, ir žiūriu, kad vasara įpusėjo, o kartu atėjo ir paskutinė prašymų priėmimo savaitė, tad žūt būt turiu apsispręsti kur eiti toliau. Realiai niekada ritmai negalvojau apie stojimus, maniau, kad bus lengva apsispręst, na o pasirodo, kad tai kur kas sunkiau nei atrodo. Išsilaikiau egzaminus:

Lietuvių, VBE - 68

Istojia, VBE - 23

Anglų, VBE - 83

(Žinau, kad juos rodo įrašius į tam tikrą profilio grafą, na bėt dėl viso pikto :))

Teisė - štai kas ateina į galvą pagalvojus apie stojimus. Tik klausimas ar atlaikysiu jos tempą, nes mokykloje dažniausiai skaitydavau iš reikalo, o ne savo noru.. Na o žinant kiek teisėje skaityt reikia, tai gana keblu. Apie kitas specialybes negalvojau, aišku apžvelgiau jas, bet kažkaip jokia kita neužkabino akių.. Bet visgi manau tikrai liko tų specialybių, ar jų šakų, kurių pavadinimų ir pobūdžio net nežinau.

Pereikim prie mokymo įstaigų. Ar man apsimoka galvot apie universitetus? VF? Kadangi neturiu rublių ant mokslų :( Ar yra bent kiek vilties, kad įstočiau į kokį universitetą VF specialybę?

Kas dėl kolegijų, tai visai patrauklus variantas man, kadangi su savo egzaminų rezultatais įstočiau į VF teisę (bent jau kiek skaičiavau). Bet čia pritrūksta perspektyvų.. Na gal praleidau, gal ne, bet viskas ką radau, tai tik - SMK, TTVAM.

Taigi, mielieji, gal turite kokių nors pasiūlymų? Mokyklų, specialybių, perspektyvų aspektais? Būsiu labai dėkingas už patarimus ir atsakymus.
 

Žinutė parašyta: 2010-07-14 12:26:19 | Nuoroda

Na, pagal balu skaiciuokle (baluskaiciuokle.lt), tai - 15.62. Mažas, mažas. Įdomu koks MRU teisės ir valdymo vf balas, nes tame puslapyje jo nerašo. O visur kitur trūksta didesnių skaičiukų man :) O vidurkis KB manau bus 18, 19 stojančiųjų į MRU vf studijas susijusias su teise. So so, gal žinote kažkokių panašių specialybių, šakų, kurios būtų panašios į teisę, kurios reikalautų tų pačių egzaminų, ir universitetuose reikalautų mažesnio KB? Ačiū

Žinutė parašyta: 2010-07-14 22:41:26 | Nuoroda

Sveiki,

Nepykit, kad pasikartosiu, bet sukūriau temą ne toje grafoje, todėl susilaukiau tik vieno atsakymo, na o žinant, kad ši savaitė paskutinė rašant prašymus, norisi išsiaiškint viską kas neduoda ramybės. Taigi, įsivaizduokim, kad tai nauja tema:

"Taigi taigi, uliavojau, baliavojau, ir žiūriu, kad vasara įpusėjo, o kartu atėjo ir paskutinė prašymų priėmimo savaitė, tad žūt būt turiu apsispręsti kur eiti toliau. Realiai niekada ritmai negalvojau apie stojimus, maniau, kad bus lengva apsispręst, na o pasirodo, kad tai kur kas sunkiau nei atrodo. Išsilaikiau egzaminus:

Lietuvių, VBE - 68

Istojia, VBE - 23

Anglų, VBE - 83

(Žinau, kad juos rodo įrašius į tam tikrą profilio grafą, na bėt dėl viso pikto :))

Teisė - štai kas ateina į galvą pagalvojus apie stojimus. Tik klausimas ar atlaikysiu jos tempą, nes mokykloje dažniausiai skaitydavau iš reikalo, o ne savo noru.. Na o žinant kiek teisėje skaityt reikia, tai gana keblu. Apie kitas specialybes negalvojau, aišku apžvelgiau jas, bet kažkaip jokia kita neužkabino akių.. Bet visgi manau tikrai liko tų specialybių, ar jų šakų, kurių pavadinimų ir pobūdžio net nežinau.

Pereikim prie mokymo įstaigų. Ar man apsimoka galvot apie universitetus? VF? Kadangi neturiu rublių ant mokslų :( Ar yra bent kiek vilties, kad įstočiau į kokį universitetą VF specialybę?

Kas dėl kolegijų, tai visai patrauklus variantas man, kadangi su savo egzaminų rezultatais įstočiau į VF teisę (bent jau kiek skaičiavau). Bet čia pritrūksta perspektyvų.. Na gal praleidau, gal ne, bet viskas ką radau, tai tik - SMK, TTVAM.

Taigi, mielieji, gal turite kokių nors pasiūlymų? Mokyklų, specialybių, perspektyvų aspektais? Būsiu labai dėkingas už patarimus ir atsakymus."

Forumo narės atsakymas:

"yra vilties istot i kazka is teisiu mru, pasiziurek kb. egzai nera levai islaikyti, kolegijom per geri :) siaip mru kiek pažįstu zmoniu, mokos pagrinde per sesijas :) ir tai ne visur... bet kadangi noresi issilaikyt nemokamam, teks paskaitinet kazka, bet juk visur reikia :) tai va, mastyk apie mru :) koks kb tavo?"

Me again:

"Na, pagal balų skaičiuoklę (baluskaiciuokle.lt), tai - 15.62. Mažas, mažas. Įdomu koks MRU teisės ir valdymo vf balas, nes tame puslapyje jo nerašo. O visur kitur trūksta didesnių skaičiukų man :) O vidurkis KB manau bus 18, 19 stojančiųjų į MRU vf studijas susijusias su teise. So so, gal žinote kažkokių panašių specialybių, šakų, kurios būtų panašios į teisę, kurios reikalautų tų pačių egzaminų, ir universitetuose reikalautų mažesnio KB? Ačiū"

 

Žinutė parašyta: 2010-07-14 23:03:26 | Nuoroda

Hey,

Būtų labai įdomu sužinot TTVAM konkursinius balus, tiksliau mažiausią VF balą stojant į teisę. Visur ieškojau, bet niekur neradau. Tad jei kas turite info, ar žinote kur jos rasti, pasidalinkite :)

Žinutė parašyta: 2010-07-14 23:37:58 | Nuoroda
Thotu rašė:
Just_justina rašė:

Seip as pati buvau nusistacius pries MRU ir laikiau VU vieninteliu pasirinkimu, taciau biski daugiau proto igavus supratau jog geras teisininkas gali buti zmogus ir baiges kolegija, cia viskas priklauo nuo zmogaus , jo gabumu , noro ne nuo universiteto. Tad nereikia keltis jog baigi ar istoji siuo atveju tik i popiliaresni universiteta , gali girtis tik tada kai pasieki ko nors. Seip man idomu  ar MRU Studentai dalyvauja ERASMUS mainu programoje?

 Beabejo dalyvauja :}

Nu gal ir baigęs kolegija, tik vat bedelė tada tam teisininkui - jeigu jis norėtų dirbti teisininku pabaigęs kolegiją, jam reikėtų dar šimtą metų mokytis.

 Kodėl taip manai?

Žinutė parašyta: 2010-07-15 00:06:11 | Nuoroda

Sutinku. Mano manymu viskas priklauso nuo žmogaus, ir visai nesvarbu kur jis įstos, svarbiausia - artima širdžiai specialybė, ir motyvacija, o tada geri sprendimai atsiras savaime. :)

Žinutė parašyta: 2010-07-15 00:45:43 | Nuoroda

UP

Žinutė parašyta: 2010-07-15 08:12:13 | Nuoroda
nenukrc rašė:
KarabinaS rašė:
Thotu rašė:
Just_justina rašė:

Seip as pati buvau nusistacius pries MRU ir laikiau VU vieninteliu pasirinkimu, taciau biski daugiau proto igavus supratau jog geras teisininkas gali buti zmogus ir baiges kolegija, cia viskas priklauo nuo zmogaus , jo gabumu , noro ne nuo universiteto. Tad nereikia keltis jog baigi ar istoji siuo atveju tik i popiliaresni universiteta , gali girtis tik tada kai pasieki ko nors. Seip man idomu  ar MRU Studentai dalyvauja ERASMUS mainu programoje?

 Beabejo dalyvauja :}

Nu gal ir baigęs kolegija, tik vat bedelė tada tam teisininkui - jeigu jis norėtų dirbti teisininku pabaigęs kolegiją, jam reikėtų dar šimtą metų mokytis.

 Šimtą metų neperdaug,dabar taip kaip pavizdelį  paimsiu VDU teisę reik mokintis 5 metus ir jau magistrą kaip ir turi..o kolegijoje 3 metai bakalauras,poto jei nori aukščiau 1 metas ištęstinęs studijas atkali,na ir poto dar 2 metai magistras..tai mažai kuo skiriasi nuo kur mokytis teisę ar umivere ar kolegijoje,tik tas pliusas,kad univere iškarto 5 metai ir magistras,o sudėjus su kolegijos baigimu ir siekimu magistro laipsnio reik mokytis 6 metus..čia šimtas metų??

 1.Baikit zmones su tomis kolegijomis. manau, bet kuris zmogus sitame forume ir JAU studijuojantis teise jums gali pasakyt, kaip darbdavys elgiasi su zmonemis baigusiais kolegijas ir veliau atlikes istestines studijas. Nesvarbu, kur jis studijuotu: MRU, VDU, VU, jis jums ta pati pasakys.

2. Visus tuos 3 metus studijuodamas univere po kolegijos tu busi neakivaizdininkas + visus 3 metus mokesi uz mokslus. Kad ir kaip to nenoretum, bet deje taip bus. tai geriau imt vu, vdu mokama, reiks moket 5 metus, 2 metais daugiau, bet veliau neturesi problemu su darbdaviu. jau geriau baigt mru teises bakalaura (3,5m.). tad patys paskaiciuokit, kad einat tiesesni keliu + uztikrintu yra ne tiek daug brangiau, kaip einat kolegija+istestine studijos keliu.

Va cia ir yra perdetas optimizmas. kiekvienas is jusu galvoja, kad viskas priklauso nuo zmogaus, bet ta kartoja kiekvienas stojantysis, bet visgi daugelis is ju neprasimusa teisineje sistemoje, su savo kolegija+istestines studijos :D pz juokinga.

 Gal galėtum argumentuoti? Kodėl sakai, kad magistratūrą galėsi mokytis tik neakivaizdžiai ir mokamai? Btw, nejau pamiršai užsienį? Daugelis kolegijų diplomų turi nemažai perspektyvų už Lietuvos sienų.

Žinutė parašyta: 2010-07-15 08:36:14 | Nuoroda

Sveiki. Keista bet neradau šios mokyklos "studentams" grafoje, taigi sukūriau temą čia. Ką manote apie šią mokyklą? (www.smk.lt) Jei nepasikeis planai, ko gero stosiu į šią kolegiją mokytis teisės. Galbūt kažkas mokotes ten? Gal galite pasidalinti įspūdžiais? Lauksiu atsakymų ;)

Žinutė parašyta: 2010-07-15 11:11:33 | Nuoroda

O kodėl ne? :)


Žinutė parašyta: 2010-07-15 11:31:49 | Nuoroda

Na tai ko gero teks pamojuot rankyte VU, MRU, ir kitiems gražiems pastatams O visgi, jokia teisės šaka Universitetuose, vf studijoms su tokiu KB nesišviečia? Gal tiesiog kažką paleidau?

Žinutė parašyta: 2010-07-15 11:55:44 | Nuoroda

Thotu > Šiek tiek nusikalbėjau aš su tuo skaitymu. Galutinai apsisprendžiau, jog noriu studijuoti teisę. Tačiau, kodėl taip stumt ant kolegijos? Jeigu negaliu įstot į VF teisės studijas universitetuose, ir šiuo metu neturiu tiek pinigų, kad galėčiau sumokėt už studijas universitetų tarifais, tai kodėl gi man nepasukus koelgijos link? Objektyviai kalbi šiame forume, todėl vertinu tavo žinutes :)

Antras veikėjas > Malonu susipažint. Tikrai nemaniau, kad turite tiek problemų su alkoholizmu, tad užjaučiu jus, ir tikiu, kad kažkada sugebėsite išlipti iš šios gilios duobės. P. S. Kad ir koks aš būčiau "aceit" pijokas, kelis egzaminus sugebėjau išlaikyti aukštesniais balais nei toks proto šviesuolis kaip jūs. Peace ;)

Žinutė parašyta: 2010-07-15 12:17:29 | Nuoroda
Thotu rašė:
Uncle_Sam rašė:

Sutinku. Mano manymu viskas priklauso nuo žmogaus, ir visai nesvarbu kur jis įstos, svarbiausia - artima širdžiai specialybė, ir motyvacija, o tada geri sprendimai atsiras savaime. :)

 Nu žinok nenoriu aš čia nei tavęs lūdinti, nei ką. Bet tu pats pagalvok. Teisei reikia geros kvalifikacijos. Į kolegijas mokytis teisės dažniausiai sustoja tie, kurie niekur neįstoja į ją kitur. Kaip tu galvoji į juos žiūri dėstytojai ? Manai laiko būsimais teisininkais? Aišku ne. Dabar žiūrėk, pabaigi ten bakalaurą, pabaigi tipo ten toje kolegijoje ir magistrą ir varai ieškoti darbo su savo kolegijiniu diplomu teisininko. Manai rastum, kai dabar tokia rinka, kai tokia konkurencija tarp universitetus pabaigusių teisininkų? Pagalvok - atvaro į vieną darbo pokalbį teisininkas iš VU su savo magistru ir tu su savo kolegijiniu magistru. Tavęs net nekalbins :} Tokia ta realybė ir ji yra visur.

O dėl užsienio dar vienas aspektas - manai ten mokytis pinigų nereikia? Tokio dalyko kaip nemokamas mokslas magistratūroje užsienyje praktiškai nėra. O kur plius išlaidos už butą ir pragyvenimą.

Nusiimkit jūs vieną dieną tuos savo rožinius akinius ir žvelkit į realybę realiai. Ir juoalb nesuprantu, kam tu čia taip plėšaisi, juk kitoje temoje prisipažini, kad nei tau ten patiktų nei ką. Tai geriau pagalvok, ką norėtum studijuoti iš tikro, kas tau tiktų :} Pavartyk žurnalą kur stoti, pasidomėk universitetų ir kolegijų programomis. Jeigu nori tik į nemokamą, siūlyčiau pasidomėti Vilniaus kolegija. Tikrai labai nebloga įstaiga (bent jau geriausia iš visų kolegijų), kurioje galbūt atrastum tai, ko ieškai.

Kodėl taip skeptiškai? :) Sutinku, kad teisė reikalauja kvalifikacijos, bet visgi, vienaip ar kitaip tu ją gali įgyti. Nieko negaliu tvirtinti apie kolegijas ar mokymo įstaigas, esu ką tik iškeptas abiturientas, bet galvokim logiškai, ar aplamai būtų kuriamos ir plečiamos kolegijos jei žmonės kurie jas baigia turėtu nulinį (iš tavo žodžiu suprasti galima taip :)) potencialą? Ttvam, smk - visai padorios įstaigos. Pažįstu keletą žmonių kurie šiose mokyklose mokosi, kalbėjau įvairiom temom, susidariau tikrai nebloga įspūdį. Kas dėl dėstytojų, kur garantas, kad į mane jie žiūrės kaip į šiukšlę? Universitetai - kita kalba. Ten kiekvienas dėstytojas turi savo principus, savo charakterį, savo poreikius, ir visa tai sudaro gana arogantiška ir egoistišką vaizdą.

Šitą palyginimą pas darbdavį girdėjau gal 100 kart, bet jis man jokios įtakos nedaro, nes tai tiesiog nusistovėjęs stereotipas. Neįsivaizduoju kaip galima kažką tokio tvirtinti, jeigu nepažįsti žmogaus, ir nežinai iki ko jis gali nueiti.

Užsienis - aktualu jei kalbame apie mainų programas (SMK, TTVAM vykdo ERASMUS mainų programa). Šiame forume yra labai protinga tema apie užsienį, su vienu labai prasmingu post'u, jei nori, galiu numest link į AŽ, nes čia nenoriu jo cituoti, per ilga žinutė bus.

Kaip ir sakiau kitoje temoje, apsispręndžiau, noriu būti teisininku. Kur stoti varčiau ne kartą, ir ne du :)

Kas dėl kolegijų gerumo, VK užėma pirmą vietą valstybinių kolegijų sąraše, tuo tarpu TTVAM bei SMK siekia 1 ir 2 vietą privačių kolegijų top 10. www.veidas.lt/kolegijos/kolegiju-reitingas-2010-m

Diskusija - gerai, tik nereikia nieko priimt asmeniškai, sutinku, kad galiu klysti, ir bus labai malonu jei mane pataisysi ;)

Žinutė parašyta: 2010-07-15 12:41:15 | Nuoroda

Nesipykstam :) Ir taip kandžiu žodžių šiame forume apstu.

Karabinas > Iš dalies su tavim sutinku. Sveika motyvacija.

Thotu > O kas sako, kad vos baigęs aš bėgsiu ieškotis darbo? Gal sandeliuke turiu gražų pinigų medį, ant kurio kiekvieną rytą užauga šviežias 500lt banknotas, su besišypsančiu Kudirka, kuris man sako, - Pirmyn brolau, kvalifikuokis! Pozityvumo, pozityvumo.

Tikrai netvirtinu, kad teisininkas iš kolegijos gali laisvai konkuruoti su universiteto absolventu. Tiesiog, nemanau, kad reikia iškelti universiteto studentus. Visi esam žmonės, mes nekalti, kad pinigai, bei sistema riboja mūsų galimybes. Aš tik ieškau alternatyvų. Jeigu noriu mokytis, juk reik kažkaip patenkint savo norus. Dėl to ir rašau čia, kad sužvejoti naujų įdėjų, ir tikiu, kad man padėsit :)

Žinutė parašyta: 2010-07-15 12:45:21 | Nuoroda

Dviem kanalais mūsų diskusija eina.. Na nieko, reik šiek tiek flood'o tokią karštą dieną :)

Žinutė parašyta: 2010-07-15 13:14:33 | Nuoroda

Ir kas iš to KB? :D Geresnis jauties? Pranašesnis? Sulygink 09, ir 10 metų Istorijos egzaminus, pamiršo švietimo sistema pora REIKŠMINGU įvykių įtraukt, antai kaip WW1, WW2, ar šaltasis karas :) Bet hey, manai teisinuos? Kam jau kam, bet man tikrai nusišikt ant tavo konkursinio balo, nes tik ir sugebi vos atėjęs į temą vadint visus pijokais.. Kažin, gal tai patenkina kažkokius tavo nepilnavertiškumo kompleksus. Egzaminai - viena didele loterija. Taip, kad man balai nieko nesako apie žmogų, visiškai nieko :) O kas sakė, kad tingėjau? Skaičiau tai kas man patiko, nemaža spinta susidarė, oi nemaža :) Tik dėja tamsta ko gero neskaitėte, ir raideles pamiršote, nes pareiškiau, jog pinigų neturiu ant mokslo, ir nestosiu į vnf studijas. Iki itokio lygio nusivažiavai, kad mano mama prikišinėji, tad kur kas didesnė gėda pelėda jums, mista' Tough Guy. Išeik į lauką, apsidairyk, nes smegenėlės ponui perkaito

Žinutė parašyta: 2010-07-15 13:18:21 | Nuoroda

Sutinku, kad jie yra panašesni (kalbu apie daugumą, nes tikrai yra tokių žmonių kurių neriboja mokyklų statusai, kolegija, univeras, akademija, t.t.), tačiau kaip ir sakiau, nereikia jų iškelt.

And now, let's get back to topic :)

Žinutė parašyta: 2010-07-15 13:25:21 | Nuoroda

Sveikučiai,

Keista bet neradau šios mokyklos grafos mokymo įstaigų skiltyje, tad kuriu temą čia. Žadu studijuoti Teisę, na ir jei planai nepasikeis, ko gero stosiu į šią mokyklą. O ką gi apie ją manote jūs? Gal kas mokotės/mokėtės joje? Gal kas žadate stoti? Labai įdomu būtų sužinoti šiek tiek tiesos iš absolventų lūpų :)

Žinutė parašyta: 2010-07-15 13:38:51 | Nuoroda

Oi, aš toks ramus kaip pats ramiausias belgas visoje Belgijoje :) Jetau, man nėra jokios prasmės tave engti, ar linkėti tau blogo, tiesiog išsakiau savo nuomonę. Patartum geriau kur stot, užuot bandęs man įgelti :)

Žinutė parašyta: 2010-07-15 15:23:28 | Nuoroda
Thotu rašė:

Ir dar žiūriu šita tema tapo visuotine diskusija apie teises, kolegijas, studentus.. Ne tam ji skirta, tad baikit čia flūdint.

 Allrighty, boss. Bet taip ir nepaaiškinai man kodėl sakai, jog geiau jokios (JOKIOS!) teisės, negu teisė kolegijoje. O ko aš noriu? Išsiaiškiti kur man geriausia/palankiausia/prieinamiausia stoti. TIK tiek ;) Nebefloodinsiu. Jei nori, galim tęst diskusiją mano sukurtoje temoje. Aleliuja!