Mokymo programos
Žemės Matininko Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330058101
Kodas pagal ISCED: 31358
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Architektūra ir statyba
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (statybos ir geodezijos pagrindų, topografinės braižybos, geodezijos fotogrametrijos, taikomosios geodezijos ir tyrinėjimų, matavimų kompiuterinio ir matematinio apdorojimo, radijo ir elektrooptinių matavimų, geodezinių matavimų ir rezultatų tvarkymo, geomorfologijos pagrindų, valstybinio žemės kadastro pagrindų, žemėtvarkos, dirbti geodeziniais įrankiais, instrumentais ir priemonėmis, dešifruoti aerofotonuotraukas ir sudaryti planus, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų ir praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos žemės matininko mokymo programą mokomasi bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamoji (19 savaičių) praktikos atliekamos centro laboratorijoje ir mokymo poligone, įmonėse bei organizacijose, vykdančiose geodezinius, topografinius arba žemėtvarkos darbus.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Žemės matininkas nustato dirvų tipus, atlieka geodezinius matavimus, daro vietovės topografines nuotraukas reikalingas statybų bei žemės sklypų projektavimui, nužymėjimui ir kontrolei. Jis geba tikrinti ir reguliuoti geodezinius, topografinius, fotogrametrinius prietaisus bei instrumentus ir dirbti su jais. Žemės matininkas braižo ir apiformina planus, apskaičiuoja sklypų plotus, sudaro jų eksplikacijas, apiformina fotoschemas ir fotoplanus, dešifruoja aerofotomedžiagas. Žemės matininkas gali dirbti įvairiose statybose, projektavimo ir inžinerinių geodezinių tyrinėjimų įstaigose, taip pat savivaldybėse ar agrarinės žemės reformos tarnybose. Jis dirba tiek kabinetuose, tiek lauko sąlygomis. Žemės matininko darbas yra aktyvus, kartais įtemptas. Dirbant objektuose, jam įprasta daug vaikščioti, ilgai stovėti vienoje vietoje, nešioti sunkius instrumentus ir įrangą.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingam žemės matininko darbui reikia mokėti dirbti geodeziniais instrumentais, gerai išmanyti topografinę braižybą, dirvožemio mokslo pagrindus, žemėtvarkos, žemės įstatymų bei žemės ūkio pagrindus. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, gebėjimas dirbti savarankiškai ir grupėje, komunikabilumas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, nuotolio, dydžio ir formų jautimas, gera klausa, judesių koordinacija, ištvermė ir pan.). Žemės matininko darbą sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems klausos, regos, judėjimo, kalbos bei kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Žemės matininkas yra ir bus reikalingas ateityje, bet žemės matavimo darbų kiekiai labai priklausys nuo vykdomos agrarinės žemės reformos. Giminingos specialybės: geodezijos jaunesnysis, žemėtvarkos jaunesnysis inžinierius.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju