Mokymo programos
Medžių, želdinių Ir žolės Pjovėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 261062305
Kodas pagal ISCED: 23362
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Žemės ūkis, miškininkystė ir žuvininkystė
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 6 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Medžių, želdinių ir žolės pjovėjų programos tikslas - parengti darbuotoją, gebantį kvalifikuotai ir saugiai pjauti medžius ir krūmus, genėti šakas motoriniu pjūklu, krūmapjove arba šakų genėtuvu bei pjauti žolę žolės pjovimo agregatais.
Visi minėti darbai yra atliekami miesto skveruose, aikštėse, parkuose ar miškuose.
Ši mokymo programa parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 12 14 nutarimu Nr.1251 "Dėl potencialiai pavojingų darbų (gamybos procesų) sąrašo patvirtinimo" ir valstybinio darbo inspektoriaus 1999 01 15 raštą Nr.01-83 " Dėl darbuotojų mokymo" bei atsižvelgiant į naujus darbo rinkos profesinio mokymo programų reikalavimus.
Ji yra pritaikyta pavojingiems darbams pjaunant medžius, želdynus, žolę bei atliekant medienos krovimo ir šalinimo darbus.
Mokytis gali asmenys, turintys pagrindinį išsilavinimą, sulaukę 18 metų, prieš tai pasitikrinę sveikatą. Mokymosi trukmė 6 savaitės (240 val.). Teorijos mokymui skirtos 80 val., praktiniam - 156 valandos. Asmenims, turintiems aukštesnį bazinį pasirengimą, negu numatyta programoje, arba turintiems patirtį medžių, želdinių bei žolės pjovimo darbuose, mokymo programa gali būti sutrumpinta.
Praktinis mokymas organizuojamas įmonėje Želdinių AB "Vilniaus zunda" ir kitose gerai aprūpintose reikiamais mechanizmais ir įranga įmonėse.
Praktikos tikslas - išmokti įgytas teorijos žinias taikyti darbo vietoje, įgyti reikiamus įgūdžius ir patirtį pjaunant medžius, želdinius ir žolę, o taip papt susipažinti su naujais tiems darbams skirtais įrankiais ir mechanizmais.
Sėkmingai baigę šią mokymo programą, medžių, želdinių ir žolės pjovėjas mokės tinkamai ir saugiai pjauti medžius, želdinius bei žolę, ir tinkamai eksploatuoti pjovimo įrenginius.
Asmenims, sėkmingai baigusiems mokymo kursą, išduodamas kvalifikacijos pažymėjimas (lygmuo 1500) su įrašu "gali dirbti medžių, želdinių ir žolės pjovėju" ir atestacijos pažymėjimas.
Mokymo programą pateikė Želdinių akcinė bendrovės "Vilniaus zunda" specialistai. Po aptarimo mokymo programa pakoreguota Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos Mokymo programų skyriuje.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas


Pagalba
| Apie sistemą |
English
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras Vilnius Žirmūnų g. 143
Šilutės žemės ūkio mokykla Šilutės r. Mokyklos g. 3, Pagrynių k., Šilutės sen.
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla Ukmergės r. Kauno g. 108
Mažeikių politechnikos mokykla Mažeikių r. Ventos g. 18
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju