Mokymo programos
Buitinės Elektroninės Aparatūros Taisytojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 320052305
Kodas pagal ISCED: 33352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir nesiekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (radijo ir televizijos aparatūros sandaros ir remonto technologijos, žaliavų, elektrotechnikos, radioelektronikos, radiometrijos, braižybos ir schemų skaitymo, radioelektroninių principinių schemų veikimo, darbo su elektroniniais matavimo, testavimo ir derinimo prietaisais, kompiuterinės analizės, sintezės ir modeliavimo, schemų montavimo ir litavimo naudojantis plačia radioelektroninių elementų baze, radijo imtuvų, televizorių, grotuvų ir kitos aparatūros profilaktinės priežiūros, gedimų nustatymo ir taisymo, TV antenų parinkimo ir įrengimo, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.Mokomosios (36 savaičių) ir baigiamosios (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, laboratorijose, įmonėse, kuriose atliekami radioelektroninės aparatūros gamybos, taisymo, derinimo darbai ir teikiamos

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Radijo ir televizijos aparatūros taisytojas nustato ir pašalina radijo imtuvų, magnetofonų, garso ir vaizdo grotuvų, televizorių gedimų priežastis, keičia televizorių kineskopus, televizijos programų perjungiklius. Atlieka televizorių ir radijo imtuvų elektrinį ir mechaninį derinimą, naudojant matavimo aparatūrą. Skaito radijo ir televizinės aparatūros principines ir montažines schemas, gali išardyti ir surinkti radijo ir televizinę aparatūrą. Radijo ir televizijos aparatūros taisytojas tikrina puslaidininkinius elementus (diodus, tranzistorius), remontuoja televizijos kolektyvinių antenų skirstymo tinklų įrenginius. Išmano įvairių gedimų nustatymo, aparatūros tikrinimo, reguliavimo, derinimo ir taisymo metodus, tikrinimo ir matavimo aparatūros, naudojamos radijotelevizinės aparatūros taisymui paskirtį, panaudojimo metodus ir naudojimosi taisykles. Žino individualiųjų ir kolektyvinių televizijos antenų tipus, konstrukciją, ypatybes, montavimo taisykles bei turi pagrindines žinias apie elektrotechnikoje, radiotechnikoje vartojamas medžiagas. Dirba radijotelevizinės aparatūros taisyklose arba klientų namuose. Statant ar remontuojant antenas tenka dirbti lauko sąlygomis.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Radijo ir televizijos aparatūros taisytojo profesinė sėkmė priklauso nuo gerų savo srities žinių bei gebėjimo maloniai aptarnauti klientus, kadangi tenka bendrauti su įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žmonėmis. Labai svarbios tokios asmeninės savybės kaip kruopštumas, sąžiningumas, pareigingumas, dėmesingumas, o taip pat fizinė ištvermė, dėmesio koncentracija. Šį darbą sunku dirbti žmonėms, turintiems regos, judėjimo ar kitų sveikatos sutrikimų.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Radijo ir televizijos aparatūros taisytojo profesija palanki privataus verslo kūrimui. Iniciatyvūs šios specialybės atstovai gali dirbti pagal patentą ar įkurti privačią firmą ar įmonę, teikiančią radijo ir televizijos aparatūros montavimo, remonto ir derinimo paslaugas. Giminingos profesijos: elektroninių įrenginių surinkėjas, kompiuterinės įrangos derintojas, radioelektroninių įrenginių surinkėjas.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras Vilnius Kalvarijų g. 159
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju