Lietuvių kalbos PUPP.
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:43:07 | Nuoroda
Rolandas. rašė:

Ka paraset kur "kokia bendra tema sieka abu kurinius?" as parasiau mokslo(svietimo) ir ka i ar petrui svarbus issilavinimas, 2 argumentai?

 Aš irgi rašiau,kad švietimas. ir manau, kad 2 tekstas ne drama.

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:47:55 | Nuoroda
Etoatide rašė:
stingdytoja rašė:

 Antras tekstas man priminė meuarus ar bent atsiminimus, o jie kaip ir nelabai priskiriami dramai :]

 Va, va būtent ::)).

 Pritariu ;]

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:51:34 | Nuoroda
whatwho rašė:

Sveiki, tai kaip ten su kalbos užduotimi su tuo šalutiniu sąlygos sakiniu? Būtent kurią sakinio vietą pabraukėte? IR kokius jungtukus panaudojot, ar išvis jų nereikėjo naudoti? Ir ten kur reikėjo sudėti kablelius, buvo junginys žodžių, pasvirusiai parašyti nemylima Lietuva, ar kaip ten, reikėjo išskirti kabutėse??

 Pabraukiau kur prasideda NORS ir iki kablelio. Perrašant sakinį NORS kėliau į priekį. Nemylima Lietuva  skyriau kableliais iš abiejų pusių.

 

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:53:28 | Nuoroda
VytEdv rašė:
whatwho rašė:

Sveiki, tai kaip ten su kalbos užduotimi su tuo šalutiniu sąlygos sakiniu? Būtent kurią sakinio vietą pabraukėte? IR kokius jungtukus panaudojot, ar išvis jų nereikėjo naudoti? Ir ten kur reikėjo sudėti kablelius, buvo junginys žodžių, pasvirusiai parašyti nemylima Lietuva, ar kaip ten, reikėjo išskirti kabutėse??

 Pabraukiau kur prasideda NORS ir iki kablelio. Perrašant sakinį NORS kėliau į priekį. Nemylima Lietuva  skyriau kableliais iš abiejų pusių.

 

 Aplinkybė buvo pirma sakinio dalis ;DD.

Ot velnias, visai nepagalvojau apie tas kabutes, nk ten nedėjau ;;//.

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:55:58 | Nuoroda

 Šiaip jungtukas nors nelabai tinka. Jei, jeigu, nors.. Aš ilgai mąsčiau, man nei iš vieno taip nesiklausė. :DD. 

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:56:22 | Nuoroda

 *jei, jeigu, kad

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:58:28 | Nuoroda

Jei gerai pamenu aš vardojau jungtuką kai.

Žinutė parašyta: 2011-05-16 17:59:26 | Nuoroda

 Man irgi iš pradžių taip norėjosi, paskui tekštelėjau jei.

Žinutė parašyta: 2011-05-16 18:03:25 | Nuoroda

na žinojau, jog sąlygos jungtukai: jei, jeigu, kad, jei...tai, kad...tai, bet niekaip jų negalėjau priderint, tai pakeičiau į nors...bet, ir taip, aš žinau kad neteisingai, ir mane dabar graužia sąžinė, jog ir tos nemylima Lietuva neišskyriau niekaip... Ir dar graužia tai, kadkiekvienąkart parašiau be nosinės :D Ir tikriausiai neteisingai argumentavau, kodėl ten dramos rūšis, tad...et.. :D

Žinutė parašyta: 2011-05-16 18:11:20 | Nuoroda

Korektorių vartoti negalėjo. Kas liečia stilius, tai pirmasis buvo drama tik, o antrajame buvo tik cituojamas dialogas.

Rašinys pas mane 340 žodžių, tai įtilpau tobulai, bet neskaičiuos tu žodžių mokytojai..

Su gramatika/kableliais tai jaučiu susimoviau :D Rašinys pas mane apie draugyste, tai aprašiau nuo akmens amžiaus iki dabar/nepriklausomybės atgavimo laikų. :) 

Žinutė parašyta: 2011-05-16 18:11:24 | Nuoroda

Aš jokingai argumentavau..Dėl žodžių suskirstymo ir skliausteliuose išreikštų emocijų ;D.Dabar juokas ima, kad taip parašiau.

Žinutė parašyta: 2011-05-16 18:13:13 | Nuoroda

 Dėl tos nemylimos Lietuvos.. Man kažkaip atrodo, jog vien dėl to, kad tai buvo parašyta kursyvu, skirti nereikėjo, nežinau. Naujesnėse gramatikose rašo, jog yra alternatyvi skyryba: arba kabutės arba kursyvas.

Žinutė parašyta: 2011-05-16 18:17:04 | Nuoroda

Kur su ta lietuva manau, kad kabutemis skirti buvo nebutina, nes kiek skaites tas citatavimo taisykles tai citata galima parasyti vietoje kabuciu kitokiu sriftu, tai ir pats apsisprendziau kabuciu nedet. :) 

Žinutė parašyta: 2011-05-16 18:17:59 | Nuoroda

 O kas liecia ta aplinkybe tai pabraukiau pati pirmaji zodi, o i laukeli nieko neirasiau, nes neisivaizudoju kaip ji pakeist tuom sakiniu.

Žinutė parašyta: 2011-05-16 18:20:12 | Nuoroda

Kur buvo parašyta kursyvu pirma padariau kabutes, paskui atsiminiau, kad kursyvas = kabutės ir nubraukiau kabutes :D 

Žinutė parašyta: 2011-05-16 18:21:15 | Nuoroda

Dėl to dalyvinio blablabla pakeitimo tai pabraukiau pirmus žodžius ir tada parašiau taip, kad gautusi be kablelio po jų  

Žinutė parašyta: 2011-05-16 21:50:22 | Nuoroda

Aš tai iš pradžių bandžiau rašyt internetinės jaunimo diskusijos svetainei, ten tą straipsnį, bet kai išdėsčiau mintis panašiau buvo į pirmą užduotį apie draugystę tai perkūriau ir parašiau rašinį :D o šiaip suvokimo testas ten su tuo Jasium ir Petru tai nesamoningas buvo, antras apie Smetona, tai dar dar, bet jau ten kas per nesamonė... visada gerai atsakinėjau teksto suvokima, bet šįkart.... gerai, kad bent jau kalbėjimą maksimumu išlaikiau...Kalbos užduotys buvo nesunkios, gal ten su dalyvine sąlygos aplinkybę, pirmąja užduotimi, tai susinervinau kai ją pamačiau, nes dar pati pirma :D pamenu, mažoka buvo laiko, tai tą užduotį, kur reikėjo dėti kablelius iš intuicijos sudėjau, nes jau nebebuvo laiko galvot, likusios buvo tik trys minutės :DD

Žinutė parašyta: 2011-05-17 19:57:28 | Nuoroda

 Ar kas nors raset ta laiska? Ka ten raset?

Žinutė parašyta: 2011-05-18 14:50:18 | Nuoroda

Jau žinot rezultatus? Pasidalinkit su visais ;)).

Žinutė parašyta: 2011-05-18 15:21:14 | Nuoroda

 Aš pati šiandien mokykloj nebuvau, bet gavau iš klasės sms, kad už straipsnį - 34. Šiais metais tas pats maksimumas? Nebesuprasi, kai čia tuos balus keitinėja.. O išvis, kiek galima surinkt maksimumą gal kas girdėjot? Pas mus lyg 88 išeina viską sudėjus, bet kažkaip nepaprastai mažai išeina...

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą