Vartotojo GuvilÄ— pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-07-01 08:47:30 | Nuoroda

Aš noriu Äia :) BÅ«tų smagu pabaigti tÄ… dvigubÄ… bakalaurÄ… kartu su skandinavistika.

Žinutė parašyta: 2011-07-04 13:35:50 | Nuoroda

Sakykit, ar dar bus galima laikyti motyvacinį testą? Kažką buvau radusi, kad dar laikymas turi būti 07.07? Ar teisybė? Labai sunku ten vpu puslapy susigaudyt, info daug, nieko neįmanoma surasti...

Žinutė parašyta: 2011-07-04 13:56:41 | Nuoroda

Ar labai sunku ekonometrijoj? Ir ar daug programavimo? Nesimokiau 11-12, tai kažkaip atbaido mane labai, kad truputį siplnoka jauÄiuosi. Perspektyvos, sako, neblogos.

Žinutė parašyta: 2011-07-04 14:35:47 | Nuoroda

Oi, aš tai žiauriai susibalamutinus esu. Kad PM rašysiu pirmu numeriu, tai nežinau jau nuo kada žinojau, gal nuo 8 klasÄ—s (kaip ir visi Äia susirinkÄ™, ko gero). Mokiausi istorkÄ™ iki negalÄ—jimo, domÄ—jausi teise, Konstitucija, ekonomika ir t.t., rašinius visada gerai rašiau, analizuot irgi neblogai sekÄ—s. VÄ—liau supratau, kad kažin ar Äia įstosiu, nu utopija, tai persimeÄiau į matkÄ™, baigiau LJMM, bet galvoju, kad neįsivaizduoju ateities su skaiÄiukais... Teko grįžti prie minties apie PM. Su keliais mokytojais pabendravau (kai kurie pritarÄ—, kai kurie visiškai ne), su draugais ir t.t. Apie gimines nebekalbu, nes visi sunkiai įsivaizduoja, kÄ… veikt baigus PM, tai taip išeina, kad jie nelabai pritaria, bet kaip kažkas sakÄ—, palaikymo visgi norÄ—tųsi. Atvirai pasakius, aš ir pati perspektyvom esu suabejojusi. ManÄ™s nežavi darbas Seime ar ministerijoj, nebent kokioj ambasadoj. Suvokiu, kad tokios pareigos iš dangaus nenukris, reiks stengtis, bet ar verta? Lietuva gi švogerių kraštas... Žodžiu, paskaiÄiau Äia jÅ«sų atsiliepimus, tai na, tos PM, manau, man patiktų. Bet taip pat manau, kad man patiktų skandinavų kalbos ar studijos ISM. O ir perspektyvų, baigus kalbas, kažkodÄ—l matau daugiau nei PM. Nu kÄ… daryti??? Susapnuoti teisingo sprendimo neina!! :(

Žinutė parašyta: 2011-07-04 14:38:13 | Nuoroda
debesys rašÄ—:
Edvinas7 rašÄ—:

Parašiau anglų filologijÄ… pirmu numeriu. Anglų turiu 100, lietuvių 77, istorijos tikiuos ~70, o antros užsienio kalbos neturiu. Tikiuos yra šansų įstot į vf?

 o bandei konkursinį balÄ… apsiskaiÄiuot?

aš turiu antrÄ…jÄ… užsienio kalbÄ…, tai šioks toks pliusas, taÄiau istorija man gali viskÄ… pagadint :/

 Nu nežinau, kiek turÄ—tum gauti iš istorkÄ—s, kad su tokiais iš anglų ir lt neįstotum... Matyt mažiau nei 50. Tikrai įstosi, nÄ—ra jau toks didelis konkursas į filologijas.

Žinutė parašyta: 2011-07-04 14:39:46 | Nuoroda
Roberta AurÄ—ja rašÄ—:
GuvilÄ— rašÄ—:

Sakykit, ar dar bus galima laikyti motyvacinį testą? Kažką buvau radusi, kad dar laikymas turi būti 07.07? Ar teisybė? Labai sunku ten vpu puslapy susigaudyt, info daug, nieko neįmanoma surasti...

 Jei buvai susisiekus su jais ir neatvykai nurodytom dienom į motyvacinį testÄ… dÄ—l pateisinimų jiems priežasÄių, tada galÄ—si laikyt, o jeigu tiesiog neatvykai tomis dienomis, jiems nieko nepranešus, tuomet negalÄ—si laikyt liepos 7d.

 

P.S. Tikiuosi supratai kÄ… norÄ—jau pasakyt;D

 Aha, dÄ—kui. Supratau :)

Žinutė parašyta: 2011-07-05 14:49:29 | Nuoroda
senas_von_krienas rašÄ—:

Vakar LAMOJ aptikau tokį įdomų dalykÄ… :D Jeigu esi dalyvavÄ™s šių metų respublikinÄ—j olimpiadoj (bet kokioj, lyg), gali nurodyt prašyme. aš dalyvavau istorijos olimpiadoj, bet laimÄ—jau špygÄ… :D Dabar galvoju, pridÄ—s kokį balÄ… ar ne. Logiškai mÄ…stant, nÄ—ra reikalo pridÄ—t, bet jeigu galima pasirinkt, tai gal... Ir dar ten rašo, kad reiks pateikt dokumentus, o man jokio popieriaus nieks nedavÄ—, išskyrus lentelÄ™ su tvarkarašÄiu, kuri jau seniai ne šiam pasauly :D Dabar niekaip nesugalvoju, palikt tÄ… punktÄ… ar trint lauk :D

 Å½inok, ir pas mane ta pati situacija. Man mokytoja sakÄ—, kad tokie dalykai suteikia pirmenybÄ™, jeigu kartais atsirastų žmogus su tokiu pat KB (aišku, jeigu jis nieko nebus užrašÄ™s). Taip kad patarÄiau palikti tÄ… punktÄ… pažymÄ—tÄ…, nesvarbu turi tu kokį pažymÄ—jimÄ… ar ne. Juk ne prizinÄ™ paÄ—mei, iš kur tau jį turÄ—t...

Žinutė parašyta: 2011-07-05 15:08:02 | Nuoroda

O sakykit kuo skiriasi skandinavų filologija nuo skandinavistikos?

Žinutė parašyta: 2011-07-06 11:42:46 | Nuoroda

PasiskaiÄius jÅ«sų pasisakymus, dar labiau norisi Äia! :)

Žinutė parašyta: 2011-07-06 19:15:17 | Nuoroda
ievaj rašÄ—:

Apie ekonometrijÄ….

Visi mokslai yra sunkÅ«s - ekonometrija nÄ—ra išimtis ;} KÄ… tik baigiau pirmÄ… kursÄ… ir galiu pasakyt, kad nÄ—ra lengva, bet nÄ—ra ir taip jau beprotiškai sunku ;} Sunku ta prasme, kad mes patys turim gilintis į konspektus, t.y. keiÄiasi tvarka, nes Äia nebe mokykla, kur mokytojai visokiais bÅ«dais bando, kad mes suvoktume visÄ… informacijÄ… ;}

DÄ—l programavimo - nebijokit. Taip, jo yra. TaÄiau aš irgi neturÄ—jau jo 12 klasÄ—j, o Äia tiesiog viskÄ… dÄ—sto nuo pat pradžių, taigi, tikrai nereikia dÄ—l to pergyventi :} Bus noro - išmoksit, nes informacija tikrai bus visa išdÄ—styta :}

Jei bus dar klausimų susijusių su ekonometrija, galiu atsakyti :))

 Kaip su dÄ—stytojais? Ar labai nusenÄ™? :))) PlÄ—šausi tarp ekonometrijos ir filologijos. Suvokiu, kad matkÄ— perspektyvų daugiau duos, bet ar gyvenimas su skaiÄiais man bus malonus, nesu tikra. O kalbas vis vien mokytis norisi. Šiaip ko gero labiau savim didžiuoÄiausi baigusi MIF'Ä….... Beje, kokios galimybÄ—s su erasmusu pavažinÄ—t? DidelÄ— konkurencija? :)

AÄiÅ« už kantrybÄ™ atsakinÄ—jant :))

Žinutė parašyta: 2011-07-07 15:32:29 | Nuoroda
atvirkštukÄ— rašÄ—:
GuvilÄ— rašÄ—:

PasiskaiÄius jÅ«sų pasisakymus, dar labiau norisi Äia! :)

 Pirmais numeriais rašei skandinavų kalbas ar dar dvejoji? :)

 Pirmu nr parašiau politologijÄ… VU, antru švedus, treÄiu norvegus. PolitologijÄ… šiaip iš sportinio intereso parašiau, bet vis tiek manau bet kokiu atveju rinksiuosi skandinavus.

Žinutė parašyta: 2011-07-07 15:35:17 | Nuoroda
senas_von_krienas rašÄ—:
atvirkštukÄ— rašÄ—:

 Viskas dabar priklauso nuo istorijos :) Beje, jeigu gautum iš istorijos 95+, realu įstoti ir Tau :) Juk tikriausiai tarp stojanÄiųjų nemaža dalis yra ir tokių, kurie neturi antrosios užsienio kalbos pažymio. Pavyzdžiui mano mokykloje antrÄ… užsienio kalbÄ… mokÄ—si tik 10 mokinių :)

 Pas jus net visi 10, o pas mus 4 :D Tik va, nesusidarÄ— A lygio grupÄ—s (2 norÄ—jo A lygio, 2 B), kažko ypatingo ir nesitikiu. Istorijos tikuosi 96 proc. gaut (pernai bÅ«Äiau tiek gavÄ™s), bet vÄ—l kai susiplanuosiu į priekį... :D Tie nelaimingi 75 lietuvių, gadina viskÄ…, oi gadina :D

 Nesuprantu, kÄ… ten toks didelis konkursas, kad tokių balų kaip tamstos neina įstot? Jeigu metinį turi, anglų šimtukas, tai tikrai įstosi. O ir istorkÄ— nemanau kad šiais metais žymiai keisis nuo praeitų, taip kad relax :)

Žinutė parašyta: 2011-07-07 15:38:41 | Nuoroda
RÅ«kas rašÄ—:
GuvilÄ— rašÄ—:

Oi, aš tai žiauriai susibalamutinus esu. Kad PM rašysiu pirmu numeriu, tai nežinau jau nuo kada žinojau, gal nuo 8 klasÄ—s (kaip ir visi Äia susirinkÄ™, ko gero). Mokiausi istorkÄ™ iki negalÄ—jimo, domÄ—jausi teise, Konstitucija, ekonomika ir t.t., rašinius visada gerai rašiau, analizuot irgi neblogai sekÄ—s. VÄ—liau supratau, kad kažin ar Äia įstosiu, nu utopija, tai persimeÄiau į matkÄ™, baigiau LJMM, bet galvoju, kad neįsivaizduoju ateities su skaiÄiukais... Teko grįžti prie minties apie PM. Su keliais mokytojais pabendravau (kai kurie pritarÄ—, kai kurie visiškai ne), su draugais ir t.t. Apie gimines nebekalbu, nes visi sunkiai įsivaizduoja, kÄ… veikt baigus PM, tai taip išeina, kad jie nelabai pritaria, bet kaip kažkas sakÄ—, palaikymo visgi norÄ—tųsi. Atvirai pasakius, aš ir pati perspektyvom esu suabejojusi. ManÄ™s nežavi darbas Seime ar ministerijoj, nebent kokioj ambasadoj. Suvokiu, kad tokios pareigos iš dangaus nenukris, reiks stengtis, bet ar verta? Lietuva gi švogerių kraštas... Žodžiu, paskaiÄiau Äia jÅ«sų atsiliepimus, tai na, tos PM, manau, man patiktų. Bet taip pat manau, kad man patiktų skandinavų kalbos ar studijos ISM. O ir perspektyvų, baigus kalbas, kažkodÄ—l matau daugiau nei PM. Nu kÄ… daryti??? Susapnuoti teisingo sprendimo neina!! :(

 Puikiai suprantu tave. Mano padÄ—tis yra panaši. Yra žmonių, kurie pritaria šiam mano pasirinkimui, yra tų, kurie netiki PM perspektyvomis.  Aš asmeniškai pasitikiu savimi ir  manau, kad  ateityje prasimušiu. Patart galÄ—Äiau tau rinktis specialybÄ™ tÄ…, į kuriÄ… linksta širdis(ne vien protas), o baigti  skandinavistikÄ… ar kÄ… nors su finansais ateityje visada spÄ—si. Beje netikiu, kad baigus PM nerastum darbo. Tai yra netiesa, žinoma, tik pabaigus nereikia norÄ—t bÅ«ti  iškarto ambasadoriumi ar užsienio reikalų ministru, nes visko siekiama yra palaipsniui.

Gera skaityti žmogaus, suprantanÄio ir nepuolanÄio moralizuot, mintis. Bet matyt nutekÄ—siu į FilfakÄ…, o ne TSPMI... Dar tiesa ketinu pabendrauti su viena skandinaviste užkietÄ—jusia, tai gal vÄ—l pakreips mano mintis. Nors PM vis tiek lieka nr1 mano prašyme...

Žinutė parašyta: 2011-07-07 21:57:16 | Nuoroda

Ką manot apie Toshiba?Žiūriu amazonėj jie gana populiarūs.

Žinutė parašyta: 2011-07-08 07:16:38 | Nuoroda

Verta, kodÄ—l turÄ—tų bÅ«ti neverta? Net ir anglų filologijÄ… verta, nes savo srities profesionalų visada yra trÅ«kumas (nebent nesiruoši bÅ«ti savo srities profu ir stoji bile tik stot), jeigu kalba eina apie tai, kad tarkim anglų visi dabar moka.

Žinutė parašyta: 2011-07-08 10:50:54 | Nuoroda

Mano KB 19,98 :) Tai jau ir aš pradedu abejoti savo šansais :))))

Žinutė parašyta: 2011-07-08 19:23:31 | Nuoroda

Ta prasme lietuvių kalbos ?

Žinutė parašyta: 2011-07-10 22:44:09 | Nuoroda
nodisco rašÄ—:
GuvilÄ— rašÄ—:

 Apie gimines nebekalbu, nes visi sunkiai įsivaizduoja, kÄ… veikt baigus PM, tai taip išeina, kad jie nelabai pritaria, bet kaip kažkas sakÄ—, palaikymo visgi norÄ—tųsi. Atvirai pasakius, aš ir pati perspektyvom esu suabejojusi. ManÄ™s nežavi darbas Seime ar ministerijoj, nebent kokioj ambasadoj. Suvokiu, kad tokios pareigos iš dangaus nenukris, reiks stengtis, bet ar verta?

 Na,manau, kad bent jau TSPMI savo studentus ruošia bÅ«ti lyderiais. Juk net svetainÄ—je rašo, kad jums reikÄ—s 'pasiryžimo studijuoti su geriausiais savo kartos abiturientais ir nuo jų neatsilikti'. (: Ir, žinoma, neatsilikti ne vien pažymių klausimu. TodÄ—l aš labiau jaudinuosi ne dÄ—l perspektyvų, bet dÄ—l savo asmeninių savybių ir tvirtumo. Kita vertus, bent jau dabar aš visai negalvoju apie save - politikÄ™. NorÄ—Äiau kadanors dirbti mokslinį, akademinį darbÄ…, dÄ—stytojauti, rašyti ir pan. Vien tai, apie kokias skirtingas karjeras mes abi galvojame, sako, jog galimybių tikrai yra. 

 Na, dÄ—l asmeninių savybių tai kaip tik labai gerai — bÅ«sim priversti pasitempti :) O šiaip tai visur visokių asmenybių prisirenka... Taip kad esu įsitikinusi, kad visada atsiras geresnių ir blogesnių už mane, kad ir kaip sunku bebÅ«tų, reik stengtis savÄ™s su kitais nelyginti. Nesveika :D

Žinutė parašyta: 2011-07-13 13:56:33 | Nuoroda
saeure rašÄ—:

Nu Äia dabar??
 

Citata iš delfi straipsnio:
TaÄiau aukštosiose yra studijų programų, kurios kol kas nevilioja beveik nieko. Vien universitetuose yra apie 40 programų, kurių pirmu pageidavimu kol kas nepasirinko nÄ— vienas stojantysis. Tarp jų – dalis egzotiškesnių filologijos programų (skandinavų filologija), meno programų (trombonas, klarnetas), socialinÄ— politinÄ— filosofija, aplinkotyra, net matematika ir informatika, fizika ir informatika, medicinos technologijos, skulptÅ«ra.

www.delfi.lt/news/daily/education/stojantieji-plusta-i-medicina-ekonomika-ir-teise.d?id=47543719

Kaži iš kur jie traukia tokiÄ… nesÄ…moningÄ… informacijÄ…...

 neponela...

Žinutė parašyta: 2011-07-22 13:26:34 | Nuoroda
RugstYne rašÄ—:

Sveiki, bÅ«simi filologai! ŽiÅ«riu visų Äia susirinkusiųjų balas sukasi apie 90-100, tai man net graudu žiÅ«rint :D Kaip suprantu, nelabai įmanoma įstoti į švedų kalba su egzaminais, kur intervalas nuo 50 iki 60, yap?

 Kad gal nelabai. Nors siÅ«lyÄiau nepasitikÄ—ti susirinkusiųjų balais, nes vis tiek negi mes vieni stojam. Daugiau yra stojanÄių ir tikrai ne visų 100tukai yra. Be to, pagal delfį tai skandinavų filologija išvis kosmosas, nieks Äia nestoja :DDD Taip kad šansų visada yra.

 

P.S. Aš rašiau švedų pirmoj, nes ji universalesnÄ— kalba, ir lengvesnÄ— :)