Mokymo programos
Apskaitininko Ir Kasininko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330034401
Kodas pagal ISCED: 42334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Programos tikslas:parengti apskaitininkus ir kasininkus gebančius tvarkyti buhalterinius dokumentus, savarankiškai atlikti kasininko darbą
MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (buhalterinės apskaitos, darbo su kompiuteriu, buhalterinės apskaitos dokumentų pildymo ir tvarkymo, kasos operacijų, darbo užmokesčio apskaičiavimo ir darbo užmokesčio žiniaraščių sudarymo, mokesčių apskaičiavimo, deponentų įforminimo ir jų apskaitos tvarkymo, valiutinių operacijų ir paskolų įforminimo, balansų sudarymo, audito pagrindų, profesinės etikos ir psichologijos, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų ) dalykų bei praktinių gebėjimų.
Mokomosios praktikos atliekamos mokyklos kabinetuose, baigiamoji praktika atliekama įmonėse
Pagal programos mokymo planą vykdomi mokymo programos baigimo kvalifikacijos egzaminai. Programos baigimo kvalifikacijos egzaminą nustatyta tvarka vykdo egzaminų komisija, kurią patvirtina Prekybos, pramonės ir amatų rūmai Remiantis jų rezultatais suteikiama kvalifikacija ir išduodamas atitinkamas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Apskaitininkas-kasininkas atlieka kasos ar/ir banko operacijas valstybinėse ir privačiose įmonėse, įstaigose, organizacijose. Didelių įmonių apskaitininkai-kasininkai atlieka dalį buhalterinės apskaitos. Apskaičiuoja žaliavas ir atsargas, nuosavybę, pelną (nuostolius), gamybos išlaidas, darbo užmokestį ir pan. Mažesnių įmonių apskaitininkai-kasininkai atlieka beveik visus finansų ir buhalterijos darbus: fiksuoja įmonės turtą ir skolas, veda pajamų ir išlaidų žiniaraščius, pildo kitą buhalterinę dokumentaciją, pateikia ataskaitas vadovybei ir vartotojams. Surašo materialinės atsakomybės sutartį, išima ir įneša pinigus į banką, pajamuoja ir išmoka pinigus. Užpildo kasos orderius ir kitus apskaitos dokumentus. Sudaro darbo užmokesčio žiniaraščius, išskaičiuoja mokesčius, įformina deponentus ir tvarko jų apskaitą. Vykdo valiutines operacijas. Darbas su žmonėmis ir pinigais kelia specifinius fizinius ir psichinius reikalavimus apskaitininko-kasininko profesijai.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą apskaitininko-kasininko darbą lemia banko ir kasos operacijų, balanso ir jo priedų, materialinių vertybių apskaitos, darbo užmokesčio apskaitos išmanymas, skaičiavimo ir darbo kompiuteriu įgūdžiai ir kt. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, sąžiningumas, atsakingumas ir pan., taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (dėmesingumas, gebėjimas susikaupti). Apskaitininko-kasininko darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto suvokimo žmonėms, taip pat turintiems rimtų regos, kalbos ir kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Kasininko-apskaitininko profesija yra gana paklausi. Visose įstaigose ir organizacijose atliekami ūkiniai-finansiniai skaičiavimai, todėl įgijusiems šią profesiją yra didelės galimybės įsidarbinti. Ji gimininga buhalterio, finansininko, pašto prekystalio tarnautojo ir pan. profesijoms. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinė mokykla Panevėžys Aldonos g. 4
Daugų technologijos ir verslo mokykla Alytaus r. Ežero g. 30, Daugai
Alantos technologijos ir verslo mokykla Molėtų r. Technikumo g. 2, Naujasodžio k., Alantos sen.
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju