Mokymo programos
Pastatų šiltintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330058203
Kodas pagal ISCED: 31358
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Architektūra ir statyba
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Čia bus mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (pastatų konstrukcijos ir bendrosios statybos technologijos, medžio apdirbimo, apdailos darbų, mūrijimo technologijų, šilumos praradimo, išsaugojimo teorijos ir skaičiavimo metodikos pagrindų, žaliavų savybių ir panaudojimo, braižybos ir brėžinių skaitymo, medžio apdirbimo operacijų, mūryti, dažyti, tinkuoti ir kloti plyteles panaudojant oro tarpus, sandarinimo ir izoliacines medžiagas, izoliuoti pastatų pamatus ir rūsius, įrengti pastoges, palėpes, stoglangius, klijuoti izoliacines dangas ir tarpines, įvertinti darbų kokybę, bendrosios elektrotechnikos pagrindų, informacinių technologijų, gamtos ir darbų saugos, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų ir praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos pastatų šiltintojo mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomoji (29 savaičių) ir baigiamoji (19 savaičių) praktika atliekama mokyklų (centrų) dirbtuvėse, medžio apdirbimo, pastatų statybos ir remonto bei pastatų apšiltinimo darbus vykdančiose įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Pastatų šiltintojas atlieka pastatų sienų, grindų, stogo ir vamzdynų apšiltinimo darbus. Pastatų šiltintojas pastatų sienas, grindis, palėpes, stogus apšiltina įvairiomis šilumą izoliuojančiomis plokštėmis, o taip pat mechanizuotai įpučia į sienų, grindų ir stogo konstrukcijų ertmes birių arba skystų izoliacinių medžiagų, kurios išsipučia ir sukietėja, gerai užpildydamos visus tarpus ir plyšius. Izoliuoja vamzdynus įvairiomis medžiagomis, naudoja šiuolaikinę technologiją ir įrengimus. Be to, pastatų šiltintojas hermetina statybines siūles, atlieka stiklinimo darbus. Pastatų šiltintojas dirba tiek pastato viduj, tiek išorėje. Tenka dirbti įvairiomis oro sąlygomis, kartais labai aukštai, todėl privalu gerai žinoti darbo saugos taisykles, laikytis darbo drausmės. Dirbant tenka stovėti, lenktis, klūpoti, kelti rankas virš galvos, dirbti nepatogiose padėtyse ant nuolaidžių stogų. Kaip ir kitų statybos profesijų darbininkai, pastatų šiltintojo darbo vieta keičiasi - priklauso nuo statybos ar remonto objekto.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingam pastatų šiltintojo darbui yra būtina išmanyti apie šiltinimo medžiagas, jų savybes ir panaudojimo galimybes, darbo įrankius, mechanizmus ir apsaugines priemones. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip kruopštumas, kolektyviškumas, greita reakcija kritinėse situacijose ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, dėmesio palaikymas, gera rankų judesių koordinacija, geras vestibiuliarinis aparatas, ištvermė ir pan.). Pastatų šiltintoju sunku sėkmingai dirbti žmonėms, turintiems regos, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Siekiant ekonomiškai naudoti šilumą (t.y. jos gamybai naudojamą elektros energiją, dujas, kietą kurą), pastatų šiltintojo darbo svarba nuolat auga. Šiuo metu imta naudoti įvairias brangias ir pažangias apšiltinimo medžiagas ir technologijas, todėl kvalifikuoto pastatų šiltintojo poreikis didėja. Giminingos profesijos: ventiliacijos bei oro kondicionavimo sistemų gamintojas ir montuotojas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kauno statybininkų mokykla Kaunas R. Kalantos g. 80
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju