Mokymo programos
Meno Dirbinių Iš Tekstilės Gamintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 320021505
Kodas pagal ISCED: 33321
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Menas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir nesiekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (pilietinio ir dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (meno istorijos ir tekstilės istorijos pagrindų, piešimo ir kompozicijos, tapybos, tautodailės, žaliavų ir siūlo apdailos technologijų, audimo, siuvimo, siuvinėjimo technikos ir technologijų, mezginių pynimo teorijos, batikos atlikimo technikos, gobelenų ir rištinių kilimų gamybos technologijos, rankinio audimo staklių sandaros, tipų, veikimo reguliavimo ir priežiūros, siūlų pervijimo, apmetimo, šeivavimo, metmenų paruošimo ir staklių paruošimo, austi nacionalinius buities audinius, gobelenus, tautines juostas, siūlų pervijimo, audimo medžiagų paruošimo ir rankinio audimo technologijos, austi rankinio audimo staklėmis, gaminių kokybės įvertinimo, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų, gamtos ir darbų saugos)dalykų bei praktinių gebėjimų.


Mokomosios (36 savaičių) ir baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, įmonėse, kuriose atliekami rankino audimo, siuvimo, siuvinėjimo, suvenyrų gamybos ir dekoratyvinės tekstilės darbai.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Meno dirbinių iš tekstilės gamintojas (rankinio audimo audėjas) audžia juostas ir gobelenus. Išmano rankinių audimo staklių tipus, sandarą, veikimą ir reguliavimą, audinių raštus, raštų kompoziciją. Žino pynimo teoriją, gobelenų ir juostų rūšis, gamybos būdus. Konstruoja, siuva ir aplikuoja lengvus drabužius, primatuoja gaminį, nustato ir ištaiso siuvimo defektus. Rankomis ir mašina siuvinėja įvairius rankdarbius: sudaro piešinį, jį didina ar mažina, perkelia ant audinio, parenka atlikimo technologiją ir atitinkamį rūšių bei spalvų siūlus. Atlieka rankdarbio apdailą ir šiluminį apdorojimą, žino batikos techniką bei pinikų rišimo pagrindus. Apskaičiuoja darbų ir gaminių kainas, gamybos kaštus, darbo sąnaudas. Raštų projektavimui ir komponavimui bei drabužių konstravimui vis plačiau naudoja kompiuterinę grafiką. Meno dirbinių iš tekstilės gamintojai dirba patalpose - tekstilės ar siuvimo ateljė, siuvyklose, individualiose darbo vietose. Darbo aplinka rami, kūrybiška. Palaikomas pastovus ryšys su tautodailininkais, muziejų saugyklų darbuotojais, kaimo senolėmis - audėjomis.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Meno dirbinių iš tekstilės gamintojo (rankinio audimo audėjo) darbo sėkmė priklauso nuo jo kūrybinės fantazijos, darbo atlikimo meistriškumo, įgimto meninio skonio. Būtinos asmeninės savybės: kruopštumas, kantrybė, atidumas, polinkis į individualų darbą, o taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė - gebėjimas palaikyti dėmesį, greita reakcija, gera rankų judesių koordinacija, geras regėjimas. Šį darbą sunku dirbti sutrikusios koordinacijos bei neskiriantiems spalvų žmonėms.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Meno dirbinių iš tekstilės gamintojo (rankinio audimo audėjo) yra tautos paveldo bei tradicijų puoselėtojas ir nešėjas, todėl ši profesija yra labai reikalinga. Meno dirbinių iš tekstilės poreikis auga plečiantis turizmui, taip pat audimo meistrai gali bendradarbiauti su verslo partneriais iš užsienio. Profesija palanki privataus verslo kūrimui. Giminingos profesijos: meno dirbinių iš tekstilės gamintojas, tradicinės tekstilės meistras, dailiojo audimo meistras, siuvėjas, dailiųjų rankdarbių gamintojas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Druskininkų amatų mokykla Druskininkai Gardino g. 45
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju