Mokymo programos
Avalynės Gamintojo Ir Taisytojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 217054202
Kodas pagal ISCED: 23354
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Gamyba ir perdirbimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Bus mokomasi specialybės (avalynės gamybos ir remonto technologijos, specialaus piešimo, konstravimo, dizaino ir kompiuterinės grafikos pagrindų, žaliavų savybių ir panaudojimo, higienos reikalavimų, gaminti ir remontuoti įvairaus asortimento avalynę, parinkti kurpalius, dirbti įrengimais ir mechanizacijos priemonėmis, siūti avalynės viršutinę dalį, užtraukti avalynę rankomis ir įrengimais, avalynės apdailos, avalynės remonto detalių paruošimo, taisymo technologinių operacijų ir medžiagų sąnaudų skaičiavimo, gaminių kokybės įvertinimo, buhalterinės apskaitos ir bendravimo etikos pagrindų, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) ir bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (30 savaičių) ir baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, avalynės gamybos ir remonto įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Dirba avalynės gamybos, taisymo, siuvimo, galanterijos gaminių gamybos įmonėse Pagal dailininko eskizus arba individualius užsakymus gamina odinę, guminę ir kitokią avalynę bei ją taiso: pašalina sunešiotą puspadį, kulną ir kitas detales bei jas pakeičia naujomis, nuvalo avalynės paviršių, pritvirtina kulnus. Atlieka visas avalynės gamybos operacijas: išmatuoja pėdą, parenka kurpalį, odą, iškerpa avalynės dalis, pritvirtina kulniukus, atlieka avalynės apdailą. Taiko įvairius avalynės tvirtinimo metodus: klijavimo, kalimo bei siuvimo, rankiniu ir mašininiu būdu. Dirba su avalynės gamybos ir taisymo įrengimais bei rankiniais įrankiais, taiko naujausias avalynės gamybos ir taisymo technologijas. Darbo sąlygos priklauso nuo įmonės dydžio. Didelėje įmonėje avalynės gamintojas ir taisytojas dirba uždarose ir triukšmingose patalpose. Tenka dirbti su medžiagomis, kurios skleidžia įvairius kvapus ( klijai, lakai, dažai ir kt.).
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Labai svarbu nusimanyti apie pagrindines natūralių odų ir dirbtinių medžiagų, skirtų avalynės gamybai, savybes; kurpalių parinkimo ir paruošimo taisykles; žmogaus pėdos anatomiją ir fiziologiją; avalynės modeliavimą ir konstravimą; naudojamų įrankių ir instrumentų konstrukciją; gebėti siūti avalynę pagal standartus bei individualius užsakymus, atlikti avalynės apdailą.
Svarbios tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, paslaugumas ir taktiškumas aptarnaujant klientus, bei tokios psichofiziologinės savybės kaip pirštų ir rankų judesių tikslumas ir vikrumas, taktilinis jautrumas, spalvų skyrimas, meninis skonis.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Profesija yra paklausi ir populiari, todėl avalynės gamintojo poreikis turėtų nemažėti. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip avalynės remonto meistras, odininkas, ortopedinės avalynės gamintojas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kaunas Karaliaus Mindaugo pr. 11
Kauno statybininkų mokykla Kaunas R. Kalantos g. 80
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju