Mokymo programos
Dekoratyvinio Apželdinimo Verslo Darbuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330062204
Kodas pagal ISCED: 31362
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Žemės ūkis, miškininkystė ir žuvininkystė
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (agrotechnikos pagrindų, braižybos, piešimo ir kompozicijos pagrindų, ūkinės veiklos buhalterinės apskaitos ir darbo teisės pagrindų, raštvedybos, augalų tręšimo ir apsaugos būdų bei priemonių, dekoratyvinių augalų klasifikacijos, jų biologinių ir dekoratyvinių savybių, dauginti ir auginti gėles, dekoratyvinius krūmus ir medžius atvirame grunte ir šiltnamiuose, sudaryti augalų derinius, įrengti ir prižiūrėti vejas, gėlynus, gyvatvores, takus, aikšteles, pavėsines, pergoles, alpinariumus ir mažosios architektūros elementus, krūmų ir medžių kompozicijas, komponuoti puokštes, naudotis želdynų priežiūros įrankiais ir mažąja mechanizacija, gamtos ir darbų saugos, informacinių technologijų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokantis pagal šią mokymo programą įgyjama profesinė kvalifikacija ir vidurinis išsilavinimas.

Mokomosios (29 savaičių trukmės) ir baigiamosios (19 savaičių trukmės) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, soduose, gėlynuose, šiltnamiuose, apželdinimo darbus vykdančiose ir želdinius auginančiose įmonėse, medelynuose.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojas įgyvendina želdynų inžinieriaus sumanytą apželdinimo ir sutvarkymo projektą. Įrengia vejas, gėlynus, takus ir kitus mažosios architektūros objektus. Tvarko ir prižiūri parkų, gėlynų, sodybų aplinką. Konsultuoja individualius savininkus firmos aplinkos tvarkymo ir apželdinimo klausimais: kaip sodinti gėles bei dekoratyvinius augalus interjere, kaip auginti, prižiūrėti gėles bei dekoratyvinius augalus ir krūmus, kaip taikyti augalų apsaugos priemones nepažeidžiant ekologinių reikalavimų. Darbas yra judrus, reikalaujantis fizinės ištvermės. Gali dirbti žolinius ir sumedėjusius dekoratyvinius augalus auginančiose ir jais prekiaujančiose įmonėse ir ūkiuose, taip pat dekoratyvinių augalų komponavimo (floristikos) srityje. Vidutinis dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo atlyginimas - 700-800 Lt per mėnesį.

ASMENINĖS SAVYBĖS
Sėkmingą dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo veiklą lemia praktinis mąstymas, kruopštumas, puikus erdvės ir formos suvokimas. Taip pat svarbi fizinė ištvermė, puiki judesių koordinacija. Šį darbą sunku sėkmingai dirbti sergantiems epilepsija, turintiems rimtų regos, judėjimo ir plaštakos funkcijų sutrikimų žmonėms.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Baigęs dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo mokymo programą asmuo gali dirbti samdomu želdinimo, aplinkos tvarkymo darbuotoju. Profesinė kvalifikacija tobulinama darbo vietoje. Gali tęsti technologijos studijas aukštojoje mokykloje.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinė mokykla Panevėžys Aldonos g. 4
Mažeikių politechnikos mokykla Mažeikių r. Ventos g. 18
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju