Mokymo programos
Laivų Elektros Ir Radijo Sistemų Montuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330052508
Kodas pagal ISCED: 31352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokoma bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (laivų sandaros, laivų elektros ir radijo sistemų, elektrotechnikos ir elektronikos, montuoti laivų elektros ir radijo aparatūrą, laivų kabelius laivų patalpose, surinkti laikinas laivų elektros schemas, naudotis elektros matavimo prietaisais, montuoti laivų navigacijos prietaisus, nustatyti ir pašalinti laivų elektros bei radijo sistemų gedimus, žaliavų, braižybos, elektrinių ir radiotechninių schemų skaitymo, laivų signalizacijos, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų ir praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos laivų elektros ir radijo sistemų montuotojo mokymo programą mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamoji (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklos dirbtuvėse, laboratorijose, laivų statybos ir remonto įmonėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Laivų elektros ir radijo sistemų montuotojas montuoja laivų elektros ir radijo aparatūrą, surenka ir remontuoja laivų elektros įrenginius, konservuoja ir iškonservuoja juos. Surenka laikinas laivų elektros montavimo schemas, nustato ir pašalina elektros įrenginių gedimus.Padedant aukštesnės kategorijos elektros ir radijo montuotojam atlieka nesudėtingus derinimus pagal programas, paruošia elektros ir radijo montažinius darbus. Laivų elektros ir radijo sistemų montuotojas montuojas laivų navigacijos prietaisus, laivo patalpose montuoja kabelines linijas, paruošia kabelių galus ir antgalius, jungia kabelius ir jų apvalkalus vulkanizacijos būdu. Racionaliai organizuoja savo darbo vietą, laikosi darbų saugos ir priešgaisrinės apsaugos taisyklių, išmano darbo ir gamybos ekonomikos dėsnius.Šios srities specialistas rengiamas darbui krante, uosto remonto dirbtuvėse, kartais darbui jūroje. Tenka prisitaikyti prie triukšmingos aplinkos, supimo ir darbo toli nuo šeimos, artimųjų ir gimtosios žemės.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI Laivų elektros ir radijo sistemų montuotojo darbo sėkmė priklauso nuo žinių, praktinių darbo įgūdžių. Labai svarbios asmeninės savybės tokios kaip loginis mąstymas, kruopštumas ir atidumas, savarankiškumas ir kolektyviškumas, atsakomybės jausmas. Būtina puiki psichinė ir fizinė sveikatos būklė-fizinis pasirengimas ir ištvermė, geros jūrinės sveikatos savybės, greita orientacija, gera judesių koordinacija. Šio darbo negali dirbti silpnos psichikos žmonės, taip pat turintys silpną vestibiuliarinį aparatą, turintys žalingų įpročių bei kitokių sveikatos sutrikimų.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Laivų elektros ir radijo sistemų montuotojo poreikis šiuo metu nėra didelis. Giminingos profesijos: laivų energetinių įrenginių jaunesnysis inžinierius, laivų motoristas - elektrikas, radioelektroninių įrenginių surinkėjas.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla Klaipėda Statybininkų pr. 39
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju