Mokymo programos
šilumvežių Mašinisto Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 262084022
Kodas pagal ISCED: 23384
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Transporto paslaugos
Pakopa: Programos, skirtos suaugusiems įgyti profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 21 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Geležinkelio transportas jau seniai turi didelę reikšmę ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio transporto sistemoje. Svarbią vietą visoje geležinkelio sistemoje užima traukos riedmenys - lokomotyvai. Todėl pastoviai reikia organizuoti tinkamą jų naudojimą, nes tai yra viena iš pagrindinių visos geležinkelių sistemos efektyvaus ir pelningo darbo sąlygų. Šiam procesui organizuoti ir valdyti būtini kvalifikuoti darbuotojai. Dalis iš jų - lokomotyvų - šilumvežių mašinistai.
Programos tikslas - suteikti bendrųjų techninių žinių, reikalingų mokantis šilumvežių mašinisto profesijos ir specialiųjų žinių apie šilumvežių įrengimus, jų aptarnavimą, remontą, saugų eksploatavimą ir darbų vykdymą, atliekant šilumvežių mašinisto pareigas; taip pat suteikti ir išugdyti praktinius šilumvežio priežiūros, techninio aptarnavimo ir valdymo įgūdžius, kad mokiniai, išmokę mokymo kursą, būtų parengti savarankiškai atlikti šilumvežių mašinisto pareigas ir įgytų kvalifikaciją.
Ši šilumvežių mašinisto mokymo programa taikytina darbo rinkos profesinio mokymo įstaigose. Ji numato 22 savaičių (852 val.) mokymosi trukmę.
Mokymo turinį sudaro teorinis ir praktinis mokymas. Teorinio mokymo metu mokiniai susipažįsta su elektrotechnikos bei elektronikos pagrindais, šilumvežių įrengimais, jų paskirtimi, veikimu, šilumvežių valdymu ir techninio aptarnavimo esme, TNN ir instrukcijomis, darbų saugos, priešgaisrinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų, susipažįsta su aktualiomis darbo teisės ekonomikos bei ergonomikos žiniomis.
Praktinio mokymo metu mokiniai mokosi atlikti elektros montažo darbus, valdyti ir aptarnauti šilumvežį, remontuoti atskirus jo mechaninės įrangos mazgus.
Mokymas baigiamas kvalifikaciniu egzaminu, kurio metu patikrinamos ir įvertinamos mokinių žinios ir praktiniai krano valdymo sugebėjimai.
Išlaikiusiems kvalifikacijos teorinį ir praktinį egzaminą, egzaminų komisija suteikia šilumvežių mašinisto kvalifikacija, o mokymo institucija išduoda kvalifikacijos pažymėjimą (serija 2100).
Parengtas pagal šią programą šilumvežių mašinistas gali įsidarbinti SPAB "Lietuvos geležinkeliai" lokomotyvo brigadoje.
Pasidalink Facebook'e
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla Vilnius Islandijos g. 3/18
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju