Mokymo programos
žirgininkystės Verslo Darbuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330062107
Kodas pagal ISCED: 31362
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Žemės ūkis, miškininkystė ir žuvininkystė
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, informacinių technologijų, užsienio kalbos) ir specialybės (žirgų anatomijos ir fiziologijos, žirgų veislių ir jų taikymo, žirgų veislininkystės ir auginimo, žemės ūkio pagrindų, pašarų gamybos technologijų, žirgų šėrimo racionų sudarymo ir šėrimo, žirgų kasdieninės priežiūros, ligų ir negalavimų požymių nustatymo, žirgų kinkymo, balnojimo, žabojimo, jodinėjimo, dresavimo, patalpų, inventoriaus priežiūros ir remonto, gamtos ir darbų saugos, ekonomikos ir verslo pagrindų, buhalterinės apskaitos pagrindų, raštvedybos) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos žirgininkystės verslo darbuotojo mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Pagal 3-iosios pakopos žirgininkystės verslo darbuotojo mokymo programą bus mokoma bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių), baigiamoji (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų arklidėse, hipodromuose, žirgus auginančiose įmonėse ir pas žirgus auginančius ūkininkus.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Žirgininkystės verslo darbuotojas valstybiniuose žirgynuose ir privačiose įmonėse prižiūri, augina, moko, dresuoja, žaboja, kinko, balnoja, išjodinėja, vadovaujant specialistams veisia ir slaugo arklius. Ruošia ir sandėliuoja pašarus, šeria arklius ir naudojasi tam darbui reikalingais žemės ūkio padargais. Nuolatinis darbas atvirame ore su gyvuliais kelia specifinius psichinius ir fizinius reikalavimus žirgininkystės verslo darbuotojo profesijai.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Žirgininkystės verslo darbuotojo veiklos sėkmę lemia mokėjimas taisyklingai prižiūrėti arklius, gyvulių anatomijos, fiziologijos, šėrimo, zoopsichologijos žinios. Geriems darbo rezultatams svarbios tokios asmenybinės savybės kaip meilė gyvuliams, sąžiningumas, pareigingumas, psichinė pusiausvyra. Šio darbo negalėtų sėkmingai dirbti silpnos sveikatos ar turintys klausos, regos bei judėjimo sutrikimų žmonės.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybė perspektyvi. Jos poreikis auga populiarėjant žirginiam sportui mieste ir vystantis agroturizmui kaime. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip gyvulininkas- lauko kultūrų augintojas, žemės ūkio technologas, žirgininkystės verslo organizatorius.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kaunas Karaliaus Mindaugo pr. 11
Anykščių technologijos mokykla Anykščių r. Ažupiečių k., Anykščių sen.
Šeduvos technologijų ir verslo mokykla Radviliškio r. Jaunimo g. 12, Raudondvario k., Pakalniškių sen.
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju