Mokymo programos
Tekstų Rinkėjo Ir Maketuotojo Kompiuteriais Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 320021304
Kodas pagal ISCED: 33321
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Menas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir nesiekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA

Mokomasi
bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, gestų kalbos, dorinio ugdymo, estetikos, menų ir meninės raiškos, kūno kultūros, civilinės saugos)ir
specialybės (kompiuterių ir programinės įrangos, greitojo spausdinimo technologijos "akląja" sistema, teksto redagavimo, darbo su grafiniu redaktoriumi, maketavimo technologijos, specialiųjų efektų grafiniams objektams sukurti, pagalbinių leidybinių sistemų funkcijų naudojimo, vizitinių kortelių, reklaminių skelbimų, iškabų, brošiūrų, blankų kūrimo ir maketavimo, iliustracijų skenavimo ir jų apdorojimo naudojant programinę įrangą, teksto ir grafikos komponavimo, spalvų modelių taikymo, skaidrių rengimo, naudotis internetu, informacinių technologijų, gamtos ir darbų saugos, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.


Mokomosios (36 savaičių) ir baigiamoji (15 savaičių) praktikos atliekamos centro praktinio mokymo kabinete, leidyklose, spaustuvėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Tekstų rinkėjas ir maketuotojas kompiuteriu maketuoja knygas, laikraščius, žurnalus, brošiūras ir kt. Renka tekstus, juos redaguoja, išdėsto tekstą ir paveikslus puslapyje, naudodamiesi grafinėmis programomis braižo įvairias geometrines figūras, jas didina, mažina, užpildo spalvomis. Moka apdoroti, retušuoti, montažuoti skenuotus vaizdus. Išmano kompozicijos bei dizaino pagrindus, rašybos ir skyrybos taisykles, standartinius korektūros ženklus, pagrindines objekto grafinio kūrimo priemones, leidybinių sistemų instrumentus Turi gerai valdyti kompiuterinę techniką, mokėti dirbti su teksto redaktorium Windows Word, grafiniu redaktorium Corel Draw, leidybine sistema Page Maker ir kt. Kuria įvairius ženklus, logotipus, blankus, reklaminius bukletus, plakatus. Tekstų rinkėjas ir maketuotojas dirba leidyklose, spaustuvėse, reklamos ir dizaino firmose, kur atliekami ikispaustuvinio paruošimo darbai. Darbo sąlygos patogios, tačiau nuolatinis darbas kompiuteriu ilgainiui gali pakenkti akims, nugarai ar rankos riešui. Atliekant skubius užsakymus gali tekti dirbti nereguliarias darbo valandas.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą tekstų rinkėjo ir maketuotojo kompiuteriu darbą lemia kompiuterių programinės įrangos įvaldymo lygis, meninis skonis, erdvės ir formos suvokimas. Svarbios tokios asmeninės savybės kaip kantrybė, kruopštumas, pastabumas, o taip pat gera psichinė ir fizinė sveikata: gebėjimas atlikti pasikartojančias užduotis, puikiai koordinuotas akių, rankų ir pirštų darbas, fizinė ištvermė, geras regėjimas. Šį darbą sunkiau atlikti sutrikusio suvokimo, nepakantiems sėdimam darbui žmonėms.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Teksto rinkėjo ir maketuotojo kompiuteriu profesija yra nauja ir perspektyvi. Šiuo metu kuriasi nedidelės privačios spaustuvės, reklamos firmos, nauji periodiniai leidiniai, kuriems reikalingi profesionalūs darbuotojai, galintys dirbti šiuolaikine programine įranga. Ypatingai šios profesijos darbuotojų trūksta provincijoje. Giminingos profesijos: dizaineris, reklamos dizaineris.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų reabilitacinis profesinio mokymo centras Vilnius Šilo g. 24
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla Ukmergės r. Kauno g. 108
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju