Vartotojo Philosophus pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-04 16:11:26 | Nuoroda

Hello.

Kiek žinau, tai yra pakankamai nauja ir dar laike neprigijusi programa, bet vis dėlto, galbūt yra žmonių, studijuojančių ar žadančių studijuoti šią specialybę? Būtų įdomūs visokie atsiliepimai...

Žinutė parašyta: 2011-06-04 16:21:35 | Nuoroda

Aš svarstau apie galimybę studijuoti. Esmę, kuo skiriasi, sakykim, medijų filosofija nuo paprastos filosofijos lyg ir suvokiu. Vis dėlto man įdomu, ar pabaigus medijų filosofijos studijas yra didesnės galimybės įsidarbinti konkrečioje srityje nei baigus tiesiog filosofiją?

Žinutė parašyta: 2011-06-06 20:23:45 | Nuoroda

Okay, bet kaip su antrąja kalba? Sakykim, kad aš beveik žalias vokiečių kalboje. Tad kaip aš skaitysiu kūrinius, kalbėsiu ir t.t.? Taip, programoje rašoma, kad yra suteikiama galimybė mokytis nuo pagrindų, tačiau tokiu atveju esi visiškai negarantuotas, kad KAŽKĄ gausi iš tos vokiečių kalbos. Atitinkamai gaunasi, kad tariamai turi dviejų kalbų bakalaurą, nors iš tiesų vienos.

Žinutė parašyta: 2011-06-07 10:31:43 | Nuoroda

 Na, tai savaime suprantama, kad niekas baigęs studijas iškart netampa ekspertu, tiesiog man įtartina, kiek naudos iš tokios specialybės. Mat, jeigu rašoma, kad suteikiamas dvigubas anglų ir vokiečių filologijos bakalauro laipsnis, analogiškai ir žinios, gautos studijų metu, turėtų būti vienodos, tačiau jos nebus. Visų pirma, nes vokiečių kalbos aš turėčiau mokytis nuo pagrindų, kai, sakykim, anglų kalbą mokykloje mokausi jau nuo 4 kl.

 Be to, juk atsiskaitymai bus vykdomi visiems vienoda tvarka, tad kaip galima viltis kažką "sukrapštyti", kai beveik nemoki kalbos? Net, jei ir būtų mokomasi kiekvieną dieną (kas ir taip savaime suprantama), tai tikrai negarantuoja įgijamų žinių kokybės. 

Anyway, galbūt sureikšminu. Dėkui už informaciją.

P.S. paskutinio, įstojusio 2010 m. į nemokamą vietą konkursinis balas buvo 17,04. Bent jau taip rašo čia:

www.vdu.lt/public/var/files/priemimo-i-vdu-studijas-lentele-2010-m.pdf

Žinutė parašyta: 2011-06-07 10:41:54 | Nuoroda

Mano manymu, pakankamai artimos tam programos yra VDU "Interaktyvus tinklo dizainas" bei "Naujųjų medijų menas". Pasižiūrėk mokomus dalykus. Galima rasti to, ko tau reikia. Gal netgi čia naudingiau, mat gautum kur kas unviersalesnių žinių ar praktikos, kas leistų šiek tiek lengviau įprasminti savo idėjas, kūrybą. 

Žinutė parašyta: 2011-06-07 10:44:55 | Nuoroda

P.S. dar Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje yra "Interaktyvusis dizainas".

www.vtdko.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=798&Itemid=94
 

Žinutė parašyta: 2011-06-12 00:12:27 | Nuoroda

Tikėtina, kad toks klausimas jau čia buvo "nuskambėjęs", bet visgi pasikartosiu: sakykim, noriu studijuoti kurias nors bakalauro studijas ir šalia jų gretutines. Ar kvalifikacijoje, t.y. laipsnyje atsispindėtų tik pagrindinės specialybės bakalauras, ar šalia to kaip nors figuruotų ir gretutinės studijos? 

Žinutė parašyta: 2011-06-20 23:51:55 | Nuoroda

Ar galima studijuoti bet kokias gretutines studijas, nelygu, kokius egzaminus laikei ar pažymius turėjai? 

Žinutė parašyta: 2011-06-22 18:36:26 | Nuoroda

Apie gretutinės studijas rašoma, kad jos "atveria kelius ir į tos pačios krypties magistrantūrą – nebereikia studijuoti išlyginamųjų dalykų". Ar ši, sakykime, privilegija galima studijuojant tiktai VDU ar ir kitose aukštosiose mokyklose?

Žinutė parašyta: 2011-06-23 19:06:30 | Nuoroda
Vytauto Didžiojo universitetas rašė:
Philosophus rašė:

Apie gretutinės studijas rašoma, kad jos "atveria kelius ir į tos pačios krypties magistrantūrą – nebereikia studijuoti išlyginamųjų dalykų". Ar ši, sakykime, privilegija galima studijuojant tiktai VDU ar ir kitose aukštosiose mokyklose?

 Kad gretutines studijas turi deklaruoja ir kitos aukštosios mokyklos, tačiau mūsų žiniomis joms nepavyksta jų realizuoti. taigi tik VDU galima suderinti pagrindines bakalauro ir gretutines studijas. Išklausę gretutines studijas VDU, galite stoti į tos srities magistrantūrą ir pretenduoti į VF vietą nebūtinai tik VDU bet ir kitose aukštosiose mokyklose.

 Vadinasi, išlyginamųjų dalykų nereikėtų mokytis studijuojant magistrantūrą ir kitose aukštosiose?

Žinutė parašyta: 2011-06-23 19:27:08 | Nuoroda

Laba.

Turiu klausimą: kokiais principais remiantis pabaigus bakalauro studijas galima rinktis magistrantūros studijas? Suprantu, kad tarkim baigus socialinių mokslų bakalaurą galima bandyti studijuoti socialinių mokslų srities kokią nors magistrantūros programą (jeigu klystu, sakykit). Tačiau kas tuo atveju, jeigu įgijęs, pavyzdžiui, humanitarinių mokslų bakalaurą norėčiau siekti socialinių mokslų srities kurių nors studijų magistro? Ar yra tam galimybių? Man rodos tokiu atveju reikia kažkaip "išeiti" išlyginamuosius dalykus, ar ne?

Iškart ačiū už bet kokią informaciją.

Žinutė parašyta: 2011-06-23 22:45:52 | Nuoroda

Vadinasi, galima daryti išvadą, kad pasibaigęs, sakykim, filologiją kaip bakalaurą greičiausiai siekti magistro kokios nors kitos srities nelabai ir galėsi?  

Žinutė parašyta: 2011-06-23 23:16:01 | Nuoroda

 Mes nesusikalbam. Aš tiesiog norėjau išsiaiškinti, ar, sakykim su humanitarinių mokslų bakalarau galėčiau studijuoti, sakykim, visai kitos srities, pvz., socialinių mokslų magistrantūrą. Tačiau remiantis tavo pavyzdžiais ir nuostatomis, akivaizdu, kad ne.

Žinutė parašyta: 2011-07-04 15:52:18 | Nuoroda

Jau 2011 m., taigi padarykit, kad ir šių metų abiturientai galėtų surašyti savo rezultatus. Mat dabar daugelis arba nerašo, arba rašo į 2010 m. Ačiū. 

Žinutė parašyta: 2011-07-07 13:21:39 | Nuoroda

Žinau, kad n+ kartų buvo užduotas šis klausimas, bet nėra labai itin daug laiko naršyti po temos history, tad būkit malonūs, pasakykit, kokio daugmaž minimum konkursinio balo reikia norint įstoti mediciną, VU ar LSMU, valstybės finansuojamą vietą? Dėkui iš karto. P.S. ne man reikia.  

Žinutė parašyta: 2011-07-07 13:27:15 | Nuoroda

Supratau. Ačiū. P.S. Jeigu kas turit savo variantų, sakykit, įdomu. 

Žinutė parašyta: 2011-07-13 14:57:18 | Nuoroda

Sakykime, surizikuoju ir pabandau pasiimti gretutines studijas iškart pirmam pusmetyje. Ar yra šansų, kad pabaigęs tam tikras gretutines studijas, dar turėsiu laiko ir galimybių pasibaigti KITAS. Sakykime, jog pasiimu politikos mokslų gretutines studijas, jas išeinu ir po to dar pasiimu kokios psichologijos gretutines studijas. Ar tai realu, ar ne? Dėkui iškart. 

Žinutė parašyta: 2011-07-13 18:01:33 | Nuoroda
Vytauto Didžiojo universitetas rašė:
Philosophus rašė:

Sakykime, surizikuoju ir pabandau pasiimti gretutines studijas iškart pirmam pusmetyje. Ar yra šansų, kad pabaigęs tam tikras gretutines studijas, dar turėsiu laiko ir galimybių pasibaigti KITAS. Sakykime, jog pasiimu politikos mokslų gretutines studijas, jas išeinu ir po to dar pasiimu kokios psichologijos gretutines studijas. Ar tai realu, ar ne? Dėkui iškart. 

 Sveiki, taip tai imanoma, bet uz antras gretutines studijas jums tektu moketi.

 Leiskit paklausti, kokia tuomet būtų kaina?

Žinutė parašyta: 2011-07-16 22:55:01 | Nuoroda

Gaivinu temą: gal yra tokių, kurie žada stoti? (; 

Žinutė parašyta: 2011-07-17 18:09:02 | Nuoroda

1. VDU Anglų ir vokiečių filologija

2. VDU Politikos mokslai

3. VU KHF Anglų filologija

Iš tiesų nežinau, koks fenomenas turėtų nutikti, kad neįstočiau į pirmą nurodytą specialybę. Mat konkursinio balo užtenka pakankamai..

Beje, čia toks klausimas tarp kita ko: benaršydamas LAMA BPO puslapį buvau radęs statistiką, kurioje aiškiai nurodyta, KIEK į KOKIAS specialybes pateikta prašymų. Netgi parodyta, kuriais numeriais ir pan. Tačiau neužsaugojau nuorodos ir dabar niekaip nepavyksta atknisti. Galbūt jūs žinot, kaip pasiekti? Būčiau dėkingas.