Vartotojo Vytiokas pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-07-23 19:18:27 | Nuoroda

Labai netikėtai, bet įstojau ir aš:)) tai sveiki busimi kolegos ir kolegės :) tik domina vienas klausimas, kaip ir daug ką spėju. Ar nereikia patvirtinti internetu, kad sutinki? 

Žinutė parašyta: 2010-07-23 19:51:55 | Nuoroda

Berile, 19,08 i vf. :) o šiaip, gyvenimą barake vis tiek reikia išmėginti, bent jau pusei metų :) 

Žinutė parašyta: 2010-07-23 19:55:15 | Nuoroda

Kūrybinės industrijos, belenkiek laimingas :D tik vat nežinau, kaip su tuo tvirtinimu.. 

Žinutė parašyta: 2010-07-23 19:58:29 | Nuoroda

Kristi krito, bet tuo labai nesiskundžiu :D Be to, ne vien balas lemia, priklauso ir nuo to kelintu numeriu rašai ir t.t. Daug painiavos vnž :) Bum, butas labai pasiteisina, jei su draugais jį imi, bet tada dar reikia, kad atitinkamai jų būtų į tą patį miestą įstoję :) 

Žinutė parašyta: 2010-07-23 20:06:44 | Nuoroda

Tai vat, kiek teko bendrauti, labai daug kas metosi, reikia patvirtinti kvietima intike kaip nors, ar vietoje viska susitvarkyti. Pasidalinkite kas nors ziniomis :) 

Žinutė parašyta: 2010-07-23 20:16:25 | Nuoroda

Bus galima sumokėti vietoje kiek suprantu :) 

Žinutė parašyta: 2010-07-23 20:26:44 | Nuoroda

Registracijos įmoka – 120 Lt, sumokama tik VGTU Priėmimo komisijoje gavus įmokos kvitą. Registracijos įmoką galima sumokėti elektroninės bankininkystės sistemoje. Stojantieji asmenys galės pasinaudoti Priėmimo komisijoje esančiais kompiuteriais ir prieiga prie Interneto.

Info is VGTU puslapio :) 

Žinutė parašyta: 2010-07-23 20:29:44 | Nuoroda

Ko ten tik musu neismokys.. :D  

Žinutė parašyta: 2012-07-05 14:49:45 | Nuoroda
niaistheone rašė:

 NONcom rašė:

 Ko gi jums jau ten taip blogai? :)

 Visų pirma, nesakiau, kad man ten taip jau blogai, nes taip nėra. 

Moksleiviai, perskaitę studijų programos aprašymą ir sužinoję, koks aukštas čia stojamasis balas, labai linkę įsivaizduoti, kad šitos studijos - kažkoks aukšto lygio prestižas kūrybingiausiems išrinktiesiems. Taip nė iš tolo nėra, nes:

  1. Apie kokį aukštą lygį gali eiti kalba, kai universitetas - VGTU? Patikėkit, tai jaučiasi. Pavyzdžiui, negavom dirbt su jokiu žadėtu Photoshop, nes universitetas neturi pinigų išsipirkti licenzijai, todėl knisomės su atviro kodo programa GIMP, kuri net patiems dėstytojams juoką kelia. 
  2. Yra tikrai nekompetetingų ir į pasiruošimą paskaitoms atsainiai žiūrinčių dėstytojų, kuriems daug svarbiau pasiskųsti studentams atseit per mažu VGTU mokamu atlyginimu negu rūpintis studentų interesais ir efektyviai išdėstyti paskaitų medžiagą. 
  3. Vadinamoji "praktika", turinti trukti 2 savaites, trunka dvi valandas ir jokios realios naudos nesuteikia. 
  4. Jau dabar kūrybinių industrijų specialistų gaminama per daug - Lietuvoje tikrai nėra tokio didelio poreikio. Tik kad VGTU ant šito fakto nusispjaut ir jie vistiek kiekvienais metais priima vis daugiau žmonių, nes jie, aišku, naudos pirmiausiai žiūri sau, o ne būsimiems studentams.
  5. Iš čia ir kyla dar viena problema - VGTU kuo toliau, tuo labiau orientuojasi į studentų KIEKYBĘ (daugiau studentų = daugiau lėšų iš valstybės), o ne pačių studijų KOKYBĘ. 

Galima būtų čia dar vardint ir vardint visus trūkumus ir kabliukus. Visgi nesakau, kad čia yraviskas blogai, nes, kaip bebūtų, jokioj kitoj studijų programoj Lietuvoj aš savęs neįsivaizduoju. Mokytis čia nėra sunku, kursiokai - gana įdmūs žmonės (nors, atvirai šnekant, didelė dalis jų jaučiasi ne ten įstoję arba papraščiausiai studijomis nusivylę), laisvo laiko lieka nemažai, ir studijas su darbu jau pirmam kurse tikrai įmanoma suderinti. 

Pati svarbiausia dalis yra suvokti, kad čia ne industrinė KŪRYBA, o kūrybinės INDUSTRIJOS. Tad jei jaučiatės esantys meno žmonės, tai ir stokit tiesiai į menų specialybes. Čia teks ir verslą, ir tyrimus, ir apskaitą bei auditą etc. mokytis, o ne su teptuku už ausies sėdėt. Kūrybininkai - tai žmonės užkulsiuose, organizatoriai, besirūpinantys įvairiais projektų vykdymo procesais, o ne meninkai ar tiesioginiai kūrėjai. 

Nežinau, darykit, aišku, kaip tik jums norisi, ne mano reikalas. Rašau čia visa šitai tik todėl, kad prieš man pačiai čia stojant niekas apie tokius šių studijų aspektus garsiai nekalbėjo - ir labai gaila, nes būčiau geriau suvokus, kur einu ir ką ten gausiu :)

  Pradesiu nuo to, kad atsiprasau del lietuvisku raidziu trukumo, bet siuo metu neturiu galimybes rasyti su jomis :) O dabar prie reikalo.
niaistheone, na cia ir suvarei. Noreciau issakyti siek tiek kitokia nuomone.

1. Del photoshop ir Gimp galima sutikti, cia buvo didele beda, bet, tai buvo vienintele pakaitine programa, priedo, ismokes Gimpo, igausi nemazai Photoshop pagrindu, ir pats galesi su ta programa drasiai tobulintis jau.  Visos kitos programos buvo normalios. Antra, VGTU yra vienas is auksciausio lygio universitetu Lietuvoje (nenoriu veltis i diskusijas, kuris geriausias), todel varymas ant savo universiteto is tavo puses gan keistokai skamba. 

2. Tokiu destytoju yra mazuma. Pats baigiau antra kursa, problemu su destytojais dideliu nebuvo, dauguma yra savo srities praktikai ir darba ismano, taip pat, fakultetas aktyviai dirba su esamom problemom, kiek zinau, jums keli nepatike destytojai buvo pakeisti.

3. Dabar jums buvo pazintine praktika, kuri truko 2h. Viskas kaip ir aisku. Taciau, nepamirsk, kad bus ir kitos praktikos, kurios truks normalu laiko tarpa. 

4. Is kur istraukei, kad tokiu specialistu yra gaminama per daug? Kaip tik yra ju trukumas. Ta patvirtina, kad didzioji dalis siemet baigusiu ketvirtakursiu darbus susirado pagal specialybe, taip pat nemazai treciakursiu taip pat jau dirba :) Statistiniu duomenu deja nepateiksiu, bet tenka daug bendrauti su jais.

5. Ties sia problema taip aktyviai dirba dekanato :) yra siekis mazinti studentu skaiciu, ir gerinti kokybe, kas palaipsniui ir vyksta. :) beje, ta pati kokybe yra tikrai gera. :)

Is esmes, patvirtinsiu, svarbiausia suvokti, kur stoji. Meno cia nera daug, taciau kurybos apstu. Reikia suvokti siuos du skirtumus. 

Funiefunie, pasakysiu del konkretumo. Taip, cia nera orientuotos studijos kryptingai butent i viena dalyka (pvz, statybos inzinerija), bet supazindina su butent vieno dalyko (komunikacijos) skirtingomis sritimis. Ir is tikro, gan retai tenka girdeti skundimasi del to :). Sios studijos yra sukurtos butiems kurybingiems ir aktyviems zmonems. Neteko isgirsti ne vieno skundimosi studijomis is tu zmoniu, kurie aktyvus, ir uzsiima renginiais/projektais, kita veikla. Todel jos suteikia tikrai neblogus pagrindus, ir drisciau teigti, pazintis tam. Sios studijos nera tipines tuo, kad tu ateisi, viska iskalsi, turesi 10 ir viskas bus ok. Cia ne inzinerija, tu turesi pats galvoti, kurti, aktyviai veikti ir dalyvauti. Jei tu esi toks zmogus, tai studijos cia kaip tik. Taciau jei nori tik sedeti, iskalti, atsiskaityti ir eiti savo keliais, tikrai ne.

Nesakau, kad studijos KSU ar VU sioje srityje yra blogos, taciau reikia pripazinti, kad VGTU visgi jau turi siokia tokia patirti, ir tai tikrai svarus pliusas, nes pradzioje klaidu buvo nemazai (kaip ir visur), taciau didzioji dalis ju buvo istaisyta, ir studijos kiekvienais metais tik tobuleja :)

Asmeniskai, man sios studijos patinka, ir tikrai dziaugiuosi cia istojes, bei neisivaizduoju, kad Lietuvoje galeciau studijuoti kitur. :) O busiemiems studentams patarciau pasidometi daugiau, kas jusu laukia kiekvienoje programoje ir ar jums tas patinka, kad po to nebutu taip, jog istojote visiskai ne ten, kur galvojote (tas pats pavyzdys, zmones tikejosi meno, rado komunikacija). 

Dekui uz demesi :)

Žinutė parašyta: 2012-07-06 17:53:18 | Nuoroda
Li rašė:

Net nebezinau ka pasirinkti , konkursinis balas iseina 19.54 ir ka ringtis kurybines industrijas ar kulturos istorija ir antropologija?  Taip sunku nusprest ;/

 Na, dalykai yra gan skirtingi, todel cia jau reiketu paciai nuspresti, i kuria puse labiau linksti :)

Žinutė parašyta: 2012-07-06 23:19:12 | Nuoroda
petronyte rašė:

Gal kas žinot iš jau studijuojančių čia ar ketinančių, kaip šiose studijose su anglų kalba? sunku studijuoti,atsiskaitinėti,kai anglų kalbos žinios tikrai prastos? 

 Daugiausia su anglu susidursi per anglu kalbos paskaita, taip pat teko skaityti kelis angliskus straipsnius. Anglu paskaita lengva tikrai nera, pas viena destytoja tikrai sunkus testai, taciau per du metus, bendro neigiamo niekas neturejo. :) 

Žinutė parašyta: 2012-07-07 11:59:07 | Nuoroda

 niaistheone, du destytojai yra :) Pas viena lengviau, todel dar reikia ziureti, pas kuri papulsi. Bet kaip ir sakiau, apskritai tragedijos nera ne pas viena. 

Del mokamu vietu, kiek zinau, praeitais metais buvo tik viena mokama vieta, taciau ta mergina nerase nemokamo, nes ji jau buvo baigusi bakalaura nemokamam, ir stojo antra karta. 

Žinutė parašyta: 2012-07-09 19:32:27 | Nuoroda
Illumination rašė:

 Vis svarsciau, svarsciau apie sitas studijas, prasyme jos vis dar irasytos ir tureciau istoti, bet manau, kad galiausiai isbrauksiu velniop... man kazkaip jos per daug neaiskios atrodo, kiek teko klaust studijuojanciu, ka jie dirbs paskui - niekas tiksliai nezinojo. Tipo, daug kur galima dirbti, bet man tas daug kur pernelyg abstrakciai skamba ir nemanau, kad verta rizikuoti, juolab kad nezinau, ar save isivaizduoju tame.

 Citata is VGTU naujienos: 

"Šiemetiniai absolventai įrodė, kad kūrybinių industrijų studentai ir gebėjimai, kuriuos jie įgyja per ketverius studijų metus, yra ypač paklausūs darbo rinkoje. 93 % ketvirto kurso studentai jau yra įsidarbinę, o jų veiklos spektras ypač platus. Studentai dirba vadybos ir kultūros srityse – reklamos agentūrose, komunikacijos padaliniuose, dizaino studijose, kino teatruose bei patys susikuria darbo vietas įkurdami įmones ir teikdami paslaugas.".
 

Žinutė parašyta: 2012-07-13 07:13:29 | Nuoroda
Illumination rašė:

 Tai labai smagu, kita vertus, pats VGTU apie save blogai nieko ir nesakys (: negana to, nereikia pamirsti, kad tai yra viso labo pirmoji isleista laida. Kol pabaigciau as, prabegtu ketveri metai, kas yra nemazai. Tuo metu VDU isleidzia savo magistrantura kurybines industrijas baigusius zmones, stai turim ir VDK kurybiniu industriju dizaina, VU kurybines komunikacijas. O kur dar zmones, kurie baigia konkreciai reklamu kurima ar dar kazka panasaus. Itariu, kad per 4 metus sita rinka bus perpildyta, nes Lietuvoj ji nera tokia didele. 

 Beabejo, kad nepasakys blogai. Kaip ir visos kitos aukstojo mokslo istaigos :) na, negaliu nesigincyti, kad tu specialistu bus daug. Taciau, galiu teigti drasiai, kad visgi tai yra itin perspektyvi sritis, +VGTU turi pranasuma, vien todel, kad pirmoji pradejo sia programa, bei susikure savo varda. Beje, siuo metu pries stojant i didziaja dali socialiniu mokslu galim isgirsti, kad  tose srityse darbo rinka yra perpildyta. :)

zuikispuikis, priklauso nuo specialybes. Butent kurybinese, sunku issilaikyti tikrai nera. :)