Vartotojo Stjudent pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-07-01 15:06:59 | Nuoroda

Sveiki, būsimi kolegos :) kadangi žinau, jog prieš įstojant medicinos studijos yra baugus ir mitais apipintas dalykas, galėčiau jum papasakoti, kaip yra iš tikrųjų. Studijuoju VU mediciną, taip kad klauskit, jeigu kirba kokių minčių ;)

Žinutė parašyta: 2012-07-01 17:44:24 | Nuoroda
repliux rašė:
Evaldas1993 rašė:
Stjudent rašė:

Sveiki, būsimi kolegos :) kadangi žinau, jog prieš įstojant medicinos studijos yra baugus ir mitais apipintas dalykas, galėčiau jum papasakoti, kaip yra iš tikrųjų. Studijuoju VU mediciną, taip kad klauskit, jeigu kirba kokių minčių ;)

 Klok viską, ką žinai :D.

Aš ketinau į odontologiją, bet susimoviau su lietuvių egzu ir jei po apeliacijos nepakels (neduok Dieve sumažins), tai teks susitaikyt su medicina :) (jei ir į ją priims)

Visų pirma tai: kaip suprantu šeši kursai + 1 m. internatūra?

O ar rezidentūra gali būti nemokama? 

Pasenusios tavo žinios. Internatūra integruota jau į tuos 6 metus. Tai 6 metai + rezidentūra. Rezidentūra ne tik gali, bet ir yra nemokama, tačiau yra ir papildomų mokamų vietų. Reikia iš karto suvokt, kad daugiausiai būsimų medikų bus tiesiog šeimos gydytojai. Nes po 6 metų pagal rezultatus bus vėl stojimai į rezidentūrą. Nesunku suvokt, kad didelė konkurencija į tokias specialybes kaip chirurgija, traumatologija. 

 Taip, dabar internatūra yra integruota į vientisąsias studijas - vyksta 6 kurso antrame semestre (taigi sutrumpėjo iki pusės metų).

 Rezidentūra iš tikrųjų yra ir turėtų būti nemokama, bet dabar ŠMM sklando nepalankios nuotaikos, taigi po keleto metų visaip gali būti (tarkim liks tik 2/3 valstybės apmokamų vietų).

 Kodėl odontologija (finansinė, pašaukimo ar kt. priežastis)?

Žinutė parašyta: 2012-07-01 19:50:55 | Nuoroda
Evaldas1993 rašė:

O, tai jei 6 metai medicina su internatūra, tai labai gerai :).

O į odontologiją jau norėjau nuo 9-os klasės. Nezinau, kodel. Gal todėl, kad nebūtina rezidentūra norint susirasti darbą. Šiaip turbut ir pašaukimas :D 

 Aišku. Na tai sėkmės stojant ;)

Žinutė parašyta: 2012-07-01 22:28:15 | Nuoroda
JoLitėLė:)**~~ rašė:
Stjudent rašė:

Sveiki, būsimi kolegos :) kadangi žinau, jog prieš įstojant medicinos studijos yra baugus ir mitais apipintas dalykas, galėčiau jum papasakoti, kaip yra iš tikrųjų. Studijuoju VU mediciną, taip kad klauskit, jeigu kirba kokių minčių ;)

 Na o as paklausiu jau visiem iki kaulu smegenu igrisusi klausima :) Ar tiesa, jog istojus i medicina, 6 metus jau gali isbraukt is savo gyvenimo ? 

 Mano nuomone tai kaip tik yra patys gražiausi gyvenimo metai :) jeigu kažkas išsibraukia tuos 6 metus, tai liūdna..

Žinutė parašyta: 2012-07-03 17:50:23 | Nuoroda

Ar studijuojant medicina liktu laiko aktyviam sportui, i diena 3h ir daugiau? Ar tektu atisakyti?

Yra mūsų sporto centre keletas aktyviai sportuojančių medikų, kurie tikrai daug laiko skiria treniruotėms, bet vistiek mokosi dešimtukais. Tai čia viskas nuo laiko planavimo sugebėjimų priklauso :)

 

O nuo kelintos medikams VU paskaitos? 8:00 ar :8:30?

Pirmame-trečiame kurse įvariai būna. Dažnai nuo 8 val., bet būna dienų, kai ir nuo 12 ar vėliau. 4-6 kursuose, kai mokomasi ciklais, visi užsiėmimai prasideda 8 val.

Žinutė parašyta: 2012-07-03 18:47:32 | Nuoroda
Evaldas1993 rašė:

O dar: kokiuose fakultetuose vyksta paskaitos bent jau pirmam kurse ir kuriose jie vietose?

Kaip yra su literatūra? Sunku gauti knygas? Yra kažkokia speciali biblioteka? 

 Pirmame kurse vyksta VU Medicinos, Gamtos mokslų (Čiurlionio g.), Chemijos, Matematikos ir informatikos (Naugarduko g.), Fizikos (Saulėtekyje) fakultetuose.

 Su literatūra situacija pakenčiama. Pagrindinių dalykų - anatomijos, histologijos, fizikos, chemijos - pakanka. Kai ką reikės šviestis, kai kas yra skanuota, kai ką teks nusipirkt. Yra VU bibliotekos Medicinos fakulteto skyrius. Taip pat Vilniuje egzistuoja specializuota medicinos biblioteka, ten kai ko irgi įmanoma gauti - www.lmb.lt

Žinutė parašyta: 2012-07-04 13:10:27 | Nuoroda
gdfhkgjmlvmdlkfj rašė:

Nu aš suprantu, kad procentai parodo kiek aplenkei žmonių ir t.t. bet kalba eina apie tą patį skaičių taškų, nu tikrai nesąmonė, kad už tokį patį skaičių taškų  yra skritingi procentai. Juk rašė, kad už 53 taškus gavo 37 procentus, tai aš pilnai sutinku, kad taip būna ir yra, bet va kažkieno draugė "sakė' , kad už 53 taškus gavo 42 balus. Noriu print screeno : D

 Už tą patį taškų skaičių visi studentai gauna tą patį balų skaičių. Kadangi vertinama, kiek procentų laikiusiųjų aplenkei, gali būti taip, kad kažkokio VBE balo neegzistuoja, pvz. po 65 eina 68 balai. Taškų ir balų priklausomybė labai puikiai matosi šitame grafike iš praeitų metų VBE analizės:

Žinutė parašyta: 2012-07-04 13:27:14 | Nuoroda
gdfhkgjmlvmdlkfj rašė:

man atrodo, mes nesusišnekam, iš to grafiko, pagal mane už 40 taškų galimai gaut 13 proc. arba už 37-40 taškus 13 proc. bet tikrai nematau (arbanemoku skaityt grafikų) kur už tą patį skaičių taškų galima gaut skiritngą procentą. Žodžiu tingiu čia aiškitnis, šiaip ar taip gavau daugiau

 Tai taip, už tą patį taškų skaičių gali gauti tik tą patį procentą.

Žinutė parašyta: 2012-07-06 13:30:40 | Nuoroda
laimata23 rašė:

 Hey, kuriant profilį prašo abituriento atmintinės kodo. Gal žinot kur jį gaut ir kas tai? ;o

 Čia kažkada per studijų mugę "Litexpo" buvo dalinamos tokios "Abituriento atmintinės". Ten buvo kodas, kurį suvedęs čia galėjai laimėt ką nors. Nežinau, ar šiemet buvo tas, gal čia nuo ankstesnių metų užsilikę.

Žinutė parašyta: 2012-07-06 13:32:58 | Nuoroda
Evaldas1993 rašė:

Mes ČIA norim įsivest egzaminų rezultatus parašo vietoj, kaip kiti tą padarė. Vedant tą penkiaženklį kodą, kur prie neco jungiamės rašo, kad klaida. 

 Jeigu norit įsivesti savo pažymius prie parašo, nereikia jokio kodo. Nueinat į "Mano Profilis", tada apačioj susirandat "Mano brandos egzaminų pažymiai" ir susirašot, kokius pažymius iš kokio dalyko gavot :)

Žinutė parašyta: 2012-07-07 01:40:26 | Nuoroda
gerrit rašė:

Na  LSMU- tai visas, istorine verte turintis Universitetas,  o VU- tik fakultetas.

 O VU neturi istorinės vertės? :) Kelintais metais įkurtas VU Medicinos fakultetas? O LSMU?

 Ir LSMU neturi fakultetu? Medicinos akademijos Odontologijos fakultetas yra ne tik fakultetas? Ar dekanų skaičius nulemia studijų gerumą?

Žinutė parašyta: 2012-07-07 22:44:31 | Nuoroda
gerrit rašė:
Stjudent rašė:
gerrit rašė:

Na  LSMU- tai visas, istorine verte turintis Universitetas,  o VU- tik fakultetas.

 O VU neturi istorinės vertės? :) Kelintais metais įkurtas VU Medicinos fakultetas? O LSMU?

 Ir LSMU neturi fakultetu? Medicinos akademijos Odontologijos fakultetas yra ne tik fakultetas? Ar dekanų skaičius nulemia studijų gerumą

Nesiruoshiu ash menkinti VU ar pan. Kalbu apie tai kad VU- tai Universitetas, kuriame 90% studiju sudaro ne biomedicinos studijos. Taip, ten ruoshiami teisininkai, filologai, fizikai, istorikai , zurnalistai ir tt. Medicina- tai tik" lashas juroje" visoje Universiteto veikloje.

LSMU neruoshia tesininku, filologu, ekonomistu ir tt. Cia - vien biomedicinos studiju krypties visas Universitetas. Negalima nei mokslo baziu lyginti su VU medicinos fakulteto( tik fakulteto) galimybemis.

Noreciau priminti, kad vien LSMU odontologijos fakultetas (kokio apskritai VU nera) apima visa eile kliniku: Burnos prieziuros ir vaiku odontologijos klinika, Dantu ir burnos ligu klinka,Dantu ir zandikauliu ortopedijos klinika, Ortodontijos klinika, Veido ir zandikauliu chirurgijos klinika... 

 

 Visų pirma pradėkime nuo to, kas tradicine prasme yra universitetas? Tai universali mokslo ir studijų įstaiga, turinti savyje keletą mokslo krypčių. T.y. LSMU apskritai negali vadintis universitetu (beje, iki neseno laiko taip ir buvo - Kauno medicinos institutas).

 Antra, keleto mokslo krypčių buvimas nemenkina viena kitos, o kaip tik stiprina. Fizikos, biologijos, chemijos, filosofijos ir kt. dalykų mus moko tikri savo sričių profesionalai, dirbantys atitinkamuose fakultetuose ir skiriantys savo dėmesį tos srities mokslo tyrimui, o ne tik studenčiokų mokymui. VU medicina nėra "lašas jūroje", o viena iš prioritetinių mokslo krypčių.

 Kodėl negalima mokslo bazių lyginti? O vat jei palygintume, pamatytume, kad VU ko gero geresnė :) (kitaip nebijotume lyginti, ar ne?). Nepamirškime, kad VU - didžiausią finansavimą Lietuvoje turinti mokslo įstaiga ir biomedicinos mokslai čia aprūpinami ne ką prasčiau (jei ne geriau), nei kituose universitetuose.

 Kitas dalykas, reiktų suprasti, kad fakultetas - administracinis vienetas. Jų kiekis nekoreliuoja su studijų kokybę, o greičiau su studentų skaičiumi. Jei VU priimtų į odontologiją 150 studentų (ne pačius geriausius, o visus, kas prašo, kaip daro kai kurie kiti universitetai), galbūt apsimokėtų įsteigti ir VU odontologijos fakultetą. Tačiau šiuo metu su visu studentų srautu puikiai susitvarko vienas dekanas su savo adminsitracija ir antras nėra būtinas :)

 Na o VU turi Odontologijos institutą su atitinkamais centrais ;)

Žinutė parašyta: 2012-07-08 21:42:39 | Nuoroda
musician rašė:
batukz rašė:

Jeigu noriu studijuoti specialybę, tai turėčiau rašyti vf, tada vnf/st, o tada vnf? Ar išvis parašius vnf/st, nereikėtų rašyt vnf? :)

 Mane irgi kamuoja tas pats klausimas, bet niekas neatsako 

 Parašius VNF/ST reikia atskirai nurodyti VNF, jeigu esate pasiruošę studijuoti niekaip valstybės nefinansuojamose studijose.

Žinutė parašyta: 2012-07-08 22:39:01 | Nuoroda
Avi rašė:

O klausykite, kadangi visada gaunami du pakvietimai į VNF ir VF, tai dabar kai yra tas VNF/st, tai kokius turime gauti pakvietimus?

VNF ir VF

VNF ir VNF/st

ar VF ir VNF/st ?

 Viena eilė sudaroma dėl VF ir VNF(ST), kita - dėl VNF. Tai ir kvietimai turėtų būti VF / VNF(ST) ir VNF.

Žinutė parašyta: 2012-07-11 00:47:37 | Nuoroda
Evaldas1993 rašė:
Stjudent rašė:

Sveiki, būsimi kolegos :) kadangi žinau, jog prieš įstojant medicinos studijos yra baugus ir mitais apipintas dalykas, galėčiau jum papasakoti, kaip yra iš tikrųjų. Studijuoju VU mediciną, taip kad klauskit, jeigu kirba kokių minčių ;)

 Dar noriu paklausti, ar galima paskaitose naudoti nešiojamą kompiuterį? T.y. į jį konspektuoti?

 Taip, be abejo :) Labai patogus dalykas, nes ranka rašant dažnai nespėji pasižymėt visko, be to paskui ieškot informacijos paprasčiau.

Žinutė parašyta: 2012-07-11 15:15:03 | Nuoroda
Saule_* rašė:

Ups, netyčia išsisiuntė ta praeita žinutė :D Taigi, įsivaizduokite, jei jus priima į teisę ir ikitesminį procesą (aš ten padaviau prašymą) ir į Kauno kelogiją kinezeterapiją (bent kažkas arčiau medicinos), kur mokytumėtės? :) Aš galvojau pradėti mokytis kinezetarapijoje, mesti po pusmečio (tada nereiks gražinti pinigų), tapti eksterne ir mokytis savarankiškai, perlaikyti egzus ir vėl bandyti į mediciną, be to, žiūrėtų  ir į mano atsineštus pažymius iš kolegijos.. :) Bet patys numanote, sugadinti metus, vėl patirti tą patį stresą.. :) Ech.. nežinau, ką daryti, todėl ir klausiu jūsų patarimo :)

 Jeigu tavo tikslas yra būti gydytoja, tai čia nėra nė klausimo, ar reiktų bandyti stoti kitais metais. Sugadinti metus? Užsienyje apskritai nieks nestoja į aukštąją po mokyklos, ima laisvus metus, "gap year". Per juos subrandina savo sprendimą dėl tolimesnės gyvenimo veiklos (taip kad vertink šitą situaciją kaip galimybę tvirtai apsispręsti, ar tikrai nori medicinos, nes šita sritis pareikalaus tavęs 100%).

 Per tuos metus gali studijuoti arba dirbti (biomedicinos sritis būtų privalumas). Chemiją gerai pasimokyk savarankiškai, išsistudijuok chemijos programą, pasiskaitinėk ir užsienietiškų vadovėlių - tikrai gerai pasiruoši egzaminui. Juk chemija tai ne kokia lietuvių kalba, kur balas priklauso nuo vertintojo. Čia arba žinai, arba nežinai. Jeigu viską žinai, gauni 100 balų. Tai va, išmok gerai visą mokyklinę programą ir turėsi ne mažiau 90.

 Sėkmės! 

Žinutė parašyta: 2012-07-11 21:35:14 | Nuoroda
zaraza rašė:
Stjudent rašė:
Saule_* rašė:

Ups, netyčia išsisiuntė ta praeita žinutė :D Taigi, įsivaizduokite, jei jus priima į teisę ir ikitesminį procesą (aš ten padaviau prašymą) ir į Kauno kelogiją kinezeterapiją (bent kažkas arčiau medicinos), kur mokytumėtės? :) Aš galvojau pradėti mokytis kinezetarapijoje, mesti po pusmečio (tada nereiks gražinti pinigų), tapti eksterne ir mokytis savarankiškai, perlaikyti egzus ir vėl bandyti į mediciną, be to, žiūrėtų  ir į mano atsineštus pažymius iš kolegijos.. :) Bet patys numanote, sugadinti metus, vėl patirti tą patį stresą.. :) Ech.. nežinau, ką daryti, todėl ir klausiu jūsų patarimo :)

 Jeigu tavo tikslas yra būti gydytoja, tai čia nėra nė klausimo, ar reiktų bandyti stoti kitais metais. Sugadinti metus? Užsienyje apskritai nieks nestoja į aukštąją po mokyklos, ima laisvus metus, "gap year". Per juos subrandina savo sprendimą dėl tolimesnės gyvenimo veiklos (taip kad vertink šitą situaciją kaip galimybę tvirtai apsispręsti, ar tikrai nori medicinos, nes šita sritis pareikalaus tavęs 100%).

 Per tuos metus gali studijuoti arba dirbti (biomedicinos sritis būtų privalumas). Chemiją gerai pasimokyk savarankiškai, išsistudijuok chemijos programą, pasiskaitinėk ir užsienietiškų vadovėlių - tikrai gerai pasiruoši egzaminui. Juk chemija tai ne kokia lietuvių kalba, kur balas priklauso nuo vertintojo. Čia arba žinai, arba nežinai. Jeigu viską žinai, gauni 100 balų. Tai va, išmok gerai visą mokyklinę programą ir turėsi ne mažiau 90.

 Sėkmės! 

 Mielas Stjudent, pries metus as sakiau ta pati, vos ne zodis ir zodi. Deja net ir pagal programa mokantis susikirst galima, nes mastymo buda sunku pakoreguot..Per situos du metus nuo mokyklos baigimo plesiausi is paskutiniuju susitaupyti studijoms lsmu ir ismokt viska. Deja reality hits you hard. O pati zinau kad niekur kitur apart medicinos nenoriu ir alternatyvu nera, bet sutinku kad jai nori geriau pabandyt nei visa gyvenima gailetis, kad nepasinaudojai proga:)

 Tai tu irgi turėtum nenuleist rankų. Šiais metais sunkus egzaminas buvo, kitais metais lengvesnis bus. Viskas yra įmanoma ;)

 

 Saule, universitetams nerūpi kolegijų pažymiai :D

Žinutė parašyta: 2012-07-12 18:04:42 | Nuoroda
Vaida709 rašė:

Sveiki,planuoju stoti į VU kineziterapiją ir įdomu ar duodami bendrabučiai,kur randasi ir kaip jie atrodo? Labai prasti ar tokie nieko. ;D  Laukiu išsamesnės informacijos,jeigu galite pasidalinkite ja. ;)

 Medicinos fakulteto studentai dažniausiai gyvena Čiurlionio arba "Kamčiatkos" (Sulėtekyje) bendrabučiuose. Visai padorūs. Dauguma arba jau yra suremontuoti, arba remontuojami. Aišku, ne penkių žvaigždučių viešbučiai, bet tikrai palyginus geri (dušai, virtuvės suremontuotos, o kambarį jau pats gali pasitvarkyt kažkiek).

Žinutė parašyta: 2012-07-13 22:02:38 | Nuoroda
Myjaka rašė:

Sveiki. Gal galit man paskutini kart ir iki galo isaiskint su tais perstojimas? Zodziu girdejau, kad jei mokais pusmeti tada meti tik tada gali nemoket uz moksla, o jei atsimokai metus ir meti jau reikia moketi??? Kita ka girdejau, kad moketi nereikia tol kol nera puses laiko viso bakalauro. (tarkim farmacija 5 metai, tai iki 2,5 gali bet kada mest ir nemoket?) gal galit pasakyt tiksliai, kad nebutu viena boba sake... ;// 

 Pagal LRV nutarimą:

"4. Valstybės biudžeto lėšos, skirtos studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti, arba jų dalis grąžinamos į valstybės biudžetą, jeigu:
4.1. asmenys nutraukia studijas savo noru, išskyrus atvejus, kai studijos nutraukiamos per pirmųjų studijų metų pirmąjį semestrą;

4.2. asmenys pašalinami iš aukštosios mokyklos jos nustatyta tvarka.

<...>

6. Fondas atleidžia Aprašo 4 punkte nurodytus asmenis nuo lėšų grąžinimo, jeigu:
6.1. asmuo studijų semestrą baigė aukštosios mokyklos nustatytu laiku, neturi akademinių skolų ir ne vėliau kaip iki naujo studijų semestro pradžios raštu pranešė aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą;"

 

Žinutė parašyta: 2012-07-22 01:06:04 | Nuoroda
Pasauliete rašė:

 O jusu neatbaido mazas atlygis, nuvertinama gydytojo specialybe Lietuvoje? 

 O ką darysi. Pragyvenimui užteks, ne dėl turtų į mediciną einam. O ką turi galvoj sakydama "nuvertinama"? Yra tam tikrų nesusipratimų tarp visuomenės ir medikų bendruomenės, bet manau kiekvienoje šalyje to yra. Jeigu būsi geras savo srities specialistas, tai tave vertins tiek pacientai, tiek ligoninės vadovai.