Mokymo programos
Maisto Pramonės Darbuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330054105
Kodas pagal ISCED: 31354
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Gamyba ir perdirbimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Programos tikslas:parengti specialistą, kuris galėtų gaminti maisto produktus; dirbti su maisto pramonės įranga,parinkti kokybišką žaliavą;nustatyti jos kokybę; vadovautis pramonės,asmens higienos,darbų ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimais
MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (mėsos, pieno, duonos gaminių ir kitų maisto produktų gamybos technologijų, maisto produktų mikrobiologijos, sanitarijos ir higienos pagrindų, maisto produktų biochemijos, žaliavų savybių ir naudojimo, žaliavų ir produkcijos sandėliavimo, dirbti gamybos technologiniais įrengimais ir įrankiais, gamybos technologijos parametrų kontrolės, nustatyti žaliavos ir produkcijos kokybę, tvarkyti apskaitos dokumentus, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokantis pagal 3-osios pakopos maisto pramonės darbuotojo mokymo programą įgyjama profesinė kvalifikacija ir vidurinis išsilavinimas.

Mokomosios praktikos ( 29 savaičių trukmės) ir baigiamoji praktika (15 savaičių trukmės) atliekamos centro mokomuosiuose - cechuose laboratorijose, bazinėse maisto pramonės įmonėse.

Pagal programos mokymo planą vykdomi tarpiniai ir mokymo programos baigimo kvalifikacijos egzaminai. Programos baigimo kvalifikacijos egzaminą nustatyta tvarka vykdo egzaminų komisija, kurią patvirtina Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Egzaminas susideda iš dviejų dalių: teorijos žinių ir praktinių įgūdžių įvertinimo. Remiantis jų rezultatais suteikiama kvalifikacija ir išduodamas atitinkamas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Maisto pramonės darbuotojo veiklos specifika priklauso nuo įmonės (mėsos produktų, pieno produktų ar duonos ir jos gaminių gamybos) pobūdžio. Darbuotojas valdo ir kontroliuoja mašinas, perdirbančias maisto produktus ir gaminančias maistą bei panašius produktus žmonių mitybai ir gyvūnų šėrimui. Mėsos produktų gamybos darbuotojas valdo ir kontroliuoja mašinas, kuriomis skerdžiami gyvuliai, malama ir maišoma mėsa, į gabalus pjaustoma skerdiena, skirta laikyti ar parduoti. Gamina įvairius mėsos produktus, pvz.: dešras, rūkytą mėsą, mėsos konservus ar šaldytus patiekalus. Pieno produktų gamybos darbuotojas valdo ir kontroliuoja mašinas, perdirbančias pieną bei grietinę ir gaminančias įvairius pieno produktus, pvz.: sviestą, sūrį, varškę, kondensuotą pieną, pieno miltelius. Dirba su įrengimais, kurie pasterizuoja, homogenizuoja ir šiluma apdoroja pieną ir grietinėlę. Duonos ir jos gaminių pramonės darbuotojas valdo ir kontroliuoja maišymo, mišinių ruošimo, formavimo ir kepimo mašinas. Gamina duoną, javainius, įvairius konditerijos gaminius, makaronus ar panašius produktus iš miltų ir kitų sudedamųjų dalių. Maišo miltus su kitais produktais, kad paruoštų tešlą. Išspaudžia ir formuoja tešlą. Valdo kepimo krosnis. Maisto pramonės darbuotojas turi išmanyti įrengimų, kuriais dirba, konstrukciją ir valdymo ypatumus, laikytis sanitarinių reikalavimų. Dirba maisto gamybos ir perdirbimo įmonėse, kombinatuose, įvairiuose konservų gamybos cechuose, kepyklose. Daugiausia dirba stovint; įmonės privalo turėti šiuolaikinę įrangą, patogias darbo vietas, oro kondicionierius, tačiau gali tekti dirbti triukšmingoje, karštoje patalpoje. Darbas susijęs su dideliu fiziniu krūviu. Vidutinis maisto pramonės darbuotojo atlyginimas valstybinėse įstaigose - 700 Lt, privačiose įstaigose - 800 Lt.

ASMENINĖS SAVYBĖS
Maisto pramonės darbuotojui svarbios šios asmeninės savybės: dėmesingumas, kruopštumas, atsakomybė. Būtinas išlavintas skonis, uoslė ir lytėjimas, koordinuoti akių ir rankų judesiai, pakantumas stovimam darbui bei pasikartojantiems veiksmams. Sėkmingai dirbti darbą trukdytų judesių koordinacijos ir judėjimo aparato funkcijų sutrikimai, infekcinės ir alerginės ligos; mėsos produktų gamybos darbuotojui - ir žymūs regos sutrikimai, pieno produktų gamybos darbuotojui - širdies ir kraujagyslių ligos, duonos ir jos gaminių pramonės darbuotojui - jautrumas aukštai temperatūrai.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Baigęs maisto pramonės darbuotojo mokymo programą asmuo gali dirbti maisto pramonės darbuotoju, įgijęs patirties - maisto pramonės kombinato, cecho meistru ar vadybininku. Profesinė kvalifikacija tobulinama darbo vietoje arba specializuotuose kursuose. Siekiantis toliau plėsti žinias specialistas gali studijuoti aukštojoje mokykloje.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Utenos regioninis profesinio mokymo centras Utena Aukštaičių g. 5
Kauno maisto pramonės mokykla Kaunas Taikos pr. 133
Plungės žemės ūkio ir verslo mokykla Plungės r. Mendeno g. 7
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju