Mokymo programos
Gipso Kartono Atitvarų Montuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 162058215
Kodas pagal ISCED: 13358
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Architektūra ir statyba
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 24 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

20Programos anotacija PR2 Mokymo programa skirta rengti gipso kartono atitvarų montuotojus, išmanančius naujausias sausos statybos būdo technologijas, sugebančius montuoti sienų, lubų ir pertvarų karkasų konstrukcijas, parengti ir pritvirtinti gipso kartono plokštes, aptaisyti įvairius paviršius gipso kartono plokštėmis
Siekiant šių tikslų būsimieji gipso kartono atitvarų montuotojai mokomi statybinių medžiagų, pastatų dalių, brėžinių skaitymo, atitvarų montavimo
technologijos, profesinių skaičiavimų, darbuotojų saugos ir sveikatos.
Praktinis mokymas vyksta mokymo įstaigos dirbtuvėse ir realioje darbo vietoje, statybos objekte. Praktinio mokymo trukmė - 9,4 savaitės. Jo metu tobulinami karkasų įrengimo pertvaroms, luboms, jų aptaisymo gipso kartono plokštėmis ir užpildymo izoliacinėmis medžiagomis, plokščių tvirtinimo gebėjimai.
Programa baigiama kvalifikacijos egzaminu. Baigusiajam suteikiama gipso kartono atitvarų montuotojai kvalifikacija
Baigus gipso kartono atitvarų montuotojo mokymo programą galima tęsti pagal aukštesnio lygio statybos darbininko, apdailininko mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo programas.
Gipso kartono atitvarų montuotojo mokymo programa skirta asmenims, turintiems pradinį išsilavinimą.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

23Kvalifikacijos aprašas K2 Gipso kartono atitvarų montuotojo kvalifikacija reikalinga norint dirbti gipso kartono atitvarų montuotoju statybos įmonėse ir organizacijose.
Asmuo įsigijęs gipso kartono atitvarų montuotojo kvalifikaciją turi:
- gebėti tinkamai naudotis įrankiais, matavimo ir kontrolės prietaisais, įrengti karkasus pertvaroms, luboms, sienų ir kolonų apdailai bei inžinerinių tinklų aptaisymui, įrengti lenktus lubų ir pertvarų karkasus iš medinių bei metalinių elementų, įrengti sustiprinto karkaso konstrukciją ir aptaisyti ją gipso kartono plokštėmis, pjaustyti, lankstyti gipso kartono plokštes, parinkti tvirtinimo elementus, sudėti į karkasus izoliacines medžiagas, pritvirtinti gipso kartono plokštes įvairiais būdais, apskaičiuoti reikalingų medžiagų kiekius karkaso įrengimui, izoliacinių medžiagų kiekius ir gipso kartono plokščių kiekius tam tikriems darbams,.
- žinoti metalinių ir medinių karkasų įrengimui naudojamas medžiagas, šilumos ir garso izoliacinių, hidroizoliacinių ir kitų pagalbinių medžiagų savybes ir rūšis; gipso kartono plokščių rūšis, matmenis ir savybes; karkaso elementų tarpusavio sujungimo būdus;
karkaso tvirtinimo ir sujungimo su sienomis, grindimis ir perdangomis ypatumus; gipso kartono plokščių lenkimo galimybes ir būdus, atsparumą ugniai didinančios gipso kartono plokščių atitvaros karkaso įrengimo ir tvirtinimo ypatumus.
- mokėti dirbti savarankiškai, kruopščiai ir atsakingai, bendrauti su užsakovais ir bendradarbiais.
Gipso kartono atitvarų montuotojo kvalifikaciją galima įgyti darbo rinkos profesinio mokymo centruose, vykdančiose mokymus pagal gipso kartono atitvarų montuotojo mokymo programą.
Norintiems siekti gipso kartono atitvarų montuotojo kvalifikacijos reikia turėti pradinį išsilavinimą.
Neformaliu ar savaiminiu būdu išugdyti gebėjimai gali būti pripažįstami eksterno būdu.
Įgijęs gipso kartono atitvarų montuotojo kvalifikaciją, asmuo gali įsidarbinti įvairiose statybinėse įmonėse ir organizacijose, atliekančiose pastatų apdailos darbus.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras Vilnius Jeruzalės g. 53
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju