Mokymo programos
Savaeigio Strėlinio Krano Operatoriaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 265084006
Kodas pagal ISCED: 23384
Lygmuo ir/ar tipas:
Darbo rinkos profesinis mokymas
Transporto paslaugos
Pakopa: Programos, skirtos įgyti papildomą profesinę kvalifikaciją
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 13 sav.

Anotacija arba apibūdinimas

Programos tikslas - suteikti bendrųjų techninių žinių, reikalingų mokantis kranininko profesijos ir specialiųjų žinių apie savaeigių strėlinių kranų įrengimus, jų aptarnavimą, remontą, saugų eksploatavimą ir darbų vykdymą, atliekant savaeigių strėlinių kranų mašinisto pareigas; taip pat suteikti ir išugdyti praktinius krano priežiūros, techninio aptarnavimo ir valdymo įgūdžius, kad mokiniai, įsisavinę mokymo kursą, būtų pasirengę savarankiškai atlikti krano mašinisto pareigas ir įgytų savaeigių strėlinių kranų mašinisto kvalifikaciją.
Ši savaeigių strėlinių kranų mašinisto mokymo programa taikytina darbo rinkos profesinio mokymo įstaigose. Ji numato 18 savaičių (718 val.) mokymosi trukmę. Mokymo turinį sudaro teorinis ir praktinis mokymas.
Teorinių užsiėmimų metu (320 val.) mokiniai susipažįsta su savaeigių strėlinių kranų įrengimais, jų paskirtimi, veikimu, elektrotechnikos, techninės mechanikos, medžiagų mokslo, brėžinių skaitymo pagrindais, mokosi vidaus degimo variklių, kelių eismo, kėlimo kranų įrengimo ir saugaus eksploatavimo taisyklių, darbų saugos ir aplinkosaugos reikalavimų, susipažįsta su aktualiomis darbo teisės ekonomikos bei ergonomikos žiniomis.
Praktinių užsiėmimų, kurie apima daugiau kaip pusę viso mokymuisi skirto laiko (398 val.) mokiniai mokosi šaltkalvystės darbų, reguliuoti vidaus degimo variklį, valdyti savaeigį strėlinį kraną pakraunant ir iškraunant krovinį, perkelti krovinius, paruošti kraną transportavimui į kitą objektą, atlikti statybos montavimo darbus.
Mokymas baigiamas kvalifikaciniu egzaminu, kurio metu patikrinamos ir įvertinamos mokinių žinios ir praktiniai krano valdymo sugebėjimai.
Sėkmingai išlaikę kvalifikacijos teorinį ir praktinį egzaminą asmenys įgyja savaeigių strėlinių kranų mašinisto kvalifikaciją, ir jiems mokymo institucija išduoda nustatytos formos kvalifikacijos pažymėjimą (serija 2100).
Įgijęs kvalifikaciją, savaeigių strėlinių kranų mašinistas gali valdyti savaeigius strėlinius kranus, atliekant pakrovimo, iškrovimo, krovinių perkėlimo, transportavimo, montavimo ir sandėliavimo darbus, aptarnaujant sandėliavimo aikšteles ir statomus objektus; techniškai prižiūrėti savaeigius strėlinius kranus ir dalyvauti juos remontuojant.
Parengtas pagal šią programą savaeigių strėlinių kranų mašinistas gali įsidarbinti įmonėse, firmose, eksploatuojančiose savaeigius strėlinius kranus arba dirbti su savaeigiu strėliniu kranu, įsigytu asmeninės nuosavybės pagrindu.
Mokymo programą rengė Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centro specialistai.

Pasidalink Facebook'e
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras Vilnius Jeruzalės g. 53
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju