Mokymo programos
Pramonės Remontininko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 320052121
Kodas pagal ISCED: 33352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir nesiekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (mašinų ir prietaisų gamybos technologijų, metalo apdirbimo staklių sandaros, žaliavų, elektrotechnikos, braižybos ir brėžinių skaitymo, techninių matavimų ir tolerancijų, darbo tekinimo, frezavimo, šlifavimo, gręžimo staklėmis, kokybės kontrolės prietaisais ir įrankiais, bendrosios šaltkalvystės, suvirinimo, kalvystės, įrankių ir konstrukcijos gamybos, pramonės įmonių įrenginių ir prietaisų montavimo, derinimo ir remonto, pneumatinių, hidraulinių, elektrotechninių valdymo ir reguliavimo sistemų priežiūros, reguliavimo ir remonto, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (36 savaičių) ir baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklos dirbtuvėse, pramonės ir paslaugų teikimo įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Pramonės mechanikas prižiūri, montuoja, derina ir remontuoja pramonės įrenginius, agregatus, keliamuosius mechanizmus ir transporto priemones, atlieka jų profilaktinį, vidutinį bei kapitalinį remontą. Tam naudojami įvairūs kontrolės, matavimo įrankiai ir prietaisai, davikliai, manipuliatoriai, kėlimo ir transportavimo mechanizmai ir t.t. Šios profesijos specialistas nustato įrenginių gedimus, pašalina defektus; atlieka statinį bei dinaminį balansavimą; montuoja ir derina pavaras, movas, guolius, parenka metalus, jų lydinius ir plastmases pagal paskirtį, gamina štampus, presformas, kitą įrangą, parenka ir apskaičiuoja tinkamiausius pjovimo režimus. Remonto metu jis atlieka visą eilę šaltkalvio ir staklininko operacijų. Pramonės mechanikas dirba pramonės įmonių gamybiniuose padaliniuose ir cechuose. Remontinius darbus mechanikas atlieka kėlimo bei transportavimo mechanizmų, šaltkalvystės įrangos, staklių, matavimo įrankių ir prietaisų pagalba. Tačiau jam tenka atskiras surinkimo bei montavimo operacijas atlikti ir rankomis. Darbuotojas privalo laikytis saugos, elektrosaugos ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimų.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Pramonės mechanikas turi nusimanyti apie metalų ir jų lydinių sudėtį ir savybes, terminį apdirbimą, žymėjimą, tolerancijas ir suleidimus, standartus, brėžinių, eskizų, schemų braižymo bei skaitymo taisykles ir t.t. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip pomėgis technikai, kruopštumas, loginis mastymas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, puiki akių, rankų ir pirštų judesių koordinacija, bei pan.). Pramonės mechaniko darbą sunku sėkmingai dirbti žmogui, turinčiam regos, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų, nesugebančiam tiksliai atlikti pasikartojančias užduotis.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Pramonės mechanikas yra plataus profilio specialistas. Jis gali dirbti įvairiose įmonėse, kur reikia prižiūrėti ir aptarnauti įrenginius ir mechanizmus. Giminingos specialybės: staklininkas-šaltkalvis, šaltkalvis-suvirintojas-surinkėjas, suvirintojas elektra ir dujomis, elektros ir automatikos įrenginių mechanikas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla Ukmergės r. Kauno g. 108
Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras Vilnius Kalvarijų g. 159
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju