Mokymo programos
Meninių Gaminių Mezgėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 262021505
Kodas pagal ISCED: 23321
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Menas
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 13 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Lietuviai, kaip ir kitos tautos nuo seno mėgo grožį: puošė darbo įrankius, pastatus, indus, audė dailius raštuotus audinius, mezgė, nėrė, siuvinėjo. Noras puoštis ir puošti savo aplinką itin būdinga moteriai, per amžius saugančiai liaudies tradicijas. O vienas iš tradiciškiausių, mėgstamiausių ir populiariausių moters pomėgių yra mezgimas. Tai - poilsis ir mėgstamas darbas laisvalaikiu, turintis praktinę naudą. Juk visai pigiai galima nusimegzti pačius originaliausius megztus drabužius sau, savo šeimos nariams, draugams. Gal būt, jie bus vieninteliai, nepakartojami. Pačių numegzti gaminiai buičiai suteiks namų aplinkai jaukumo.
Megzti virbalais arba vąšeliu moka dažna moteris. Tačiau meninio mezgimas ypatingas tuo, kad jame pagrindinis dėmesys skiriamas mezgimo ornamentikos, silueto, spalvos ir formos meninei visumai. Net patys sudėtingiausi mezginiai mezgami ištisai, be siūlių. Megzti galima pradėti nuo bet kurios mezgimo vietos.
Šios mokymo programos paskirtis - parengti meninių gaminių mezgėją, sugebančią kurti gaminių modelius, apskaičiuoti dydžius, megzti virbalais drabužius, įvairius meninės vertės turinčius gaminius buičiai, nerti vašeliu servetėles, kepures, kitus gaminius.
Meninio mezgimo programa sudaryta išskiriant teorinį ir profesinį praktinį mokymą. Pastarajam programoje skirta apie 77% viso mokymo.
Vykdant mokymo programą, besimokantieji susipažins su mezgimo įrankiais ir jų parinkimu, siūlais ir jų paruošimu mezgimui, išmoks parinkti raštą ir megzti įvairius gaminius virbalais bei vąšeliu, sužinos, kaip skalbti, džiovinti, lyginti megztus gaminius.
Į mokymo programą įtraukta "Lietuvių etnografinės kultūros istorija" ir "Piešimas", kurie padės būsimoms mezgėjoms geriau pajausti mezgimo, kaip amato paslaptis ir ryšį su liaudies tradicijomis.
Mokymas baigiamas kvalifikaciniu egzaminu, kurio metu moksleiviai vertinami už teorijos žinias ir profesinius darbo įgūdžius.
Sėkmingai baigusiems mokymą suteikiama meninių gaminių mezgėjo kvalifikacija ir išduodamas nustatytos formos valstybės pripažintas kvalifikacijos pažymėjimas (serija 2100).
Įgiję kvalifikaciją meninių gaminių audėjai gali įsidarbinti dailės kombinatuose, jų įmonėse; gali dirbti individualiai: įsigyti patentą ar steigti privačią meninių gaminių mezgimo įmonę.
Mokymo programą rengė Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro specialistai.

Pasidalink Facebook'e
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Jonavos politechnikos mokykla Jonavos r. Kauno g. 75
Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras Vilnius Žirmūnų g. 143
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju