Mokymo programos
Siuvinių Gamintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 217054213
Kodas pagal ISCED: 23354
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Gamyba ir perdirbimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Programos tikslas: suteikti neįgaliems jaunuoliams galimybę įgyti profesinę kvalifikaciją, lengviau įsidarbinti ir integruotis į visuomeninį gyvenimą - atitinka "Nacionalinės žmonių su negalia socialinės integracijos programos 2003-2012 metams" tikslus. Įgyvendinant šią mokymo programą, sumažinsime neįgaliųjų socialinę atskirtį, skatindami ekonominę ir socialinę sanglaudą Lietuvoje, pasirengimą narystei ES.
MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (siuvimo ir siuvinėjimo technologijos, audinių sukirpimo ir konstravimo pagrindų, specialaus piešimo, paruošti piešinį ir jį perkelti ant audinio, žaliavų, audinių ir siūlų savybių, asortimento, siuvimo ir siuvinėjimo mašinų ir įrengimų, jų derinimo, siūti vyriškų, moteriškų, vaikiškų drabužių detales, dirbti universaliomis siuvimo, apmėtymo, kilpų, sagų prisiuvimo, tvirčių darymo mašinomis, lygintuvais, presais, rankinėmis ir juostinėmis sukirpimo mašinomis, siuvinėti įvairia technika rankomis ir mašinomis, taisyti drabužių defektus, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Specialybės mokymas sudaro 2860 valandų ir atliekamas mokyklos kabinetuose bei dirbtuvėse. Baigiamoji gamybinė praktika sudaro 600 valandų ir atliekama mažose ir didelėse siuvimo įmonėse (UAB, AB, individualiose įmonėse) arba mokyklos dirbtuvėse.

Pagal programos planą vykdomi mokymo programos baigimo kvalifikacijos egzaminai. Programos baigimo kvalifikacijos egzaminą nustatyta tvarka vykdo egzaminų komisija, kurią patvirtina Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Egzaminas susideda iš dviejų dalių: teorijos ir praktinių įgūdžių vertinimo. Remiantis jų rezultatais suteikiama kvalifikacija ir išduodamas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Dirba siuvimo atelje, buitinio aptarnavimo ir individualiose įmonėse, tiek individualioje, tiek serijinėje gamyboje. Susiuvėjas-siuvinėtojas siuvinėja papuošimus ant gatavų drabužių dalių ar kitų medžiagų rankomis ar mašina. Sutvirtina siuvinėjimo lanką ar rėmą, ant kurio bus tempiama siuvinėjama medžiaga. Siuvinėja pagal modelį ar savo paruoštą dizainą, keičia adatas ir siūlų spalvą. Pažymi siuvinėjimo linijas ant medžiagos. Sutvarko rankdarbio kraštus, atlenkia ir peltakiuoja bei apsiuva juos įvairiais dygsniais, susiuva audinių atkarpas.
Susiuvėjas-siuvinėtojas dirba uždarose patalpose. Darbas yra sėdimas.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Labai svarbu nusimanyti apie siuvinėjimo mašinų paskirtį, darbo principus, priežiūros taisykles; siuvinėjimui naudojamų audinių ir siūlų rūšis, pagrindines savybes; siuvinėjimo rankomis ir mašina techniką ir technologiją; gebėti parinkti ir sudaryti piešinį gaminiui siuvinėti, jį didinti arba mažinti, perkelti ant audinio, greitai ir kokybiškai išsiuvinėti parinktą piešinį įvairia technika.
Svarbu tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, atidumas, darbštumas, kantrybė, nekonfliktiškumas, bei tokie gebėjimai kaip meninis skonis, spalvų skyrimas ir derinimas, konstrukcinė vaizduotė dvimatėje erdvėje, piešimo, kompoziciniai gebėjimai.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Profesija nėra labai populiari ir paklausi, todėl poreikis susiuvėjui-siuvinėtojui neturėtų didėti. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip meno dirbinių iš tekstilės gamintojas, meninių dirbinių siuvinėtojas.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla Klaipėda Puodžių g. 10
Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Vilnius Didlaukio g. 84
Vilniaus Verkių specialioji mokykla Vilnius Verkių g. 62
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju